Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: bar Timej
1>
mínus indicator plus

Slováci - malý národ   Slováci - malý národ

majú najviac ocenení Spravodlivý medzi národmi. A ešte nás len čaká, keď zmĺknu dozvuky Benešovej nenávisti k slovenskému prezidentovi a ocenenie Spravodlivý medzi národmi dostane Msgr. Dr. Jozef Tiso. S pomocou prezidentských výnimiek sa mu podarilo počas 2. svetovej vojny zachrániť viac ako 30.000 (slovom tridsaťtisíc !!! ) Židov pred nasadením na práce do Nemecka. Tiso bol týmito skutkami (nie rečami) najväčší zachranca židov, v histórií ! ! ! ! Áno, správne čítate, Tiso im písal výnimky z nasadenia do prác v Nemecku. Dokonca každému z nich náš štát prispieval finančnou čiastkou pre prípad, že by ochoreli a nevládali by si dosť zarobiť. Nikto vtedy nepredpokladal, že ide aj o niečo iné. Však aj veľa Slovákov bolo v tom čase na prácach v Nemecku. Dôkazom, že svet bol presvedčený, že ľudia chodia do Nemecka iba pracovať sú okrem iného napr. skutočnosti, ktoré Židia Alfred Wetzler a Rudolf Vrba /Walter Rosenberg/ opisujú vo svojej autobiografickej knihe Čo Dante nevidel. Podaril sa im husársky kúsok - útek z Osvienčimu. V knihe opisujú, ako sa po úteku stretli so Švajčiarskou delegáciou a tí im to neuverili, čo sa v Osvienčime dialo. Keď sa informácie od Wetzlera a Rosenberga dostali k Tisovi, tiež sa mu museli zdať neuveriteľné, ani si nemal kde overiť ich pravdivosť !!! Napriek tomu posielanie židov na práce okamžite zastavil.
 
mínus indicator plus

Tiso nepodpísal ani jeden   Tiso nepodpísal ani jeden

rozsudok smrti. Podpísal žiadosti o výnimku z nasadenia na práce v Nemecku pre viac ako 30 tisíc židov. Tak ich zachránil pred Hitlerom.
 
mínus indicator plus

Neprskaj, prosím ťa   Neprskaj, prosím ťa

Masová eufória bola. Ako inak vysvetlíš, že ľudia sa masovo skladali, aby mohla byť slovenská koruna podložená zlatom? Ľudia dobrovoľne posielali zlaté retiazky, náušnice, náramky, aj tí najchudobnejší ochotne posielali jediné zlato, ktoré mali - svoje sobášne obrúčky. Dostali za ne plechové prstienky s nápisom: Slovenský štát ďakuje. Nikto ich nenútil.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Sme národ holubičí?
12.03.2016 10:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

Ale údajne   Ale údajne

bol M, Schulz na fotografii opitý. Keď hajloval, nebol triezvy.
 
mínus indicator plus

SLOVENSKÁ POSPOLITOSŤ   SLOVENSKÁ POSPOLITOSŤ

Prečo bola zrušená strana SLOVENSKÁ POSPOLITOSŤ ? Pre jeden jediný bod vo svojom programe. Mala vo svojom programe Stavovské zriadenie. Treba preskúmať program strany ĽSNS. Ak tam nie je táto požiadavka, keby ĽSNS niekto aj chcel zrušiť, nemá sa do čoho zadrapiť. Iný validný argument sa ani proti SLOVENSKEJ POSPOLITOSTI nájsť nepodarilo.
 
mínus indicator plus

Vari si komunistický zväzák či pionier,   Vari si komunistický zväzák či pionier,

keď tak nenávidíš kresťanských skautov? "Na stráž!" NIE JE žiadny protizákonný pozdrav. Je to regulárny pozdrav kresťanských skautov.
 
mínus indicator plus

Súhlas   Súhlas

KDH nie je t.č. nič moc, ale HLAVNÁ PRÍČINA vypadnutia je tento raz m i m o KDH. Časť hlasov im vzal aj Procházka, časť hlasov im vzalo OĽaNO - ale to ich až tak nepoškodilo. Viac ich poškodila nenávisť v médiách. Nie taká otvorená ako proti Ficovi, skôr neustály výsmech a jemné, ale hlúpe narážky.
 
mínus indicator plus

 

presne si to vystihol, Falcon
 
mínus indicator plus

Zrátali by im až pri dalsich volbach?   Zrátali by im až pri dalsich volbach?

Naši ľudia sú trpezliví a veľa vydržia, ale čo je veľa, to je veľa. Neverím, že v prípade koalície Mostu s SNS by ich voliči čakali až do volieb, aby im to zrátali.
 
mínus indicator plus

si si istý,   si si istý,

že to boli nemeckí fašisti, čo znásilňovali cez vojnu ženy?
 
mínus indicator plus

Presná analýza, evuška   Presná analýza, evuška

Lenže ľudia s vymytým mozgom ju nepochopia
 
mínus indicator plus

Lajčák je expert, akí už dnes   Lajčák je expert, akí už dnes

zo škôl nevychádzajú. Vyštudoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu v Sovietskom zväze na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov. Dnes už málokto od nás študuje na tomto vynikajúcom inštitúte.
 
mínus indicator plus

Prišlo by ovela viac ludí, keby...detail   Prišlo by ovela viac ludí, keby...detail

Prišlo by ovela viac ludí, keby.... to bola demonštrácia ZA KOTLEBU, a nie proti Kotlebovi !
 
mínus indicator plus

Kotlebovci NIE SÚ fašisti ani nacisti   Kotlebovci NIE SÚ fašisti ani nacisti

Upozorňujem, že Kotlebovci NIE SÚ žiadni fašisti ani neonacisti, je to len nálepka, ktorú sa im snažia nalepiť falošní Slniečkári. --------------- Dajte si pozor, falošní Slniečkári. Nemíňajte si nepravdivo fašistické nálepky na Kotlebovcov! Prečo? Ľahko sa môže stať, že sa časom na politickej scéne etabluje nejaká iná, SKUTOČNÁ fašistická strana. Čo spravíte potom? Potom budete zbytočne (hoci oprávnene a pravdivo) vykrikovať: Pozor, fašisti! Ľudia vám už neuveria, pretože budú mať skúsenosť, že ste za fašistov nálepkovali nevinných Kotlebovcov. Preto vám v budúcnosti neuveria, keď sa na politickej scéne objavia nejakí noví a skutoční fašisti! Budú si vás ľudia pamätať, falošní Slniečkári, že ste za fašistov nálepkovali Kotlebovcov, t.j.tých, ktorí nie sú fašistami. Preto vám potom neuveria, ani keď budete vystríhať pred skutočnými fašistami.
 
mínus indicator plus

Vravíš VEĽKÚ PRAVDU, Dorkbuster   Vravíš VEĽKÚ PRAVDU, Dorkbuster

Čo sa týka zvolenia Mariana Kotlebu do slovenského parlamentu: "...treba si uvedomiť, že je to len zreálnenie (aj keď nie ešte úplné) skutočných preferencií slovenských voličov..." Dávam dôraz na tvoje slová "(aj keď nie ešte úplné)". A čo teraz spravia Slniečkári??? Doteraz vám stačilo vykrikovať na všetko negatívne, pomaly aj na zlé počasie "Lebo Fico!, Lebo Fico!" Teraz sa vám zdá, že Fico je menšie zlo a budete vykrikovať "Lebo Kotleba!, Lebo Kotleba!" ? Upozorňujem, že Kotlebovci NIE SÚ žiadni fašisti ani neonacisti, je to len nálepka, ktorú sa im snažia nalepiť falošní Slniečkári. --------------- Dajte si pozor, falošní Slniečkári. Nemíňajte si nepravdivo fašistické nálepky na Kotlebovcov! Prečo? Ľahko sa môže stať, že sa časom na politickej scéne etabluje nejaká iná, SKUTOČNÁ fašistická strana. Čo spravíte potom? Potom budete zbytočne (hoci oprávnene a pravdivo) vykrikovať: Pozor, fašisti! Ľudia vám už neuveria, pretože budú mať skúsenosť, že ste za fašistov nálepkovali nevinných Kotlebovcov. Preto vám v budúcnosti neuveria, keď sa na politickej scéne objavia nejakí noví a skutoční fašisti! Budú si vás ľudia pamätať, falošní Slniečkári, že ste za fašistov nálepkovali Kotlebovcov, t.j.tých, ktorí nie sú fašistami. Preto vám potom neuveria, ani keď budete vystríhať pred skutočnými fašistami.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME