Štvrtok, 23. január, 2020 | Meniny má Miloš

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: kmir
1 >
mínus indicator plus

 

Neviem, čo je jeho cieľ, ale na ceste za svojím cieľom nám všetkým prospel a ušetril viac ako ktorý koľvek iný politik za posledných 10 rokov. Áno potrebujeme. Ale dám jednu otázku .. Kto je to my? Vaša rodina? Predpokladám, že aj v nej sa nájde niekto, kto bude voliť smer a kotlebu :-) Žiaľ, volebné právo majú všetci spoluobčania. A veľká časť z nich chce niečo iné a stačia im sľuby a lichôtky. Čo si vyberú, to budú mať :-(
 
mínus indicator plus

 

Však som napísal, že nesľubuje nič, čo nemôže splniť. Sľubuje, že pôjde po krku všetkým zlodejom bez ohľadu na to, z ktorej strany zlodej bude. A neviem ako to vidia ostatní, ale v tomto mafiánskom štáte (bez nadsádzky) je to ***** veľa! Mne to stačí. Ak to dodrží, tak je to stále omnoho viac, než zostane z predvolebných sľubov ostatných strán. A zatiaľ ma v tomto nesklamal.
 
mínus indicator plus

prečo budem voliť Matoviča   prečo budem voliť Matoviča

- nesľubuje, čo nemôže splniť - so svojou povesťou si nemôže dovoliť kradnúť - nevšimol som si nesúlad medzi tým, čo hovorí a tým, čo robí - majú z neho bobky všetky strany, lebo ľudia VŠETKÝCH strán idú do politiky, aby "prilepšili" sebe a kamarátom, nehovorím, že všetci, ale väčšina. Vždy ma fascinuje tá obrovská radosť víťazov volieb .. keď si to predstavím, že som vyhral zodpovednosť za celú republiku na 4 roky, tak mi to až také radostné nepripadá. Ale keď si predstavím, že dostali možnosť 4 roky ovplyvňovať verejné zakázky, tak to viem pochopiť - so svojím postojom "ani našim ľuďom nechcem dovoliť kradnúť" má nulový koaličný potenciál - a právom. Takého partnera nechce žiadna strana, lebo by koalícia s ním viac ako rok nevydržala Preto budem voliť Matoviča. Bude dobrá opozícia komukoľvek..
 
mínus indicator plus

 

ani mne sa to nepáči a priznám sa, že nerozumiem tomuto národu. Na jednej strane si zvolíme prezidentku, na ktorú nemôže nikto súdny povedať doteraz krivého slova a na druhej strane ako národ chceme, aby nám vládli fašisti a smerácky mafiáni. Tak čo chceme? Na mieste prezidentky, keby som mal vymenovať Kotlebu zostavovaním vlády, tak by som ho vymenoval, lebo národ to tak chce a išiel by som do prdele z funkcie i z tohto štátu. Nemôže byť prezidentkov občanov, ktorý väčšinovo majú úplne odlišný svetonázor a hodnoty. Nerozumiem, prečo ju potom volili. P.S. ešte by ma zaujímal rozdiel medzi kresťansky a nekresťansky zavraždenými :-)
Reakcia k téme: Pýtajte si 76
18.01.2020 11:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

možno..   možno..

možno sú pre značnú časť ľudí celoročné aj lepšie, lebo mám pocit, že veľa ľudí k tomu pristupuje, akoby mali zimné gumy na ceste v zime držať rovnako dobre ako letné v lete, čo zďaleka neplatí. A takto keď si budú vedomí toho, že podstúpili istý kompromis, tak pôjdu opatrnejšie a v konečnom dôsledku aj bezpečnejšie, než keby mali obuté zimné..
 
mínus indicator plus

nikoho   nikoho

tam život bežného človeka nemá zďaleka takú cenu. 50 ušliapaných ľudí nie je pre nich žiadne nešťastie, len drobná prevádzková nepríjemnosť..
 
mínus indicator plus

 

Aj ja .. najmä keď je v spoločnosti Zemana, Orbána a Pelegríniho, tak asi soudruzi udělali nekde chybu :-)
 
mínus indicator plus

 

Načo sa pýtaš, keď to nechceš vedieť. Pripomenulo mi to vtip, ako išiel vozíčkár cez trať a zrazu sa mu zaseklo koleso vozíčka v koľajisku. Nedarilo sa mu vyjsť von a zrazu zacítil chvenie, že sa blíži vlak a rampár spustil rampy dole. Kričí "Rampár, rampár!" a rampár nikde. Už počuje trúbiť vlak, kričí "Rampár, rámpár!" a rampár nikde. Už vidí ako sa spoza zákruty rúti vlak a kričí "Rampár, rampár!" a vtedy rampár vylezie z domčeka a pýta sa, no čo je? Vozíčkar hovorí .. "Pozeraj na tú jebu!" .. tak nejako to bude aj s nami :-)
 
mínus indicator plus

 

Ten človek je tam na búranie, nie stavanie všelijakých kamarátšaftov a preto ho tam aj budem voliť. Čo tu chcete stavať a hlavne s kým? Zjavné verejné zločiny a nič sa nedeje? (napr. s tým Počiatkom) Ale po tomto všetkom zverejnenom mafiánskom hnoji, keď má smer 20%, tak to mi hlava neberie, napriek tomu, že nemám o Slovákoch nejaké ilúzie. Keby som bol mladší, tak sa zbalím a idem hocikam náhodným smerom. Vyzerá to tu tak, že tá banda mafiánov a mafiánskych poskokov by mala 15% aj keby Fico v priamom prenose vystrieľal materskú škôlku. Velebnosti, du blejt.
 
mínus indicator plus

Tibor, je to zbytočné   Tibor, je to zbytočné

Je oveľa jednoduchšie si problém nepripustiť, než ho riešiť. Ale nič sa nedeje, nebude nás žiadna škoda.. :-) Len to bude bolieť.
 
mínus indicator plus

 

Netvrdím, že to všetko zistil sám, ale on s tým dokáže vyjsť von a skomplikovať tým hajzlom život. Nie je to ani jednoduché a ani ľahké. Nemyslím si, že tej žumpe napomáha, práve naopak. Ale konšpirácie sa ťažko vyvracajú tým, ktorí chcú veriť. Každopádne mi sem nikto nedal to meno.. tak neviem prečo leží toľkým ľuďom v žalúdku. Ja som ho volil, mňa nesklamal a pokiaľ ma nikto nepresvedčí o inom mene, ktoré tu zatiaľ ani nepadlo, tak ho aj voliť budem. Neznášam systém "našich ľudí", či už z ľavice alebo pravice. .. a nie je s ním nuda :-)
 
mínus indicator plus

 

Je mi na ňom sympatické, že nemá problém poukázať na špinavosti aj vo vlastnej "skupine". Nemienim tolerovať špinavosti len preto, že je to opozícia, či koalícia (ako kedy). A keď všetkým tak leží v žalúdku, tak mám akú-takú istotu, že sám už kradnúť nebude, lebo by ho každý natrel..
 
mínus indicator plus

 

Neodpovedal si. Nepýtal som sa, čo urobil zle, ale kto urobil viac pre zmenu.. Neviem, či akurát Fico bude Igorovi nohy bozkávať. Keby mohol, utopil by ho v lyžičke vody..
 
mínus indicator plus

Ja sa pridávam.   Ja sa pridávam.

Ok, ako vládnucu stranu si OĽANO veľmi predstaviť neviem, ale povedzte mi jedno meno, ktoré v súčasnej parlamentnej žumpe urobilo pre zmenu viac, než Igor. Som veľmi zvedavý. Čo máte všetci so slušnosťou? Slušnosť sa môže uplatniť v slušnom štáte a nie v tom našom mafiánskom. Tak ako povedal iný Igor (Hnízdo) .. "Má pravdu ten chlapec. Tělesné tresty jsou na našich školách nepřípustné. Až na jednu výjimku. A tou je tato třída!"
 
mínus indicator plus

nesúhlasím   nesúhlasím

myslím, že to TREBA ROZLIŠOVAŤ. Komunizmus je ideológia (iracionálna) a socializmus je totalitný režim, ktorý vznikol zneužitím tej ideológie na oblbnutie más, inak nemajú asi nič spoločné. Komunistov zaujímali výhody z členstva v strane. To bol jediný dôvod, prečo tam ľudia vstupovali. Keďže tých, čo sú presvedčení o tom, že sa majú zle, je podstatne viac než tým, ktorí sa majú dobre a každý pozná niekoho, kto sa má lepšie, tak sa žiaľ socializmus podarilo uviesť do praxe. Ja tvrdím, že hlavná hybná sila socializmu bola ľudská závisť. Hovorím o dobe, ktorú som zažil. Ako to bolo za Lenina, to neviem, ale na tú závisť by som si vsadil, hoci v Rusku bolo asi fakt zle. Ale tam prišlo k revolúcii nie pre ideály komunizmu, ale preto, že nemali čo jesť a bolo im jedno v mene akej ideológie zvrhnú cára. Ale neviem, či si veľmi pomohli. Na Slovensku máme veľa rusofilov, ale žiadny sa tam akosi nechce odsťahovať :-)
 
mínus indicator plus

 

nuž neviem veru o čom hovoríš. Ja som zarytý odporca socializmu a s podivom sledujem, koľkým z tých, čo zažili socializmus, sa po ňom cnie. Nevadí, že sme nemohli ani pípnuť a držali nás tu ako v base. Hlavne, že nebolo komu závidieť :-( Ja som len poukazoval na to, že komunistický štát nebol a ani nebude.
 
mínus indicator plus

O akom komunistickom štáte je reč?   O akom komunistickom štáte je reč?

Už nadpis ma nadvihol tak, že ďalej ani nečítam. Žiadny komunistický štát nikdy nebol a ani nebude. Komunizmus je nedosiahnuteľný ideál, ktorý nemôže nikdy fungovať už z podstaty človeka. Štát bol socialistický a s komunizmom mal spoločné iba slovo v názve vládnucej strany. Tak nerobte mladým ľuďom chaos v pojmoch..
 
mínus indicator plus

..   ..

na korupčné škandály som už zvyknutý aj ja, hoci aj tie sú obludné. Ale aby generálny prokurvátor panáčkoval vo vlastnej kancelárii na prokuratúre pred mafiánskym vrahom? Aby ovládal tento zm..d políciu, súdnictvo a aj parlament? Za to nesie plnú zodpovednosť pán predseda Alibaba a jeho zbojnícka družina. Nechcem žiť v štáte, kde je toto u prdele 20-tim percentám ľudí s hlasovacím právom :-( Nech sa snažím ako chcem, neviem ich pochopiť..
 
mínus indicator plus

omyl   omyl

ľudia, ktorí budú voliť extrémistov alebo zločineckú organizáciu Smer SÚ EXTRÉMISTI :-( Je nepredstaviteľné, že sa po takých mega-kauzách vôbec ráta s možnosťou, že by mal Smer existovať a nie to ešte vládnuť a úplný nonsens je, že stále s tým istým predsedom. Ale o slovenskom voličovi nemám žiadne ilúzie. Všade na svete sú aj tupci, ale u nás asi majú základňu :-( Sorry za neolerantný príspevok, ale čo je moc, to je moc..
 
mínus indicator plus

.. tak teda popustime uzdu fantázii :-)   .. tak teda popustime uzdu fantázii :-)

Áno, vzásade je možné z nášho pohľadu takmer čokoľvek. "Skutočný kvantový svet" o niekoľko rádov prekonáva všetky sci-fi romány, ktoré som čítal alebo videl. Netušené možnosti sú stále pred nami. Ale ľudstvo z pohľadu aspoň krátkodobého prežitia má len jednu šancu. Že vládu nad svetom zoberie nejaký osvietený diktátor. A jednotlivcov to bude bolieť. Ale ak to tu nebude nikto naozaj riadiť, tak len budeme pozerať, ako sa rútime proti betónovému múru, zhodneme sa na konferenciách, že treba brzdiť, ale nikto ani len nedá dole nohu z plynu. Prajem si, aby som sa mýlil.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME