Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Mill
1 >
mínus indicator plus

 

A to ešte nič nie je pre prachy to robia aj inštalatéri, architekti, murári ...
 
mínus indicator plus

 

Jedná sa o zábavu a tak nevidím žiaden dôvod ju financovať z verených peňazí. Z funkcií štátu je len pár bazálnych je to tvorba práva, jeho vynucovanie a riešenie sporov. Časom sa k tomu pridalo riešenie životne dôležitých vecí obyvateľov ako je zdravotníctvo, staroba či iná neschopnosť pracovať. Zrovnávali sa šance a zabezpečovala sociálna mobilita napr. bezplatným školstvom. Celé 20. storočie sa tento zoznam rozširoval. Až sa začala financovať zábava. Nemyslím, že by ma Smer chcel za ministra financií, títo páni sú známi skôr rozhadzovaním cudzích peňazí než ich šetrením.
 
mínus indicator plus

 

O Kostoloch som nepísal nič, ale nevidím žiaden dôvod ich financovať z verejných rozpočtov.
 
mínus indicator plus

 

Pani rodičia by chceli z verejných peňazí financovať zábavku svojich detičiek.
 
mínus indicator plus

 

Pán v živote nevidel Venus?
 
mínus indicator plus

 

Vyjadrovanie dlhov v absolútnych číslach je pre posúdenie ich primeranosti nezmyselné. Je rozdiel či 10.000 dlhuje manažér u ktorého je do vojmesačný plat, alebo šička s minimálnou mzdou. Preto sa Štátny dlh vyjadruje ako % HDP. A to je v USA cca. rovnaké ako v EU. Bývalý prezident zbohatol na tom, že našiel dieru na trhu. Bol to splátkový predaj spotrebného tovaru, ktorý v danej chvíli neposkytoval v SR nik iný.
 
mínus indicator plus

 

Zďaleka neide iba o finančno/organizačné obmedzenia. Hlavným dôvodom je nedbalosť, alebo nedostatok vedomostí lekárov. Skúsenosť z minulého týždňa. Dva týždne po prisatí a odstránení kliešťa sa na mieste objavil kruhový erytém. Nie prstenec, ale kruhový, ohraničený erytém. Lekárka vykonala odber krvi na vyšetrenie borelií. Nevšimla si, že borélie v krvi sa môžu objaviť až po 6. týždni a toto vyšetrenie v 2. týždni je bezpredmetné. Pre dg je danom prípade určujúci erytém, ktorý neráčila skontrolovať dajme tomu s niekoľkodňovým odstupom, ani nedala pacientovy príkaz sledovať ho. Po dvoch dňoch vznikol jasne ohraničený prstenec, ktorý iný lekár vyhodnotil ako boreliózu. Kto by niesol v tomto prípade zodpovednosť? V SR s veľkou pravdepodobnosťou nik. Dôsledne by som rozlišoval trestno právnu zodpovednosť a majetkovú ujmu. Trestno právna zodpovednosť sa dokazuje výrazne ťažšie. Napr v uvedenom prípade by to stálo na rôznom popise erytému lekárky a pacienta, čo by na trestný postih nijako nepostačovalo.
 
mínus indicator plus

 

USA sú zadĺžené v miere niečo vyše 100% HDP, čo sa nijako neodlišuje od priemeru EU. Zmluvu o pôžičke podpisuje človek dobrovoľne, takže by som z toho nevinil veriteľa.
 
mínus indicator plus

 

Nie je pravdou, že zdravotnícky personál je jednou nohou v base. Zdravotnícky personál je naopak beztrestnou kastou. Otázkou je koľko je v SR za rok odsúdených zdravotníckych pracovníkov a koľko ľudí zomrelo, resp. utrpelo ujmu na zdraví žiadnym, či nesprávnym liečebným postupom.
 
mínus indicator plus

 

Ten zákon existuje. § 237 (1) Kto inému spôsobí malú škodu tým, že poruší všeobecne záväzným právnym predpisom ustanovenú povinnosť alebo povinnosť uloženú právoplatným rozhodnutím súdu alebo vyplývajúcu zo zmluvy opatrovať alebo spravovať cudzí majetok, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. (2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a) a spôsobí ním väčšiu škodu, alebo b) z osobitného motívu. (3) Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a) a spôsobí ním značnú škodu, alebo b) závažnejším spôsobom konania. (4) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo b) ako člen nebezpečného zoskupenia. Problém je v tom, že polícia a prokuratúra ho nevynucujú.
 
mínus indicator plus

 

Porušenie povinností pri správe cudzieho majetku je nedbalostnym trestným činom. Z neznámych pričin ho prokuratúra nepozná.
 
mínus indicator plus

 

V Rusku zasa mali funkčnú metódu liečby viery v nadprirodzené bytosti.
19.07.2019 16:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Vážne si myslíte, že štátna nemocnica je lepšia?
 
mínus indicator plus

 

Sorry, ale toto bolo trestné konanie, kde platí "In dubio pro reo". A budme šťastní, že sa to doržiava.
 
mínus indicator plus

 

Polícia bola vždy rovnaká.
 
mínus indicator plus

 

Túto zásluhu môžeme pripísať aj im. Aj keď skôr ako následok ich poctivosti to bude určené tím, že ich vládne strany k ničomu nepustili.
 
mínus indicator plus

 

Kondenzačná stopa vzniká predovšetkým poklesom tlaku nad krídlom, ktorý udržuje lietadlo vo vzduchu. A keďže platí PxV=RxT kde R je konštanta a V sa nemení tak zostáva pokles teploty, čo vedie ku kondenzácii vodnej pary.
 
mínus indicator plus

 

U opozičnej strany ktorá neovplyvní ani výstavbu verejného záchodku v Hornej nad Potokom to zas nie je nijak prekvapujúce.
 
mínus indicator plus

 

To čo uvádzaš sa robí u privátnych značiek, kde výrobca vyrába tovar podľa špecifikácii obchodníka. U značiek výrobcov som o tom, ešte nepočul.
 
mínus indicator plus

 

A ja som si dodnes myslel, že obchodníci potraviny predávajú a vyrába ich niekto iný.
 

1 >

Najčítanejšie na SME