Štvrtok, 19. september, 2019 | Meniny má Konštantín

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: bezfarebnypragmatik
1>
mínus indicator plus

Počkáme na Valla   Počkáme na Valla

A uvidíme, či je Vallo developer friendly
 
mínus indicator plus

Áno   Áno

Toto je podstata zdravotníctva. Rušenie za možno 2 mil. sa da nafúknuť virtuálnou realitou na 8 mil. Pekná vata niekde ostane. Pretože toto Slováci tolerujú.
 
mínus indicator plus

Wow   Wow

Aleze ala trefa hlavy po kladive. Suhlasim
 
mínus indicator plus

Nahodou   Nahodou

On je dobrý krízový manažér. Len teraz neviem, či tam chyba diakritika, alebo je to myslene tak, že dostal do krízy vsetko. V každom prípade ma asi sám krízu. V biznise. A svoju budúcnosť vidí ako prisatý na štátnom rozpočte.
 
mínus indicator plus

Takto   Takto

Ani Kiska a ani Fico nie sú hlupaci. Vedia chodiť po tenkom ľade. A ak majú dosť rozumu, nikdy sa pod nimi neprelomi. To je žiaľ fakt.
 
mínus indicator plus

Náhle osvietenie csefalvaiovej   Náhle osvietenie csefalvaiovej

Ospravedlňujem sa za nepresne meno. No a to náhle splanutie uvedomenia pred voľbami napovedá, že to bola zaujímavá ponuka :))) Nemyslím, že by táto poslankyňa mala nejaký preferenčný vytlak. Skôr ide o pokračujúcu kampaň voči Mostu za vcelku malo peňazí... ...dievča si ešte zarobí a navyse ostane poslankyňou :) Lebo z NR SR asi neodchádza. Všakže
 
mínus indicator plus

Neviem kto   Neviem kto

Neviem kto ma psie oči. Ale viem, kto ma kravské ...
 
mínus indicator plus

Ano   Ano

Myslel som skôr toho Blahu. Občas sa celkom smiešne zacyklí, ale občas produkuje konzistentný politicky populizmus, ktorý ma mnoho priaznivcov a je vcelku gramotne vyargumentovany..
 
mínus indicator plus

To je fakt   To je fakt

Vzoprel sa Hitlerovi. Prečo však onedlho v deportáciach pokračoval a nevzopel sa opäť, je záhadou( ktorá poskvrnila pozícia jeho kariéry. A druha vec. Spermie nie sú život? Vajíčko nie je život? O koľko ich priemerný muž a žena za život príde? Nemali by mat sexuálny styk okrem splodenia? Kto rozhodol, kedy život začína? Cirkev by sa do práv kohokoľvek starať nemala. Narobila svetu už dosť zla.
 
mínus indicator plus

Dobrá práca   Dobrá práca

Zrkadlo treba nastavovať každému. Na to pozor. Nielen selektívne. Lebo to už nie je demokracia, ale politika. A jedna rada autorovi: nepodceňovať súpera. Nech mám na neho názor akýkoľvek, zásadné je nepodceňovať. Pretože aj taký ... super nie je úplne negramotný, naopak. A v rozhodujúcej chvíli môže prekvapiť, hoci i neplánovane.
 
mínus indicator plus

Ano   Ano

Je dôležité dať jasný signal, že ak niekto chce zarobiť podvádzaním a na škodu druhého, tak takéto pokusy mu jednoducho neprejdú a bude nasledovať trest. V takom prípade ale musíme mat stabilne právne prostredie, lepšiu vymožiteľnosť práva, nebáť sa dopĺňať právne predpisy, aby sa takými podvodom predchádzalo. Tak ak existuje záväzok a niekto ho odmietne zaúčtovať, alebo nezauctuje, malo byt to byt verifikovatelné. Alebo evidencia tretími osobami. Proste sa treba z toho poučiť a legislatívu upraviť. Pretože takto je to to tom, že falošnosť sa da, aj to nepriamo, dokázať, ak ide o nie staršie dokumenty ako 2 roky. Takto to je len o tápaní, o mediálnej komédii, pritom podstata je zuzena na fakt, že Rusko vystavenie potvrdil, veriteľ svoj nárok tiež a dlžník sa nemá ako brániť, keďže žiadny priamy dokaz sa jednoducho predložiť nedá.
 
mínus indicator plus

?   ?

Nepochopil som tuto iróniu
 
mínus indicator plus

Asi ako ciarove kody   Asi ako ciarove kody

Kým vo vyspelých ekonomikách by sa firmu, ponúkajúcu cenu o vyrazne vyššiu, pozerali ako na podvodníkov, u nás sú to iste úspešní podnikatelia. A značky, čiarové kódy, software či iné... praktiky depehackarov. Proste podojit tento štát. Veď keď ľudia sú trulkovia, tolerujú, že im štát vezme a na druhej strane zopár kamarátov zopár kamarátom pomôže urobiť penazovod...
 
mínus indicator plus

Fiiiha   Fiiiha

"Nie je pravda, že by sa ministerstvo nesnažilo získať dizajn tabuliek už skôr. Práve naopak, absolvovalo dlhé, náročné a ťažké rokovania," reagoval tlačový odbor ministerstva vnútra. Viac informácií o rokovaní však už nezverejnil. Ktorá časť ohladne prevodu práva je dlha, ťažká a ktora náročná ?
 
mínus indicator plus

Chápem   Chápem

Len Rusko pokrci ramenami a povie, že zlyhal pri vedení účtovníctva. To trestný čin nie je. Asi by mal byt nejaký verejný register, ako majú obce. Proste nezverejnis, nemá účinky. Pretože ak by som ja niekomu požičal peniaze; netrápilo by ma, že to nezaúčtoval. Pretože jeho záväzok tým nezaniká. Senátu fakt nezávidím, ako sa s tým vysporiada. Lebo jedna vec je, že všetkým nám je jasne, ako to zrejme bolo. Druha vec je to zamietnuť tak, aby to malo oporu v dôkazoch. A to zatiaľ pláva. Pretože príbehy nie sú dôkazy.
 
mínus indicator plus

Nedá sa plávať a byt suchý   Nedá sa plávať a byt suchý

Nedá sa odsúdiť generalizovanie a súčasne obhajovať zvýhodňovanie. Článok je ako taký dobrý. Generalizovanie- pausalizovanie je dôsledok hluposti. A hlupemu nevysvetlite. Bavme sa o ľudoch. Pomenujeme ich sociálne znevýhodnení. Stanovme pravidla pomoci, pravidla prevencie, pravidla represie. Nie je možné stanoviť pravidlo pomoci na základe etnickej príslušnosti. Je to pozitívna diskriminácia. Zvýhodňovanie na základe etnického pôvodu je neprípustné rovnako, ako diskriminácia. Pomahajme; buďme solidárni. Všetkým znevýhodneným. Neexistuje, že niekto na nieco nemá nárok a niekto iný áno, pretože ma inú etnickú príslušnosť. V prípade porušenia trestajme. Daňový podvodnik ma ísť do basy rovnako, ako úžerník. Bitkár rovnako na obsah peňaženky. A ďalej je debata zbytočná. Ak sú nastavené pravidla na základe etnickej príslušnosti, vytvára sa diskriminácia. Sami “gadžovia” ju vytvárajú. Paradoxne aj tu pozitívnu.
 
mínus indicator plus

Ano   Ano

Ale to je len nepriamy dokaz. Grafolog sa vyjadruje s neistotou. V nejakom inom prípade ju dokonca percentuálne vyčísli. Preto som zvedavý, ako sa s tým sud vysporiada. Buď rozhodne na základe faktov, alebo príbehov.
 
mínus indicator plus

0,5-1?   0,5-1?

Na developerské projekty žiadajú banky vyšší úrok, než na hypotekárne pre domácnosť. Je v tom samozrejme vyššie riziko. Ďalej sú tam podmienky pre jeho čerpanie. Dlžník sa musi najprv vychádzať z peňazí, kontrahovat časť predaja a až potom môže čerpať. Ibaže ak už vyberá zálohy od budúcich vlastníkov, banka sa stáva zbytočnou a dočerpať nemusí. Platiť však áno. Oproti tomu fondy môže využiť okamžite a po rozbehu pokračuje financovanie z predaja.
 
mínus indicator plus

No neviem   No neviem

Je dôvod, prečo paragraf vyzerá pokrútene. Nie som si istý, ale on vo všeobecnosti ani mna čo povedať. On navrhol, žiada a tvrdí. Ak to chce niekto spochybniť, musí to dokazne uniesť. Nie Kocner. Ja som strašne zvedavý, ako sa s tým sud vysporiada. Lebo dokazne bremeno ma v ruke Markíza a nie Kocner. Preto sa smeje. Markíze neostáva nič iné, len dokázať, že sa stal trestný čin. Kocnerova opicka mala chápadla aj na súde a je jasne, že iný sudca by nariadil expertízu. Ibaže tých zmeniek sa nikto dva roky nedotkol a potom si ich stiahol. Markíza momentálne nemá ako zrejme dokázať ich nepravost. Svetlometov všetkého síce zapadá; ale ako dokaz príbeh nestačí. Musí sa preukázať nezákonne konanie. Ako dokazu, že opicka zasiahla? To, čo tam melú, sú omáčky pre verejnosť. Preto je Kocner vysmiaty. Aj prokurátorove vyjadrenia, že dôkazy zo 100% stúpli na 150... Tak to snáď patrí do úst Michala Hudaka a nie prokurátora
 
mínus indicator plus

Najmä na wc   Najmä na wc

v čase turbulencií to nemusí byt zrovna príjemné
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME