Nedeľa, 19. január, 2020 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Guilherme
1 >
mínus indicator plus

Zdravý rozum.   Zdravý rozum.

Blahoželám k rozumnému príspevku.
 
mínus indicator plus

Je podozrivé   Je podozrivé

Keď zahraničie chváli politika. Robí to zväčša vtedy, keď je v súlade s jeho záujmami. Je vlastne šťastie, že prezidentka nemá skutočnú politickú moc, lebo s tou jej snahou za každú cenu páčiť sa svetu by mohla narobiť dosť škôd. V podstate na tú funkciu čo má, je dobrá voľba. Ale jej naivita na skutočnú politickú moc by bola prekážkou.
 
mínus indicator plus

Príklady z Nemecka a z Rakúska..   Príklady z Nemecka a z Rakúska..

ukazujú ze existujú uz skoly v urcitých stvrtiach, kde deti z domáceho etnika sú v mensine. Nie sú vzácne prípady agresie detí z migrantskýn pozadím voci detom domáceho etnika, co vedie rodicov k tomu ze prevedú deti do iných skôl. Masová migrácia a akceptácia utecencov len na základe "humanitárnych" kritérií môze destabilizovat spolocnost do takej miery ze v konecnom dôsledku celkový efekt môze byt tragický. K cítaniu: Thilo Sarazzin, Deutschland schafft sich ab.
 
mínus indicator plus

Ako sa cítime v nasom tele...   Ako sa cítime v nasom tele...

Vela ludí sa necíti dobre v tele aké má... Ze by som mal aj ja takúto podporu na zmenu farby ocí, vlasov, telesných charakteristík... Tak potom kazdý by mohol byt trans, z brunetky na blondacku, z nízkeho chlapa na vysokého atd... Je zaujímavé, ako progresisti schvalujú takúto agresiu proti prírode, pricom hladovým strajkom protestujú proti vyhynutiu nejakého hnedého motýla. (A a ich vôbec nezaujíma ze vyhynutie a vznik nových druhov je jeden zo základných chrakteristík zivej prírody.) Tazko teda sa rozhodnút ci treba sa búrit proti prírode alebo zachranovat to co priroda vytvorila...
 
mínus indicator plus

Oprava:   Oprava:

Procure má byť pracuje.
 
mínus indicator plus

Útok zo všetkých strán...   Útok zo všetkých strán...

Teraz už sociálne inžinierstvo je servírované aj s jedlom. Rád by som poslal týchto aktivistov okopávať kukuricu pod júlovým slnkom. Ĺahko je kecať z klimatizovanej kancelárie, kde väčšina radikálnych zelených procure. No na weekend chcú mať nedotknutú panenskú prírodu. Kto však im vyrobí na manuálnu prácu extrémne náročné organické potraviny? Žeby tí nimi tak zaznávaní "sedliaci"?
 
mínus indicator plus

Stredoeurópske   Stredoeurópske

lavicovo-liberálne fórum. Diskusia by bola vtedy skutocná a zaujímavá keby boli pozvaní aj intelektuáli z opacnej strany ideologického spektra. Zeby organizátori mali strach z konfrontácie názorov?
 
mínus indicator plus

Angela   Angela

Merkel sa priznala prednedávnom že multikulturalizmus v Nemecka sa nevydaril. Vraj práve preto sa vyhýba verejným vystúpeniam a tlači. Už sa špekuluje aj o tom že nedotiahne do konca mandátu.Dôsledky Willkommenskultur a Wir schaffen das....
 
mínus indicator plus

Bandurky a brambory   Bandurky a brambory

Zdá sa ze "spisovné názvy" týchto zelenín boli ustavené aj so snahou cím viac odlísit slovencinu od cestiny. Jazykovedci by mohli vybrat aj z tých regionálnych názvov ktoré sa najviac podobajú. Som zvedavý ci dakde krumple ci bandurky lud volal zemiaky.
 
mínus indicator plus

Zjednotenie rodín   Zjednotenie rodín

Koncept zjednotenia rodín sa stal esom pre migrantov. Skúsenosti v Západnej Európe ukazujú ze casom urcité stvrte sa stali vlastne doménou jednej rozsiahlej rodiny ci kmena. Vo Svédsku uz existujú obce, zkade vsetci domáci Svédi uz sa odstahovali, ako dôsledok ich pociatocnej ústretovosti prijat "pár" migrantov, ktorí za ´pár rokov z nich urobili neziadanú mensinu v ich vlastnom rodisku. Byt humánny a mat empátiu by nemalo znamenat vlastnú elimináciu.
 
mínus indicator plus

Zdravie   Zdravie

Ten špek znamená aj to že ten "normálny chlap "časom môže mať aj zdravotné problémy z neho vyplývajúce. Potom s tou skriňou už bude komplikovanejšie, keď sa dostavia bolesti chrbta. Keď "nomálna žena" vyvlastní všetok voľný čas manžela pre seba nakoniec sama na to doplatí, keď sa bude musieť starať o nefit manžela.
20.10.2019 22:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Výbuch   Výbuch

Veľké sopečné výbuchy znižovali teploty na planéte na pár rokov, pričom uvoľňovali aj obrovské množstvá6aj CO2. Keď "chce " príroda škrtne cez všetky snahy uhlíkovej demagógie. Odvtedy čo život existuje na zemi živé organizmy ako aj neživá príroda menili klímu. Vždy sa život prispôsoboval novým podmienkam. Aj napriek súčasnej histérii ľudstvo sa priirodzene prispôsobí novým podmienkam, ku ktorých vytvoreniu aj sám sa pričinil. Vždy to tak bolo a Greta a jej hysterický zásrup na tom nič nezmení.
24.09.2019 13:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

"Nebyť totality,   "Nebyť totality,

tak tu stará architektúra zachová". Presporok zacal strácat svoj charakteristický kolorit vtedy, ked sa stal Bratislavou - z multikultúrneho mesta uz za prvej republiky zacala smerovat tam, kam za socializmu konecne dosla, kompletnou negáciou svojej minulosti ani nic iné sa nedalo cakat...
 
mínus indicator plus

Zidia   Zidia

v stredoveku v Europe mali vela obmedzení panovníkmi (napr. vlastnit pôdu atd.) co potom viedlo k tomu ze as profilovali na urcité profesie, pricom museli byt velmi prefíkaní aby uspeli a mnohokrát zneuzívali práve tých najslabsích, dôsledkom toho boli aj pogromy v Rusku. Koncom 19. a zaciatkom 20. storocia v Strednej Europe pocet zidovských studentov na univerzitách bol vysoko nad percentuálnym zastúpením zidovsta, ( Treba si pripomenút ze aj v USA v urcitom období zaviedli kvóty pre zidovských studentov!) V týchto krajinách sa zacal sírit pocit ze intelektuáln a financná elita nereprezentuje národ, kedze Zidia vzdy as správali akosi "nadnárodne". To bol vlastne len krok k národnému socializmu. Nacizmus teda nevznikol z nicoho nic, existovali k tomu aj objektívne podmienky. Ako sa to zial skoncilo, uz vieme. Hádat, aká by bola dnes Europa bez nacizmu a holocaustu je iluzórne, hlavne ked as pozreme na súcasný úspech antisystémových protielitárskych strán.
 
mínus indicator plus

Neboli to náhodou   Neboli to náhodou

nemeckpé banicke mestá v Hornom Uhorsku?
 
mínus indicator plus

Hlavné mestá v   Hlavné mestá v

Europe spravidla žijú aj svojou históriou. Prešporok/Pressburg/Pozsony tým že bolnásilne prerobený na Bratislavu musel sa zbaviť aj fyzicky svojej prevažne nemeckej a maďarskej minulos ti. Bratislava je mesto bez charakteru, urbanisti zrejme nedokážu kompenzovať škody spáchané z národnej horlivosti.
 
mínus indicator plus

Francúzsko za  pomoci   Francúzsko za pomoci

Dohody prekreslilo Europu zo strachu z Nemecka a Rakúsko-Uhorska a tým vlastne pripravilo už na konciprvej svetovej vojny tú druhú. Odvtedy USA sú skeptické keď Francúzsko sa míša do svetovej polítiky.
 
mínus indicator plus

Pro & Contra   Pro & Contra

Uz som viackrát pridal príspevok o tom ze redakcia SME by mala uz dospiet na to ze sa opovázi publikovat komentáre vedla seba pro a kontra o udalostiach, osobnostiach atd. Zeby redakcia pokladala citatelov za neschopných uvazovat, porovnávat a mysliet vôbec? Je mi lúto séfredaktorky ked to neurobí pretoze niekto jej to neumozní. Hor´si prípad je ked to ona z princípu nechce.
 
mínus indicator plus

Zelení vsetkých krajín spojte sa!   Zelení vsetkých krajín spojte sa!

Toto vsetko mi pripomína moje studentské roky zo sedemdesiatych rokov - ako keby tento text bol citovaný z tých cervených kníh Marxizmu -Leninizmu, Vedeckého komunizmu, Politickej ekonómie atd.... Zeby stacilo tie knihy (bohvie kde teraz zapadajú prachom) len previazat do zeleného obalu a dat znova do obehu ?
 
mínus indicator plus

Kópií Crista Redentora z   Kópií Crista Redentora z

Rio de Janeira okrem Lisabonu a Slovenska je v Brazílii velké mnozstvo v rôznych velkostiach v najrôznejsích mestách krajiny...
Reakcia k téme: 20 zo slovenského naj
26.08.2019 21:58 | Oznám správcovi
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME