Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Andrej Šverha
1 >
mínus indicator plus

Vždy ma poteší,   Vždy ma poteší,

ak môžem niečo pekné ukázať a ostatných inšpirujem. Určite tie cyklotrasy choďte vyskúšať. Ak príde pekné babie leto, možno to stihnete aj tento rok :)) A na Kočovce mám pekné letné spomienky, aj keď detské časy sú dávno, dávno preč.
19.10.2020 22:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ani ja by som to lepšie nenapísal :))   Ani ja by som to lepšie nenapísal :))

Ďakujem za podporu. Dosť to povzbudí k ďalšiemu písaniu.
 
mínus indicator plus

 

Riad Laora
25.07.2020 13:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tak tento článok   Tak tento článok

sa veľmi, veľmi vydaril. Krásne zhodnotenie Ruska, vlakov a k tomu sebairónia. S tým pohľadom na Rusov a iné národy sa plne stotožňujem. Ale krajina je to krásna. Už sa teším na ďalšie pokračovanie v Južnej Kórei.
 
mínus indicator plus

To vieš oligarcha,   To vieš oligarcha,

mám obchod v Kišiňove :)))
22.10.2019 19:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

No to bol náš obchod   No to bol náš obchod

v Kišiňove, asi 100 m od apartmánu. Ale našiel som ho aj na https://www.ruskolobok.cz/napo...
21.10.2019 22:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Súhlasím s Vami,   Súhlasím s Vami,

vyzerá to tam ako u nás pred 50 rokmi, aj keď už aj tam vidieť opravené cesty a domy. Cestovný ruch sa celkom pekne rozvíja a pre nás je to veľmi dobrý pomer ceny k ponúkaným službám. Vládne tam však veľká korupcia (podľa názoru tunajších ľudí) a tento kraj je ďaleko od Kyjeva. Cieľom článku však nebola sociálna štúdia :) ale opis zážitkov a motivovať Slovákov k návšteve tohto krásneho kúta Karpát.
15.09.2019 13:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Leviathan   Leviathan

je veľmi dobrý film a tak trochu som chcel ísť pozrieť do Teriberky. Ale rozhodli až možnosti a ponuka na mieste. Jasné čítal som blok Romana Herdu a dokonca sme bývali v tom istom dome v Murmansku. Rád sa inšpirujem blogermi a aj preto som začal písať aj ja.
21.06.2019 21:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Čítal som   Čítal som

o ňom, ale neboli sme tam.
19.06.2019 19:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Každý má nárok na vlastný názor.   Každý má nárok na vlastný názor.

Ja zasa poznám desiatky ľudí, ktorí chcú navštíviť Rusko. Pre jeho históriu, kultúru, umenie a prírodné krásy. Svet nerozdeľujem na dobrý a zlý, pretože ľudia sú v svojej podstate všade rovnakí. Nehovorím o politike a politikoch, ale o obyčajných občanoch krajín. Aby som si vedel urobiť názor na danú krajinu je lepšie ju aspoň raz navštíviť, stretnúť sa tam s domácimi, ako vychádzať z novinových článkov a názorov iných. Pravdupovediac mňa skôr ako novodobá architektúra zaujíma tá niekoľko storočí stará. Či už sú to miesta spojené s Ježišom v Jeruzaleme alebo tisícročné chrámy v Gruzínsku alebo dvesto a viacročné pamiatky v Petrohrade. Keď pôjdem do Ameriky, tak kvôli prírodným krásam, národným parkom,... Cestujte a spoznávajte svet, ak môžete, a vlastnou skúsenosťou a poznaním si vytvoríte ako-tak objektívny názor na tento svet.
17.06.2019 18:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem   Ďakujem

za podporu. Áno tie víza sú nepríjemná nutnosť. Našťastie je mnoho zaujímavých krajín bez víz.
15.06.2019 22:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tie pelmene   Tie pelmene

som vybral ako zástupcu ruskej kuchyne a asi najčastejšie sme ich aj jedli. A s tými pirohmi. Ja to často musím takto vysvetlovať, pretože bežný ľudia pelmene nepoznajú. A ešte ich dali aj ako profilovú fotku článku na hlavnej stránke. Ja som vybral ako profilovku foto otvoreného mosta, ktorý je typický pre Petrohrad
12.06.2019 18:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tentokrát našim cieľom   Tentokrát našim cieľom

boli úplné centrá miest, kvôli pamiatkám a aby sme nestrácali čas cestovaním. Cez okrajové časti sme prechádzali rôznymi dopravnými prostriedkami a fotil som len cez okno. Väčšinou to ale boli sídliská s panelákmi. A takéto fotky nie sú až také zaujímavé (paneláky neboli také bizarné ako napríklad v Belehrade). V poslednej časti budú len miesta a mesto bez palácov a prekrásna príroda. Taký som totiž zostavil itinerár našej cesty.
12.06.2019 18:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Áno máte pravdu,   Áno máte pravdu,

ale tak nejako nám to Oxana povedala a vnímala to ako Slovensko. Aj keď správne to malo byť Československo.
12.06.2019 18:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

No nie je to celkom tak,   No nie je to celkom tak,

ceny vstupeniek sú pre cudzincov celkom drahé. Pohybujú sa od cca 5 € za vstup do chrámov, za Ermitáž je to cca 16 € a najdrahšie bolo Carskoje selo za 22 €. Rusi majú tak tretinové vstupné. V reštaurácii sa najete najlacnejšie asi od 5 € a v normálnej tak od 8 - 12 €. Ale to hovorím o týchto veľkých mestách a pohybovali sme sa viac menej v centre. Je to zatiaľ najdrahšia bývalá sovietska republika, ktorú som navštívil. Aktuálny kurz je približne 70 RUB za 1 €
12.06.2019 18:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Moje spoznávanie krajín   Moje spoznávanie krajín

je z veľkej časti aj cez jedlo. Neviem si vynachváliť kuchyňu bývalých postsovietskych republík, či už je to Ukrajina, Kazachstan, Gruzínsko alebo Rusko. Jedli ste už baraní šašlik alebo plov? Niet nad takéto pochúťky. Až som dostal chuť...
12.06.2019 17:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem za veľmi motivačný príspevok,   Ďakujem za veľmi motivačný príspevok,

hneď mám veľkú motiváciu pokračovať ďalším článkom. A dostaneme sa, že dosť na sever. Viac ako "odporúčaných" 100 km, reálne skoro 2 000. Veď za 13 dní sa toho dá stihnúť dosť. Rusko, ako aj celý bývalý Sovietsky zväz ma fascinuje svojou históriou a kultúrou. Navyše je výhodou mojej vekovej kategórie dobrá znalosť ruštiny, bodaj by som tak vedel po anglicky.
Reakcia k téme: Do Ruska ...
21.05.2019 19:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Víza   Víza

som riešil cez košickú agentúru Kolumbus, keďže sme z KE a PO. Výhoda, že pasy odovzdáš osobne a neriešiš poštu do BA. Veľmi dobrý prístup v agentúre a za hodinku sme boli 4 vybavení. Cena ako v BA agentúrach. Inú agentúru/cestovku, ktorá by vybavila v KE a PO víza som nenašiel. Ak budeš mať ďalšie otázky, kľudne napíš.
Reakcia k téme: Do Ruska ...
21.05.2019 18:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Čerpacia stanica   Čerpacia stanica

sa nachádza približne kilometer pred hranicou s UA. Je to už za poslednými domami v Ubli a môžete si ju pozrieť cez Street View.
 
mínus indicator plus

Silická planina   Silická planina

je naozaj krásny kút Slovenska. Odporúčam Vám sa tam vydať na výlet. My máme naplánovaných ešte niekoľko trás, napr. aj Muránskou planinou alebo okruh cez Maďarsko,... Síce poblúdiť sa dá, ale v dnešnej dobe GPS v mobile sa už nemusíte obávať, že sa stratíte, iba ak by to bolo cieľom :)
 

1 >

Najčítanejšie na SME