Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: sir Alan
1>
mínus indicator plus

Harabín by v tom prípade   Harabín by v tom prípade

určite nezniesol, keby sa nestal práve on predsedom vlády.
 
mínus indicator plus

Keby len pán podnikateľ   Keby len pán podnikateľ

"Vari im pán podnikateľ dal vedieť, že si neželá zvukový prenos?" Možno aj Michal K. ml. volal priamo z Abú Dabí
 
mínus indicator plus

 

Človek bol stvorený na Boží obraz, ale veľa ľudí robí všetko pre to, aby tento Boží obraz v sebe zničili, pokazili alebo aspoň pokrivili.
Reakcia k téme: Dialóg so Stvoriteľom
10.10.2019 21:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ten vtip bol   Ten vtip bol

o prezidentovi Antonínovi Novotnom.
 
mínus indicator plus

Iba pravda je   Iba pravda je

napísaná v tomto blogu, tak neviem, prečo sú diskutéri takí útoční.
 
mínus indicator plus

Na gama nôž do Prahy   Na gama nôž do Prahy

sme sa skladali celá ČSR dobrovoľnými príspevkami, aby sme sa mohli chodiť tam všetci operovať, keď budeme potrebovať. Bola naň vtedy celoštátna zbierka. Slováci sme vtedy štedro prispievali.
 
mínus indicator plus

 

Pri operáciách deti necítili bolesť. Boli v anestéze. Pri potrate deti v anestéze nie sú.
 
mínus indicator plus

 

Ide o úmyselnú spoluprácu na vražde. Aj v Kuciakovom prípade má spoluúčasť ten, kto ho priviezol na miesto činu.
 
mínus indicator plus

Matka ho nechá zabiť v sebaobrane   Matka ho nechá zabiť v sebaobrane

Keby ho nechala žiť do 18 rokov, ako ty navrhuješ, tak mladý by skôr rozhodol o prerušení života svojej krkavčej matere ako o svojom vlastnom prerušení.
 
mínus indicator plus

 

Každý život je hodný ochrany. Život žida, indiána, slováka, 20-ročného, 50-ročného aj nenarodeného. Ľudské životy treba chrániť pred zabíjaním. Aj s pomocou zákonov. Ži a NECHAJ žiť !
 
mínus indicator plus

 

To si ešte nebol za komunistov na povinnej školskej besede s bývalými partizánmi. Tí rozprávali detičkám také príhody, že Barón Prášil sa na ne zďaleka nechytá.
 
mínus indicator plus

Neobviňuj lekára z ČR, ktorý   Neobviňuj lekára z ČR, ktorý

možno napísal iba poviedku a pacient je fiktívna osoba. Nepoznám situáciu v susednej českej republike, len si myslím, že nikde v EÚ by živnostník s licenciou nič podobné nevytetoval. Báli by sa následkov. Iná vec, ak to vytetoval spoluväzeň v base alebo kamarát u seba doma. Keby ho lekár aj udal za trestný čin tak ako zákon káže, stále bude na súde tvrdenie proti tvrdeniu, že mu to spravili nasilu alebo že pacient netušil význam vytetovaného. Kamarát zaprie, že to spravil. Lekár pôjde zo súdu s dlhým nosom - nevyhrá.
Reakcia k téme: Nácek u lékaře
20.09.2019 3:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

O zakladateľke opatrovní z wikipédie   O zakladateľke opatrovní z wikipédie

Grófka Terézia Brunšviková z Krupej alebo staršie Brunswicková (maď. Brunszvik Teréz de Korompa; * 27. júl 1775, Bratislava – † 17. september 1861, Duka) šľachtičná, pedagogička a sociálna pracovníčka. Narodila sa v rodine grófa Antona Brunšvika a jeho manželky Alžbety, rodenej barónky Wankel von Seeberg. Rodina udržiavala blízke kontakty so skladateľom Ludwigom van Beethovenom, ktorý sa viackrát zdržiaval v ich kaštieli v Dolnej Krupej a vyučoval Teréziu a jej súrodencov hru na klavír. V roku 1809 jej venoval Sonátu č. 24 Fis dur op. 78 pre klavír. Niektorými autormi bola považovaná za adresátku známeho Beethovenovho listu „nesmrteľnej milenke“. Pri svojom pobyte vo Švajčiarsku v roku 1808 sa v meste Yverdon stretla so švajčiarskym pedagógom Pestalozzim, ktorý ju výrazne ovplyvnil. V roku 1828 v Budíne založila prvú materskú školu v Uhorsku s názvom Angyalkert (Anjelská záhrada). Jej pričinením vznikla 1829 prvá detská opatrovňa na území Slovenska v Banskej Bystrici a v roku 1830 dve materské školy v Bratislave (na Vydrici a na Valónskej ulici). Jej zásluhou vznikali detské opatrovne aj na iných miestach monarchie, zakladala a propagovala ženské dobročinné spolky. Založila prvú dievčenskú priemyselnú školu v Uhorsku a propagovala polytechnickú výchovu žien. Rozvinula zásady, obsah a metódy predškolskej výchovy škótskeho pedagóga Samuela Wilderspina. Vydávala výzvy, informačné letáky, plagáty a stanovy spolkov propagujúcich zakladanie materských škôl. V 20. storočí vyšli ďalšie práce čerpajúce z jej pozostalosti.[7] Terézia zomrela 21. septembra 1861.
 
mínus indicator plus

Detská opatrovňa-predchodca MŠ   Detská opatrovňa-predchodca MŠ

"Nachodí sa na Slovensku 214 opatrovieň štátnych a 114 cirkevných, obecných a spolkových"
 
mínus indicator plus

 

Zaslúžili by si takíto ľudia, aby niekto vydal aspoň knihu s ich životopismi. Kým nevymrie ich generácia. Generácia obetí prenasledovania aj svedkov - pamätníkov.
17.09.2019 1:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Zaujímavé. Matej z Kanady alias Madacký z Kysáča
Reakcia k téme: Matej z Kanady
17.09.2019 0:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Parkovacie miesta budú chýbať   Parkovacie miesta budú chýbať

ale dobrá je Vallova predstava o tom, že budú spolu bližšie pri sebe sochy partizána a dvoch žien. Doteraz to vyzeralo veľmi nesúrodo a ani nevyznelo ako súsošie.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME