Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Zuzana Konopásková
1>
mínus indicator plus

Slovenská "Sainte-Chapelle"   Slovenská "Sainte-Chapelle"

Našla som celkom pekné fotografie kaplnky v Špišskom Štvrtku http://www.obnova.sk/diskusia/... Tá má spolu s kaplnkou sv. Jána Evanjelistu vo františkánskom kostole v Bratislave momentálne k Sante-Chapelle najbližšie. A ešte možno spomenúť zaujímavá kaplnka Zápolských v Spišskej Kapitule. Kaplnka vo Zvolene bola v baroku prestavaná, ale zachovali sa pozostatky gotických okien a iných architektonických článkov, podľa ktorých sa dá dedukovať ako vyzerala jej gotická podoba. Možno mohli byť v článku nejaké fotografie z týchto gotických pozostatkov.
 
mínus indicator plus

Dobrá správa   Dobrá správa

Jeden z čitateľov reagoval, posunul tento článok SADke v Poprade. Jeho mail, ako aj odpoveď SADky nájdete v mojich príspevkoch na konci diskusie.
26.09.2014 9:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Odpoveď prišla   Odpoveď prišla

Odpoveď SAD Poprad na list pán P. prišla nečakane rýchlo. Dobrý deň Ing. P...., Vašu sťažnosť sme okamžite riešili a voči vodičovi vyvodili opatrenia v rámci interných predpisov. Následne sme zadali externej firme požiadavku k zvýšenému počtu kontrol na pravidelných prímestských linkách, ktoré vykonáva naša spoločnosť. Ďakujeme za upozornenie. S pozdravom Katarína Mináriková DOPRAVNÉ ODDELENIE SLOVENSKÁ AUTOBUSOVÁ DOPRAVA POPRAD, akciová spoločnosť
26.09.2014 9:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Z mailu   Z mailu

Ako reakcia na môj blog mi prišiel mail, ktorý ma potešil. Sama som zvedavá, či SAD Poprad pisateľovi odpovie. "Dobry den, po precitani clanku Akceptované a podporované zlodejstvo som napisal e-mail do SAD Poprad, ktora uvedeny autobus prevadzkuje a upozornil som ich na dany problem. Som zvedavy, ci sa od nich vobec dozijem nejakej odpovede. Pochadzam z tej oblasti a viem, ako neskutocne sa verejna doprava dodrbala, ako sa tam rusia vlakove spoje pod zamienkou nezaujmu cestujucich. A autobusov do PP je ako safranu - vsak kto by uz len v tomto nasom absurdistane znasal naklady autobusoveho spojenia medzi dvomi VUC. :-( V sucasnosti je priam nemozne dostat sa do Tatier, pri tom pocte vikendovych spojov clovek aj strati chut niekam ist."
23.09.2014 22:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pekné zábery,   Pekné zábery,

pre mňa ale priveľmi adrenalínové. Takže len tíško závidím :)
 
mínus indicator plus

:)   :)

Sama by so to nezvládla. Asi by som sa ani nepokúsila :)
 
mínus indicator plus

To, že je niekto akademický maliar   To, že je niekto akademický maliar

ešte neznamená, že je umelec. Bohužiaľ je u nás často medzi týmto titulom a skutočným umením znamienko =
 
mínus indicator plus

...   ...

Ďakujem Jani :)
Reakcia k téme: Vzdor
17.03.2014 17:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ahoj čokomilka   Ahoj čokomilka

mala som tu viac ako dva roky pauzu. Písala som knihu. Ale teraz sa sem budem vracať. Teším sa Tvojej návšteve :)
Reakcia k téme: Vzdor
10.02.2014 12:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

...   ...

ďakujem :)
Reakcia k téme: Vzdor
06.02.2014 9:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

...   ...

Ďakujem Jani, popravde som nemyslela, žeby ma vedeli k "básneniu" vyprovokovať veci verejné. Niekedy už je asi nutné pootočiť ventil.
Reakcia k téme: Vzdor
05.02.2014 8:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ahoj Dani,   Ahoj Dani,

už som Ťa dlho nečítala a musím povedať, že si skutočne "už trocha ďalej" :) Neprestávaš písať a to je dobré.
Reakcia k téme: Som už trochu ďalej
04.02.2014 10:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Mám otázku pán Kalina. Nevadilo by   Mám otázku pán Kalina. Nevadilo by

Vám to, ani ak by bol ten text pre Vás istým spôsobom existenčný? Ak by sa Vaša mzda, honorár, odmena odvíjala od reakcie na daný text? A ak by si ten text dal niekto na svoj web preto, aby na činnosti, ktorú text prezentuje, zarábal on sám? Zamyslite sa prosím než odpoviete.
 
mínus indicator plus

Asi by som to mala dať na pravú mieru   Asi by som to mala dať na pravú mieru

Ďakujem za príspevok branco7, ale musím priznať, že pokiaľ som nedostala mail, v ktorom mi majiteľka webovej stránky oznámila, že text stiahla, bolo tam jej plné meno. Nevidela som dôvod, pre ktorý by tam nemalo byť. A sama premýšľam, či v prípade, keď sa text využíva komerčne, stačí, aby bol citovaný. Či nie je v takomto prípade potrebný súhlas na jeho použitie. Keďže sama tento text používam nato, aby som pomocou neho upútala čo najširší možný okruh potencionálnych klientov, myslím, že by som ten súhlas nedala. Okrem ponuky služieb na mojom webe ho používam aj ako propagačný text na plagátiky, do ponukových listov a pod. Ja osobne si neviem predstaviť, že by napríklad niektorý obchodný reťazec vymyslel reklamný text, ktorým láka svojich potencionálnych zákazníkov a ďalší reťazec by ho začal používať bezo zmeny tiež. Viem, asi som to trocha nafúkla, ale inak sama za seba bojovať neviem. Jedno viem isto, ak by ma majiteľka webu uviedla ako zdroj, svoj zamietavý postoj k prebratiu môjho reklamného textu by som riešila interne.
 
mínus indicator plus

 

Na stránke ste mali presne toto: zdroj: http://www.promospravy.sk/tri-... Klikala som, na našu stránku som sa nepreklikala. Tak neviem, v čom je problém.
 
mínus indicator plus

Texty na webe,   Texty na webe,

ktorý slúži na propagovanie služieb, sú istým spôsobom reklamy. Dá to námahu vymyslieť text, ktorý osloví čo najpočetnejšiu skupinu potencionálnych záujemcov. Mnohé firmyza také texty platia svojim copywriterom nemalé sumy. Hovorím stále len o texte, nie o službe samotnej.
 
mínus indicator plus

Vážená pani Klesniaková,   Vážená pani Klesniaková,

vyššie v komentári píšete, že ste uviedla zdrojovú stránku. Viete, asi by som nebola reagovala takýmto spôsobom, keby ste boli skutočne uviedli zdroj. Vy ste tam ale mali ako zdroj uvedenú stránku celkom inú, na ktorej sa môj text nenachádza: http://www.promospravy.sk/tri-... - žeby reklama? (Podobu Vašej stránky som si pre istotu stiahla, aby nemohlo prísť k nejakému nedorozumeniu).
 
mínus indicator plus

Asi si bol nepozorný pri čítaní   Asi si bol nepozorný pri čítaní

Nepísala som o ukradnutej myšlienke, písala som o tom, že použila môj text. A nie len ten kúsoček, ktorý som odcitovala. A prišlo mi to zvláštne vzhľadom na to, že chce učiť písať.
 
mínus indicator plus

Teším sa   Teším sa

Hoci nie som priaznivcom TV, projekt večerníčka ma veľmi zaujal a potešil. Verím, že bude napriek svojej inakosti úspešný. A hlavne, že sa k deťom "dostane". Držím palce!
 
mínus indicator plus

.   .

Poznám príbehy rodín s postihnutými deťmi. A poznám aj také rodiny, v ktorých postihnuté nie je len jedno dieťa. Sociálna pomoc štátu je skoro nulová. A súčasná sociálna politika, akoby túto skupinu celkom prehliadala. Smutný obraz smutnej spoločnosti.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME