Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Heuer
1 >
mínus indicator plus

je docela možné, že si to trafil úplne   je docela možné, že si to trafil úplne

presne, nejaká časová korelácia tu je. A ak Majo naozaj niekomu s náchylnosťou na vysoký tlak spravoval nejaké väčšie peniaze, ani sa mu z väzby nebude veľmi chcieť ísť na slobodu, Mohlo by dôjsť k nehode a to aj v medzinárodných vodách.
 
mínus indicator plus

ak som tomu porozumel ja, podľa   ak som tomu porozumel ja, podľa

medializovaných informácií, policajt už rešpektoval pokyn prokurátora a vzniesol obvinenie. https://domov.sme.sk/c/2227848... Uvidíme, ako sa vo veci bude konať ďalej.
 
mínus indicator plus

už bol zverejnený článok o tom, že   už bol zverejnený článok o tom, že

voličmi smeru sú prevažne dôchodci. https://dennikn.sk/1449806/fic... Hlavným zdrojom informácií pre túto skupinu sú televízia a rozhlas, pri týchto médiach strávia veľa času. Internet je skôr okrajový. Fico asi potreboval izolovať hlavne túto skupinu. Iní voliči sú mu ukradnutí.
 
mínus indicator plus

teraz už je jasné, prečo bolo potrebné   teraz už je jasné, prečo bolo potrebné

zaviesť 50 dňové moratórium na predvolebné prieskumy.
 
mínus indicator plus

predtým sa vyhýbal doručeniu zásielok   predtým sa vyhýbal doručeniu zásielok

v občianskoprávnom konaní, ak sa nemýlim. Terazky sa ale koná podľa Trestného poriadku a ak by sa skrýval, mohol by začať rásť dôvod na väzbu. To by už nemuselo byť vtipné. Dôvody väzby podľa § 71 ods. 1 Trestného poriadku: Obvinený môže byť vzatý do väzby len vtedy, ak doteraz zistené skutočnosti nasvedčujú tomu, že skutok, pre ktorý bolo začaté trestné stíhanie, bol spáchaný, má znaky trestného činu, sú dôvody na podozrenie, že tento skutok spáchal obvinený a z jeho konania alebo ďalších konkrétnych skutočností vyplýva dôvodná obava, že a) ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu, najmä ak nemožno jeho totožnosť ihneď zistiť, ak nemá stále bydlisko alebo ak mu hrozí vysoký trest, b) bude pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie, alebo c) bude pokračovať v trestnej činnosti, dokoná trestný čin, o ktorý sa pokúsil, alebo vykoná trestný čin, ktorý pripravoval alebo ktorým hrozil.
 
mínus indicator plus

Podľa § 21 ods. 1 písm. a) zákona   Podľa § 21 ods. 1 písm. a) zákona

č. 400/2015 Z.z. právne predpisy, iné akty a akty medzinárodného práva sa v zbierke zákonov vyhlasujú na základe písomnej žiadosti o vyhlásenie doručenej ministerstvu spravodlivosti. Žiadosť o vyhlásenie ústavy, ústavných zákonov, zákonov a iných aktov podľa § 13 písm. c) podáva Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky. Vyzerá to tak, že na ťahu je Kancelária NRSR. Následne by Ministerstvo spravodlivosti SR malo zákon vyhlásiť v zbierke zákonov do 15 dní od predloženia žiadosti Kancelárie NRSR.
 
mínus indicator plus

tak už aj Európsky parlament,   tak už aj Európsky parlament,

vysoká to autorita, vydal uznesenie, z ktorého vyplýva, že odlišujeme fašizmus od nacizmu a komunizmu. http://www.europarl.europa.eu/... Ak by link nefungoval, ide o uznesenie Európskeho parlamentu z 19. septembra 2019 o dôležitosti európskeho historického povedomia pre budúcnosť Európy. Asi to však ešte nejakú dobu potrvá, kým sa z učebníc dejepisu odstráni komunistická verzia udalostí.
 
mínus indicator plus

pochybujem, že to súvisí so sankciami.   pochybujem, že to súvisí so sankciami.

Spomenutý plynovod slúži na prepravu plynu z Jakutska a Irkutska, teda z ruského ďalekého východu do Číny. Sankcie, nesankcie, prepravovať ho niekam inam asi nie je ekonomicky zmysluplné. https://www.gazprom.com/projec... Wiki píše, že Putin už v roku 2012 vydal príkaz..., kde boli vtedy nejaké sankcie?
 
mínus indicator plus

keď už kopíruješ wiki, treba čítať aj   keď už kopíruješ wiki, treba čítať aj

ďalej, lebo tam je uvedené napr.: "Snaha o definovanie pojmu fašizmus patrí medzi najpertraktovanejšie témy historiografie 20. storočia a dodnes neexistuje medzi historikmi všeobecná zhoda.[1] Termín fašizmus sa používa v rôznych významoch od najužšieho, zahrňujúceho len taliansky variant Benita Mussoliniho, až po najširšie, pri ktorých funguje slovo fašista ako urážka. To často viedlo bádateľov k otázke, či je vôbec používanie tohto pojmu užitočné." Neviem o tom, že by Hitler sám seba označoval za fašistu. Bol vodcom NSDAP - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, v doslovnom preklade Národná socialistická nemecká strana práce, znalejsí nemčiny to prekladajú ako Národnosocialistická nemecká robotnícka strana. Označenie za fašistov zaviedli hlavne komunisti, zrejme aby odlíšili národných socialistov od internacionálnych socialistov - komunistov. Mimochodom sovietski komunisti predvojnových nemeckých sociálnych demokratov označili za sociálfašistov. https://en.wikipedia.org/wiki/... So slovíčkami sa radi hrajú hlavne komunisti. Snáď každý pozná Stalina a Lenina, pritom sú to len krycie mená Džugašviliho a Uljanova. Budovali komunizmus, pritom štát sa volal Zväz sovietskych socialistických republík. V roku 1968 k nám nabehli riešiť kontrarevolúciu, z nášho uhla pohľadu socializmus s ľudskou tvárou. Hovorili o mene peňazí, pritom išlo o konfiškáciu úspor obyvateľstva. Takto by sa dalo pokračovať veľmi dlho. Čo sa týka toho slovíčkarenia, Ja budem odlišovať fašistov od nacistov a komunistov, ty si rob, čo chceš.
 
mínus indicator plus

však sám uviedol, že do volieb   však sám uviedol, že do volieb

sa to nestihne. Mám skôr pocit, že zase vypustil balónik s dobrou šťavnatou témou na odpútanie pozornosti od prúserov, najnovšie s Tiposom. Čím viac mediálneho priestoru zaberie zlato, tým menej ho zostane pre Tipos, Threemu, Kočnera, Jankovskú atď.
 
mínus indicator plus

asi nerozlišuješ medzi fašistami   asi nerozlišuješ medzi fašistami

a nacistami - národnými socialistami. Nebudem sa hádať, ale odohralo sa to trochu komplikovanejšie. ZSSR bolo na strane spojencov, do 22.06.1941 však bol spojencom Nacistického Nemecka, však si spolu rozdelili Poľsko. ZSSR začal zavádzať svoj režim na obsadenom území a s tým súvisí aj likvidácia triednych nepriateľov, viď Katyň. Bez pomoci nemeckých komunistov by sa Hitler v roku 1933 ani nedostal k moci. A nemeckí komunisti vykonali túto samovražednú akciu na rozkaz Kominterny a tá mala vtedy sídlo v ZSSR. Thalmann bol zastrelený v nacistickom koncentráku. nejakí nemeckí komunisti však boli postrieľaní aj v sovietskych lágroch. Vlasovci neboli žiadni anjeli, obyvateľom Prahy však pomohli, je to ich vec, komu postavia pamätník. Takže ak to zhrniem Tvojou optikou: Boli fašisti zlo? Áno talianski fašisti boli, nemeckí národní socialisti tiež a komunisti takisto, u dvoch posledne menovaných bolo to zlo rádovo väčšie. Bolo ZSSR na strane spojencov? Áno, určitú dobu, predtým bolo na strane nacistov. Podieľalo sa ZSSR na porážke fašizmu? Na akcie Červenej armády počas 2. svetovej proti talianom si veľmi nespomínam okrem nejakých pár divízií na Východnom fronte. Na porážke Talianska majú skôr podiel briti a USA. Na porážke nacistov majú samozrejme podiel aj sovieti, predtým ich však pomohli vyzbrojiť a pomohli Hitlerovi k moci. Boli Vlasovci kolaboranti s fašizmom? Ani nie, skôr s nacizmom, predtým s komunistami. Podieľali na zločinoch fašistov? Ani nie, na akcie Vlasovcov voči talianom si nespomínam, na zločinoch nacistov asi áno, predtým sa podieľali na zločinoch komunistov.
 
mínus indicator plus

odporúčam pozrieť výsledky volieb   odporúčam pozrieť výsledky volieb

okresoch. smer mal najviac percent v okresoch Čadca, Medzilaborce, Snina, Sobrance https://volby.sme.sk/parlament... ficovi ušli takmer všetci mladí: https://dennikn.sk/1449806/fic...
 
mínus indicator plus

okrem toho to má aj pridanú hodnotu.   okrem toho to má aj pridanú hodnotu.

Však čím viac sa bude diskutovať o moratóriu, tým menej sa bude diskutovať o Kočnerovi, Jankovskej, Threeme a ďalších prúseroch.
 
mínus indicator plus

a tak tu máme zlyhanie jednotlivca   a tak tu máme zlyhanie jednotlivca

Súdruh Stalin by bol asi aj znepokojený, ak by sa dozvedel, že súdruh Kaganovič svojvoľne organizuje hladomor a násilnú kolektivizáciu na Ukrajine. Je čistou náhodou, že vtedy podobne zlyhali aj ďalší jednotlivci organizujúci hladomor a násilnú kolektivizáciu v ostatných častiach ZSSR. Nebudeme predsa špekulovať o tom, že by vykonávali príkazy z Kremľa. No a židom samotným sa v sojuze žilo tak dobre, až to bolo neznesiteľné a radšej sa nechali na vlastnú žiadosť deportovať na Sibír - Birobidžan. Alebo je pravdepodobnejšie, že súdruh Kaganovič presne vykonával Stalinove príkazy, lebo vedel, že ak sa od nich čo len trochu odkloní, skončí na popravisku. A súdruh Kaganovič zjavne nechcel skončiť svoj život na popravisku. https://www.youtube.com/watch?... Nešlo o spor medzi rusmi a ukrajincami. Išlo o spor komunistov a ich triednych nepriateľov a súdruh Stalin niekedy našiel nepriateľov aj vo vlastnej strane, na popravisko išli aj tisíce komunistov.
 
mínus indicator plus

keby len úspory!   keby len úspory!

Komunisti "znárodnili", t.j. ukradli všetky priemyselné podniky, všetku poľnohospodársku pôdu, následne v 1953. roku takmer všetky úspory obyvateľstva a napriek tomu všetkému systém vydržal len do roku 1989, teda cca 40 rokov. Systém bol ekonomicky neudržateľný, preto skolaboval. Preto ani nemá veľký zmysel porovnávať čo bolo za socializmu lepšie a čo je teraz. Ale dokonca aj keď sa to už porovnáva, mám za to, že vo väčšine oblastí sme na tom teraz lepšie.
 
mínus indicator plus

no až na to, že p. Bugár článok   no až na to, že p. Bugár článok

zjavne nepísal, inak by sa snáď pochválil, ako s Kočnerom na Maledivách mosty, hídy a hrádze proti extrémizmu budovali. Blog mu zrejme napísala nejaká PR agentúra. Osobne si myslím, že Bugár to ani nečítal. Ide len o súčasť predvolebnej kampane s cieľom preliezť cez 5 percent.
 
mínus indicator plus

radšej priznaj, že si vôbec netušil,   radšej priznaj, že si vôbec netušil,

že Izrael má strategické bombardovacie letectvo, pričom prevádzkuje doposiaľ neustálený počet lietadiel B-1B Lancer. Ani ja som to netušil, ale už je to vonku. CNN a BBC sa budú hanbiť, nedokázali to odhaliť. I keď o strategickom letectve sa do určitej miery dá hovoriť, Izrael údajne disponuje atómovými bombami a zrejme má vyčlenené nejaké lietadlá ako nosiče, nie však B-1. Buď rád, že tam ako ilustračné foto necapli nejakú vzducholoď z čias 1. svetovej vojny, ktorá lietala bombardovať Londýn.
 
mínus indicator plus

a aký dôvod mala sýrska protivzdušná   a aký dôvod mala sýrska protivzdušná

obrana na zostrel ruského lietadla IL-20 s 15 osobami na palube? https://edition.cnn.com/2018/0... Stačí použiť sedliacky rozum..., aký by z toho mali úžitok? V prípade MH17 si skôr myslím, že išlo o omyl ruských dôstojníkov obsluhujúcich zbraňový systém. Je otázne, ako na tom boli s požívaním vodky.
 
mínus indicator plus

hej a predtým nebola vykradnutá   hej a predtým nebola vykradnutá

a skorumpovaná? Čo bolo predtým na Ukrajine lepšie? Čo sa týka Lukašenka, skôr to vyzerá tak, že ho Putin vyslal, aby sondoval možnosti, ako zmäkčiť alebo obísť sankcie uvalené na Rusko.
 

1 >

Najčítanejšie na SME