Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: rosetta
1>
mínus indicator plus

Milé,   Milé,

už dávno mi tento park spomínal kamarát Tomáš. Ďakujem za tento blog.
Reakcia k téme: Vlašimský zámecký park
21.10.2019 7:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Máte pravdu   Máte pravdu

a všetko je to o to smutnejšie že sú v celej elektronizácii neskutočné prachy a neskutočne dôležití štátni úradníci, ktorí by najradšej chceli to potvrdenie o potvrdení zaslať ešte aj klasickou poštou. Robia takú nadprácu, že obyčajného človeka z toho môže poraziť. Musia za každú cenu dokázať svoju dôležitosť - zrejme sa boja toho, že im prácu zoberú počítače, lenže to sa naozaj nemusia, lebo je to tak spackané, že viac ani nemôže byť a tie počítače to samé neurobia. Akú hodnotu má potom náš čas, ktorý strávime pri štátnych nefungujúcich portáloch?
 
mínus indicator plus

Obaja máte pravdu.   Obaja máte pravdu.

Každá firma má svoju dušu a atmosféru a naozaj sa nedá porovnávať malá spoločnosť s nejakým korporátom, alebo štátnou firmou. Bohužiaľ tento príbeh priniesol život, ideálne by bolo, keby sa takéto veci nediali, ale pokiaľ si ten, kto chce budovať peknú a spoľahlivú firmu neuvedomí, že firmu tvoria najmä ľudia, tak sa to bude diať aj naďalej. Ono nejde len o to vytvoriť pracovné podmienky, komfort, raňajky, kávičky, firemné akcie, voľnú pracovnú dobu, budeme sa na seba usmievať, ale potom sa navzájom v rámci rivality navzájom zožerieme. Bohužiaľ zodpovednosť za to, čo firma vyprodukuje niekto musí niesť. A manipulátor? To je neskutočná povaha, podľa mňa nešťastný človek, ktorý dokáže narobiť veľa zla. Niektorí takí už sedia vo väzení - a sama som zvedavá ako to všetko dopadne s tým našim národným manipulátorom. Aj na toho sme tuším všetci krátki.
 
mínus indicator plus

Je to o veľkosti firmy.   Je to o veľkosti firmy.

a tu naozaj za kratší koniec ťahajú menšie spoločnosti. Pokiaľ ide o výstupy, či voči štátnej správe, alebo voči klientom, alebo zákazníkom, tak ich musia mať na rovnakej úrovni ako spoločnosti, ktoré majú prezamestnanosť a na každú situáciu sú pripravení, lebo na to majú človeka. Malá firma si to nevie pri dnešnom stave legislatívy a mnohých byrokratických zákonoch dovoliť. Ak chce mať všetko v poriadku, tak niekto si to musí odskákať. Takže všetci sa musia obracať a nie vyrábať si ďalšie problémy tým, že si niekto bude hladkať svoje ego a vyhadzovať ľudí tak, ako sa mu bude páčiť, alebo vytvárať na pracovisku dusno.
 
mínus indicator plus

 

Myslím, že je to veľmi relatívne a individuálne, každy si svoju cestu môže vybrať, ale žiaden extrém nie je dobrý. Nie je to len o tom, čo budeš jesť. Pozri ako sa dnes žije - najviac zla spôsobujú stresy, to, že sa nehýbeme, všetko treba hneď a teraz ... Poznala som ľudí, čo sa zdravo stravovali a zomreli mladí, na druhej strane naši predkovia pri tom, čo jedli používali obyčajný sedliacky rozum a mnohí sa dožili úctyhodného veku. To sú jednoducho veci dávno vymyslené, len dnes okolo toho treba robiť vedu. Stačí rozumná miera a všetko ide. A z toho života naozaj nevyviazneš živý.
05.09.2019 20:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Fakt sa teším,   Fakt sa teším,

akurát ty si nič nepochopil/a/. Kávu síce nepijem, dám si čaj a presne takto trávim chvíľu pohody. Podstatné je to, s kým ten čas stráviš a nie, čo si pri tom "zobneš". O peniazoch tu nikto nehovorí, neviem čo počítaš - asi profesionálna deformácia. Sladím úplne normálne /aj drogovým cukrom, medom, hocičím - čo sa mi kde hodí / - fakt celý život a zatiaľ žijem a nejdem sa z toho zblázniť. V konečnom dôsledku je to jedno, telo má ísť do hrobu zhumpľované. Nič nechcem nahrádzať, recept je známy, netreba ho upravovať, ale ak má niekto takú potrebu, nech sa páči. Tebe určite v detstve zabudli prečítal rozprávku Soľ nad zlato. Pomletý mak z igelitu by som si v živote nekúpila, natoľko lenivá nie som, aby som ho nepomlela, ale v tomto recepte jednoducho nie. Pomletý igelitový mak určite nemá pravú chuť maku.
04.09.2019 7:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Súhlasím,   Súhlasím,

mám to aj ja rozčítané. Chvíľu sa človek pobaví, ale v zápätí sa musí zamyslieť nad tým, že takíto muži už vymierajú. Na jednej strane uftfľanci, na druhej srdce na dlani, pritom je to stále muž. Má presne tie črty, čo my ženy u mužov hľadáme. Upresňuijem - my ženy v "kremačnom" veku. U dnešných mladých mužov mi veľa z toho chýba. Ale je iný svet, asi to tak má byť a keď to dnešným devám neprekáž, tak to netreba riešiť.
Reakcia k téme: Muž jménem Ove
28.08.2019 7:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem,   Ďakujem,

potešilo, veľmi pekné. Aj u nás je to podobné, kytička lúčnych kvetov mi pravidelne zdobí kuchyňu - moje kráľovstvo, mám to tak rada.
Reakcia k téme: Fialová hrá prim
15.08.2019 21:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Veľmi pekné,   Veľmi pekné,

určite každý zo symbolov má aj nejaký ďalší význam - mňa uniesla len tá hra farieb. Fak dobré.
Reakcia k téme: Magická krása symbolov
23.07.2019 7:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

No problem,   No problem,

upečieme aj také... a spravíme si babinec...
Reakcia k téme: Brokolicové placky
15.07.2019 14:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je tých dravcov priveľa,   Je tých dravcov priveľa,

aj u nás sú veľmi premnožení, nedá sa len tak v kľude chodiť po lese. Ale to nám už lesník vždy povie, kam nemáme ísť, lebo má prehľad o tom, kde sa mu nachádzajú. Máme veľa maladých medvedíkov, a nie každý má svoje teritórium, tak potom si ho hľadajú. A potom..... máme medvedie labky častejšie ako na vianoce.
Reakcia k téme: List pani prezidentke
13.07.2019 21:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Áno tak Janka,   Áno tak Janka,

je to trošku pracnejšie, ale oplatí sa. A ani cesnaku nie je nikdy dosť.
Reakcia k téme: Brokolicové placky
13.07.2019 21:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Rozumiem Evka,   Rozumiem Evka,

aj mne je veľmi smutno za našim psíkom, doteraz som ho nenahradila, len sa odhodlávam. To je zvyčajne tak, deti prinesú domov malé živé klbko, vyštudujú, vyrastú, odídu si z domu a materi zostane len spomienka a keď sa aj tá pominie, tak vznikne priveľa nevyužitého času a priestoru.
 
mínus indicator plus

Sme stará generácia   Sme stará generácia

z čias, keď farár, lekár a učiteľ boli váženými osobami. Takže ak raz lekár povie, že ťa objednáva o 3 mesiace, lebo inak to nejde, jednoducho v tichosti trpíš a čakáš na poradie. Nemáme povahu na to, že ak ťa niekto vyhodí dverami, vrátiš sa oknom. Naša smola je, že naivne tej bielej mafii dôverujeme. Určite by som nešla niekde trieskať po stole. Hoci na druhej strane, keď pozriem na výplatnú pásku, tak mám dosť celého sociálneho štátu.
 
mínus indicator plus

Veľmi smutné rozprávanie   Veľmi smutné rozprávanie

zažila som niečo podobné, ale nie tak závažné. Potom otázka : "Kde ste boli doteraz?", keď čakáte na vyšetrenie 3 mesiace je takmer na smiech. Reálne sa človek nemusí dožiť pokiaľ sa jeho problémom vôbec začne niekto zaoberať. A majú pokoj, to je pravda. Bielej mafii to len vyhovuje.
 
mínus indicator plus

Je neskoro,   Je neskoro,

premrhali sme už toľko času a prostriedkov daňových poplatníkov, že sa mi nechce veriť, že odrazu by to malo byť inak. Jedna lastovička leto nerobí a ani jeden nadšenec nezmení ťažkopádny moloch, akým je celá naša štátna správa. Ale chápem, že niekde treba začať. Držím palce, to je celé.
24.04.2019 19:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Súhlasím s týmto názorom.   Súhlasím s týmto názorom.

Nevieme, čo všetko danej situácii predchádzalo, nevieme nič o pocitoch manželky. Alkoholikom sa človek nestane zo dňa na deň. Keď si to začne všímať okolie, vtedy už situácia zvyčajne prerastá cez hlavu obom. A keď ho nedokáže prijať, určite je v tom aj niečo iné.
08.04.2019 20:26 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

30.3. zatvorte babky do komory a nepúšťajte ich von.
 
mínus indicator plus

Pekne napísané,   Pekne napísané,

Javorovú dolinu poznám, je to moja srdcovka o to viac mi je ľúto, keď človek vidí, čo sa tam v poslednom roku udialo. Tiež len spomíname a s nostalgiou pozeráme fotografie. Nie som si istá, po kalamite, či je vôbec chodník do Sedielka z Tatranskej Javoriny sprístupnený.
 
mínus indicator plus

Smutné,   Smutné,

škoda každého človeka, ale smrti sa naozaj nikto nevyhne. Niekedy tomu dopomôže už len to, že staršieho človeka vytrhnete z domáceho prostredia a nútite ho ležať v malej miestnosti, kde mu na krk dýchajú ďalší možno tiež zomierajúci ľudia - neviem, či je toto humánne. Zvyčajne to netrvá dlho, veď čakjú ďalší. Vďaka za milosrdné infarkty. Duško, ťažkú tému si zvolil.
Reakcia k téme: Budú aj nás tak trápiť ?
28.02.2019 7:03 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME