Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Dalia421
1 >
mínus indicator plus

Nechápem tento rozruch..   Nechápem tento rozruch..

Veď po vypočutí všetkých kandidátov sa viacerí vyjadrili, že všetci siedmi sú vhodní. Jedného z nich zvolili, tak čo? Problém, že aj smeráci a kotlebovci zaňho hlasovali? Priehľadná taktika, pravdaže hlasovali za toho, o kom vedeli, že bude zvolený, ešte aká taká nádej, že sa im zase podarilo zasiať semienko nedôvery v koalícii a vláda sa rozpadne. V tejto ich situácii skúšajú hocičo, nádej zomiera posledná:-), toho sa držia.
 
mínus indicator plus

 

Koľko plusiek môžem dať jednému príspevku? Lebo tento si zaslúži veľa.
 
mínus indicator plus

Klobúk dolu pred tebou...   Klobúk dolu pred tebou...

Pochodila som niekoľko hlavných miest sveta, ale ani zďaleka nepoznám všetky tak, ako ty :-) Bratislava má ešte nejaké boľavé miesta, ale v podstate má aj svoje krásne zákutia, ba aj celé oblasti a verím, že čím ďalej, tým viac sa to bude zlepšovať.
 
mínus indicator plus

 

Nie som odborník a vlastne ani neviem, čo je verejná a neverejná IP, viem len, že pri žiadnom hlasovaní sa mi toto ešte nestalo :-)
 
mínus indicator plus

Toto je už čo???   Toto je už čo???

"Žiaľ, momentálne nie je možné hlasovať. Skúste to neskôr. Ďakujeme za Váš záujem a vôľu vyjadriť svoj názor na súčasnú vládu. Žiaľ, Váš hlas nemôžeme v tejto chvíli zaznamenať. Z Vašej IP adresy už bolo hlasované a dve hodiny po tom z nej nie je možné opätovne hlasovať. Ak ste ešte nevyjadrili svoj názor, skúste hlasovať z iného zariadenia, prostredníctvom iného dátového pripojenia, prípadne sa na túto stránku skúste vrátiť neskôr." Určite z mojej IP adresy nikto nehlasoval, hoci, ktovie, čo a ako sa dá zneužiť... A o 2 hodiny sa znova dá hlasovať?? Hoci aj 500-krát? Nebodaj aj v referende sa pripravujú takéto zmeny, hlasovať toľkokrát, kým nevyjde želaný výsledok..
 
mínus indicator plus

Máte to trochu pomýlené   Máte to trochu pomýlené

To, čo vy hovoríte, upravuje ústavný zákon, a ten presne vymedzuje, čo platí počas núdzového stavu.
 
mínus indicator plus

Jasné, bolo lepšie   Jasné, bolo lepšie

Nebola pandémia, nebol núdzový stav, nebolo treba riešiť nič, lebo tie bohapusté krádeže a mafiánske praktiky sa riešiť ani nedalo, keď mali všetko v rukách NAŠI ľudia. A ústava? Tá predsa vznikla v "mierových" časoch, keď nikomu ani nenapadlo, že sa Slovensko bude musieť pasovať s takou pliagou, keď mrú milióny ľudí vo svete. Že u nás sú to iba stovky? Zrejme práve kvôli "pošliapavaniu" ústavy.
 
mínus indicator plus

Nikto nevie s určitosťou...   Nikto nevie s určitosťou...

...ako sa popasovať s pandémiou, aby sa nákaza nešírila a zároveň aby sa hospodárstvo nenivočilo, aby ľudia neprišli o príjmy. A títo hlasáci, smeráci už tobôž nie, veď okrem toho, ako si zachraňovať kožu a preto treba odstaviť túto vládu, im o nič iné ani nejde. Na ľudí, ústavu, zdravie národa oni zvysoka kašlú, veď sa roky cítili ako nadľudia a podľa toho sa správali. Je mi smutno z toho, že časť národa to nevidí, či nechce vidieť.
 
mínus indicator plus

To snáď ani nie je možné...   To snáď ani nie je možné...

Práve tento považuje vyhlásenie núdzového stavu za protiústavné??? Ak on aj zabudol, čo bolo v marci, keď bol premiérom, my sme poniektorí nezabudli... Peter Pellegrini je na mieste Úrad vlády SR. 15. marca · Bratislava, Bratislavský kraj · VYHLÁSENIE NÚDZOVÉHO STAVU Aktuálne máme na Slovensku potvrdených už 61 pacientov s ochorením COVID-19. Na dnešnom mimoriadnom rokovaní vlády sme preto ako prevenciu vyhlásili na území Slovenska núdzový stav. Okrem toho bola prijatá ďalšia séria opatrení - na 14 dní budú zatvorené všetky maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami okrem potravín, drogérie, lekární, trafík, pôšt, bánk, púmp, stravovacích prevádzok a obchodov s krmivom pre zvieratá. Stravovacie zariadenia však stravu budú môcť poskytovať len formou výdaja a donáškovej služby. Chceme urobiť maximum, aby sa rýchlosť šírenia rapídne nezvýšila. Zajtra bude opäť rokovať krízový štáb, o jeho záveroch vás určite budem informovať.
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

aj si si prečítal článok? Keby u nás neboli (možno prehnané) opatrenia a umierali by tu desaťtisíce, "protimatovičovci" by vehementne kritizovali práve to.
 
mínus indicator plus

Zaujímavé...   Zaujímavé...

Tu sa diskutuje veselo, príspevkov na x strán a pod týmto článkom nič. https://svet.sme.sk/c/22532140... Aha, to sa nehodí, tu sme rozbehnutí iným smerom, kritizovať treba opatrenia u nás, lebo zrejme na celom svete to robia lepšie, len ten Matovič, hm, hm...
 
mínus indicator plus

:-) Vďaka za zlepšenie nálady   :-) Vďaka za zlepšenie nálady

Ale teraz vážne, určite by každý otorinolaryngológ potvrdil, že pri testovaní je vhodnejší twist ako povedzme odzemok :-)
 
mínus indicator plus

Súhlasím,   Súhlasím,

to percento pozitívnych je veľmi vágny údaj. Keď mi niekto povie, že tú tyčinku v nose ani necítil a moja skúsenosť je taká, že som mala pocit, že sa mi doktorka dostane cez nos až do žalúdka a v nosohltane si palička s rozkošou zatwistovala, tak vážne pochybujem o správnosti všetkých odberov.
 
mínus indicator plus

Aj sa to deje..   Aj sa to deje..

Moja nevesta mala na plošnom testovaní pozitívny test a z UVZ ju predvolali na PCR test, ktorý nákazu potvrdil.
 
mínus indicator plus

Ja žasnem...   Ja žasnem...

Množstvo diskutujúcich sa tu oháňa ľudskými právami, ústavou, slobodou... Kam sa podela nejaká tá empatia, súcit, porozumenie, súdržnosť, aby sa nejako ten boj s vírusom dal zvládnuť spoločnými silami a jednotou? Kto má rozhodovať o postupe, ak nie vláda, ktorá je zodpovedná za svoje rozhodnutia v úsilí zabrániť šíreniu tejto pliagy? Jasné, mnohí ma označia za ovcu, to mi vadí najmenej. Viac mi prekáža ľahostajnosť niektorých ľudí - mňa sa to netýka, ja chcem svoj predchádzajúci komfort.
05.11.2020 23:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pôrodné násilie?   Pôrodné násilie?

Nech je každá žena - matka rada, že nerodila v 80. rokoch, teda za socializmu v Komárne s "pomocou" MUDr. Tibora Krátkeho. Horšiu hyenu som si nevedela ani predstaviť. Keď som sa tesne po narodení synčeka poďakovala jemu, aj pôrodnej asistentke za pomoc, posmešne poznamenal: "Zmestí sa nám to do vrecka, sestrička?" A potom si sakra dal záležať, aby som si pri šití epiziotómie vychutnala každý steh, to bola taká bolesť, že radšej tri pôrody za sebou. No ale veď som mu pokazila nočnú.
 
mínus indicator plus

 

možno aj medzi tými, ktorí na testovaní neboli... a možno ich je aj viac
 
mínus indicator plus

 

Hneď mi bol podozrivý nadpis článku, ale obsah a teda Tkačenkove výplody zase raz nesklamali, ide vo svojich vychodených koľajach :-)
 
mínus indicator plus

 

Tie percentá zistených pozitívnych prípadov a podľa toho rozhodnutie o netestovaní v 2. kole, sú podľa mňa veľmi chabým ukazovateľom nákazy v jednotlivých okresoch. Veď sa počítalo percento zo zúčastnených a čo tí, ktorí zostali doma? Myslím, že to boli hlavne tí popierači covidu, protestujúci proti opatreniam, vysmievajúci sa z obáv ľudí, ktorí sú opatrní a zároveň obchádzajúci všetky nariadenia, ktoré sa obísť dajú. Čiže, s veľkou pravdepodobnosťou aj nakazení. Rada by som sa mýlila.
 

1 >

Najčítanejšie na SME