Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: klíz
1 >
mínus indicator plus

To je lož.   To je lož.

Referendum nebolo fiktìvne, ani pod hlavňami samopalov. Medzinárodní pozorovatelia boli pozvaní, ale neprišli, zjavne z politických dôvodov. Unless we are all to believe that the locals polled by Gallup and GfK were done so with FSB bogey men standing by with guns in their hands. In June 2014, a Gallup poll with the Broadcasting Board of Governors asked Crimeans if the results in the March 16, 2014 referendum to secede reflected the views of the people. A total of 82.8% of Crimeans said yes. When broken down by ethnicity, 93.6% of ethnic Russians said they believed the vote to secede was legitimate, while 68.4% of Ukrainians felt so. Moreover, when asked if joining Russia will ultimately make life better for them and their family, 73.9% said yes while 5.5% said no. In February 2015, a poll by German polling firm GfK revealed that attitudes have not changed. When asked “Do you endorse Russia’s annexation of Crimea?”, a total of 82% of the respondents answered “yes, definitely,” and another 11% answered “yes, for the most part.” Only 2% said they didn’t know, and another 2% said no. Three percent did not specify their position.
 
mínus indicator plus

Ja mám   Ja mám

Samsung Galaxy Tab S2, 8", váži 265 gramov, rozlíšenie 1536 x 2048, môžem ho hodiny držať v ruke a nemám najmenšie problémy. 6" čítačky vážia okolo 175 gramov. Výhodou čítačky je nesporne e-Ink a vďaka tomu neporovnateľne dlhšia výdrž batérie, oveľa lepšia čitateľnosť na slnku. Ja však nezvyknem tráviť čas na slnku a aj výdrž tabletu mi bohato stačí, takže pre mňa je tablet výhodnejší.
 
mínus indicator plus

Kto by to bol čakal?   Kto by to bol čakal?

Jeden by si myslel, že sa vydá za pomocného skladníka a bude sa živiť ako upratovačka na polovičný úväzok.
 
mínus indicator plus

Aj Maďari pátrajú.   Aj Maďari pátrajú.

po Maďarovi, ktorý zmizol v Himalájach. Pred pár dňami sa tam vydali jeden maďarský horolezec s dvomi členmi rodiny Princzkela, aby sa ho pokúsili nájsť.
 
mínus indicator plus

ešte k tomu pridávam   ešte k tomu pridávam

http://www.dw.de/osze-will-mit... Vyjednávači OBSE sú podľa informácií z Berlína iba na ceste do regiónu. Spočiatku mala viesť rokovania Spolková vláda, pretože zadržaní sú časťou bilaterálnej misie pod vedením Bundeswehru, nejedná sa teda o členov pozorovateľskej misie OBSE. Pozvala ich ukrajinská vláda, ako objasnil vicešéf Centra prevencie kríz OBSE Klaus Neukirch pre rakúsku televíziu ORF.
 
mínus indicator plus

Podľa SME   Podľa SME

"Skupinu tvoria nemeckí vojaci, nemecký tlmočník a vojenskí pozorovatelia z Česka, Poľska, Švédska a Dánska." Podľa českej tlače z Čiech je jeden vojak, ktorý však nie je členom pozorovateľskej misie OBSE: Mluvčí českého generálního štábu Jana Růžičková na dotaz ČTK sdělila, že na východě Ukrajiny je jeden český voják. Není však členem pozorovatelské mise OBSE, ale smíšeného mezinárodního týmu pro kontrolu odzbrojení pod velením Německa. Zdroj: http://www.lidovky.cz/pozorova...
 
mínus indicator plus

Je pozoruhodné,   Je pozoruhodné,

ako usilovne SME prináša správy o provokáciách ukrajinskej tajnej služby. Pred 2 týždňami o budove (tajnej služby), ktorú vraj podmínovali separatisti a zajali 60 rukojemníkov. Druhý deň síce hovorkyňa ukrajinskej polície tieto správy dementovala, ale to sa už do SME nedostalo. Potom o tých maskovaných mladíkoch, ktorí mávajúc ruskou zástavou rozdávali všetkým občanom letáky, že Židia sa majú na nejakej adrese registrovať a odovzdať súpis majetku. Na letáčiku nechýbalo vytlačené meno prorusky orientovaného šéfa oblasti. Teraz zase nejakí ozbrojenci napadli miestnych Rómov a okrem toho, že ich zbili a okradli, nezabudli im povedať, kto ich poslal - zase miestny prorusky orientovaný šéf.
 
mínus indicator plus

Povedzte, prosím, Procházkovej,   Povedzte, prosím, Procházkovej,

že aj krymskotatárčina je schválená ako úradný jazyk. Pred nejakými dvomi týždňami v svojom článočku priniesla informáciu, že nebude. Mal som podozrenie, že si to vymyslela, pretože nikde inde sa mi nepodarilo tú informáciu overiť. Zrejme bolo moje podozrenie oprávnené.
 
mínus indicator plus

Ja som zistil,   Ja som zistil,

že pre ľubovoľné 2 prvočísla p,q platí, že p^2-q^2=(p+q)*(p-q). Teraz pracujem na tom, aby som tento mimoriadne zaujímavý výsledok zúžil na prvočíselné dvojice.
 
mínus indicator plus

Je to decentná   Je to decentná

prvoaprílová narážka na spravodajstvo SME z Ukrajiny.
 
mínus indicator plus

Ak opäť posadia   Ak opäť posadia

Tymošenkovú a ďalších oligarchov do basy, začnem uznávať, že predsa sa niečo mení k dobrému na Ukrajine.
 
mínus indicator plus

Najmä tá   Najmä tá

posledná. Dosť v rozpore s realitou. Prinajmenej s frontou ľudí, ktorí si menil pas na ruský a z ktorých jedna občianka povedala do kamery: "chúže ňe búďet, búďet tóľko lúčše."
22.03.2014 12:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je to až neuveriteľné.   Je to až neuveriteľné.

Toľko ľudí, ktorí vedia čítať a písať, a nechápu, že keď Ministerstvo hospodárstva pridelí dotácie nejakej firme, ktorú riadi scientológ, tak predseda vlády s tým má ťažko niečo spoločné, na rozdiel od podnikateľa, ktorý krstí knihu scientologičky a nechá si napísať predslov do svojej knihy od scientológa.Podotýkam, že pre mňa sú obaja kandidáti neprijateľní, ale zdravý rozum milujem.
 
mínus indicator plus

Ja som starý a   Ja som starý a

ruské tanky som zažil. Bol som aj na mnohých demonštráciách proti ruskej okupácii Československa. Iba hlupák nevidí rozdiel medzi rokom 1968 u nás a terajším Krymom. Čo sa týka tvojich odporúčaní o vysťahovaní sa, mal by si vedieť, že Rusko je zem zasľúbená aj pre veľa Ukrajincov, a aj Ukrajina je, povedzme, pre severokórejcov. Prečítaj si rozhovory reportéra Washington Post s Ukrajincami z Krymu. "Ako patriot odsudzujem anexiu Krymu. Ako otec rodiny budem hlasovať za pripojenie Krymu k Rusku." (citované z pamäti).
 
mínus indicator plus

Mne iba nejde do hlavy,   Mne iba nejde do hlavy,

že ak je zlom prezident aj predseda vlády z jednej strany, prečo vlastne SDKÚ, keď vládla, postavila do volieb vlastného kandidáta na prezidenta?
Reakcia k téme: Nevíťaz a Nefico
16.03.2014 23:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nie je najbohatšia.   Nie je najbohatšia.

Jej majetok sa odhaduje na "púhych" 7 miliárd dolárov, kým tí najbohatší majú až desaťnásobný.
 
mínus indicator plus

"patria medzi najhranejšie   "patria medzi najhranejšie

slovenské kapely" Chýba absolútne číslo, milý novinár. Súdiac podľa ďalších údajov v článku, ľudia si za mesiac streamovali na Spotify cca 200 razy ich pesničky. To mi nepripadá byť nijaké úžasné číslo. Koľko by im pripadalo byť primerané? Dolár za vypočutie pesničky?
12.03.2014 21:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To sú čo zač,   To sú čo zač,

tí "kyjevskí aktivisti"?
 
mínus indicator plus

Keby sme boli mali   Keby sme boli mali

trošičku šťastia a na Slovensko sa prisťahovala Dormačeva namiesto Kuzminovej, tak sme Čechov trhli aspoň v zlatých.
 
mínus indicator plus

Soukalová hneď v prvých pretekoch   Soukalová hneď v prvých pretekoch

pri prvej streľbe netrafila 3 z 5. Ináč súhlasím.
 

1 >

Najčítanejšie na SME