Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: margherita
1 >
mínus indicator plus

Píš ako počuješ   Píš ako počuješ

Znamená to, že naši školáci majú problém s porozumením hovoreného textu? Na rozdiel napr. od angličtiny, kde je písaný text iný ako hovorený.
 
mínus indicator plus

Zabiť dieťa je zločin   Zabiť dieťa je zločin

Či sa to stane tak, že matka požije látku, ktorá je pre dieťa smrteľná (napr. vo forme tabletky) alebo použije abortívnu antikoncepciu (vnútromaternicové teliesko) alebo nechá dieťa zničiť operačným zákrokom (UPT)
 
mínus indicator plus

Úroveň človeka poznať podľa jeho reči   Úroveň človeka poznať podľa jeho reči

Nerob iným, čo sa ti nepáči, keď iní budú robiť tebe. Nevyberane nadávaš voličom iných strán. Ako by sa ti páčilo, keby sa oni znížili na tvoju úroveň a hovorili o tebe tak ako ty o nich?
 
mínus indicator plus

 

Moje srdce plače. Ako by sa dalo pomôcť?
26.11.2019 23:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

https://www.youtube.com/watch?... Ako môžu veriť tomu, čo nepoznajú? List Rimanom 10,14: "Ale ako budú vzývať toho, v ktorého neuverili? A ako uveria v toho, o ktorom nepočuli?"
 
mínus indicator plus

Pre všeobecný prehľad nie je   Pre všeobecný prehľad nie je

na škodu mať informácie z rôznych strán. Áno, niekedy nezaškodí pozrieť si aj TA3. Prečo nie? Zatiaľ neviem, že by bola zakázaná.
 
mínus indicator plus

Odkedy je Hlina   Odkedy je Hlina

kresťan? Lebo ako sme sa mohli viackrát presvedčiť podľa jeho vedomostí, katechizmus sa neučil ani na náboženstvo či na kostolné kázne nechodieval (alebo iba nedával pozor, o čom tam hovoria?). Rozhodne ani nepozná kresťanské náboženstvo, a už vôbec nie že by mohol mať kresťanskú vieru, on ani nevie, čo to je. Viackrát to dokázal.
 
mínus indicator plus

Nehovorte polopravdy   Nehovorte polopravdy

Konzervatívci sú brzdy vtedy, keď sa liberáli chcú rútiť s celou spoločnosťou strmhlav do priepasti. 8-)
Reakcia k téme: Konzervatívci sú brzdy
12.10.2019 15:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nebuď zlomyseľný.
 
mínus indicator plus

 

Veď aj mladý Šteňo je nadpriemerne šikovný neurochirurg. Myslím pri porovnávaní s jeho vrstovníkmi. Samozrejme, že jeho otec má viac skúseností, ale myslím, že je ochotný mladším lekárom poradiť, ak stoja o jeho rady.
 
mínus indicator plus

Už aj vrabce čvirikajú   Už aj vrabce čvirikajú

Šteňo mladší je vynikajúci odborník a vysoko nadpriemerný neurochirurg, ale povahou nepriebojný, skromný, tichý, jemný a zbytočne ústupčivý. Ambicióni kolegovia, hoci mu odborne nesiahajú ani po členky, sú schopní ho udupať svojou drzosťou a arogantnosťou.
 
mínus indicator plus

 

Počula som, že aj mladý je šikovný. Nejaké jeho inovatívne operácie sú uznávané vo svete ako excelentné. Čo sa týka spokojných pacientov, osobne poznám takých, ktorým mladý operoval chrbticu.
 
mínus indicator plus

 

Kužela je gastroenterológ pre dospelých, či?
 
mínus indicator plus

 

Mojej tete zachránil život. Operoval jej v r. 2010 nádor na mozgu, ktorý sa nikto v republike neodvážil operovať, vraj nie je možné celý nádor vybrať, odporúčali jej iba ožarovanie na onkológii. Teta nakoniec na ožiaroch ani nebola, prof. Šteňovi sa podarilo celý nádor vybrať, teta sa po operácii zotavila, žije a má sa dobre.
 
mínus indicator plus

 

Všetko najlepšie, všetci Františkovia! (Vrátane Giovanniho Battistu Bernardoneho a Jorgeho Bergoglia :D)
Reakcia k téme: Laudato Si
03.10.2019 20:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vallov návrh je logický   Vallov návrh je logický

Pred prezidentským palácom je Mierové námestie, plynule prejde do Hodžovho námestia pred budovou starej NRSR, plynule prejde do nám. SNP pred kostolom Milosrdných bratov, plynule prejde do nám. Nežnej revolúcie. ktoré je prirodzene rozdielne a si zaslúži byť samostatné, má úplne iný charakter ako svahovité nám. SNP, plynule prejde do Kamenného nám. pred budovou obchodného domu. Zmenu treba prijať, vidieť z nej, že pán Vallo je architekt a má myslenie architekta. Chápem starších konzervatívnych ľudí, ktoré sú proti všetkým zmanám a najradšej by ponechali všetko tak ako to teraz je. Odkazujem im, že niekedy je dobré byť konzervatívny, ale určite nie vždy a vo všetkom. Dobré zmeny treba prijať. Táto zmena vychádza z rozdielneho charakteru obidvoch lokalít.
 
mínus indicator plus

Ja súhlasím   Ja súhlasím

s Vallovým návrhom, aby sa námestie pred Starou tržnicou volalo Námestie Nežnej revolúcie.
 
mínus indicator plus

 

Všetky správy sú zaujímavé. Mňa najviac zaujalo: Hrad Strečno má byť zničený a Vývoz potravín zo Slovenska do Viedne.
 
mínus indicator plus

POZOR!   POZOR!

Proti ľuďom sa nedá ísť donekonečna!
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME