Piatok, 17. január, 2020 | Meniny má Nataša

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Pavol 123456
1 >
mínus indicator plus

(Ne)znalosť predpisov   (Ne)znalosť predpisov

..."pričom podľa jeho názoru nešli chodkyne dostatočne po kraji cesty a on nechcel prejsť autom za plnú čiaru"... Prečo by nemohol prejsť plnú čiaru ????????????????????????????????????????
 
mínus indicator plus

Presne tak ...   Presne tak ...

... my máme zdroje pitnej vody a inde zasa zdroje ropy. Tí čo majú ropu nechápu, že ***** splachujeme pitnou vodou. Momentálne je našťastie drahšia ropa, ako voda, ale keď sa to otočí tak vojnové konflikty sa presunú sem. Budeme mať len dve možnosti: buď trpieť v týchto konfliktoch, alebo zdroje predať niektorej veľmoci. Dúfam, že sa toho nedožijem
 
mínus indicator plus

 

V Kodani som bol
23.12.2017 8:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Fajný blog.   Fajný blog.

Sympatické oddychové čítanie.
Reakcia k téme: Dráma v supermarkete
25.11.2017 6:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nemyslím,   Nemyslím,

že sa tu pán pasuje na dokonalého, skôr naopak.
Reakcia k téme: Dráma v supermarkete
25.11.2017 6:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

"Ako Maďarka nemôžeš byť premiérom, ...   "Ako Maďarka nemôžeš byť premiérom, ...

... ani prezidentom." S týmto výrokom súhlasím, pokiaľ dotyčný neovláda dobre slovenčinu vo verbálnej forme. Môj otec bol Čech a prvé, čo pochopil, keď prišiel na Slovensko pracovať (na umiestnenku) bolo, že ak bude mluvit po česky, Slováci ho nebudú brať tak, ako svojho. Naučil sa tak dobre po slovensky, že nikto nepostrehol, že nie je Slovák. Česky rozprával len keď sme ho ako deti vytočili do zúrivosti :-)
 
mínus indicator plus

The Plaky   The Plaky

Tepláky na 1.stupni ZŠ myslím, že nepredstavuje problém, ale môže sa stať, že dotyčný si na takéto ležérne oblečenie zvykne a potom vídam to, čo sa mi príliš nepáči - dospelí v teplákoch chodia pomaly už aj do divadla. Jeden známy išiel kamarátovi na pohreb v džogingu .... ?!?! Keď som bol mladý (v inom storočí) ... dbalo sa na oblečenie. Zrovna sa nosili vypasované nielen nohavice, ale aj košele. Bola to veľmi nepohodlná móda (+ dlhé vlasy), ale držali sme formu a mali sme úspech. Dnes? Pekné dievča v tureckých gaťach s pudlom po kolená ... totálne odpudivé až nechutné. Chlapi v teplákoch a tričkách ... došlo to tak ďaleko, že dnes je v móde tričko s mimoňom a sako !?!?!? Aspoň tak vídavam našich úžasných hercov v zábavných reláciaách. Chýba elegencia. Ak niekoho vidím medzi ľuďmi v teplákoch vnímam to ako neúctu voči druhým ...jednoducho ja sa v teplákoch dobre cítim, na mienke druhých nezáleží. CHYBA. Je to znak egoizmu (hlavne, že má okrasné salónne tetovanie za niekoľko tisíc). Dobre, nech si niektorí chodia aj ... už ma ani nižšia kategória nenapadá (že by pyžamo?), ale u mňa sú to občania nižšiej kategórie, pretože egoisti do tejto skupiny patria.
Reakcia k téme: V teplákoch do školy?
12.11.2017 7:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Poznám to :-)   Poznám to :-)

Vyrušujú ma cudzie rozhovory. Raz som navrhol manželke, že by sme sa mohli ísť zrekreovať na jeden deň k Niziderskému jazeru do Rakúska. Pekne sme tam po ránu prišli, rozložili si deku, okúpali sa a ľahli sme si, reku bude relax, ticho, kľud. Zrazu som počul od vedľa v slovenčine: "Teda vieš moja, tie deti ma už ***** ... neposlúchajú, manžel ma tiež serie, šéf ma totálne serie ...!!!" Z druhej strany: "Tak kámoš, tak Ti poviem ... rozbehol som bohovský kšeft s pneumatikami, taký džob si nevidel ...!!!" Vtedy som to pochopil! Nemecky neviem, takže podvedome sme išli do Rakúska, aby som si oddýchol od cudzích starostí, problémov a "džobov". Som Slovák, mám rád Slovensko, Slovákov aj slovenčinu, ale niekedy sa žiada oddýchnuť si od vlastného národa.
Reakcia k téme: Ticho, prosím.
12.11.2017 6:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Jedna otázočka ...   Jedna otázočka ...

... ak dovolíte: Pri reálnej cyklistike v teréne sme zvyknutí na "chladenie vzduchom", čo na trenažéri nefunguje. Ako to riešite? Neprehrieva sa organizmus? P.S.: V živote som na trenažéri nebol, ale viem, keď idem v smere vetra rýchlosťou vetra tak sa nedokážem chladiť. Ďakujem
 
mínus indicator plus

Škatuľa ...   Škatuľa ...

... je už "prefláknutý" výraz pre iné označenia --- osôb, či častí tela.
Reakcia k téme: O krabičkách
04.11.2017 7:26 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

... a fotky ...   ... a fotky ...

... nebudú?
Reakcia k téme: Hong Kong
04.11.2017 6:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Únava po túre ...   Únava po túre ...

... poznám to. Niekedy si hovorím, že asi nie sme normálni, keď mám radosť z tejto únavy. Druhí sa váľajú na guči, vozia v autách, objedajú sa v reštauráciách. Prečo my nie sme takí ??? Ako je možné, že sme tak odlišní? Jeden národ, mnohokrát rovnaký ročník, podobná výchova ... toto nikdy nepochopím. A teraz vážne ... gratulujem k peknému výletu a ďakujem za pekné fotky - jak keby som tam bol :-)
 
mínus indicator plus

 

U mňa to neboli žiadne vzťahy išlo o alkohol. Keď sme sa s manželkou zoznámili, už som v tom lietal, no manželke niečo napovedalo, že to skúsi ... buď to pôjde, alebo to krachne. Bola to dlhá cesta a dnes obdivujem manželku, že mala tú trpezlivosť. Teraz to je 15 rokov, čo som sa pohárika nechytil.
Reakcia k téme: Na rakovinu si sama
30.10.2017 5:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Veľm pekné.   Veľm pekné.

Vážim si ľudí, ktorí vnímajú detaily a radi sa podelia o svoje poznatky. Len malý detail ... na tej Špitálskej ide zrejme o liatinové, nie kované zábradlie, pričom liatinové ozdoby nie sú o nič horšie. P.S.: Prosím vás pekne, nie som žiadan šťúral, ktorý musí všetko skritizovať, len si potrpím, aby všetko bolo presne pomenované. Dúfam, že mi prepáčite ... vopred ďakujem a prejem pekný deň.
Reakcia k téme: Ozdobné kovanie
29.10.2017 5:26 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ďakujem za pochvalu, ale musím priznať, že "za mlada" sa manželka so mnou dosť natrápila - keď si pomyslím, aký som bol, je mi z môjho bývaleho "ja"... blivno. Dnes sa snažím manželke vrátiť, čo do mňa "investovala". Pekný deň vospolok a nezabudnite si nastaviť hodiny ... dnešný deň bude o hodinu dlhší :-)
Reakcia k téme: Na rakovinu si sama
29.10.2017 4:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

...najvacsie svine sa maju najlepsie...   ...najvacsie svine sa maju najlepsie...

Zrejme máte na mysli len materiálnu stránku, ale karma je hlavne o tej mentálnej. Peniaze ešte nikoho neurobili šťastným (to tvrdíme hlavne my, čo peniaze nemáme ... ha ha).
29.10.2017 4:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Janka, držím palce ... Vy to dáte :-)   Janka, držím palce ... Vy to dáte :-)

"Po pár dňoch zisťujem, že nedokážem debatiť ba ani čítať či sa tie topánky predsa len podarilo vymeniť a vypínam sa z chatu." Keď manželke oznámili túto diagnózu pred 4 rokmi, tak po prvom šoku sme začali život brať pragmaticky ... riešiť každodenné starosti, radovať sa z každého dňa, maximálne zamestnať myseľ pozitívnymi vnemami. Nikdy sme nemali obzvlášť vyvinutý spoločenský život, ale všetky väzby na kamarátov, známych, susedov ostali nezmenené. Manželku (veľkú parádnicu) som ostrihal do hola a pri tejto procedúre sme vtipkovali a hádzali bonmoty ... keď prišla dcéra, ešte ma zvozila, že som jej narobil "záseky", tak to musela dočistiť. Potom sme urobili niejaké fotky a tie si manželka poslala kamarátkam. Kúpila sa pekná parochňa, šatky, klobúčiky a realita šla ďalej ... Štíhla línia? Atraktívna postava? Všetko sa zmenilo ... po nasadení chemošky manželka pribrala desiatky kíl. Hovorím jej: hlavne, že Ti chutí :-) ... to je dobrý signál, kašľať na figúru. Ráno, keď idem do práce manželka chrápe jak drevorubač, tak jej potom hovorím - takto chorý človek nespí, aby napílil za noc toľko "kubíkov". S chemoškou ruka v ruke nastupujú ďalšie diagnózy, ako pri všetkých liečivách. Takže v našom prípade osteoporóza, nadváha, únava ... okej, budú kratšie prechádzky, výlety. Alebo si len sadneme na lavičku a ... meleme a meleme :-) ... čo tým chcem povedať: s rakovinou sa dá bojovať, pokiaľ si ju nevpustite do mysle. Nesmiete sa opúšťať. Treba žiť reálny život podľa daných možností. Pokiaľ sa niekto vtiahne do seba, nechá sa ovládnuť len pesimistickými myšlienkami, mentálny boj prehráva. Myslím, že väčšiu šancu na vyliečenie má pacient s pozitívnym myslením. Janka, prajem Vám, aby ste to zvládli ... niečo je na lekároch, ale na Vy musíte udržať opraty mysle. Bude to dlhá vojna ale ak ju zvládnete, budete veľmi silná osobnosť. Ten Váš nadpis blogu ... v jadre máte zrejme pravdu, ale musíte mať v rodine obrovskú oporu, inak by to bol pre jedného človeka heroický výkon. Prajem pekný deň.
Reakcia k téme: Na rakovinu si sama
28.10.2017 7:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Škoda ...   Škoda ...

... že som na tento článok nenatrafil pred 30-timi rokmi. Hneď by som išiel s vami.
28.10.2017 6:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Existuje ...   Existuje ...

... po našom: "Na každú sviňu sa voda varí". Hoc sa prezentujem ako ateista (nie som ani krstený), život ma naučil, že každý sme veriaci. Každý máme vieru ... niekto regulérnu v určitej cirkvi, niekto takú svoju s primeranými kódexami. Ale takzvaná "karma" je obsiahnutá vo všetkých vierach ... veď len koľko našich porekadiel súvisia s týmto fenoménom a pritom ide o reálny svetský, nie duchovný rozmer. Ako sa do horí volá ... Kto druhému jamu kope ... Aký požičaj, taký vráť ... Ako si ustelieš ... Zrejme naši predkovia túto "zákonitosť" usledovali počas svojho tisícročného vývoja, takže empiricky je karma potvrdená (netvrdím, že dokázaná).
28.10.2017 6:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ha ha ha   ha ha ha

to je trefná hláška
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME