Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: igorM
1>
mínus indicator plus

nalejme si čistú kávičku   nalejme si čistú kávičku

1. kto bráni tomuto štátu, alebo mestu vykúpiť "kvalitnú architektúru" a prevádzkovať ju? 2. ak mesto, alebo štát nemajú záujem, prečo by mala túto funkciu za vlastné realizovať súkromná spoločnosť? 3. stará Cvernovka fungovala pre komunitu preto, lebo za priestory platili minimum, alebo vôbec (podobne ako nová Cvernovka, kde vlastníkom je BSK) 4. PKO - nefungovalo tam už nič - sprevádzkovanie by si v každom prípade vyžiadalo strhnutie objektov a kompletne novú výstavbu - objekty nespĺňali základné technické, hygienické ani požiarne štandardy a boli plné azbestu 5. Istroplis - v každom normálnom štáte štát vlastní kongresové priestory a koncertné sály, pretože to je charita. U nás o to štát nemá záujem. prečo by to mala robiť súkromná spoločnosť? 6. design factory (zóna Chalupkova) - celé územie zamorené ropnými a chemickými látkami -, jediná možnosť je vykopať to do hĺbky a odviezť preč - čo je na tomto objekte také zázračné (okrem lacného nájmu) že stojí za to viezť vojnu o túto budovu? P.S. žijeme úplne inú dobu, požiadavky na technológie a hygienu sa znásobujú a objekty staré 10 rokov už nespĺňajú to, čo spoločnosti požadujú pre priestory. Starí páni zaspali dobu, keď si myslia, že ich 50 rokov stará barabizňa niekoho zaujíma - nezaujíma, nie je vhodná na komerčné využitie, takže je vhodná na zbúranie.
11.10.2019 9:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

a vcera RAMSTEIN...   a vcera RAMSTEIN...

organizácia koncertov vo Viedni je vzdy na perfektnej úrovni. Spritzer más do 3 minút hotdog do 2. Na Kabáte na Slovane stojíš 65 minút na pivo a zmeškáš polovicu koncertu... Vďakabohu, že je Viedeň tak blízko...
Reakcia k téme: Za Klimtom a metalom
23.08.2019 8:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

toto je podnikanie na Aufrichtovú   toto je podnikanie na Aufrichtovú

urobí prevádzkára známeho, ktorému je jedno ako to pobeží a popri tom tam postaví zopár kontajnerov :-) (ako vďaku za vzdanie sa pred voľbami
 
mínus indicator plus

nebývate tam, tak netárajte!   nebývate tam, tak netárajte!

vážení, všetci tu spomínate aké je to super, že rušia parkovacie miesta, ale nikto z Vás tam nebýva! Ja tam bývam a so mnou, len v blízkom okolí (Manderlák, Dunajská, Gorkého) je cca 400 bytov, ktoré nemajú nárok zaparkovať. Skúste sa zamyslieť, ako odviezť chorú babku z Manderláku, keď už teraz je to problém, lebo streetfoodfesty zamedzia akémukoľvek autu prejazd, lebo Vallo... Ako si dovezete nákup, ako vyložíte deti, ako.... všetci kašlú na obyvateľov v tomto priestore a potom sa čudujú, že polovica bytov ide v airbnb... ak sa tento priestor vyľudní od obyvateľov, zostane tam ďalšia zóna duchov a nie živé mesto! MYSLITE NA OBYVATEĽOV!
 
mínus indicator plus

?   ?

malo by to stáť aj pri Kúpeľnej aj pri hoteli Devín. aj pri každej vr´be...
 
mínus indicator plus

a čo ostatné mestské časti?   a čo ostatné mestské časti?

Bajan to mal prepracované keď chystal zmluvu s EEI, mal aj projekty, Hrčka si to overuje po rokoch. Stále mi ale chýbajú čísla z iných mestských častí, zaspali, alebo im to je jedno?
 
mínus indicator plus

Čo mi chýba v PP?   Čo mi chýba v PP?

1. analýza koľko parkovacích miest je kde teraz, 2. koľko áut tam parkuje, 3. koľko regulárnych parkovacích miest vieme urobiť, 4. umiestnenie záchytných parkovísk (výkup pozemkov, príprava PD podkladov, plán investícií), 5. zmena UPN s vyznačením možných plôch pre umiestnenie parkovacích domov pre sídliskové oblasti a pre oblasti s prevahou bytov v staršej výstavbe (priestor pre developerov, družstvá a pod.), 6. analýza MHD z hľadiska vyťažiteľnosti jednotlivých spojov, ich efektívnosti, 7. plán investícií do MHD - kúpa busov, električiek, trolejbusov, 8. návrh efektívneho trasovania liniek, efektívne rozmiestnenie zastávok, previazanosť liniek, návrh úprav cestnej siete z pohľadu trasovania liniek MHD (bus pruhy).... tu sa dá pokračovať do nekonečna! Čo z tohoto má VALLO pripravené? NIČ!
 
mínus indicator plus

Vyborny prispevok   Vyborny prispevok

Potvrdzujem, riesenie robene ludmi, ktori tu nebyvaju. Ked sme sa pytali, ako obyvatelia Manderlaku maju riesit nakupy, pristup opravarov ( odmietaju chodit, lebo nemaju kde zaparkovat), odvoz chorych z domu... nikoho to nezaujimalo. Kopec praktickych veci, ktore potrebuju obyvatelia bytov v cente je neriesitelnych! Zostane z toho iba ogrcana “obchodna” navstevovana v. Oci. A co obyvatelia? Nie sme vsetci hipsteri!
 
mínus indicator plus

Hipsterská akcia   Hipsterská akcia

keď som si pred 15 rokmi vyberal s manželkou miesto, kde chceme byt, vyhrala to práve oblasť "Jakubáku", pretože to bola tichá obytná zóna. Akonáhle to objavili hipsteri, stal sa z tohoto územia priestor, kde si ktokoľvek (aj z Holandska) potrebuje dokazovať, že aj to čo funguje sa dá pokaziť. Vždy si so susedmi zanadávame na toho, kto to organizuje. Ako môže byť niekto takýto necitlivý k prostrediu, ktorý nie je vonkoncom vhodný a ani určený na takéto podujatie? Je to zneužitie inštitútu komunitnej spolupráce. Ďakujem, neprosím
 
mínus indicator plus

absolútny súhlas   absolútny súhlas

má to ale háčik - mesto musí určiť miesta, kde sa môžu budovať parkovacie domy. ak by sa toto dostalo do územného plánu, tak bude problém vyriešený. iná vec je, že by to stálo veľa peňazí, ale verím, že by sa našlo dosť záujemcov o kúpu, alebo prenájom.
 
mínus indicator plus

vďaka pán Števčík   vďaka pán Števčík

urobili ste toho dosť, ale ľudia to neocenili vo voľbách...
 
mínus indicator plus

cudzie nechceme svoje svoje si nedame   cudzie nechceme svoje svoje si nedame

Spravny pristup, zakonzervovat a nechat rozpadnut. Nechapem ludi ako ty. Blog je o dodrziavani pravidiel, ktore su prijate a nikto nevyzaduje ich dodrziavanie. Nie o Tvojej obmedzenosti.
03.05.2018 7:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je to centrum, alebo prdmestie?   Je to centrum, alebo prdmestie?

Skutočne sa Vám zdá, že priestor pred Tescom má byť verejným priestorom? zdá sa Vám, že sa mesto vzorne stará o verejné priestory? Zdá sa Vám, že námestie SNP je výkladovým priestorom mesta? ste ochotní platiť 10x viac daní za nehnuteľnosť? Ja osobne sa teším za každú zastavnú preluku v centre a Matušíkovo búranie centra a osadenie ministerstva a Prioru s Kyjevom považujem za barbarský čin. nechápem, prečo tomu človekovi vôbec dávate priestor na vyjadrenie...
08.02.2018 16:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ty kde žiješ?   ty kde žiješ?

To si fakt niekto myslí, že zisk je 70%? Si spadol z čerešne? Reálne je to niekde okolo 10 - 15 % pri bytovkách a to je ešte terno.
07.02.2018 17:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

skratka PUK!   skratka PUK!

Kandidujete pán Puk?
 
mínus indicator plus

Pán Buocik,   Pán Buocik,

Váš jediný politický program, ktorým sa prezentujete je "boj proti výstavbe"! zaujímavé je, že sa objavujete s týmto svojím programom vždy cca 1 rok pred voľbami. To je také Bôcikovské. Ešte že Vám to Vaši voliči žerú a dávajú Vám hlasy. pre mňa je to nepochopiteľné, ak politik sa snaží o stagnáciu a nie o rozvoj. verím, že Vám to voliči spočítajú :-)
02.02.2018 13:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

čo to je ?   čo to je ?

"Privítať a spoločne riešiť to" ? Najprv to skopať pod čiernu zem a potom navrhnúť, aby sme to riešili? ja byť na mieste developerov, tak zaplatím príspevok na rozvoj (v asi 1/3 hodnoty toho čo sľúbili postaviť) a budem vyžadovať od mesta, aby tú infraštruktúru postavili. Tak sa to robí na západ od našich hraníc, kde je ten kapitalizmus...
 
mínus indicator plus

vieš kde je plánovaná zastavka?   vieš kde je plánovaná zastavka?

na rohu Košickej a Mlynských Nív, pri škole. Koľko to je od stanice? 150 metrov od vstupu? Chceš, aby električky vchádzali do stanice? Vieš si predstaviť ťahať električku po Groslingovej, ktorá má na šírku 12 metrov? Čo na to obyvatelia? Súhlasíl by si, aby Ti električka hučala 3 metre od okna? alebo po Dunajskej? Toto je v návrhu trasovania električiek! To si fakt myslíš, že toto sa podarí povoliť magistrátu? Ja na mieste jaT by som to nechal ,a meste, zaplatia poplatky za rozvoj a nech sa mesto stará, tak ako všade na svete - pripravia infraštruktúru až po vjazd a developer sa stará o svoje a nie o meestské, to ma na starosti kompetentný mestský orgán! Ale nie na Slovensku, tu kompetenciu nečakajte ani zo srandy...
 
mínus indicator plus

 

Zda sa Ti, ze v Ba nie je verejny zaujem zlepsit mestsku dopravu? Ked si zoberies obytnu zonu Nivy, nebolo by tam lepsie urobit elinu? Ked sa tam dostavia Cvernovka, co to urobi s poziadavkami na mhd? Tie dve bus linky asi nebudu stacit, nehovoriac o dostavbe zony Chalupkova a okolia Pribinovej. Kedy si videl nejaky zmysluplny navrh z mesta, ako sa bude rozvijat mhd, nehovoriac o elektrickach! Kedy si videl nejaky navrh riesenia dopravy ako takej? Kedy si videl nejaky navrh zo samospravy, ktory rozvija mestsku cast? Ja vidavam na billboardoch predvolebne sluby o zastaveni vystavby vsade. Potom sa cudujes ze ludia kupuju domy v satelitoch a chodia autami? Keby si vedeli kupit byt v meste, tak sa netrepu 10 km za mesto, ale vyuzivaju komfortne sluzby mestskej infrastruktury. Ale ako som napial vyssie, to by sa muselo nekradnut a hlavne rozmyslat zmysluplne.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME