Štvrtok, 27. február, 2020 | Meniny má Alexander

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Kazimír Kmet
1 >
mínus indicator plus

 

Kolega Nussknaaker", ako si pamätám tak v r. 1989 ste ešte nebol dospelý, alebo sa mýlim? Neviem odkiaľ čerpáte svoje vedomosti o 2. svetovej vojne. Takže Vám pripomeniem pár faktov: 1)Aj keď pre Rusov bola 2.sv. vojna "veľkou vlasteneckou" a niesli spolu s ďalšími národmi ZSSR ťažisko bojov v Európe tak svetová vojna bola preto, že boje v tom čase prebiehali nad Veľkou Britániou, v severnej Afrike, na ázijskom kontinente a v Pacifiku (USA vs.Japonsko) 2) Pakt Molotov-Robentrop, rozdelenie Poľska sú dôsledkom komplotu Stalina a Hitlera 3)V prvých fázach vojny bola rozhodujúca pomoc ZSSR zo strany USA najmä automobily, tanky, lietadlá, suroviny 4)Jeden z rozhodujúcich faktorov vojny na teritórii Ruska (vojna pod Moskvou) bola možnosť presunúť divízie zo Sibíri v dôsledku viazania Japonských ozbrojených síl v Azii (vojna USA-Japonsko) Poklonkovania Danka nemá nič spoločné s úctou obetiam 2.sv.vojny. Je to hlúpa pätolizačstvo terajším vládcom Ruska, ktorí ohrozujú svojich susedov: Pobaltské krajiny,sú agresorom na Ukrajine a keby Slovensko nebolo členom NATO a EU tak aj Slovenska.
Reakcia k téme: Ktosi sa im stále klania
10.05.2019 11:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

História sa opakuje: Keď vládol Chruščov resp. Brežnev, a obyvatelia vtedajšieho ZSSR stáli v radoch na pomaranče a "ciplionki", tak rinčali zbraňami, usporiadávali honosné vojenské prehliadky za prítomnosti svojich pobehajov zo "socialistických" krajín,, obsadzovali cudzie územia (Maďarsko resp. Československo). Dnes Putin posiela ľudí priamo z práce na cintoríny(posun veku do dôchodku), HDP p.c. na úrovni Rovníkovej Guiney, zase rinčí zbraňami a obsadzuje cudzie územia (Ukrajina) a usporiadava vojenské prehliadky za prítomnosti zblbnutých politikov typu Danka. Je však jeden zásadný rozdiel:Stredná a východná Európa už nie je satelitom Moskvy a Rusko zďaleka nie je ZSSR a Danko zažíva posledné mesiace pri moci.
 
mínus indicator plus

 

Pán kolega ktorý hlása myšlienku, že sa nikto nemá starať , čo sa deje v konkrétnom štáte. Chcel by som sa pýtať, keď bude susedovi horieť dom, tak je to jeho problém a nikto sa nemá starať o hasenie??. Milióny obyvateľov Venezuely utekajú do okolitých štátov, nemajú čo jesť, nemajú lieky a majú miliónovú infláciu. Takto vznikol nacizmus (fašizmus) obsadenie častí Československa, Poľska a v konečnom dôsledku i 2.svetová vojna (tiež sa vtedajšie štáty starali len o seba)Je povinnosťou slušných štátov (a je ich už desiatky, okrem satelitov Ruska ako napr. Slovensko) v takýchto prípadoch zasiahnuť tak, aby diktátor (Maduro) ktorý sa drží len podporou vojakov ( aj ruských a iránskych)bol čo najskôr odstránený.
 
mínus indicator plus

 

p. Pellegrini:slovenské porekadlo hovorí:"Nehnevaj sa na zrkadlo, keď Ti ukáže že máš krivú hubu".To že Slovensko je mafiánsky štát vie každý doma i v zahraničí.Vražda novinárov, únos cudzieho občana, rozdávanie eurofondov "našim ľuďom, vratky DPH "našimi ľuďmi" , ex-premiér bývajúci v byte mafiána, majúci "štátnu tajomníčku " milenku talianskeho mafiána:to sú len príklady káuz vašej vládou v poslednom období.K tomu vykradnuté zdravotníctvo :ležali ste v nemocnici, kde si musíte doniesť WC papier, stáli ste v čakárni špičkového slovenského národného ústavu (nemenujem-je v Bratislave a lieči najvážnejšie choroby) niekoľko hodín medzi desiatkami, stovkami ďaľších nešťastných chorých ľudí, aby ste sa stretli s uštvanými, zle platenými lekármi s vybavením niekoľko rokov za svetovou špičkou???Keďže sa podpisujem plným menom sa Vás pýtam:Ako by ste nazvali takýto štát???
 
mínus indicator plus

 

Je smutné, že politik, ktorého stretol Trump (potrebuje si pripísať nejaké body na domácej pôde) na 15 minút, ktorého výsledky za obdobie vládnutia je možné označiť za "jemné vydanie" hulváta Fica sa pohoršuje nad pravdivým opisom aktuálnej situácie na Slovensku. p. Pellegrini:na Slovensku bola milenka mafiána "štátnou" radkyňou ex.premiéra Fica. Za panovania vlády Fica a ministra Kaliňáka sa stala zatiaľ nevyjasnená vražda 2 mladých ľudí, bol realizovaný únos štátneho občana Vietnamu, mafiáni: Baštrnák, Kočner až po investigatívnej aktivite novinárov sa dostali do basy resp. sa vyšetrujú.Predseda parlamentu chodí do Moskvy kde vládne totalitný Putin ako na klavírne hodiny. Toto všetko je známe doma i v zahraničí, len vy sa tvárite akoby sa vás to netýkalo. O akom dobrom mene hovoríte???
 
mínus indicator plus

 

Z vlastnej podnikateľskej praxe môžem povedať, že napriek tomu, že profit je kritériom podnikania, tak v prvom rade je správna motivácia zamestnancov a ich odmeňovanie. Na to nepotrebujem ani Fica a ani Danka (tí dvaja, ako aj väčšina dnešnej vládnucej skupiny-Hrnko, Paška, Blaha, Pellegrini atď v živote nepodnikali a ani nič neriadili) ani ich sociálne blbosti. Ak dobre nezaplatím zamestnancov a títo budú nespokojní, tak mi odídu. Problémom je zdanenie práce (rozdiel medzi superhrubou mzdou a čistým príjmom zamestnanca.). Ak by títo "sociálne orientovaní" politici skutočne chceli riešiť problémy cesta je jasná, to však nespravia, lebo by sa im znížil balík peňazí ktorý prerozdeľujú resp. "naši ľudia" rozkradnú.
 
mínus indicator plus

 

Kolega 327318 to správne vystihol,najlepšie by bolo, podnikať sám, prepustiť všetkých zamestnancov nech si hľadajú prácu alebo nech sa o nich stará štát a odborári. Niekedy je to skutočne "na mašľu".Nielen hľadať zákazky, vyrobiť ich dodať, dostať zaplatené ale aj reagovať na všetky Dankove a Ficove "sociálne blbosti", daňové a stovky ďalších zákonov, regulatív.Jeden príklad za všetky: viete koľko stojí likvidácia výmaz jednej s.r.o., ktorá nikdy nepodnikala, bez záväzkov a pohľadávok , len so základným imaním??: 3500€. Tento štát vie nájsť palicu na poctivých a drobných podnikateľov ale veľkých zlodejov typu Baštrnáka s miliónovými vratkami DPH (čo robil daňový úrad????!!)trvalo roky (aj to len zásluhou novinárov) aby sa dostal tam kde patrí.
 
mínus indicator plus

 

Hlavne, že majú na rakety, atómové zbrane. Je to náhoda, že krajiny používajúce podobné modely (S.Kórea, Venezuela, Kuba) majú podobné hospodárke "úspechy": Predpokladám s. Blaha, že to vysvetlíte v jednej zo svojich neprekonateľných analýz.
 
mínus indicator plus

 

Veľmi rozumné riešenie ukázať tým ruským Putinovým vierozvestom , že sú v krajine, kde ľudia vidia jasne svoje miesto: v EÚ a NATO . Rešpektujem názor iných ale pýtam sa ,ako by sa zachoval Putin, keby sa po Moskve premávali motorkári z napr. USA a mávali americkými vlajkami a propagovali NATO. Kedy už konečne začneme pozerať na Rusko (vďaka jeho vláde) ako na krajinu 3 kategórie (HDP p.c. na úrovni Rovníkovej Guiney)-na benzínovú pumpu v rukách oligarchov tváriaca sa ako štát,len s jedným rozdielom, že majú atómové zbrane .
 
mínus indicator plus

 

Neviem prečo sa niektorí kolegovia (menšina) znižujú k urážkam autorky veľmi kultivovaného článku. Áno, novinárov kontrolujú čitatelia. Ak sa niektorému nepáči SME alebo denník N nech číta Pravdu (s názormi SMERu) pozerá TA3 (prezentujúce najmä SNS).Kolega, ktorí číta SME aby sa dozvedel o "ideologickom nepriateľovi" mi trochu pripomína časy totality, kedy niektorí komunistickí funkcionári čítali bibliu, aby mohli bojovať proti cirkvi (ale najlepší ideológovia boli páni farári). Hlavná úloha demokratickej tlače je kontrolovať politikov ktorí sú pri moci, žijú z daní občanov, kritizovať ich prešľapy a podvody a nie pochlebovať, tak ako to robila bolševická resp. nacistická (fašistická) tlač a predstavujú si "podržtaškovia" typu Číž, Jariabek a Hrnko.
 
mínus indicator plus

 

Z Ruska sa v poslednom desaťročí stáva nespoľahlivý a nekorektný partner:Prerušené dodávky tranzitu zemného plynu cez Ukrajinu a Slovensko v zimnom období v r. 2007, budovanie trasy Nord-Stream II, ktorý obíde Ukrajinu a Slovensko (žiaľ v spolupráci s Nemeckom) a teraz dodávky znečistenej, nepoužiteľnej ropy sú toho jasným dôkazom. P.Mgr Danko, ex-premiér Fico: prečo teraz nejdete intervenovať do Moskvy???. Súčasná situácia jasne potvrdzuje nutnosť diverzifikácie zdrojov ropy a zemného plynu- odstrihnúť sa od výlučného dodávateľa Ruska. Vzhľadom na situáciu na trhu je najvyšší a zároveň priaznivý čas (dvojnásobné ceny ropy z USA sú nezmysel). Trasy minimálne pre zemný plyn sú buď hotové, alebo sú vo vysokom štádiu rozpracovania (trasy severe-juh).
 
mínus indicator plus

 

Ďakujem za úžasný a vystihujúci článok. Čiastočným problémom diskusií na sieťach je anonymita autorov. Ak by sa diskutujúci podpisovali plným menom, vydali by o sebe vysvedčenie s rizikom odhalenia pred svojimi známymi, kolegami. Iná kategória sú politici, ktorí sa schovávajú za svoju imunitu (v parlamente) a zneužívajúci ťažko postihnuteľnú trestno-právnu zodpovednosť. Osobitným problémom sú naše súdy a polícia, prokuratúra, právny systém ako celok.Nerozumiem, prečo nie je napr. postihnuteľný výroky Hrabina napr. o korupcii (ak má taký poznatok tak ho musí oznámiť),o p. Čaputovej a Leopoldove a pod.Schody sa musia zametať od zhora.
 
mínus indicator plus

 

Neviem, páni kolegovia, ktorí hodnotia kvalitu prezidenta (prezidentky) podľa toho ako a koľko cudzích jazykov ovláda, či vôbec cudzie jazyky používajú. Existuje jedna zásada : tí čo skutočne ovládajú cudzie jazyky a ktorí ich sú schopní aj používať v bežnej komunikácii, pri zásadných, oficiálnych rokovaniach ( a to sú v prípade prezidenta temer všetky) sa VŽDY používa tlmočník. Existuje ešte jedno nepísané pravidlo: ak diskutujúci majú používať cudzí jazyk tak sa má zvoliť taký komunikačný prostriedok , ktorý je cudzí pre obe strany (napr. Slovák a Nemec použijú angličtinu). Nie je nič horšie a trápnejšie, ak oficiálna osoba (prezident, premiér, minister) použijú cudzí jazyk nevhodne (obyčajne je to vtedy, ak jazyk neovláda)-je to takzvaná odvaha z nevedomosti (blbosti).
 
mínus indicator plus

 

Je smutné, že krajiny produkujúce najviac skleníkových plynov (USA,Čína,) ak nie ignorujú (USA) tak minimálne nerobia radikálnu zmenu štruktúry priemyslu tak, aby sa postupne znižovala produkcia CO2 (Čína). Dôvodom sú hlavne energetické -plynárenské , ropné spoločnosti a štáty, ktorým by zásadne poklesli zisky a niektoré by neprežili.Keby sa časť ziskov týchto firiem investovala do obnoviteľných zdrojov, prípadne technológií s vyššou efektívnosťou spaľovania (napr. pri zemnom plyne kogeneračné jednotky, palivové články,paroplynové cykly), zariadenia pre ukladanie el. energie a pod. tak by sa určite výrazne znížili emisie.Len jeden príklad:V prípade aplikácie tepelného čerpadla sa na výrobu tepla spotrebuje cca 1/3 energie v porovnaní s výrobou tepla napr. spaľovaním ZP v kondenzačnom kotly. Plynárensko-elektrárenské firmy (stačí si zistiť, kto je vlastníkom elektrární a plynární aj v SR a v Európe) však nastavili tarify tak, že sa táto jasná fyzikálna a ekologická výhoda neguje. Takýchto príkladov je viac. Platí:Když tomu nerozumím jsou za tím peníze".
 
mínus indicator plus

 

Celé toto harakiri s angličtinou je len súčasťou "príspevkov" SNS nášmu školstvu:počnúc Nikolajom cez Plavčana končiac súčasnou p. ministerkou. Tragédiou je, že škody v školstve sa prejavia až s časovým oneskorením rádove v rokoch sú nevratne kompenzovateľné. (obrazne: z hlupáka sa nedá ani po rokoch "dovychovať" múdry človek). Z vlastných skúseností s absolventami stredných i vysokých škôl technického smeru musím konštatovať pokles úrovne vedomostí v technických disciplínach, avšak vzhľadom na možnosti cestovania ako aj aktivít spolupráce so zahraničnými školami rastú znalosti jazykov (najmä angličtina).Predpokladám, vzhľadom na terminálne štádium aktivít tejto vládnej garnitúry, že škody budú zvládnuteľné.
 
mínus indicator plus

 

Súčasná situácia nie je nič nové a ani neobvyklé: Bolševici a fašisti sú dve ideológie-entiti na spoločnej kružnici, ktoré sa blížia k bodu stretnutia s jediným rozdielom: jeden subjekt sa k tomuto bodu blíži sprava a druhý zľava.Historicky:Stalinovi bolševici a Musolliniho a Hitlerovi fašisti (nacisti) úzko spolupracovali (pakt Molotov-Robentrop) , ruská tajná služba (predchodca NKVD) školila nemecké oddiely SS. To že Kotleba a Fico inklinujú k nacionalistickému Rusku, bojujú proti liberalizmu, inakosti , rómom , cudzincom tak začal aj Hitler. Historicky overenou pravdou je že ideológie bolševizmu a fašizmu v konečných fázach skanibalizujú- bojujú o tých istých priaznivcov.To čo dnes vyvádza SMER (včítane divadla so žalobou generálneho prokurátora) pomôže precitnúť všetkým aspoň troch normálnym občanov tohto štátu.
 
mínus indicator plus

 

Všetky krajiny, ktoré svoju "prosperitu" postavili na fosílnych palivách (uhlie,zemný plyn, ropa) budú mať veľké problémy. Z dlhodobého hľadiska je prechod na elektromobily nie otázkou "či" ale "kedy".Postupný nárast obnoviteľných zdrojov chápu už všetci okrem Trumpa a Fica (prvý háji ropnú loby a investície USA do ťažby z bridlíc a ten druhý chráni "našich " ľudí-majiteľa uhoľných baní). Zemný plyn sa bude viac ako palivo využívať ako zdroj pre chemický priemysel a na zdroj pre efektívny spôsob výroby el. energie (paroplynové cykly, palivové články a kogeneráciu ).Putinove Rusko ale aj Irán, Saudská Arábia vzhľadom na veľkú vzdialenosť nálezísk od spotreby (Západná Európa) a veľké investície do infraštruktúry ZP a ropy budú čoraz ťažšie hľadať odberateľov. Treba zásadne zmeniť filozofiu energetiky (to sa týka aj Slovenska, ale našim vládcom to ešte neprišlo a riešia hymny a imigrantov).
 
mínus indicator plus

 

Občan "elektraren_enel" ča sa schovávaš sa preudonym: ak používaš cudzie slová tak sa ich najprv nauč písať: píše sa brainwashing a znamená to vymývanie mozgu, teda časti Tvojho tela ktorý máš pravdepodobne zatemnený propagandou Tvojho chlebodarcu: Kotlebu.Ak navštíviš niekedy štát Izrael, tak sa presvedčíš na vlastné oči aký si so svojimi názormi úbohý.
 
mínus indicator plus

 

Nerozumiem tej anti-židovskej posadnutosti niektorých Slovákov (je to rezíduum Slovenského štátu alebo Kotlebova propaganda, alebo jednoducho závisť voči úspešnému národu).Ukrajinci si volili zmenu (či k lepšiemu je otázka)a zrejme in nevadil pôvod budúceho prezidenta.Podobné špinavosti sa vytiahli aj na Čaputovú. Slováci, ktorí sa bijú v prsia akí sú kresťania si neuvedomujú že monoteistické náboženstvá majú svoj pôvod v náboženstve židovskom? Židia v minulosti i v prítomnosti by mali mať náš obdiv. Po holokauste, vyvraždení cca 5 milionov občanov židovského pôvodu od založenia štátu Izrael v stálom nebezpečí vojen od arabských susedov je to úspešná krajina so schopným obyvateľstvom, ktorá nám môže byť vzorom.
 
mínus indicator plus

 

p.Sulík, stratili ste definitívne jedného voliča aj s manželkou.Bol so voličom SAS z dôvodu Vášho programu (najmä ekonomickému) a tiež preto, že členom strany je múdry človek P.Osuský. Vaša "ficoidná" rétorika ohľadom migrantov je trápna.Strašiť migrantami z Afriky resp. z Ázie, ktorí "húfne vtrhnú" na Slovensko je asi také pravdepodobné, ako že Slovensko zažije inváziu Čukčov.Čo hovoríte p. Sulík, že tu už máme desiatky tisíc ekonomických migrantov u ktorých nikto neskúma napr. ich vierovyznanie??. Čo poviete p. Sulík na niekoľko tisíc Číňanov na Slovensku-to nie je riziko???(stačí sa pozrieť na ázijskú časť Ruska). Svojou filozofiou sa dostávate do jedného spolku s Ficom, Kotlebom a Kollárom,a to je najsmutnejšie.
18.04.2019 9:53 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME