Streda, 15. júl, 2020 | Meniny má HenrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Gabriel Last
1 >
mínus indicator plus

 

Choďte do pekla pán Gröhling.
 
mínus indicator plus

Ako môže žiť starec ako ja,   Ako môže žiť starec ako ja,

keď zomierajú takíto mladí a krásni ľudia? Asi sa rúham, ale spravodlovosť neexistuje.
 
mínus indicator plus

Kiežby to bola naozaj pravda   Kiežby to bola naozaj pravda

a kiežby čo najskôr. Znamená zrušenie rozhodovacej imunity, že už si na mne žiadna Otília Belavá (OS BA I, teraz už kraj Bratislava) nevybuduje svoju kariéru, keď tvrdí, že štátny podnik je rozpočtová organizácia tak, že podvodníci zo SIS si môžu ponechať moje 2 mil. €? Pri správnom súde poženiem k zodpovednosti i iné luhárky, takú JUDr. Silviu Rovňákovú tiež z BA I? Potrestajú i iné, dnes ešte nepremlčané zločiny tých podlých sudkýň, lebo v súdnej rade miesto výkvetu súdnych podvodníkov budú náhle sedieť čestní ľudia? Neverím. Ak je to dôsledok Kočnera, zlatý Kočner, kiež z basy nevyjde.
 
mínus indicator plus

A namôjdušu, tu to je:   A namôjdušu, tu to je:

"Počul som, že je taká dohoda, že sa bude hlasovať o dôvere Borisovi Kollárovi," povedal Matovič v pondelok popoludní. Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/2244212...
 
mínus indicator plus

Mýlim sa, alebo šlo o vyslovenie dôvery?   Mýlim sa, alebo šlo o vyslovenie dôvery?

Mne sa stále zdá, že Kollár navrhoval vyslovenie dôvery predsedovi parlamentu. Tú naozaj nedostal. A teraz zisťujem, že šlo o odvolávanie? SaS a Za ľudí splnili prísľub do bodky, Som rád, dôveru plagiátorovi nevyslovili. Z tohoto textu som ale ostal hlúpy, čo bolo vlastne predmetom hlasovania? Ak dôvera, ako som si myslel, tak plagiátor má ísť, nezískal ju.
 
mínus indicator plus

Myslím, že vec je jasná.   Myslím, že vec je jasná.

Ak Kollár naozaj podá návrh na vlastné odvolanie z funkcie, tak hovorí, že nevie, či je jeho postup až taký nesprávny, že kvôli nemu by mal padnúť. Ak si spomenieme na Danka, je jeho pochybnosť oprávnená. A tak sa pýta parlamentu, čo si o tom myslí on. Parlament, ktorý ho ponechá vo funkcii, každý, kto si nájde zámienku na to, aby mu svojim postojom vyslovil dôveru, sa stane spoluvinník a najmä, svetu oznámi, že slovenský parlament považuje opisovanie autorských diel za hodné dôvery. Nemalo by vôbec byť otázne, či prežije, v riadnom štáte by išiel. Každý, kto ho odvolá má ospravedlnenie v tom, že to bol Kollár, kto sa pýtal, či je plagiátor hoden dôvery a preto sa nemožno čudovať, ak sa Kollár dozvedel, že nie.
 
mínus indicator plus

Východ je keď   Východ je keď

Vám v okrese Kežmarok ukradnú les a Vy dostanete pokutu za priestupok. lebo ste povedali, že nový vlastník Vášho lesa je zlodej. Nesmiete sa čudovať, Krajský súd v Prešove Vás naučí po kostole hvízdať, ak by ste si mysleli, že sa to nesmie. Ak sú Michalovce pod Prešovom, tak je to republika Prešov, možno sú ale pod Košicami. Potom ide o samostatnú republiku Východoslovenskú, voľne viazanú na zbytok Slovenska. Rakúšania rozoznávajú divoký západ a drsný východ. Na západe sú reguly tvtrdé, na východe pravidlá nie sú.
 
mínus indicator plus

Áno,   Áno,

Mikloš a Dzurinda boli určite to lepšie, čo sme tu kedy mali, ale pamätáme si i Miklošove kauzy a vieme i, že pred tým než zdupkal, dobre Sulíkovi naložil. Patrilo by sa, ak by pri veštbách (s ktorými sa prevažne dá súhlasiť), občas povedal domnievam sa, čo myslíte?
 
mínus indicator plus

Pámi poslanci nám žartujú?   Pámi poslanci nám žartujú?

Veta: "...tento postoj: získanie území silou nemá v roku 2020 miesto a musí mať primerané dôsledky." je myslená vážne? Toto je veta ktorú hovorí ten istý parlament, ktorý nadšene schválil Kosovo? A ktorý (isteže, chvalabohu nie nadšene, ale predsa) akceptuje Krym a východnú Ukrajinu? Ide len o štekajúceho a bezmocného psa. Ak mohol Clinton a Putin (a najnovšie i Erdogan), dvojnásobne má právo Izrael, ktorý určite nikdy nebol agresor a vždy sa len bránil. Ak ku svojej obrane potrebujú ďalšie územia, ja som za už i kvôli tomu, že teroristi, ktorí zabíjajú nevinných, nesmú mať právo nikdy. Tento výsledok ich činnosti má v sebe i morálne poslanie.
04.07.2020 17:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

oprava:   oprava:

...súc plagiátor konal...
 
mínus indicator plus

Vykopnúť plagiátora   Vykopnúť plagiátora

neznamená vykopnúť jeho hnutie, to je len jeho prianie. Ale taký Krajnisak a Pčolinskí by si nikdy viac ani neškrtli, vedia to a nepôjdu s ním, akokoľvek sa dušujú. Sú na nesprávnej strane, nikdy nik by ich viac nevolil. A principiálny postoj prináša tiež nikdy vopred netušené spojenectvá. To je dôvod, pre ktorý plagiátrer svoje hrozby nesplní, neodíde, lebo vie, že by ho nik nenasledoval. A ešte, k tomu Kollárom omieľanému dôvodu, že súd plagiátor konal "lege artis" (ako to múdro vedel povedať). Program kontroly zhody kontroluje originalitu práce a nie mieru opisovania. Opisovať sa nesmie vôbec, ten mafián ani len to nevie. Pripustil, že je plagiátor, poprel teda akúkoľvek zhodu svojho konania so zákonom.
 
mínus indicator plus

To je svetová špička,   To je svetová špička,

čo sa vyrába v Bratislave. Nikto nám nebráni robiť inovácie a vyvinúť na základoch VW niečo lepšie a i Nemci budú zaiste len radi, pretože vedia, že budú prví, ktorým to naši ľudia ponúknu. O montážnych závodoch môže tárať len ryšavý komunista, ktorý nespozná príležitosť, ani ak by mu mala rozbiť nos. On v živote nepracoval a netvoril, je to len právnik, neopakujte už jeho žvásty, prosím.
 
mínus indicator plus

Bravo SaS!   Bravo SaS!

Za ľudí boli prví a to si aj pamätáme, ale SaS má svoju históriu a vedia, ako im kdejakí diskutujúci (aby sme iné nepovedali) za principiálny postoj nadávali. To by bol koniec sveta, keby vedeli prehltnúť krádeže, som veľmi rád, že sa tak nestalo. Neverím, že kvôli tomu padne vláda a ak náhodou áno, potom taká vláda bola natoľko nanič, že padnúť potrebovala. Musí byť rozdiel medzi čestnými a predajnými. SaS je nádej (Za ľudí budú nádej, ak dokážu prežiť Kiskov odchod), SaS má vybudované štruktúry, SaS je pri moci (hoci s menším, než želaným percentom) a je živým dôkazom toho, že čestní ľudia vedia byť v dostatočnom počte i medzi voličmi. Neobávajte sa pádu vlády, ak by sa ta stalo, vyhráte naejbližšie voľby.
 
mínus indicator plus

Je to úplná hlúposť.   Je to úplná hlúposť.

Kollár je taký podvodník, že mu neprekáža ani, keď o ňom Matovič hovorí ako o podvodníkovi. Hovoriť týmto spôsobom o mne, zakaždým by ma myklo. No ale čo, Kollár má hrubú kožu. A to čo vymysleli, to je detinskosť, to nie je dno, takú hlúposť môžu vymyslieť len insitní politici. Čo si to dovoľujú, predpokladať, že podvodníkov typu Kollára sú tisíce? Každý, na koho sa príde, končí s titulom, s funkciou, so životom. Jedine Kollár a Danko nie, tí sú iný druh podvodníkov s najvyšším krytím. Hanbite sa, OĽANO, už len ten predpoklad je urážlivý a vypovedá viac o vás, ako o kom inom. Takže je možné, že ste takí podvodníci, že to až predpokladáte o každom inom? Fuj!
 
mínus indicator plus

Pána Mazáka   Pána Mazáka

so pamätám ako spravodlivého sudcu, pre ktorého bola nestrannosť nadovšetko. Dúfajme, ba som si temer istý, že ešte nedávne príkoria komunistov, ktoré musel zniesť, jeho odhodlanie takým zotrvať nijak neoslabili.
 
mínus indicator plus

Jednotné číslo?   Jednotné číslo?

A čo tá Halásová, či akože ju, tá nič? A "prokurátorka"? Údajne tam má byť "v" po druhom "r".
 
mínus indicator plus

Žeby bol Kollár tĺk?   Žeby bol Kollár tĺk?

Ja som Matoviča nepočúval, počúvali ho ale novinári a ja im verím. Ak Matovič povedal, že Danko je 100%-tný zlodej, kým Kollár len 30 %--tný, ptom Matovič opovedal, že Kollár je zlodej, nie? To rozhodujúce nie je miera, ale okolnosť, že vôbec. Veď ten Kollár je ale "žabař". Polepši sa Borisko, ak sa posnažíš, po 4 rokoch zaiste dosiahneš Dankov formát, ty neschopák a lúzer.
 
mínus indicator plus

Tí sudcovia v ´89 žili.   Tí sudcovia v ´89 žili.

Žili i prokurátori, vyšetrovatelia, udavači, novinári (celí nadšení z odhalenia protikomunistického živla) a celá tá vražedná justičná a spolupracujúca zberba. Ak by ktoréhokoľvek z nich obžalovali, to by sme sa nestačili diviť, aká bola tá Horáková zavraždená právom. Kdejakí Čarnogurskí a ich hrubé čiary zavraždili Horákovú (a nielen ju, politických boli stovky) opakovane. Tí vrahovia žijú možno i dnes, určite ale žijú ich potomkovia a majú perfektne platené fleky v štátnej správe. Tí trestní sudcovia dnes majú dôchodky, o akých sa ich obetiam ani nesníva a ich detičky sú dnes miesto nich predsedami súdov a advokátmi. Dodnes páchajú justičné zločiny, i keď možno nie priamo vraždy. Kradnú ale nehanebne naďalej a sudkyne, ktoré možno so zločinmi minulého režimu nemajú nič spoločné, sa im podkladajú a sú servilné tak, že sa za nich človek až musí hanbiť. To je ale dobre, pani prezidentka, že ste sa aspoň vyjadrili, to doposiaľ nebývalo zvykom. Nechceli ste ale povedať tiež, že táto dodnes nepotrestaná vražda, z ktorej nik nevyvodil žiadne dôsledky aspoň do trestného zákona, je hanbou nás všetkých?
 
mínus indicator plus

Načo toľko slov?   Načo toľko slov?

Matovič sa rozhodol povedať, že je pragmatický. Škoda, bolo to pekné, domnievať sa, že máme skutočného charaktera za predsedu vlády. Nado všetko svieti postulát padni komu padni. Spojenca, ktorý mi škodí rýchle vykopnem, možno , ak mi škodiť prestane, budem ho môcť vziať späť, ak nie, tak je vždy lepšie vrátiť sa z kratšej cesty. Toľko k svetonázoru. K praktickým dôsledkom treba povedať, že o žiadnom páde vlády nemôže byť reči. Nanajvýš hrozí strata ústavnej väčšiny. Ale i tá je málo pravdepodobná, kvôli plagiátorovi nepôjdu do rizika ani napr. Pčolinskí, apod. A keby i hneď vláda padla, pri takomto dôvode pádu by Matovič veľmi pravdepodobne získal ústavný mandát i bez plagiátora. Teda, tvrdím, že Matovič premrhal veľkú príležitosť. Ak by povedal, že na svojom názore na plagiáty nič nemení, mohol ostať s dôverou (o podporu v kontraste k ryšavému komunistovi prísť nemôže) a ďalej už sa k téme mohol prestať vyjadrovať. Účelová morálka je pre kresťanov bohužiaľ dosť typická, škoda.
Reakcia k téme: Sulík mal veľký deň
25.06.2020 17:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Trvalo im to.   Trvalo im to.

Clinton potreboval zakryť svoju aféru s Levinskou a preto podporoval vraždy Srbov Albáncami, ktorých viedol Thaci. Potom prišiel "chudákom" teroristom na pomoc a bombardoval Srbov, začo dostal základňu USA v Kosove. My sme si uchovali charakter a kupodivu nikdy sme s agresiou Američanov nesúhlasili. Na rozdiel od takých Nemcov, ktorí, keď išlo o ľavých Clintonových Američanov, boli za a s nimi temer celá Európa. Niečo sa zmenilo? Prečo tak náhle objavili to, čo každý vedel? Začína snáď byť spravodlivosť na svete? Ten vrah, vtedy zelenáč, je dnes sivovlasý dedo, ale predsa? Aj nás s Čechmi rehabilitujú? Lebo Maďari prikyvovali ako blázni, celí nadšení, bohvie prečo, vraj v nádeji na južné Slovensko a revíziu Trianonu. A prikývli dokonca i Poliaci, so škrípajúcimi zubami, čo viem, lebo nevyhnutnosť pri ruských vrahoch. To je teda dobre.
 

1 >

Najčítanejšie na SME