Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Zabudnutý Prípad
1 >
mínus indicator plus

jedna   jedna

jedna strnádka leto nerobí
 
mínus indicator plus

Priznám sa,   Priznám sa,

prekvapilo ma, že situácia rodiča ktorému po rozvode zostanú detí je taká dramatická. Predpokladal som, že súd pri rozvode určí adekvátne výživné. Neviem ani ako sa počíta to výživné ,ale bral som to tak, že ani po rozvode nedochádza k oslobodeniu povinnosti rodiča od starostlivosti o svoje deti. Ak to tak nie je, tak máme zle nastavený systém.
 
mínus indicator plus

Súhlasím   Súhlasím

akoby nestačilo že tých ľudí podviedli nebankovky, tak ešte aj teraz sú zavádzaní takýmito nadpismi. Ja som tam peniaze síce nemal ,ale ak by mi teraz po rokoch niekto hodil dve percentá tak by ma iba vytočil. Spomínam si dobre na tú dobu, keď sa reklama v telke na rôzne nebankovky večer čo večer tlačila ľuďom do Očakávať ekonomickú gramotnosť od jednoduchých ľudí, to je ešte aj dnešnej dobe prehnané.
 
mínus indicator plus

nuž ale čo je vhodné ?   nuž ale čo je vhodné ?

to čo určíš ty ? Obaja sú oblečení neformálne a tým pádom je to v poradku. Predpokladám že na dress code sa pred rozhovorm redakcia a hosť dohodne. Ak by teda prišiel Drucker v obleku dalo by sa polemizovať o nevhodnom oblečení moderátorky, ale takto je to ok. A to, že sa dá na moderátorku ako na peknú ženu aj pozerať , je len bonus navyše. Nepôsobí ani vyzývavo , ani vulgárne. Naopak, za tým hlbším výstrihom je jemná rafinovasť, ktorá len veľmi decentne odhaľuje jej krásu. A toto ja na ženách milujem :-)
 
mínus indicator plus

chceš   chceš

povedať že teraz šetky peniaze aj fyzicky existujú ako papierové bankovky alebo mince ? Peniaze dnes netreba tlačiť, lebo vnikajú pripísaním na účet.
 
mínus indicator plus

pridám moju skúsenosť   pridám moju skúsenosť

len tento rok mám cez 50 jázd rýchlikmi na trati BA-KE. Nie, nie som študent ani som sa na východe nenarodil, proste tam mám povinnosti tak cestujem. Meškanie v nedeľu zo smeru KE takmer vždy, aj cez 20 minút , často kvôli tomu v BA nestíham nočný spoj MHD a keď nechcem hodinu čakať musím brať taxi, hoci keby šiel vlak presne , tak v pohode stíham. Pre niekoho kto si ešte pamatá vlaky za socíka sa možno zdá že nastal pokrok vkavlite , ale pane, máme rok 2019 ale doprava v západnej europe je celkom inde. Nielen kvalitou ale aj službami. Keby aspoň regio jet zostal , tí sa aspoň snažili dobrými službami.
 
mínus indicator plus

ale no taak,   ale no taak,

to ste fakt už takí starí ? aj takáto zábava k mladosti patrí. Vážne veci ešte zaiste prídu a načo bude človek v starobe spomínať ? Ci ako "eeej to sme za mladi ale vtedy diškurovali na tom smečnku " :-) Netreba brať život až tak vážne ...
 
mínus indicator plus

opäť zaujimavé témy,   opäť zaujimavé témy,

ale PROSÍM pán Podstupka, spravte si aspoň nejaký kurz rozprávania na mikrofón. Dnes fungujú aj rôzni kouči na trenovanie hlasu. Proste čokoľvek, lebo miestami sa to nedalo počúvať, veľmi zlá artikulácia, prehltanie slov atď.
 
mínus indicator plus

nemusia si protirecit tie udaje   nemusia si protirecit tie udaje

Ak je v obchode festivalova akcia, neznamena to ze stan bude pouzity len na fastivale. Inak tie akciove stany su naozaj ako jednorazove. Raz sme taky kupili do rezervy, keby sme nezohnali ubytko. Naozaj sme ho pouzili v kempe a pri prvom dazdi premokal. Potoval teda rovno do kosa. Treba apelovat na vyrobcov, aby sa take veci ani nedostavali do predaja.
 
mínus indicator plus

- re mama/otec   - re mama/otec

Kto je mama a otec, ten čo porodil alebo ten čo vychováva ? Predsa to druhé, takže aj keby povod slova rodina bol v iných jazykoch odvodený od mama alebo otec, tak to nie je naviazané na rodiť, takže stále platí čo som napísal, otzáka irelevnatná. -- legislatíva Im upiera sobáše, jednoducho im to nikde na SK nedovolia a tým pádom nemajú nárok na sociálny systém, napr vdovské dávky príkladov by sa našlo veľa. ten kto si chce osvojiť, resp. adoptovať deti (LGBT) tak ich už osvojené/adoptované má. Nemáš pravdu, priebeh adpocie je zldhavý a pokiaľ narovinu priznajú partnerstvo rovnakého pohlavia, tak dieťa nedostanú. a mimochodom, miesto/priestor kde si vychovávaný má VEĽKÝ vplyv na tvoje správanie. keby si mal deti, tak to vieš. deti kopírujú svojich rodičov, súrodencov , prostredie.... dokonca chlapci hovoria v ženskom rode a naopak Súhlasím že prostredie má vplyv, ale nie až taký obi prebilo genetiku. Áno deti kopírujú, ale len do určitej miery. Veď keby si mal pravdu, tak homosexualna orientiácia detí by sa u heterosexuálnych rodičov niekdy neprejavila, či ako si to s vplyvom prostredia myslel ? Iný príklad, súrodenci, jeden je hetero, druhý homo. Rovnaké prostredie s iným výsledkom, ako to vysvetlíš ? Genetika je proste základ, to neprebuješ, ak budú hetero deti vyrastať u homo rodičov, tak sa ich orientácia nezmení, na toto sa v zahr. robili aj výskumy, ktoré to potvrdili.
 
mínus indicator plus

no, nebol by som si tým   no, nebol by som si tým

taký istý že všeobecná UI nikdy nebude. Ani prvé auto tu nevzniklo odrazu, najrpv sa musela vyvinúť rovody, elektrické obvody, motor atd. Áno sme len na začiatku, ale zober si to čo počas evolúcie trvalo stovky rokov, tak človek vytvoril za pár desiatok rokov. Je len otázkou času, kedy sa dnešné "jednoúčelové" neuronové siete budú spájať aby mohli byť koordinované inýmu neuronóvými sieťami. Takisto napreduje vývoj HW aby sme sa aj kapacitne čo najviac priblížili k modelu mozgu. Inak novinári by mali začať robiť vačšiu osvetu a rozlišovať medzi pojmami ako machine learning, deep learnig a AI.
 
mínus indicator plus

čakal som že to niekto napíše   čakal som že to niekto napíše

no podľa mňa to je niečo iné, niečo ako do dopredu nastavený budík vnútorný. Myslel som však číste na spánok, keď je naše vedomie odstavená a mozog má celú kontrolu nad telom. Mozog vie dať signál, napr reakcia na nejaký hluk, ale sami od seba len tak spontánne sa zobudiť nevieme. Samotné vedomie je veľká záhada, chcel by som sa počas môjho života dozvedieť ako to naozaj je.
 
mínus indicator plus

mozog vs vedomie   mozog vs vedomie

zoberme si spánok, ked sa naše vedomie "vypína". Vieme to vedome do určitej miery ovplyvniť, teda že sa rozhodnem kedy pôjdem spať. Ake nevieš sa v spánku vedome len tak zrazu zobudiť.
 
mínus indicator plus

kedysi   kedysi

ľudia nevedeli ani to čo je neuron. Dnes ho vieme nasimulovať. Aktivita mozgu sa nám meria ťažko aj preto že mozgové signály sa prenášajú na nízkych energetických hladinách. A ktovie, možno práve súčasné, jednoúčelové neuronové siete pomôžu pochopiť tie komplexnejšie otázky.
 
mínus indicator plus

súhlasím, konečne dobrý článok   súhlasím, konečne dobrý článok

Renča Zelná and team má asi dovolenku :-) Al e k téme, dnešná technika vie simulovať rýchlejšie neuróny ako v ľudskom mozgu, ale to čo nevieme napodobniť je ten masívne paralellný systém. Mozog má cca 15 – 33 miliárd neurónov a každý neurón može mať cca 15 000 prepojení, čiže máme menší problém to len spočítať :-).Navyse tieto prepojenia nie su aktivne stala ale menia sa v case a s tym maju matameticke modely tiez este mierne problem Ale stale to napreduje, napr Intel vyrobil procesor ktorý má 8 milionov HW neuronov, ale buduci rok to ma byt uz 100 milionov neuronov. AI bude posilnovat nase schopnosti, pomoze velmi v autmatizácii, bude to bude synergia človeka a stroja.
 
mínus indicator plus

ja netvrdím že neboli   ja netvrdím že neboli

avšak v prvom diele to boli všetko lenn živý herci, až neskôr pribudli animácie chodiacich kostier ...
 
mínus indicator plus

súhlasím s 1388034   súhlasím s 1388034

mňa tiež na GoT najviac bavil ten dej, ako tvorcovia dokázali vždy zaujať, tak že človek do poslednej minúty čakal ako to dopadne. Draci boli ešte ok, ale zombíci alias chodci boli miestami ako z béčkových filmov.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME