Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: slobodoklampiar
1>
mínus indicator plus

Čiže Erdogan kritizuje   Čiže Erdogan kritizuje

západných spojencov, ale víta "pozitívny prístup" Ruska a uvádza, že Moskva zrejme nebude klásť prekážky pri ofenzíve na ďalšie dôležité mesto Kobané. Putinovi neprekáža, že Turci atakujú územie jeho sýrskeho kamaráta a spojenca Asada? Zaujímalo by ma, čo na to hovorí Asad.
 
mínus indicator plus

Tiež si myslím, že toto   Tiež si myslím, že toto

už nebude náhoda. Evidentne platy vodičov košickej MHD nie sú to jediné, čo by mali kompetentní riešiť. Alebo sa čaká, kým budú prvé obete na životoch?
 
mínus indicator plus

Prečo tu prichádza stále viac ľudí?   Prečo tu prichádza stále viac ľudí?

Naozaj môže existovať novinár, ktorý nevie, aký je rozdiel medzi ukazovacími zámenami "tu" a "sem"? https://jazykovaporadna.sme.sk...
 
mínus indicator plus

Boris si išiel   Boris si išiel

zaplávať?
 
mínus indicator plus

Trump opäť dokázal,   Trump opäť dokázal,

že je zlý prezident a celému svetu by prospelo, keby po najbližších voľbách konečne opustil Biely dom a už nikdy sa doň nevrátil. Jeho rozhodnutie zradiť Kurdov spôsobí, že spojenci USA po celom svete už nebudú Američanom dôverovať a to sa môže USA vypomstiť, keby niekedy v budúcnosti potrebovali pomoc a podporu svojich spojencov. Zo strategického hľadiska ide o veľmi hlúpe rozhodnutie. Teraz možno Američania ušetria nejaké financie, keď nebudú podporovať Kurdov, ale v budúcnosti, keď sa konflikty, resp. ako hovorí Trump, "smiešne kmeňové vojny" rozrastú a vystupňujú, tak Američanov to bude v konečnom dôsledku stáť oveľa viac.
 
mínus indicator plus

Za Slovensko navrhujem   Za Slovensko navrhujem

uvítací výbor v zložení Fico, Danko, Blaha, Kotleba, Marček, Čarnogurský, a Edo Chmelár by sa tiež mohol pridať.
 
mínus indicator plus

Čokoľvek sa s tebou stalo,   Čokoľvek sa s tebou stalo,

určite to bolo na priechode, nie na prechode, tie slová totiž majú rôzne významy. Čo s tým všetkým má staroveká veštica Sibyla, to ani netuším.
 
mínus indicator plus

Najskôr si chcel napísať   Najskôr si chcel napísať

"stavil na iného bežca". Nepísal si náhodou ten čechizmami hýriaci článok?
 
mínus indicator plus

S jazykového hľadiska   S jazykového hľadiska

je ten článok drzá provokácia. Tu je zoznam trápnych chýb nájdených v niekoľkých riadkoch: ZUZANA KOVAČIČOVÁ HANZELOVÁ -> ZUZANA KOVAČIČ HANZELOVÁ Wienk: Jankovská -> Wienková: Jankovská so Zuzanou Wienk -> so Zuzanou Wienkovou aktivistka Zuzana Wienk -> aktivistka Zuzana Wienková hovorí Wienk -> hovorí Wienková rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so Zuzanou Wienk -> rozhovor Zuzany Kovačičovej Hanzelovej so Zuzanou Wienkovou Smer ZŠ.
 
mínus indicator plus

Naozaj zábavné.   Naozaj zábavné.

Stretnutie dvoch ženomužov.
 
mínus indicator plus

Tvoja argumentácia škrípe.   Tvoja argumentácia škrípe.

Tu nejde ani tak o vegetariánstvo, ale o to, že veľryby a delfíny patria medzi ohrozené druhy. Japonci môžu jesť aj iné ako veľrybie alebo delfínie mäso. Navyše, Japonsko je bohatá krajina, ktorá vôbec nie je odkázaná na lov veľrýb. To isté platí aj pre Nórsko. Barbarské tradície potrebné nie sú, tým skôr, že samotní Japonci sa vyjadrujú, že im veľrybie mäso veľmi nechutí, v danom prípade teda asi ide skôr o niečo iné ako o tradície.
 
mínus indicator plus

Kam sa hrabe   Kam sa hrabe

na slovanského boha Svantovita, ten mal až štyri tváre.
 
mínus indicator plus

Už sa konečne   Už sa konečne

upokoj, lebo v noci nezaspíš. A ak náhodou na chvíľu predsa len zaspíš, bude sa ti snívať o tvojich traumatických zážitkoch, ktoré si utrpel počas hodín slovenčiny v základnej škole, ako napr., že si nevedel vymenovať vybrané slová po x a potom si dostal trstenicou na holý.
 
mínus indicator plus

Slovanské mená mesiacov   Slovanské mená mesiacov

majú aj Poliaci, ale je zaujímavé, že sa na tie české viac nepodobajú ako podobajú. Ktovie, ako by vyzerali slovenské (t.j. nie latinské) názvy mesiacov. Myslím originálne, nie také, ktoré by sme prevzali od Čechov, ako brezeň, dubeň, kveteň, atď.
 
mínus indicator plus

Neskutočné! Totálna buzerácia   Neskutočné! Totálna buzerácia

vlastných občanov len preto, lebo uplatnili svoje právo na zhromažďovanie a slobodu prejavu. Všetko to smeruje k ďalšej Krvavej nedeli.
 
mínus indicator plus

Máš to tam chybne,   Máš to tam chybne,

má byť červen, červenec, srpen, srpenec, ... Pre tých, ktorí rýchlo zabúdajú, červen je jún.
 
mínus indicator plus

Hybrid auta   Hybrid auta

a helikoptéry, čiže helimobil.
 
mínus indicator plus

Veď nech vezmú Slovan   Veď nech vezmú Slovan

späť do Ligy, ale až potom, ako zaplatí hráčom všetko, čo im dlhuje. Reálnymi peniazmi, nie sľubmi, lebo splátkové kalendáre nie sú nič iné než sľuby. A tých už bolo doteraz viac než dosť, najmä tých nesplnených.
 
mínus indicator plus

Tá Zacharovová   Tá Zacharovová

je buď celkom šialená a odtrhnutá od reality alebo nemá ani štipku svedomia. Ona chce porovnávať brutálny zákrok ruskej polície proti pokojným protestujúcim so zásahmi francúzskej policie proti chuligánom (väčšinou mimoeurópskeho pôvodu), ktorí rozbíjajú výklady, rabujú obchody a zapaľujú autá? Ešte bude trepať, že ruské policajné sily majú právo chrániť ruskú spoločnosť pred násilím a chaosom. Chaos a násilie spôsobili práve ruské zásahové policajné jednotky, nie protestujúci. Namiesto toho, aby policajti chránili ruských občanov, zmlátili ich do krvi a pozatýkali. Vzniesli proti ním vyfantazírované a niekedy až smiešne obvinenia. Napr. jedného mladíka obvinili, že do policaktov hodil plastový pohár od kávy. Ten mu mohol aj nechtiac vyletieť z ruky, keď sa naňho vrhli ťažkoodenci s obuškami. Cieľ diktatúry je jasný, všetkých zastrašiť, aby si nikto nedovolil ani pípnuť.
 
mínus indicator plus

Jen jsem si tak   Jen jsem si tak

odskočila od plotny ... Mimochodom, mesto sa volá Ťumeň, nie Ťumen.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME