Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: MiroPalla
1 >
mínus indicator plus

 

Je faktom, že vládnutie tejto koalície pripomína "perský trh". Jednoducho veľa rôznych zvukov, až sa stráca zmysel. Oproti tomu vládnutie Smeru sa vyznačovalo skôr ako tichá práca nočných zlodejov. Nikto v tej vláde nemal chuť na seba upozorňovať, aby si jeho prácu nevšimli. Výsledok poznáme, a tak skoro sa reziduí tohto vládnutia nezbavíme. Čaká nás dlhá cesta, ktorá sa však návratom oboch Smerov neskráti.
 
mínus indicator plus

Je skutočným paradoxom   Je skutočným paradoxom

že lepšia vládna koalícia je s Borisom Kollárom ako šéfom parlamentu. Práve vážna kríza s Covid 19 nám naplno obnažuje sta správy krajiny. Podotýkam, že si stále myslím, že je to lepšia kombinácia ako tá ktorá na nás pozerá s opozičných lavíc. Takže ako ďalej?
14.01.2021 13:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Iste si ešte pamätáte, ako poradca premiéra p.Stanek chcel zapojiť slovenské vysoké školstvo do výučby čínskych študentov. Pravidelne sledujem rating svetových univerzít. Nie je to tak dávno, čo sme mali 2 univerzity v tisícke sledovaných. V poslednom čase je tam iba jedna. Nepoznám reakciu akademickej obce na tento stav. V Strednej Európe sme na chvoste. Asi chýba vízia i odvaha tento stav zlepšiť.
Reakcia k téme: Dr. Bratislava
12.01.2021 13:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Domnievam sa, že hlavným dôvodom papalášizmu na Slovensku je kultúra predvádzania sa čo si kto v spoločnosti môže dovoliť. Nie je to vec nová, tí "šikovní" tu boli vždy predmetom až nekritckého obdivu. Dá sa povedať, že ľudia s prirodzene slušným správaním sa sú veľmi nezaujímaví. Bude to trvať dlho, kým sa toto vedomie zmení. Skrátka, ľudia ktorí by mohli mohli kultivovať spoločnosť sú tlačení mimo záber.
12.01.2021 13:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Bolo dnes dojemné ho počúvať ako Sulík povalil vládu I.Radičovej. Vyzerá to tak, ako by sa I.Matovič na tomto divadle nezúčastnil. Z toho mi vychádza, že počíta s tým, že ľudia na Slovensku nemajú pamäť. Naučil som sa jeho slova nepovažovať za dôveryhodné. Je premiérom, tak by nám mal ukázať ako spolupracuje s ostatnými. Nezostáva mu nič iné. Je čas aby sa začal chovať ako šéf exekutívy. Iba tak si môže zvýšiť svoj kredit.
10.01.2021 16:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Keď chceš bojovať s mafiou, tak musíš sledovať tok peňazí. Čo sa týka Lučanského, tak jeho smrť by sa mala dôsledne vyšetriť, aby sa znížila možnosť konšpirácií- Čo sa týka jeho majetku, tak by mal byť celý podrobený inventarizácii a ohodnotený aspoň dvomi znalcami. Potom by mali byť dôsledne posúdené zdroje, z ktorých bol nadobudnutý. Iba takýmto spôsobom sa obmedzí pole pôsobnosti rôznych konšpirátorov. Odstúpenie pani Kolíkovej považujem za neopodstatnené.
 
mínus indicator plus

 

Slušnosť akosi nepatrí medzi vážené charakteristiky v tomto kraji. Pamätá si niekto, či sa ospravedlnil RF za svoje výroky, i keď mu to prikázal súd. Skrátka slušnosť je u nás prejavom slabosti.
 
mínus indicator plus

 

Nie som obdivovateľom Matoviča. Mnoho z terajších reakcii si spôsobil sám svojimi postupmi. Kladiem si však otázku : Existuje na Slovensku nejaká strana, akademická obec, alebo vážení aktéri v oblasti kultúry a médií, ktorí by sa odvážne postavili do boja proti tejto pandémii? Iba kritika krokov Matoviča situáciu nezlepší. Je to príliš alibistické, a môže sa nám to vypomstiť.
 
mínus indicator plus

 

Rusko sa rozhodol dať to na Majského.
 
mínus indicator plus

Výstižný názov   Výstižný názov

Názov článku je výstižný, iba by som doplnil: a Slovensko má problém z budúcnosťou.
 
mínus indicator plus

 

Dopĺňam: ide o ministra A.Rašína z prvej ČSR.
 
mínus indicator plus

Je to o našej zodpovednosti   Je to o našej zodpovednosti

Platí všeobecné pravidlo, že dobrý minister financií nemôže byť zároveň populárny. Na prvého ministra financii novovzniknutej republiky bol spáchaný atentát. Tento minister zachránil republiku pred finančným kolapsom nového štátu. Trend vyzerá, že nastupujeme na cestu Grécka. Nemusí k nej však dôjsť, ak dokážeme pracovať viac s ráciom ako s citmi. Kríza je vždy veľkou výzvou, ktorá môže skončiť výrazným posilnením, alebo oslabením. Je to na nás, akou cestou sa vydáme. Nezabúdajme, že Smer by chcel ešte výraznejšie navýšiť výdavkovú časť a urýchliť cestu do pekla.
 
mínus indicator plus

Je to na zamyslenie   Je to na zamyslenie

Môj pohľad na toto dianie úzko súvisí s emancipačným úsilím Slovenska. Mám dojem, že Mečiarove hry s Klausom skončili pre neho nečakane. Ďalší rozvoj krajiny potom nastúpil cestu, ktorú tu ovláda každý. Je to vývoj, ktorý má na Slovensku úspech, a toto sa len tak nezmení. Kollár ani Matovič nie sú v politike noví. To isté platí i o vedúcich opozičných. Ak nebudeme mať pocit, že tento systém podporujeme tým, že prešľapy nechceme vidieť spôsobíme sebe i naším potomkom najväčšie škody.
10.12.2020 22:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dobrá charakteristika.   Dobrá charakteristika.

Myslím, že nie je úlohou tejto odnože Smeru hľadať riešenia problémov. Hlavná činnosť v tomto období je veľmi nepripomínať minulosť. Ak pri tejto činnosti ešte i rastú percentá, tak je to najlepšie, čo ich mohlo postihnúť. Ak by vyhrali voľby, a zostavovali kabinet a program vládnutia, tak túto úlohu už za nich vyriešia k tomu pripravené skupiny.
09.12.2020 13:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Sú rodina   Sú rodina

Sú rodina, a podľa toho sa minister správa. Vie dobre zásluhou koho je na tomto poste. Proste Kollár, a jeho súkmeňovci by nemali problém byť politikmi ani v čase vlády jednej strany.
 
mínus indicator plus

Nie je to nič výnimočné   Nie je to nič výnimočné

Príbehy sa opakujú v jednotlivých kultúrach od nepamäti. Nezabúdajme. že tu celé stáročia žila nemecká komunita, ktorá za sebou zanechala výraznú stopu. Preto sa nemôžeme čudovať, že slovenské ľudové rozprávky sa veľmi podobajú tým, ktoré pozbierali bratia Grimmovci. Keď sa mi dostala do rúk anglická zbierka Ezopových bájok, tak som bol prekvapený, že tam bola jedna o troch prútoch. Jediný rozdiel bol v tom, že to neboli synovia Svätopluka, ale sedliaka. Takže podobné príbehy sa popisovali i vo vzdialenejších krajinách.
 
mínus indicator plus

Je to ako na kolotoči.   Je to ako na kolotoči.

Prieskum naznačuje zmeny, ale treba sa na to pozerať s odstupom. Stále mám dojem, že keby žil Paška, tak by už zohrieval stoličku v Hlase. Pripadá mi to celé ako kamufláž, vrátane finančnej zábezpeky novej v parlamente nezaradenej strany. Nepripomína vám to prvé voľby Smeru s billboardami po celom Slovensku, pričom táto "sociálno-demokratická" strana existovala iba krátku chvíľu. A vo vládnej koalícii samí samci. Tak si človeče vyber!
27.11.2020 13:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Čo k tomu dodať?   Čo k tomu dodať?

Hlavný problém vidím v štruktúre OĽaNO. Ťažko môžete vytvoriť kvalitný tím pracovníkov, ktorý by dokázal kultivovať predsedu v strane, ktorej členstvo by sa vošlo do jednej miestnosti. Je to v podstate klub, ktorý sa tvári ako strana. Je osobným vlastníctvom jeho predsedu. Môže mať dobré nápady, i realizačné ciele. Ťažko ich však bude môcť uskutočniť i v prípade, že by v čele nestál egocentrik vo veľkosti slovenského Trumpa. Čo sa týka opozície, tak tam nemám čo dodať. Za celé obdobie budovania štátu nedokázali, že by dokázali vytvoriť model, ktorý by nasmeroval krajinu k stabilnému vývoju spoločnosti.
 
mínus indicator plus

 

Zrazu objavil dve veci: 17.november a Dubčeka. Nebodaj ešte objaví i demokraciu. Niečo sa s ním deje. Zvláštne je ale to, že ho ešte niekto počúva.
 
mínus indicator plus

Môžeme očakávať väzenský spevácky zbor.   Môžeme očakávať väzenský spevácky zbor.

Rozbieha sa to rýchlo, a nervozita stúpa. Tí čo s tým nič nemali majú veľký strach, či zadržaní budú chcieť v obvinení zostať sami, alebo sa podelia o túto skúsenosť i s nimi. Ak začnú spievať, tak to budú veľké hity. Počkajme, možno sú dobrosrdeční , a nechajú obvinenia iba na sebe. Ak nie, tak proces ukončenia vlády tejto koalície musia zrýchliť, kým nebude neskoro.
 

1 >

Najčítanejšie na SME