Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Kuman2
1 >
mínus indicator plus

 

To akože vážne si mu na to skočil? Ten chlap to buď myslí ironicky alebo je vymletý. Jeho nick a jeho karma svedčia o druhej možnosti, ale aj tak sa mi nechce veriť, že by niekto bol vymlety až tak na totálku...
 
mínus indicator plus

 

Necítim potrebu vás (zrejme hovoríš za nejakú komunitu, keď používaš množné číslo) presvedčovať, no ak o to stojíš, tak ťa môžem upozorniť na niektoré opomenutia, prípadne chyby v tvojej úvahe: Ak sa tak dobre vyznáš v justičnom systéme, tak asi vieš, že navrhovať nejaké ďalšie rozumné možnosti je právom obhajoby, nie jej povinnosťou. Dôkazné bremeno je jednoznačne na strane žalobcu. Ďalej: "2. Keď som si ja na to utváral názor, tak fakty, že zabitý je Srb a hľadaní podozriví rozprávali srbsky, sú pre mňa celkom dostatočné a som s nimi spokojný." Tak to si si potom utváral názor na základe mylného predpokladu. Odkiaľ si vzal informáciu, že hľadaní sú podozriví? V článku sa uvádza - citujem: „Muži, po ktorých totožnosti policajti pátrajú, by svojimi informáciami mohli prispieť k objasneniu tohto prípadu.“ Ľudská pamäť je veľmi zradná. Toto je skvelý príklad, ak do nej dokážu preniknúť falošné spomienky. Ty si si prečítal článok a stavím sa, že si si ani neuvedomil, ako sa ti pojem "svedkovia" nahradil pojmom "podozriví".
 
mínus indicator plus

 

"taketo veci nie su az tak nezvycajne. robia ich aj velke firmy bez toho ze by niekoho vo firme varovali." No bolo by celkom zaujímavé, koho by brali na zodpovednosť, ak by niekto zo zamestnancov firmy využil ustanovenia o nutnej obrane (§ 24 trestného zákona) a niekoho z domnelých útočníkov usmrtil. Okrem toho je otázne, či sa táto "veľká firma" nedopustila trestného činu šírenia poplašnej správy (§ 361 trestného zákona). Za ďalšie, neohlásený útok môže byť zradný v tom, že keď príde skutočný útok, zamestnanci ho celkom logicky môžu považovať len za ďalší neohlásený útok. Ako v tej bájke o pastierovi, ktorý si robil srandu z dedinčanov tým, že volal "Pomoc, vlk!"
 
mínus indicator plus

 

"Pravo, ktore chrani viac zlocincov ako obete nestoji za nic." Takže ešte raz a pomaly: Právo, to sú zákony a iné všeobecne záväzné práve predpisy. Kontrólna otázka: Kto tvorí zákony? Kto schvaľuje zákony? Zadržte dych, napočítajte do desať a potom s chladnou hlavou si na tu otázku odpovedzte. Je to triviálna odpoveď a ja verím, že sa Vám na ňu podarí odpovedať správne. Alebo som Vás zle pochopil a keďže "pravo, ktore chrani viac zlocincov ako obete nestoji za nic", vyzývate na jeho nedodržiavanie, čo je mimochodom tiež trestný čin: § 337 Podnecovanie § 338 Schvaľovanie trestného činu
05.12.2019 12:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Vieme? A to je všetko? Keby ti sused chodil do tvojej záhrady kradnúť čerešne, tak by si len s úsmevom povedal: "Ale veď ja nie som naivný, ja viem, že mi sused chodí kradnuť čerešne, nie som 5 ročné dieťa..."??? A to by bolo všetko? Neviem ako ty, ale ja by som si na toho suseda v tej záhrade počkal s poriadnou bakuľou. Inač, vďaka pánovi Šátekovi za jeho fundovaný (ako vždy) príspevok.
 
mínus indicator plus

 

"Eutanázia predstavuje dezerciu (útek) lekára, zdravotníkov i rodinných príslušníkov od chorého práve vtedy, keď ich prítomnosť', pomoc a solidaritu najviac potrebuje." Za "dezerciu (útek)" by som skôr považoval ak by sa tebou menovaní obrátili chrbtom a žiadosť trpiaceho odmietli. Napríklad z alibizmu. Počul som o opačnom prípade - keď milujúci rodič usmrtil svoju beznádejne choré dieťa, ktoré strašne trpelo. Vedel, že pôjde do väzenia, ale kvôli svojmu dieťaťu sa obetoval.
Reakcia k téme: Samovražda je sebectvo...?
26.11.2019 10:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Včera k správe o jej umrti niekto s nickom lešek prilepil túto reakciu: "Možno keby sa ľudia,ktorí chcú dobrovoľne odísť z tohto sveta ,a najmä mladí a zdraví zamysleli koho ich odchod najviac raní ,rozmysleli by si tento krok. Ich rodičov to poznačí a nebudú už šťastní do konca života.Stále sa budú pýtať "prečo ?"" Nemal som už "piano" tak som včera nereagoval, takže aspoň dnes a myslím, že táto diskusia je na to vhodná: Možno, že sa to dievča celý život niekomu prispôsobovalo, možno celý život bralo ohľady len na iných, aby nikoho neranilo. Možno toto bolo jej prvé rozhodnutie, ktoré urobilo podľa seba - bez toho, aby sa niekomu prispôsobovalo. A či niekto bude človeka, ktorý sa rozhodol odísť, osočovať, označovať za slabocha, citovo vydierať...? Ten človek to už môže mať na haku.
Reakcia k téme: Samovražda je sebectvo...?
26.11.2019 10:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nevolám sa Kuman2. Prečo by som sa mal tak volať? Expres občas kupoval otec a ja som ho ako žiak ZDŠ a neskôr ako študent strednej školy celkom rád čítal. Redaktora Hvizdoša a jeho "fíčer" neriešim, ani nepoznám. Mam pocit, že ste zbytočne paranoidný (hoci vzhľadom na to, v akých kruhoch ste sa v období socializmu pohyboval, to dáva zmysel - zvyk je železná košeľa). Snáď sa nájdu nejakí skôr narodení, ktorí ma ohľadom Expresu vyvedú z omylu (alebo potvrdia, čo som napísal).
 
mínus indicator plus

 

Tak to ja som potom veľmi vtipný človek. Robím si srandu z našich pravidelne neúspešných hokejistov, hoci sám ledva viem stáť na korčuliach. Keď mi v reštaurácii nechutí jedlo tak si dovolím sa sťažovať, napriek tomu, že sám nie som bohvieaký kuchár. A keby mi nejaký chirurg zbabral operáciu, tak by som mal tu drzosť sa sťažovať napriek tom, že sam neviem ani zašiť ranu.
 
mínus indicator plus

 

Ja si na Expres pamätam ako na týždenník zameraný na popularizácii najnovších objavov zo sveta vedy a najnovších vynálezov zo sveta techniky. Niečo ako rubrika "Tech" tu na SME. Neviem, čo by tam robil sex a násilie. Teda, ak sa bavíme o tom istom Exprese.
 
mínus indicator plus

Keby len o nešťastnej žene...   Keby len o nešťastnej žene...

Ja som počul o celom nešťastnom národe, ktorý po rokoch týrania jedným manipulatorom vbehol do náručia ďalšiemu.
 
mínus indicator plus

 

Sorry, It, na Teba som nechcel reagovať. Aj keď na druhej strane neviem, čo s tým má spoločné Fico a imigranti.
 
mínus indicator plus

Vážené SME,   Vážené SME,

včera s touto tézou prišla na svojom blogu Zuzana Števulová z Progresívneho Slovenska a v diskusii dostala za to riadnu nakladačku. https://blog.sme.sk/diskusie/3... A dnes s tými nezmyslami prídete Vy?
 
mínus indicator plus

 

Veď práve! Ako sám uvádzaš, zákon na tento trestný čin už máme, takže mi unika pointa toho, prečo Istanbulský dohovor. Alebo aj v prípade zákonov, dohovorov, deklarácií atď, atď platí, že "čím viac pásikov, tým viac Adidas"?
 
mínus indicator plus

:-)))   :-)))

No, existuje mužská sexuálna rola a ženská sexuálna rola, no progresívci túto nepravosť páchanú prírodou napravia (ak ich zvolíme). Komunisti sa zmohli tak akurát na meteorológiu (poručime dešťu, větru), no progresívci majú vyššie méty - "poručia" evolúcii - namiesto mužskej a ženskej sexuálnej roly zrejme zavedú "unisex".
 
mínus indicator plus

 

Pani Zuzana Števulová, pokiaľ sledujem túto kauzu, tak polícia nepovedala, že Viola bola znásilnená! Prepáčte, ale musím Vám položiť jednu záludnú otázku: Odkiaľ to viete?
 
mínus indicator plus

 

To sú trochu rozdielne veci. Plzák vedel, že pre vzťah nie je devastujúca príležitostná nevera, ale to, že o nej partner vie. Napríklad ja som bol vo svojom živote parkrát neverný a pritom mám krásne manželstvo. Na druhej strane, keď som mal zo služobnej cesty prísť domov predčasne, tak som manželke predtým radšej zavolal :-) V prípade politika je devastujúci už samotný vzťah politika s mafiou.
 
mínus indicator plus

To som, kde napísal?   To som, kde napísal?

Ja len konštatujem aká bola realita. Smerakov neznášam a voliť budem opozíciu, pravdepodobne SaS. To mám tak rád, keď si niekto domýšľa to, čo nie je v príspevku uvedené.
 
mínus indicator plus

 

Ja som bol tiež "obyčajný malý zlodej". Po škole som nastúpil k lesným robotníkov, ktorí vykonávali lesnú ťažbu. Prišiel chlap z dediny, že potrebuje palivové drevo, tak mu naložili plný voz. S tým, čo im dal sa so mnou po bratsky rozdelili - dostal som stovku, ak sa dobre pamätám. Kradlo sa drevo, kradol sa stavebný materiál, pekári kradli hrozienka, ktoré mali isť do vianočiek..., na remeselníka z komunálnych služieb si mohol čakať aj celé mesiace, ale keď si si ho niekde vystriehol a strčil si mu do vrecká pár bankoviek, tak si mal robotu urobenú počas najbližšej soboty - so štátnym náradím a zo štátneho materiálu... Kradlo sa všade a kradol (skoro) každý - a toto nám zostalo v génoch.
 
mínus indicator plus

 

To s tými veľkými písmenami je zaujímavé. Ak máš nejaké poznatky, indície alebo nebodaj dôkazy, posuň to investigatívcom. Ak je to naozaj tak, tak za toto by si niekto poriadne zaslúžil...
 

1 >

Najčítanejšie na SME