Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: toscca
1 >
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

Koľko peňazí dostalaClintonová od Rusov?   Koľko peňazí dostalaClintonová od Rusov?

Trump by sa mal spýtať Putina, koľko peňazí dostala od Rusov Clintonová a Podesta. Je načase spustiť senátne vyšetrovanie Clintonovej a Podestu za financovanie ich aktivít Ruskom. Wikileaks však teraz poukazujú na to, že to je v skutočnosti Clintonová, ktorá dostávala peniaze od Rusov. Clintonová však sama ešte ako ministerka zahraničných vecí Spojených štátov schválila prevod až jednej pätiny amerických zásob uránu na Rusko. Ruský kupujúci za to mal previesť milióny na Clintonovej nadáciu a ona túto transakciu pred americkou vládou zatajila. Informáciu potvrdil aj New York Times. Clintonovej nadácia skutočne zatajila dar 2,35 milióna amerických dolárov od vedúcej ruskej vládnej uránovej spoločnosti, čo je jasné porušenie memoranda o porozumení s Obamovou administratívou. V memorande sa totiž Clintonová zaviazala odhaľovať všetky zahraničné dotácie pre jej nadáciu počas jej pôsobenia vo funkcii ministerky zahraničných vecí. Je tiež známe, že Podesta figuroval v spoločnosti Joule Unlimited, ktorá dostávala peniaze od ruskej energetickej spoločnosti Rusnano, ktorú založil v roku 2007 sám Vladimir Putin. Podesta bol členom správnej rady Joule Unlimited. Len dva mesiace po tom, ako sa ním stal, oznámilo Putinovo Rusnano investíciu do spoločnosti až 35 miliónov dolárov, čo bola v tom čase najvyššia investícia do Joule Unlimited od roku 2007.
29.06.2017 21:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

opr. s vraždou   opr. s vraždou

opr. s vraždou..
 
mínus indicator plus

Šašo čo pomáha Ficovi   Šašo čo pomáha Ficovi

Na Slovensku sú stovky tlačiarní, ktoré investujú do technologickej inovácie strojového parku. Len Ficov šašo Matovič, ktorý rozbil a rozvadil opozíciu, robí politiku aj z nákupu plechového stroja do svoje podivnej firmy, ktorú kedysi ako živnosť čudne previedol na bieleho koňa, pred tým, ako v chvate kľučkoval pred daňovou kontrolou.
 
mínus indicator plus

vrahovia aj nevinní   vrahovia aj nevinní

Je dobre, že Hanus si našiel čas a preštudoval o prípade Cervanová toľko materiálov, vrátane dokumentov k prípadu v archíve v Levoči. Je pravdepodobné, že v skupine siedmich odsúdených sú tak vrahovia dievčaťa, ako aj nevinní, ktorí z vraždou nemusia mať nič dočinenia.
 
mínus indicator plus

Odídu USA z NATO, alebo ich vyhodia?   Odídu USA z NATO, alebo ich vyhodia?

Starať o vlastnú obranu a bezpečnosť svojich občanov a nie o ochranu krajín, ktoré nepatria do sféry amerických záujmov USA. Tomu by sa mali primárne venovať USA, napísal Bruce Fein z Huffington Post. “Je načase, aby USA dali NATO do múzea ako exponát spoločne s ďalšími artefaktmi americkej ríše,” dodal Bruce Fein. Ponúka sa sarkastická otázka: Odídu USA z NATO dobrovoľne, http://www.tvnoviny.sk/zahrani... alebo ich ostatní členovia z NATO napokon z klubu vyhodia?
 
mínus indicator plus

Pomer 1500/ 15 000   Pomer 1500/ 15 000

Treba možno pripomenúť tento štrajk v najväčšej firme na Slovensku s najdlhším štrajkom učiteľov. Teraz štrajkuje prvých 24 hod., asi 1500 zamestnancov VW, pred rokom štrajkovalo 20 dní okolo 15 000 učiteľov. Platy učiteľov s VŠ vzdelaním činia asi polovicu platov zamestnancov so SŠ vzdelaním vo VW.
 
mínus indicator plus

Vojna v Sýrii  a sily zla okolo ISIS   Vojna v Sýrii a sily zla okolo ISIS

Vojna v Sýrii kulminuje do nebezpečného nadregionálenho konfliktu. Situácia je tam zo dňa na deň vážnejšia. Zo strany USA ide o najvážnejšie porušenie medzinárodného práva od vyfabrikovaného napadnutia Iraku po páde dvojičiek. Za porušovanie medzinárodného práva, by malo byť na USA uvalené medzinárodné embargo na vývoz tvaru, USA by mali byť vylúčené z medzinárodného platobného systému Swift. Je čas opäť zopakovať medzinárodné modlitby za mier v Sýrii, keď pápež František viedol v septembri vigíliu za mier v Sýrii. Prišlo 100.000 ľudí a bolo to jedno z najväčších zhromaždení na Západe na protest intervencie USA v Sýrii. Na výzvu pápeža Františka sa podobné modlitby konali po celom svete.
 
mínus indicator plus

Upresnené merania sond WMAP / Planck   Upresnené merania sond WMAP / Planck

Posledné merania sondy Planck revidovali data sondy WMAP. Ukazujú, že tmavá hmota tvorí cca 27 %, barionová hmota 5 % a temná energia ktorá je zodpovedná za rozpínanie vesmíru tvorí 68%. prof. Petr Kulhánek https://slideslive.com/3889126... http://www.aldebaran.cz/bullet... http://www.aldebaran.cz/bullet... Parametr WMAP/Planck stáří vesmíru 13,7×109 let/13,8×109 let trvání Velkého třesku 380 000 let /380 000 let Hubbleova konstanta 69,7 km s–1Mp–1 /67 km s–1Mp–1 množství atomární látky 4,5 %/4,9 % množství temné hmoty 22,7 %/26,8 % množství temné energie 72,8 %/68,3 %
 
mínus indicator plus

Ešte by to mohlo byť takto..   Ešte by to mohlo byť takto..

Ešte by to mohlo byť takto.. Z rovnice vybrali tmavú energiu, spočítali spolu len tmavú hmotu a barionovú resp. atomárnu hmotu. 23%+4%= 27% 27% (tmavej a atomárnej hmoty) urobili 100% všetkej hmoty. Z toho by potom tmavá hmota tvorila pomer cca 85% a atomárna hmota by tvorila 15%.
 
mínus indicator plus

V článku je veľká chyba   V článku je veľká chyba

Chyba: Neskôr sa však začali objavovať ďalšie dôkazy, že ťažko zachytiteľná temná hmota môže skutočne existovať. Dnes sa odhaduje, že tvorí okolo 85 percent celkovej hmoty vo vesmíre. Dnešné poznanie: Tmavej hmoty je vo vesmíre v priemere 23 % a tmavej energie 73 %. Zvyšok je atomárna hmota (4 %) tvorí svietiaca a nesvietiaca (ale viditeľná) hmota.
 
mínus indicator plus

Činy teroristov tu supluje polícia   Činy teroristov tu supluje polícia

Na Slovensku nemáme teroristov, činy teroristov tu supluje polícia. Pre políciu je dôležitejšie zastavenie vozidla ako ľudský život. Mráz prichádza z polície.
 
mínus indicator plus

Mali požiadať o privolanie ďalšej posily   Mali požiadať o privolanie ďalšej posily

Presne tak, zasahujúca posádka mala požiadať o privolanie ďalšej policajnej posily a jej rozmiestnenie v smere unikajúceho vozidla tak, by auto nemohlo ďalej pokračovať v jazde.
 
mínus indicator plus

Mali požiadať o privolanie posily   Mali požiadať o privolanie posily

Pred použitím donucovacích prostriedkov je policajt povinný osobu, proti ktorej zakročuje, vyzvať, aby upustila od protiprávneho konania s výstrahou, že bude použitý donucovací prostriedok. Od výzvy a výstrahy môže upustiť, ak je sám napadnutý alebo je ohrozený život alebo zdravie inej osoby a vec neznesie odklad, alebo tomu bránia iné okolnosti. Donucovací prostriedok nesmie byť zjavne neprimeraný nebezpečnosti útoku. Pri použití zbrane musí policajt dbať na to, aby čo najviac šetril život osoby, proti ktorej zákrok smeruje. Ak pri použití donucovacích prostriedkov došlo k zraneniu, je policajt povinný, ak to okolnosti dovolia, poskytnúť zranenej osobe prvú pomoc a zabezpečiť jej lekárske ošetrenie. Policajt musí hlásiť nadriadenému každý služobný zákrok, pri ktorom použil donucovacie prostriedky. Zasahujúca posádka mala požiadať o privolanie ďalšej policajnej posily.
 
mínus indicator plus

Macronov tekutý piesok ohrozuje EÚ   Macronov tekutý piesok ohrozuje EÚ

Výhra Macronovho tekutého piesku v druhej najdôležitejšej krajine EÚ je nebezpečným experimentom, ktorý povedie k rozbitiu EÚ. Macron už ukázal, ako si predstavuje Európsku úniu: "Do troch mesiacov po zvolení zatočím s Poľskom a Maďarskom". Čo teda priniesli výsledky volieb? Francúzsky politický systém je v troskách, EÚ je bližšie k rozpadu a otvárať šampanské spolu s Macronom môže aj Putin.
 
mínus indicator plus

Macron rozbije EÚ   Macron rozbije EÚ

Francúzsky politický systém je v troskách. Výhra Macronovho tekutého piesku v druhej najdôležitejšej krajine EÚ je nebezpečným experimentom, ktorý povedie k rozbitiu EÚ.
 
mínus indicator plus

FBI ničí povesť USA   FBI ničí povesť USA

FBI ničí povesť USA v miere cunami, až to celé vyvoláva len ironické posmešky. Putin ponúkol azyl bývalému šéfovi FBI Jamesovi Comeymu, ktorý vypovedal o tlaku Donalda Trumpa. „Ak mu bude hroziť politická perzekúcia, sme pripravení ho prijať.“ (politico) Uvidíme, kto napokon bude v tejto americkej studenej občianskej vojne potrebovať azyl, Comey, Trump, či dracula Clintonová..
 
mínus indicator plus

Záujmy  Európy a USA sa rozbiehajú   Záujmy Európy a USA sa rozbiehajú

Disparita záujmov Európy a USA naberá charakter otvárajúcich sa nožníc. Ide o geopolitický megatrend a skôr či neskôr, sa tvrdo zrazia ekonomické a bezpečnostné záujmy USA a Európy. Obe majú už dnes rôznu dynamiku a nesúbežnosť v čase s rôznymi vážnymi implikáciami. Je možné, že to napokon povedie k naplneniu želania Václava Havla a rozpustení a zániku NATO, ktoré Václav Havel vyslovil tesne po Novembri 1989, pred jeho návštevou USA a jeho slávnym vystúpením v Kongrese.
 

1 >

Najčítanejšie na SME