Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: nekonvencna
1 >
mínus indicator plus

 

Ešteže jediná vlastná skúsenosť zaberá skúsenosti všetkých žien, všakže? :D Toľká naivita. Ako presne posunul život nechcené dieťa? Aha, jasné, keď matka porodí, tak zrazu začne to dieťa milovať, a bude šťastná ... Sorry, ale poznám príliš veľa žien (na čele s mojou matkou), ktorým decko zničilo život. A materinský pud absentuje celý čas, aj keď dieťa je už odrastené. A jediné, kam ich to posunulo, je hlboká depresia, nenávisť, nervy, stres, obviňovanie dieťaťa zo zničeného života, atď. atď. O tom, koľko je rodičov, ktorí majú dieťa len preto, lebo "sa to patrí", ale nikdy si k nemu nevytvoria vzťah, ani nie sú ochotní preň zo seba ukrojiť, a len ho ignorujú a nevychovávajú, ani nehovorím. Depresia počas tehotenstva i po pôrode je príliš častý jav, ktorý môže dospieť až do štádia úplného nezáujmu o dieťa a ignorovanie jeho potrieb (a extrémne prípady sú zabitie novorodenca), a omnoho vyššie riziko je u tých žien, ktoré nechcú dieťa. Povedz mi jeden jediný racionálny dôvod, pre ktorý si zničiť život deckom. Neexistuje. Všetko sú to len hormóny a emocionalita a iracionalita. Nič viac. Ja nemám "obavy z tehotenstva" - ja neznášam deti. Detský rev je pre mňa ten najodpornejší zvuk na svete, ktorý ma vytáča do biela (a ver tomu, že pri mne by decko bolo viac bité ako sýte) a nie som ochotná strpieť pri sebe niečo tak príšerné ako je decko. A skončiť v depresii, nervoch a nenávisti voči všetkému, lebo presne to by sa stalo, keďže decko by zo mňa vysalo všetko dobré, všetko šťastie a všetky pozitívne emócie,a zostala by len vyprahnutá troska. Deti sú pre mňa absolútne zlo. A nemám absolútne žiadne materinské city. A ver tomu, že ja nie som ojedinelý prípad, keďže sama poznám niekoľko takých žien. A vždy je lepšie, než to žena vie ešte predtým, než spraví tak kardinálnu hlúposť a spraví si decko, a až potom zistí, že to dieťa nenávidí. Dva totálne zničené životy, ale hlavne, že slniečkári sú spokojní. Problém je v tom, že ľudia ako ty (čo sa vzťahuje na mňa, musí sa vzťahovať na iných), sú najhorší. Proste sa zmier s tým, že viacerí ľudia s tebou tvoj názor nezdieľajú, a to ani tí, čo deti už majú.
 
mínus indicator plus

 

Riziko neplodnosti po aborte je veľmi nízke http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pu... . Takisto hovoriť o nejakých psychických následkoch je scestné https://www.guttmacher.org/pub... . To, že tehotenstvo je prirodzený proces neznamená, že je to menej riskantný zákrok než potrat http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pu... . Potrat kvôli tehotenskej záťaži faktom je (tokofóbia, prenatálna depresia, zdravotné problémy kvôli tehotenstvu - napr. aj častá ťažká nauzea, ale sú aj ženy, ktoré si tehotenstvom nechcú zničiť postavu), čo si ale mýliš je to, prečo sa v súvislosti s potratmi hovorí o tehotenskej záťaži - aj keď primárne dôvod na nechcenie dieťaťa je často sociálny/ekonomicky/psychologický (kvôli práci, štúdiu, nedostatku financií a zázemia, nechce byť slobodnou matkou, necíti sa byť pripravená, nemá žiadne "mamičkovské pudy", nechce žiadne deti/ďalšie deti atď.), hovorí sa o tomto dôvode, prečo dieťa nevynosí a nedá na adopciu, ale ide na potrat. A tam už má veľkú váhu aj to, aké zdravotné komplikácie (od nauzey cez tehotenskú hypertenziu, cukrovku, preeklampsiu, špecifické zdravotné komplikácie priamo ohrozujúce zdravie pacientiek, ťažká depresia spôsobená tehotenstvom - ktorá môže trvať aj roky po pôrode, a pôrod a všetky popôrodné problémy tiež nie sú brnkačka, atď.) či dokonca negatívny dopad na prácu/štúdium tehotenstvo má (napr. ak daná baba pracuje/študuje v oblasti, ktorá je fyzicky náročná alebo sa pri nej manipuluje s chemikáliami, s ktorými sa tehotná žena nesmie dostať do kontaktu - musí prestať chodiť do práce - strata príjmu/musí prerušiť štúdium - rok navyše tiež stojí peniaze), ale, samozrejme, často je prítomný aj silný malomeštiacky dôvod - čo by povedali susedia/rodina/kolegovia/whatevs, kebyže som tehotná a zrazu brucho i dieťa nikde. Poviem to takto - kebyže sa nájde spôsob, akým vybrať z maternice plod bez jeho poškodenia a bez ohrozenia ženy, a dal by sa do inej ženy/umelej maternice, pričom by sa tehotná žena zbavila akejkoľvek zodpovednosti za plod, tak by počet potratov pravdepodobne rapídne klesol. Keďže ale takáto možnosť neexistuje (zatiaľ), ženy, ktoré sa už rozhodnú, že nechcú dieťa, volia potrat práve preto, lebo nechcú znášať tehotenstvo a pôrod.
 
mínus indicator plus

 

Nemôžeš porovnávať mentalitu Švajčiarov a Slovákov. Sorry, ale keby na SVK bola priama demokracia, tento národ riadiaci sa "keď mne zdochne koza, susedovi nech zdochnú dve" by tento štát úplne zdevastoval a to by sa ešte len spomínalo na "zlaté časy s Ficiakom", čo je samo o sebe hrozná predstava.
Reakcia k téme: Švajčiar na Slovensku
30.09.2015 0:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Úplne odveci príspevok. Keďže vždy dopredu oznamujem, že beriem psa, pošlú vždy vodiča-psíčkara, ktorému psy v aute nevadia. A poplatok za psa je nezmysel, keďže sedí pod nohami, na gume, a nezasviní nič o nič viac, než topánky. A Easy taxi je taxi služba, kde sa taxikárom prenajíma len dispečing, za ktorý si taxikári platia, ale autá patria vodičom. Iné taxislužby tento poplatok nemajú (resp. doteraz som sa s tým nestretla). Čiže, suma sumárum - nezmyselný poplatok za psa + absurdne dlhé čakanie na taxík. Proste, dovi-dopo.
 
mínus indicator plus

 

Easy taxi číslo som vyhodila už dávno. Sorry, ale je absolútne neprípustné, že pravidelne čakám na taxík trištvrte hodinu - hodinu, a to aj cez deň o desiatej, kedy fakt nie je dopravná špička. Ja si volám taxík práve preto, aby som sa niekde urýchlene dostala, a keď im len príchod trvá 2x toľko, čo by mi trvala cesta autobusom, ktorý ma vyjde omnoho lacnejšie, nemám sa o čom baviť, a ešte s drzou dispečerkou, čo mi zloží telefón, keď volám, kde ten taxík je. Iný taxík príde za 5 minút, takže výhovorky o "rozkopanom mieste" sú mimo. Síce si priplatím pár eur navyše, ale aspoň dostanem to, čo očakávam - rýchla preprava ... Nehovoriac o tom, že príplatok 1 euro za psa, čo je pod nohami, je trochu moc, keď nie je príplatok za viac cestujúcich ...
 
mínus indicator plus

 

Uhm, a nechcené deti, zdecimované ich rodičmi, ktorí ich budú nenávidieť, sú akože záchranou dôchodkového systému? Tebe logika nič nehovorí, že? Tak si dovolím objasniť ti pár vecí. SVK problém dôchodku nie je pre nízku pôrodnosť ako takú, ale preto, že SVK neposkytuje prostredie vhodné pre slušný život. Hlavne kvôli nízkym platom, vysokému daňovému zaťaženiu na každú prkotinu, byrokracii, korupcii, nevymožiteľnosti práv, atď. Čoho dôsledkom je to, že ľudia vo veľkom odchádzajú žiť, pracovať, odvádzať dane, podporovať ekonomiku a rodiť deti do iných, vyspelejších štátov. A nechcené deti s rozvrátenou rodinou, tých doma nič nedrží, rozhodne nie nefunkčná rodina, takže tie o to viac majú dôvod utiecť von. A tie deti ti na tvoj dôchodok nezarobia ani cent. A ďalšia vec je, že typická žena, idúca na potrat, je 35+ vydatá žena s minimálne 1 dieťaťom, ktorá si ďalšie nemôže dovoliť. Ako prospeje štátu rodina na mizine, ktorá nebude vedieť finančne potiahnuť ďalšie dieťa, následné dlhy, exekúcia, atď., ak jej to ďalšie dieťa nanútime, mi nie je jasné. Pokiaľ nebudú vytvorené podmienky na dôstojný život na SVK, tak sa môžete aj na hlavu postaviť, a na váš dôchodok tak či tak nebude mať kto robiť. A to nedosiahnete ani zákazom potratov, ani socanskými balíčkami.
 
mínus indicator plus

 

Ehm, a teraz mi prezraď, do čoho presne nútia iných tí, ktorí sú za slobodnú voľbu ženy? Narozdiel od teba a tebe podobných fanatikov? Jediní, korí chcú iných nútiť proti ich vôli ste vy. Pro-choice znamená ponechanie možnosti voľby, eto vsjo. Ťažko niečo také vysvetliť človeku, ktorý potrebuje mať rozprávkovou knižôčkou nalinajkovaný život, lebo sama vlastné rozhodnutia nezvláda, ale nekecaj do života iných ľudí. Kto chce zabíjať deti? Nikto. My hovoríme o embryách - to nie sú deti. A je naozaj zaujímavé, akú krvavú históriu má RKC, keď má tak "jednoznačné stanovisko". Neklam samú seba. RKC robí len to, čo jej vyhovuje., často v protiklade s bibliou (nieže by biblia sama o sebe nebola plná prikázaní, koho každého treba vyvraždiť aj napriek "nezabiješ", ale to je o inom), ktorá potraty povoľuje, a dáva návod, ako na to (Numeri 5:11-31). A predtým, než skúsiš čo i len ceknúť o tom, že "ale veď to je Starý zákon", pripomínam ti Ježišove slová podľa biblie, Matúš 5:17 Nemyslite si, že som prišiel zrušiť Zákon alebo Prorokov; neprišiel som ich zrušiť, ale naplniť.18 Veru, hovorím vám: Kým sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani jediné písmeno, ani jediná čiarka zo Zákona, kým sa všetko nesplní. 19 Kto by teda zrušil jediné z týchto prikázaní, čo aj najmenšie, a tak by učil ľudí, bude v Nebeskom kráľovstve najmenší. Ale kto ich zachová a tak bude aj učiť, ten bude v nebeskom kráľovstve veľký. A ako píše scorpione vyššie, ak "zabíjanie plodov je nemorálne", potom najamorálnejšia stoka je ten váš pánbožko ...
 
mínus indicator plus

 

Takéto kecy zbožňujem. Ja som plne za potraty, a, predstav si, moja matka sa rozhodla využiť právo "zabiť ma" (ako môžeš niečo zabiť, keď to nemá vedomie a tým pádom sa nejedná o osobu?), nanešťastie, pre kontraindikácie jej bol potrat zamietnutý, a tak som sa narodila. Jej to totálne zničilo život (čo mi celé detstvo vyhadzovala na oči). Keby jej ten potrat spravili, mala by milionkrát lepší život, a keďže ja by som nikdy ani len nenadobudla vedomie, tak by mi to asiže bolo totálne jedno. Poznám kopu ľudí, čo boli nechcenými, nenávidenými či týranými deťmi, a každý jeden z nich (vrátane mňa), sa zhoduje na tom, že radšej sa nenarodiť. A do môjho práva rozhodovať o vlastnom tele, kebyže antikoncepcia zlyhá, mne nemá kto čo kecať. Lebo ja si život deckom nezničím. A to decko by rovnako pri mne malo totálne zničený život. Takže určite by som bez rozmýšľania naklusala na potrat, kebyže HAK zlyhá. A ak by to nebolo možné tu, išla by som tam, kde to možné je, ako mnoho iných, takže, pointa zákazu? Porovnávať potrat so zabitím narodeného človeka môže vážne len výmlet, ale nejakú blbosť proste trepnúť trebalo, že? A na margo "nezodpovedného sexuálneho správania" - RKC je proti sexuálnej výchove, máme tu kopu ľudí, ktorí veria nezmyselným mýtom, a stále nízku informovanosť. K tomu RKC aktívne bojuje proti anikoncepcii. Takže, ak niekto verí mýtom o "fungujúcich formách ochrany", o ktorých si prečítaš kopu vecí na nete, je preto úmyselne nezodpovedný? Alebo keď zlyhá antikoncepčná metóda (HAK, IUD, kondóm, pharmatex, ...). Je to právo, právo rozhodovať o vlastnom tele. Tak, ako tebe nikto nemôže prikázať darovať obličku či kostnú dreň, aby si zachránil iného človeka, keď nechceš, alebo si to nemôžeš dovoliť, tak nemôžeš rozhodovať o tom, ako naloží s vlastným telom žena, ktorá otehotnela.
 
mínus indicator plus

 

Keby si aspoň nekecal sprostosti. Interrupcie sú staré ako ľudstvo samo, od výškrabov, cez jedy, cez petržlenové vývary. Práveže teraz je enormný pokles interrupcií. Ten "ideál" bola klasická pretvárka, ktorú mnohí porušovali, ale pred ostatnými sa tvárili, že je tomu tak, len aby ich ostatní nerozniesli v zuboch. Nezodpovedne užívala sex??? Čo ty tu točíš, sex je úplne prirodzený akt, ktorého absencia od určitého veku má vážne následky na psychiku človeka (príklad: katolícki kňazi a ich zneužívanie detí). To absolútne neznamená, že človek je pripravený alebo chce mať dieťa. Ty si myslíš, že ľudia, ktorí nechcú vôbec mať deti, by nikdy nemali mať sex? Preskočilo ti, či len závidíš tým, čo možnosť sexu majú?
 
mínus indicator plus

 

Ako to, že nie? Plod je ukotvený v jej tele, odoberá jej živiny, a spôsobuje jej zdravotné problémy, ktoré v určitých prípadoch môžu skončiť smrťou. Keď to inak nejde, potom nikto nemá právo prikazovať žene, ako naložiť s vlastným telom. Zhluk buniek bez vedomia nemá žiadne práva, rovnako ako ani telo s mŕtvym vedomím, kde ešte vegetatívne funkcie bežia - preto sa odpájajú od prístrojov - je to vražda? Nie je. Aj keď sú bunky pred odpojením ešte živé. O 10-mesačné dieťa sa môže postarať prakticky hocikto, nemusí to byť matka - preto je možné dať ho na adopciu. Platí to aj v prípade plodu? Môžeš ho vybrať bez poškodenia a vložiť do inej ženy, prípadne umelej maternice? Nie. Tak netrep ...
 
mínus indicator plus

 

Nielen to. Je vidno, Že je odchovaná na rozprávkach typu Popoluška, kde seba vidí ako princeznú, pre ktorú by mal chlap urobiť čokoľvek (jasné, že potom si ho nebude vážiť, kto by vydržal s handrou) a akosi jej uniká elementárny fakt, a to, že aj muži majú svoje predstavy a očakávania, nielen ona, a hoci nie som chlap, predpokladám, že s takouto naivnou nánou s nereálnymi predstavami (a, samozrejme, následnými scénami - prečo mi nenosíš kvety a bla bla bla) by dlho máloktorý chlap so štipkou sebaúcty vydržal.
Reakcia k téme: skutočný muž
20.09.2015 18:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

http://www.sme.sk/c/6937838/pr... Toto si prečítaj a zmeníš názor o tom, čo chce tento pochod za stredovek dosiahnuť. 4. Prečo trestať ženu za príšerný akt na nej spáchanej tým, že ju budeme nútiť vynosiť dieťa, ktoré nechce??? Žena práva nemá? Je len chodiacou maternicou bez nároku na rozhodovanie sa o vlastnom tele, ktoré už samo bolo porušené znásilnením? A "trestať"? A nie je trestom vyrastať s matkou, ktorá dieťa bude nenávidieť, lebo jej bude pripomínať zlo na nej napáchané? Duša, samozrejme, je náboźenský nezmysel, ale vývin (vývoj je evolučný, omg, ľudia ...) plodu je faktom, a hlavne vývin mozgu a brázd a druhej signálovej sústavy. Keď je plod 2 a pol mesiaca starý (koniec 3. mesiaca tehotenstva), ani omylom nemá dostatočne vyvinutý mozog na to, aby v ňom mohlo byť už vedomie. do 24. týždňa plod ani nie je schopný cítiť bolesť. Celé je to absurdný nezmysel kresťanských fanatikov (pričom biblia nielen že nezakazuje potraty, ale dáva v ňom aj návod, ako potrat vykonať - Numeri 5:11-31) a mizogýni, pre ktorých je žena len inkubátor bez práv.
19.09.2015 21:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A o čo presne sú lepšie terajšie štátnice? Ľudia, čo majú šťastie, vytiahnú jednu z troch otázok zo štyridsať, povedzme, čo sa naučili, a majú štátnice zrobené, a tí, čo majú smolu, sa nenaučia len jednu, najťažšiu otázku, pričom ostatné vedia perfektne, a tú vytiahnu a pohoreli. To nič nehovorí o rozsahu vedomostí daných študentov. Keby štátnice boli širokorozsiahle testy zo všetkých otázok, nepoviem, Aj keď vieme, že testy sa fotia, predávajú ďalej a vyučujúci často opakujú 3 testy dookola celé roky. Jasne. Ale vytiahnuť jednu otázku, to je podľa mňa kvalitne o ničom. Preto mi to až také hrozné nepríde ....
 
mínus indicator plus

 

"Asi žiarlila" čiže ani v tomto prípade nepoznáš verziu matky, len otca, ktorý seba samého, samozrejme, vykreslil ako nevinného, lebo ono to tak býva. Všetci sú ti zlí, len ja som anjelik. Ja poznám niekoľko prípadov, asi najlepšie prípad rodičov môjho priateľa (kde tá "horšia" je jednoznačne matka, ale otec, aj keď veľmi dobrý otec, ktorý sa stará o rodinu a snaží sa pre deti urobiť všetko, a bez akýchkoľvek násilníckych či výbušných sklonov, má ale nízke EQ (a strašne vysoké IQ - ono to tak býva) a jej nedokázal byť psychickou oporou v najťažších chvíľach a tam sa to celé začalo rozpadať), kde dobre poznám obe strany a ich verzie (a najprv vidíš tu druhú stranu ako strašného *** a potom si tú druhú stranu vypočuješ a nestačíš sa diviť, čo sa z toho prezentovaného neviniatka - prvá strana - vykľulo). A nikdy to nie je tak, že len jedna strana je tá zlá a tá druhá dobrá. Ale súhrn mnoho faktorov a udalostí a absolútne zlé postavenie sa jedincov k situáciám, ktoré vyvrcholili totálnym odlúčením, nenávisťou a neschopnosťou si čo i len prísť na meno, nieto ešte sa dohodnúť. A je naozaj umenie nájsť dvoch partnerov, ktorí sa dokážu k situácii postaviť ako dospelí, priznať si vlastné chyby, a snažiť sa veci riešiť ako rozumní ľudia. A to očividne nie je prípad ani tohoto pána a jeho rodinnej situácie.
 
mínus indicator plus

 

Každá minca má dve strany, a tu tá druhá strana prezentovaná nie je. Keď sa ale niekto snaží seba vykresliť ako toho "chudáka dobráčiska", ktorý len všetko robil pre dobro iných, a ostatní sú tí zlí a nevďační, tak je tam určite pár zamlčaných obrovských "ale". Absolútne ani slovo o vzťahu k partnerke pred rozpadom rodiny, ani o tom, prečo sa tá rodina rozpadla, a prečo si v zahraničí zostal, aj keď sa ti tá rodina rozpadala. Len aká zlá zlá je tá matka ... To, že sám spomínaš, že si si chcel vydobyť právo byť s dieťaťom aj napriek jeho vlastnej vôli, a ona ťa nakoniec úplne zapudila, myslím, hovorí samo za seba. Keby si bol taký úžasný ocinko, ako sa snažíš samého seba prezentovať, tak by tá vôľa dcéry bola trochu odlišná ...
 
mínus indicator plus

 

A čo čakáte od národa, kde pre vysokú sledovanosť beží užneviemkoľká séria Farmy?
 
mínus indicator plus

 

Argumentácia Singhom, Tomljenovicovou a Shawom :D Dík za pobavenie, ale každý človek znalý v danej oblasti vie, že ich "štúdie" sú presne na úrovni Wakefielda. Je to podplatená banda slúžiaca protiočkovacej lobby, a žiaden seriózny časopis im tie ich výmysly a vykonštruovane závery nechce uverejniť ... http://jama.jamanetwork.com/ar... tu si prečítaj niečo serióznejšie ....
17.09.2015 1:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Zabrús na stránky typu modrý koník, sloboda v očkovaní, časopis Dieťa a pod. a hneď zmeníš názor o tom, čo kto tvrdí ...
17.09.2015 1:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Seriózny výskum urobený bol, a nie jeden. Ani nie tak vek matky, ale vysoký vek otca je v tomto smere dôležitý (o.i.). Čím vyšší vek chlapa, tým vadnejšia spermatogenéza. Vyšší vek u chlapa je spojený s autizmom, ADHD, schizofréniou, nízkym IQ, nábehom na závislosti, atď. Ale pre chlapov je téma ich spermií absolútne tabu, takže tu je ťažko niečo riešiť, ale naozaj milujem, keď nejaký 40-50 ročný ocinko vybliakuje, že očkovanie spôsobilo jeho decku autizmus (len preto, že príznaky autizmu sa prejavujú približne v období, kedy sa dieťa očkuje ... ), pritom kvantum štúdií dokázalo, že je to absolútny nezmysel, ale ľahšie je zvaľovať vinu na iných, než na samého seba ... http://jama.jamanetwork.com/ar...
17.09.2015 1:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A aký súvis má nižšia nervová sústava s vedomím? Bránia sa aj najnižšie organizmy, snáď ich nepovažuješ za bytosti s právami? Taký komár, napr.? Ontogenéza je skrátená fylogenéza. To, že plod je niekde na úrovni spomínanej dážďovky ešte nič nehovorí. Ako som už vysvetľovala, elementárnym faktorom života je vedomie. Ak je vedomie mŕtve, je jedno, že vegetatívne funkcie ešte bežia. Daná osoba je mŕtva a tak sa s ňou aj nakladá. Ak plod-zhluk buniek nemá vedomie, tak nie je osoba a tým pádom nejde o vraždu, lebo neexistuje osoba. Myslím, že alfa ti to už dostatočne vysvetlil, ale to by sme museli na hodinách biológie v prvom rade dávať pozor, všakže? A hlavne, čo sem pletieš nejakú štátom vymyslenú právnu formuláciu s biológiou? Ty rozumieš tomu, že takýmto nezmyselným zákonom by si zároveň rozhodoval o tele ženy? Uniká ti tento elementárny detail??? Ak vymyslíte náhradné maternice a spôsob, akým vybrať plod zo ženy a živý ho preniesť do maternice na donosenie bez ohrozenia ženy, tak prosím, kľudne si potraty zakážte. Ale nikto nemá právo prikazovať žene, aby podstúpila tehotenstvo a pôrod, keď sama nechce. A už vonkoncom by si nemal ako prinútiť ženu, aby nebrala počas tehotenstva teratogénne látky, vďaka čomu by sa narodil totálne postihnutý jedinec neschopný normálneho života.
15.09.2015 0:28 | Oznám správcovi
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME