Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Surana
1 >
mínus indicator plus

 

Sledujem dianie v hudbe. Zatiaľ som neklesla na úroveň istého diskutéra na Sme, ktorý, pod tuctom nickov, sa ozve (hoci už som ho dávnejšie nevidela) pod každým článkom o hudbe s tirádou o tom, aká je dnešná hudba nahovienko a jediní skutoční hudobníci boli Motorhead a Alice Cooper. :D A pevne dúfam, že nikdy ani neklesnem. A nech už si o nej človek myslí čokoľvek, Nicki je neprehliadnuteľná. Áno, je výstredná, vulgárna, často gýčová, a neustále má s niekym spor, tzv. feud. A mnohí ju zato nemajú veľmi v láske. No mnohí ju paradoxne práve preto milujú. Nicki je najúspešnejšia ženská rapperka a získala hromadu ocenení. Stačí sa pozrieť na blbú Wikipédiu: https://en.wikipedia.org/wiki/... Dokonca má Guinessov rekord ako ženská hudobníčka, ktorá mala najviac hitov v Billboard Hot 100. Ale to, že nejaký diskutér okamžite opľuje a zosmiešni čokoľvek, čo sa nezmestí do uzučkého okruhu jeho/jej záujmu - a ešte si myslí, že keď o nejakej speváčke či kapele nikdy nepočul (ale pritom vie, že je to "hnoj"), je to niečo, čím sa musí rýchlo POCHVÁLIŤ- to je jedna vec. Ale že novinárka v mienkotvornom denníku si nedá ani len toľko námahy, aby si pozrela aspoň tú Wikipédiu, skôr ako napíše článok, to ma vytočí. Už dávno síce nečakám od Sme kvalitu, najjmä nie v sekcii Kultúra, ale overovanie si informácií je absolútny základ.
 
mínus indicator plus

 

??? Pozrite, pani Alexová, Nicki sa vám nemusí páčiť (ani mne sa nepáči) ale ste dokelu novinárka a keď sa rozhodnete napísať článok, tak by ste si mali informácie OVERIŤ. Nicki Minaj kariéru NEUKONČILA a hoci Queen nemal veľký úspech, dnes sa jej darí pomerne slušne. Už vo februári 2020 - čo je takmer ROK pred touto vašou dezinformáciou - v rozhovore na Pollstar Live! na otázku o jej "dôchodku" povedala, že to bola jedna z chvíľ, kedy nemala mať prístup k sociálnym sieťam. A potvrdila, že pracuje na piatom albume (ten by mal vyjsť niekedy tento rok). Vlani mala viacero collabov aj solo singlov, ktoré boli celkom úspešné. A pripravuje sa dokumentárna séria o jej živote a tvorbe.
 
mínus indicator plus

 

Ale čo nepovieš? A to aj Jimmy Page je ľavičiarsky marxista? No toto, to som veru netušila.
 
mínus indicator plus

 

Aha. Takže vás nevzrušuje a nereagujete na samotný fakt, ale na vašu nesprávna a prehnaná interpretácia faktu. A podotýkam, že už VEDOME správnu a prehnanú interpretáciu, pretože už vám bolo vysvetlené, že v tomto prípade NEJDE o asistenciu mužovi. Škoda, od vás som si zvykla čakať viac ako mlátenie úboheho slameného panáka.
Reakcia k téme: Dievčence, ženy, kolegyne!
12.01.2021 9:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nuž, ja som toť tu v Bratislave miništrovala už v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Presnejšie povedané, zvonila som pri premenení. A nič s tým neurobili ani muži, ani ženy, lebo vytrhnúť zvonček z mojich odhodlaných rúčok by znamenalo spustenie polhodinovej, nevypnuteľnej sirény. A navyše, pán farár ma podporil, vždy keď bolo treba zvoniť, tak sa na mňa usmial a povedal "teraz zazvoň, tááák a teraz ešte raz"! Pobúreným farníkom a farníčkam potom povedal, že aspoň som všetkých dokonale preberiem... Úprimne povedané, som síce feministka, ale že nemôžem byť kňažka mi vôbec nevadí. A vlastne nepoznám žiadnu katolíčku, ktorej by to vadilo. Pretože aj bez toho sa môžeme v našich komunitách angažovať. Kto slúžiť chce, spôsob si nájde. Pretože áno, slúžime. Ale v tomto prípade nie mužom, ale Bohu. A kňaz slúži tiež. Každý v rámci svojim spôsobom, v rámci svojich možností a schopností, ale to neznamená, že niečia služba je menej hodnotná. Naopak to strašne vadí ľuďom, mužom aj ženám, ktorí nie sú veriaci - alebo keď aj, tak len tak, štatisticky - prihlásili sa k RKC počas sčítania ľudu, ale aktívne svoju vieru nežijú, do kostola nechodia, a vo svojej komunite nerobia NIČ...
Reakcia k téme: Dievčence, ženy, kolegyne!
11.01.2021 23:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Čo ma na tom štve, je že sa im "uvoľnilo" 21 vakcín, keď tí, čo boli v zozname neprišli a tak "zháňali" niekoho, koho by mohli zaočkovať, aby sa vakcína neznehodnotila. No a odkiaľ by už len NEMOCNICA mohla vedieť povedzme o chronicky chorých ľuďoch, ktorí sú v rizikovej skupine? Nie, nie. Jediné riešenie je osloviť celerite, ktoré sa náhodou potulujú v blízkosti nemocnice.
 
mínus indicator plus

 

Mňa skôr udivuje jej rodička (odmietam nazvať j mamou) ktorá o tom vedela a neurobila nič. A keď sa jej dcéra o tom povedala, tak zaregavala To nerieš, to je v pohode, veď ho neznásilnil, hlavne nikomu nič nehovor, kým nezomriem. A spokojne s tým prasaťom žila ďalej. Lebo veď ide hlavne o ňu, nie? O JEJ dobré meno, o JEJ spoločenké postavenie, o JEJ pohodlný život. Čo tam po synovi, jedna trauma sem, jedna trauma tam. Veď prežil... Nedokážem to pochopiť. Keby niekto začal obchytkávať moju dcérku, vyškriabala by som mu oči a odrezala gule, aj keby som za to mala ísť do väzenia.
 
mínus indicator plus

 

Súhlasím. Bez ohľadu, kým ten úchyl treba to otvorene povedať a páchateľa odsúdiť (imho treba úplne zrušiť premlčaciu dobu pri zneužívaní dieťaťa), aby každé dieťa, ktoré niekto zneužíva, alebo prechádza groomingom, vedelo, že to NIE JE v poriadku, NIE JE to jeho vina, NIE JE jeho vina, ani keď to prasa pôjde do väzenia, a že sa nemusí bať povedať to, pretože ho nikto neodsúdi. Ale myslím si, že to ešte dlho potrvá, že ešte ani nie sme ako spoločnosť na správnej ceste, skôr len otočení správnym smerom. Ešte vždy sa rieši, že to dieťa to asi chcelo, že sa malo vedieť ubrániť, že teraz o tom hovorí len pre publicitu, že páchateľ bol predsa významná osobnosť, politik, diplomat, biskup, spisovateľ, režisér, či legendárna rocková hviezda. Že "milenka" mala iba 13-14 rokov? No a čo, bola to malá k...a, ktorá to robila pre peniaze, pre ňu to bolo určite najlepšie obdobie jej života (to mi napríklad povedal fanúšik Led Zeppu)... Kým sa nezmení toto zvrátené rozmýšľanie, že sláva ospravedlní čokoľvek, bude tá burina prekvitať aj naďalej.
 
mínus indicator plus

 

Xylitol sa dá zohnať hocikde, aj v bežných obchodoch, asi preto, že má aj lepšie znejúce názvy - brezový cukor a xukor. Erythritol, na to väčšina ľudí zareaguje "takú chémiu jesť nebudem!" Pre diabetikov je však lepší. Niekedy je ale dosť problém zohnať ho, ani v mnohých bio predajniach ho nemajú, alebo len občas - a keď už, tak za smiešne vysokú cenu. Bratislavčanom odporúčam predajňu Dobré syry vo Fresh Markete - majú ho za lepšiu cenu ako v iných bio predajniach a navyše vždy majú aj práškový.
 
mínus indicator plus

 

Ona chúďa absolútne netušila, že pochybila! Ona absolútne netušila, že teraz sa očkujú iba zdravotníci! Ona chúďa žije na Marse, bez telky, novín, internetu, takže sa o tom absolútne nemala kde dopočuť! Mňa by skôr zaujímalo, koľko - absolútnou náhodou a určite v absolútnej nevedomosti, že to nie je správne - tomu pracovníkovi za tento "omyl" zaplatila. V mojich očiach už navždy zostane len lacná úplatkárska celeriť.
 
mínus indicator plus

 

Ale ja som mala túto depatu s chlapom, a fungovalo to. ;) Alebo si aj ty genderfluid? :O
 
mínus indicator plus

 

Isteže som aj nežná a obetavá atď. Ale to je aj môj manžel. A neverím, že aj ty nie si taký, ku svojej manželke. Schopnosť byť nežný a obetavý, a "svetlom na ceste" má totiž každá ľudská bytosť, bez ohľadu na pohlavie. Isteže sú medzi mužmi a ženami rozdiely, napr. kvôli hormónom - ale zrovna toto medzi ne nepatrí. :) A práve preto si myslím, že je škoda, že sa tak veľmi snažíme ľudí zaradiť, znormovať, čo je "typické" a teda správne a čo nie. A namiesto toho, aby sa ľudia takým nezmyslom zasmiali, tak ich prijmú ako fakt a žijú svoj život v neustálom zahanbení a klamstve. Hm... vlastne, keď rozmýšľam nad vlastnosťami a správaním "typických" mužov a žien, tak má vlastne Monika pravdu. Naozaj mi pripadajú ako mimozemšťania, ktorí sa snažia hrať ľudské bytosti - podľa náhodnej netflixovej telenovely... Osobne uprednosťňujem skutočných Pozemšťanov.
 
mínus indicator plus

 

Hmmmm to je ťažké, vybrať iba päť. Ale skúsim. 2020 bol taký divný rok. Ukázal akí sme napriek všetkému pokroku krehkí a zraniteľní, ako málo stačí, aby sme prišli o všetko, na čo sme si zvykli ako samozrejmosť, a že pod tenkou šupkou arogancie je stále hlboký strach z osamelosti a smrti. A na druhej strane ukázal, že ľudia ešte stále vedia byť ľuďmi, držať spolu, vzdorovať čomukoľvek s úsmevom. Tak som robila aj výber, všetko piesne vydané tento rok. Nebudem ich komentovať, nech hovoria (alebo teda spievajú) za seba: Yungblud - Weird https://youtu.be/NIWALAgvz2U Nothing But Thieves - In Solitude - Sorry, feat. fans https://youtu.be/fmiu7ykXJHU Alexander23 - IDK you yet https://youtu.be/LoY6nmmjnHM twenty one pilots - Level of Concern https://youtu.be/loOWKm8GW6A The Struts feat. Robbie Williams - Strange Days https://youtu.be/j5e8C1nhe_s
08.01.2021 12:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No to asi nie som. :D Vlastne, keď čítam články na Sme o Skutočnej Žene (TM), ktorá je nežným, obetavým, príjemným skrášlením mužovho života, svetlom na jeho ceste, a plničkou jeho mužských potrieb, tak uvažujem, či vôbec som žena. Možno som vlastne nejaký genderfluid a ani o tom nviem. :D Ale zistila som, že keď sa dostaneš druhým "pod masku", zistíš, že skoro každý je nejakým spôsobom "netypický". Tak bývalý kolega, nazvime ho Laci, bol "typický chlap". Futbal a pivo, komentáre ženských predností a zadností, absolústna neznalosť "ženských" vecí ako upratovanie a varenie. Úprimne priznávam, že ma najmä tie komentáre dosť iritovali. Až som sa raz rozhodla ísť na hodinu maľovania, je to taký "voľný" kurz, kedykoľvek sa môžeš pridať, bez ohľadu na úroveň, učiteľ sa každému prispôsobí. No a tam - Laci. Pravidelný účastník už asi rok. Skoro dostal mŕtvicu, keď ma zbadal a strašne ma prosil, nech o tom nikomu v práci nehovorím. Vraj by sa mu kolegovia smiali až do dôchodku. Chlap ako hora, a relaxuje kreslením kvetiniek! Sľub som dodržala, aj keď mi to riadne išlo na nervy, pretože skutočne rozprávať sa s nim dalo len počas tých troch hodín raz do týždňa v ateliéri... v práci musel byť naďalej "typickým chlapom". Nie je to škoda?
 
mínus indicator plus

 

Ale rovnakú odpoveď, že všetci sme zo Zeme, by som ti dala aj ja. Nikdy som nechápala, prečo by ma malo baviť rozprávať sa o plienkach. A to mám doma batoľa, ktoré sa ešte len učí na nočník. A PRÁVE PRETO, že plienky riešim doma, by som si radšej odsadla k druhému stolu, ako riešiť to aj v práci pri obede. Ale stačí si dať trochu námahy a spoznať kolegu či kolegyňu ako človeka, jednotlivca, ktorý má svoje záujmy, veci, ktoré mu rozžiaria oči nadšením a ktoré naštartujú debatu - a tá sa už potom cez voľné asociácie a anekdoty posúva k ďalším a ďalším témam a ver mi, že nikto nie je statický. Nabudúce odveď tému od plienok na v podstate čokoľvek iné a vytrvalo zapájaj aj druhý stôl, otázkami a poznámkami - ak budú stále statickí a nepochopia humor, tak nie sú z Marsu, ale alternatívnej verzie Stepfordu...
 
mínus indicator plus

 

Takto sa spýtam - stačili by ti tie dôkazy aj za Ficovej vlády? Tiež by si veril našim inštitúciám? Nie, nikdy som nevolila Fica a nechcem, aby sa vrátil. Ale táto vláda ma zatiaľ ničím nepresvedčila, že je iná. Multitato zneužíva svoje postavenie kde môže, Matelko zasa už počas štúdia nemal problém klamať, podvádzať, podplácať - ale vraj nie sú dôležité fakty, ale to, ako sa pri tom cíti, a ak on cíti, že je to v poriadku, "skutok sa nestal". A keď sú pochybnosti o jeho majetku a majetku jeho rodiny, namiesto jasnej odpovede zatĺka, alebo bohorovne odpovie, že do toho verejnosť nič. Týmto ľuďom mám veriť, že už je všetko iné ako za Fica, že už všetko zmenili? Najmä keď ministerka komunikuje nekompetentne? Je mi ľúto, ale neverím. Počkám si, čo povie komisia - ale aj ako budú prezentovať výsledky zisťovania, či to bude opäť len vágne "skutok sa nestal" alebo povedia aj niečo konkrétne.
 
mínus indicator plus

 

Šeban je mainstream, to že nie je extra populárny z neho nerobí "umenie" či "kvalitu". Ale čím viac priestoru mu v Sme dávajú, tým MENEJ si ho vážim. Tvári sa ako pupok sveta, inú hudbu ako svoju nepočúva, zo slovenskej hudobnej tvorby v minulom roku ho neoslovilo nič (ako by aj mohlo, keď nič nepočúva, že), v deň koncertu si ho dovolí oblízať neznámy pes a preto je Slovensko krajina ako z béčkového postapokalyptického filmu, plná primitívov a zlodejov - len on je lietadlo. Minulý rok nebol jednoduchý, môj biznis tiež výrazne klesol, ale snažila som sa podporovať hudobníkov, tým, že som si kupovala albumy, keď už som nemohla ísť na koncerty a festivaly. Ale tento arogantný pupok sveta, ktorý tak pohŕda Slovenskom a Slovákmi podporovať odmietam. Ak si dobre pamätám, tak sa na svet chce pozerať ako Marťan. Tak nech ho podporujú Marťania.
 
mínus indicator plus

 

LOL až na to, že ak majetok nemáš proti krádeži dostatočne zabezpečený, poisťovňa ti ho NEPOISTÍ. V tomto prípade, keď zlodeji mali kľúče od brány, by si poisťovňa asi počkala na výsledok vyšetrovania, aby sa vylúčilo podozrenie z poistného podvodu. A čo sa týka toho, že koľko by poisťovňa vyplatila - to záleží od poistnej sumy, ktorú si stanovuje poistený. Lenže od poistnej sumy sa odvíja aj poistné - čím väčšia hodnota, ktorú si poistíš, tým väčšie poistné musíš zaplatiť. No a na Slovensku je žiaľ problém, že veľa ľudí si majetok úmyselne podhodnotí - podpoistenie sa tomu hovorí - v snahe ušetriť pár desiatok eur... Tak napríklad, máš majetok v hodnote 35 000 eur, a poisťovňa ti povie, že ročné poistné bude, vymyslím si - 300 eur. Ale to sa ti zdá veľa, ty chceš platiť maximálne 100 eur, lebo toľko platí sused - nevieš síce presne, za čo, ale hlavné je, že je to menej ako 300. A tak si určís poistnú sumu 10 000, síce si podpoistený, ale to je jedno, hlavne, ež si ušetril 200 eur. Až sa niečo stane a poisťovňa ti vyplatí poistnú sumu - tú, čo si si zvolil, aby si ušetril, teda 10 000 eur. A ty sa potom budeš rozčuľovať - hnusné poisťovne ti vyplatili iba 10 000, aj keď to má oveľa väčšiu hodnotu, hnusná polícia, ktorá hneď nechytila zlodeja, hnusný štát, v ktorom sa dejú také veci, hnusní Slováci, ktorí ťa okradli... Všetko je ľahšie ako prijať vlastnú zodpovednosť.
 
mínus indicator plus

 

Ty máš pod kontrolou celú diaľnicu rovno z balkóna? :O Alebo si chcel len povedať, že proste rád sleduješ, čo, kedy, kde a ako robia iní ľudia, aby si sa potom mohol spravodlivo rozhorčiť? Ale to tvoje rozhorčenie by pôsobilo spravodlivejšie, keby si nepostával pred obchodom bez rúška a smradí vzduch cigaretou. Takí postávajúci, ktorí sa väčinou veľkou mierou podieľajú na "hygiene" priestoru pred obchodom, mi osobne prekážajú viac než ľudia, ktorí si nedezinfikujú vozík...
 

1 >

Najčítanejšie na SME