Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: petoo123
1>
mínus indicator plus

 

V ťažkej skupine by sme boli, keby nás vyžrebovali do C k Nemecku a Holandsku. Tam by sme ozaj mali minimálnu šancu na postup a museli dúfať v zázrak. Ale Wales a Maďarsko sú kvalitou porovnateľné tímy, kde najmä s Walesom sme mali najviac. Tréner určite nevytiahol z tohto tímu to, na čo má.
 
mínus indicator plus

 

Ja by som zvážil aj M. Hippa. Ten má ako jediný zatiaľ (ako samostatný tréner) s národným mužstvom 100% bilanciu - 1 zápas, 1 víťazstvo (proti Turecku) :) Alebo Tarkoviča...
 
mínus indicator plus

 

to je pravda, ale majú zas úspešné vodné pólo, basketbal a iné kolektívne športy.
 
mínus indicator plus

 

čo sa týka futbalu, len jedna pripomienka. Koľko obyvateľov má Chorvátsko?
 
mínus indicator plus

 

nuž ako myslíš, mal som snahu s tebou diskutovať vecne...
 
mínus indicator plus

 

nevieš sa zmôcť na nič iné ako urážky? Keď dochádzajú argumenty, vtedy je najľahšie siahnuť po invektívach. To dáva potom obraz aj o váhe tvojho príspevku. Dal som ti link a tu je ďalší, tak si môžeš doštudovať: Starostlivosť o matky s deťmi http://www.ikv.sk/dmm.phtml?id... Starostlivosť o ženy (najmä chovankyne z det. domovov) http://www.ikv.sk/dbm.phtml?id... Starostlivosť o seniorov http://www.ikv.sk/dom-lazar.ph... Starostlivosť o telesne postihnutých http://www.ikv.sk/dnspm.phtml?... Starostlivosť o bezdomovcov http://www.ikv.sk/dbsj.phtml?i... A slušnosť a dôstojnosť pre každú ženu, napr. aj tú ktorá je ešte v matkinom lone, odmietate vy a vám podobní. Kresťanstvo vždy bojovalo a bojuje za dôstojnosť každého človeka, vrátane žien!, od počatia po prirodzenú smrť. Navzdory tým bludom, ktoré o ich činnosti šírili napr. komunisti a ktoré ste vy od nich s radosťou prebrali. https://www.tyzden.sk/casopis/...
 
mínus indicator plus

 

Kvalita čínskej ligy je jedna vec, ale aj v Neapole ku koncu už dostával menej príležitostí a ten pokles by prišiel resp. prichádzal už tam. https://www.sport7.sk/136306/v...
 
mínus indicator plus

 

To ti vyšlo :) súhlasím s tebou.
 
mínus indicator plus

 

To je pekné, samozrejme. Ale Kuffa nepomáha iba materiálne a zdravotne (teda jedlo, strecha nad hlavou, zdravotná starostlivosť...), ale najmä duchovne. Pomáha ľuďom zmeniť seba samého a zmeniť svoj život, pomáha stať sa úplne novým, lepším človekom, a to je tá najťažšia zmena, ktorá ale stojí za to. Dať ľuďom nádej, že môžu byť lepší a ukázať im cestu. A na tejto ceste ich podopierať, aby na nej zostali. Aj o tom sú Žakovce.
 
mínus indicator plus

 

Môžeme to aj otočiť, aj progresívne sily postupne získavajú obdiv celého národa. Až kým sa nevyfarbia, ale to snáď už nebude neskoro. Inak hovorím, že nesúhlasím s politickou orientáciou smerom k ĽSNS a harabinovej strane. A tie rečičky o stredoveku sú také - komunistické. "tma, špina, žiadna hygiena. A k tomu zlé postavenie žien a detí a samozrejme absolútna nadvláda mužov. Tak vyzerá populárny obraz stredoveku, za ktorý vďačíme okrem iného filmom ako Markéta Lazarová (1967). Historiografia má však komplexnejší a zaujímavejší pohľad na obdobie stredoveku." https://www.tyzden.sk/casopis/... https://spis.korzar.sme.sk/c/7...
 
mínus indicator plus

 

Btw. "nemáte právo rozhodovať, kedy tvoja žena siahne po tabletke"... je logický nezmysel, pokiaľ uznáme, že človek má právo na život skôr ako po 9 mesiacoch. Pokiaľ je niečo vražda, tak nemá zmysel hovoriť, že niekto ti niečo zakazuje, keď berieš život inému stvoreniu, čo je absolútne zlé.
 
mínus indicator plus

 

"Nie ste o nic lepší..." Prepáč, ale to znie pekne nadradene. Aj mne je smutno, keď kresťania volia harabina a kotlebu. Tak neviem, prečo tie reči o nacizme. A inak, nehovoríš pravdu, že všetko, čo sme priniesli bola smrť. Je to riadne klamstvo, vytrhnuté z kontextu. https://en.m.wikipedia.org/wik...
 
mínus indicator plus

 

Úbohý koment. Alebo len nevedomosť? Zisti si, čo všetko urobil aj robí pre ženy, matky, i celé rodiny. Napr.: " starostlivosť o ženy najmä po opustení detských domov, po liečení na závislosti a po výkone trestu" http://www.ikv.sk/dbm.phtml?id... To je pre mňa v úplnom protiklade s tým, čo si napísal.
 
mínus indicator plus

 

mne je úprimne ľúto teba. A tým by som to asi aj uzavrel. Btw. nikde neznevažujem predavačku a oceňujem jej poctivú prácu, konanú s dobrým srdcom. Ale ty nepoznáš Kuffu a nechápeš, že on nemá problém komukoľvek, aj z názorových oponentov, podať pohár chutnej čistej vody.
 
mínus indicator plus

 

Sformuloval by som to už inak. Kto venuje viac času duchovnej oblasti a modlitbe, má väčšiu morálnu silu.
 
mínus indicator plus

 

netušíš o čom píšeš, koľkých ľudí Kuffa vytiahol z bahna drog, alkoholu, bezdomovectva, z totálnej beznádeje a svrabu... Láskavosť teoretikov je nič oproti reálnej pomoci ľudí, ktorí majú možno aj drsnejšie spôsoby, ale inak mäkké jadro. A to Kuffa potvrdil už x-krát, keď priznal, že tam má aj homosexuálov, narkomanov atď. a nerobí mezdi nimi rozdiely.
 
mínus indicator plus

 

úbohý názor. bol som tam, videl som, na rozdiel od Vás.
 
mínus indicator plus

 

Joj, keby si ty tušil, koho všetkého v SR treba odstrihnúť od peňazí a kto nás v skutočnosti stojí viac ako sú výdavky v cirkevnej oblasti, ktorá je navyše v mnohých smeroch prospešná.
 
mínus indicator plus

 

Väčšina slovenského národa vždy (v novodobej histórii) boli kresťania, tak je logické, že ich viera mala vplyv na chod štátu (keďže štát ako taký pochádza od ľudí). Bolo by absolútne nelogické chcieť potlačiť identitu väčšiny obyvateľov. Keby napr. všetci obyvatelia Slovenska boli včelári, bolo by úplne choré od nich žiadať, že pri spoločnom budovaní štátu majú túto svoju identitu potlačiť a nepresadzovať žiadne zákony v prospech včiel. A tak je to aj inde vo svete a je to do veľkej miery prirodzené. V rôznych krajinách sveta tamojšie zákony reflektujú identitu, vrátane tej náboženskej, ich obyvateľov. Myslím, že v SR je stále dosť veľký podiel kresťanov na to, aby ich hlas bolo pri spravovaní krajiny počuť. V spolupráci aj s vami.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME