Streda, 22. január, 2020 | Meniny má Zora

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: simple12
1 >
mínus indicator plus

 

Kto žaloval?
 
mínus indicator plus

 

Je to jasné. Nenávidieť, vysmievať sa a osočovať druhých smú len liberáli (a pán Hlina). Vtedy tomu treba tlieskať. Ale keď to robia fašisti, tak treba - čo? No predsa, nenávidieť ich, vysmievať sa im a osočovať ich. Je to také jednoduché.
 
mínus indicator plus

 

Takže trestné je prevádzať utečencov iba cez falošné hranice? keď ich mimovládky pomáhajú utečencom dostať sa do EÚ cez pravé hranice, tak je to beztrestné a chvályhodné? Podľa mňa by to malo byť práve naopak.
 
mínus indicator plus

 

Kde je zlato viac v bezpečí? Ak veríme katastrofickým filmom, tak asteroidy vždy padajú na Londýn, New York a tak. Nikdy nepadnú do strednej Európy. Ale ak sa pozrieme na realitu, tak padajú na Sibír alebo Čeljabinsk. Takže tá stredná Európa vychádza ako najlepšia voľba. Ale zas sú tu typy ako Kočner a Počiatek, čo je omnoho horšie ako prírodná katastrofa. Jedine že by sme verili ministrovi Kamenickému, že ho ustráži pred "našimi ľuďmi". Lebo inak to zlato zhrdzavie ako tie platinové sitká a bude sa musieť odpredať za symbolickú cenu.
 
mínus indicator plus

 

Zrejme si chcel iba vypiť a nechceli mu to dovoliť, lebo to bol suchý dok, a tým ho *****
 
mínus indicator plus

 

Takže keď sa Kiska stane napriklad premiérom, tak ochranku mať nebude, lebo "nastúpil do inej ústavnej funkcie". Ale bývalý premiér Fico ju mať stále bude, keďže do inej ústavnej funkcie nenastúpil, lebo nebol zvolený za prezidenta ani sa nestal predsedom Ústavného súdu. Pripadá mi to skôr ako Lex Fico než ako Lex Kiska. Lebo Fico nenastúpil do viac funkcií, o ktoré sa snažil, ako Kiska nastúpil a v živote ešte nastúpi.
 
mínus indicator plus

 

Že niektorí ľudia páchajú samovraždy, v tom problém nie je. Problémom je, že ich páchajú práve tí, ktorých je škoda. Naproti tomu tí, ktorých by škoda nebola, práve naopak, tí, ktorí robia ostatným peklo tu na zemi, práve tí na samovraždu ani nepomyslia. Je to čistá Hlava XXII. Pomyslel si na samovraždu? Nech ťa ani nenapadne! Nikdy si na ňu nepomyslel? Mal by si sa o ňu aspoň pokúsiť.
 
mínus indicator plus

 

Neandertálci vyhynuli preto, lebo praktizovali rodovú rovnosť. Muži a ženy u nich nemali rozdelené roly v spoločnosti, na lov chodili muži aj ženy rovnako. Dokazujú to zranenia ma kostrách žien, ktoré sa vyskytujú rovnako ako v prípade mužov. U moderných ľudí naproti tomu ženy zostávali doma, starali sa o jaskyňu, o deti a o mužov, keď prišli z lovu. Deľba práce veľmi zvyšuje efektivitu spoločnosti. U neandertálcov všetci robili všetko, a na to najviac doplácali deti. Rodilo sa ich málo a detská úmrtnosť bola vysoká. Preto ich prevalcovali noví imigranti z Afriky. A tí rovnako prevalcujú aj nás.
 
mínus indicator plus

 

Ako rýchlo sa mení? Naozaj nám tu tvrdíte, pán Lapin, že koncentrácia CO2 je zdokumentovaná každé desaťročie za tých posledných 12000 rokov? A že teda má zmysel porovnávať rychlosť zmeny v poslednych desaťročiach s rýchlostou zmeny v desaťročiach povedzme medzi rokmi 11980 až 11920 BCE ? Iste uznáte, že je to blbosť. Z takej dávnej minulosti neexistujú aktuálne namerané hodnoty v presne daných desaťročiach, iba priemerné. Okrem toho boli získané celkom inými postupmi, nie priamym meraním. Takže porovnávajme porovnateľné prosím. Okamžité hodnoty s okamžitými porovnávať nemožno, iba priemerné s priemernými. A tie hodnoty majú byť získané rovnakou metódou, aby porovnania boli relevantné. Takže porovnávajte hodnoty CO2 napr. z roku 1959 ziskané rovnakou metódou (zo sedimentov) ako boli získané tie spred 12000 rokov. A potom o tom napíšte. Inak je to paveda a zavádzanie.
 
mínus indicator plus

 

Keby to zemestrasenie prišlo na Prievozskú namiesto na chudákov Albáncov, veľa vecí by sa poriešilo samo.
 
mínus indicator plus

 

Apollo 2 na rozdiel od Apolla 1 nie je jedna budova, ale komplex asi deviatich samostatných. Preto sa to asi dalo zachrániť, na rozdiel od opachy Apollo 1.
 
mínus indicator plus

 

Takže je to podobné ako s ľadovcami. Odlupovanie okrajových častí neznamená, že zanikajú. Ale nevadí, verejnosť sa už stihla dostatočne emočne spracovať a peniažky pre "boj s klimatickou zmenou" prúdiť budú.
 
mínus indicator plus

 

Zvolili sme ju predsa na reprezentáciu, nie na prácu. Na prácu volíme iných - poslancov a sprostredkovane vládu. Pri tej dcére je rozhodujúce, či je reprezentačná (nepoznám, neviem). Ak áno, tak je to ok. Čaputová zatiaľ reprezentuje dobre, všetci nám ju závidia. Kritizovať papalášske maniere je od veci, lebo práve na to tam je.
 
mínus indicator plus

 

Nerozumiem. Robiť deti na dovolenke alebo lyžovačke je celkom príjemné. Sám som tak jedno urobil (na tej lyžovačke).
 
mínus indicator plus

 

Ale pokial nechceme zachranit iba Zem, ale aj Vek, tak treba volit Harabina.
 
mínus indicator plus

 

Aj mne to stále viac pripomína stredovek a delenie ľudí na nadradených (tých, čo vedia - klérus, vedci) a ľud, ktorý smie len zbožne počúvať. Kacíri s vlastným názorom sa zatracujú. Všade sa píše o kritickom myslení, ale keď sa niekto kriticky zamyslí nad hocičím oficiálne mediálne propagovaným - hystériou okolo globálneho otepľovania, liberálnou demokraciou, ideologickou činnosťou médií, ľudskými právami bez zásluh, alebo hoci nad faktom, že ženy nie sú menšina, takže si nevyžadujú nadštandardnú ochranu, tak je označený za fašistu a nepriateľa spoločnosti.
 
mínus indicator plus

 

Čo robia s výkalmi na vesmírnych staniciach neviem, ale v projekte Apollo ich dávali do vreciek a nechali na Mesiaci. Moč naopak vypúšťali počas letu von, tam okamžite zamrzol na drobné kryštáliky a osvetlený Slnkom bol nádherný (že vraj). Jeden astronaut to nazval súhvezdie Urion.
 
mínus indicator plus

 

Takže zhrniem, čo pán komentátor chcel povedať: V Čechách sú ľudia občiansky angazovanejší, ale Babiš má pohodlnú väčšinu a Zeman je prezident. Na Slovensku na občiansku spoločnosť a ideály Novembra kašleme, ale Fico musel odstúpiť a máme prezidentku Čaputovú. ––––––––––––––––––––––––––––––––––––-- Tak rozmýšľam, kto je na tom lepšie. Naozaj má zmysel veseliť sa v uliciach, ako to robia Česi? Alebo rozumnejšie voliť, ako to robia Slováci?
 
mínus indicator plus

 

"presne ich nakláňa tak, aby odrazili čo najviac dopadajúceho svetla." To zrejme nie je pravda. Aby zrkadlo odrazilo čo najviac dopadajúceho svetla, muselo by byť kolmé na smer dopadajúceho svetla. Akékoľvek odklonenie zmenšuje účinnú plochu a teda aj množstvo odrazeného svetla. Ten "softvér" (vlastne, softvér nič nenakláňa, to robí motorový pohon) nakláňa zrkadlá tak, aby všetky odrážali svetlo do jedného miesta. A to je rozdiel.
 
mínus indicator plus

 

Je to podobné ako s Gorilou. V tom byte Bubeníková súložila s Haščákom a štátni úradníci tam dohodovali kšefty. A my sa roky rozčuľujeme nad tou kauzou. Ale ja silno pochybujem, že Bubeníková bola jediná štátna úradníčka, ktorá súložila v jedinom byte s jediným podnikateľom. Podľa mňa sa súložilo omnoho, omnoho viac, a v mnohých bytoch.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME