Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Nádherná Alica
1>
mínus indicator plus

Zavádzajúci nadpis   Zavádzajúci nadpis

Pomýlili ste si s Jánošíkom - ten bral bohatým a dával chudobným. Nie v Durínsku, ale na Slovensku. Na starej keramike (myslím, že to bola fotografia exponátu z niektorého múzea) som videla namaľovaného Jánošíka a nápis "Jánošík ochranca chudoby".
 
mínus indicator plus

Zavádzajúci nadpis   Zavádzajúci nadpis

Alžbeta ako dcéra uhorského kráľa Ondreja II. z rodu Arpádovcov a jeho prvej manželky Gertrúdy Meránskej dostala od svojich rodičov také veno, z ktorého mohla dostatočne prispievať pre svoju novú rodinu v Durínsku a ešte jej zostal dostatok majetku, z ktorého mohla podporovať chudobných. Takže sa opravte - ona nebrala žiadnym cudzím bohatým. Brala zo svojho vlastného a pomáhala chudobným, chorým, starým, hladujúcim, ktorí vtedy v Durínsku treli biedu.
 
mínus indicator plus

Chyby treba napraviť   Chyby treba napraviť

Bratislava nemá dostatočné kompetencie a ani osobitný systém financovania, aby sa vyrovnala so svojimi úlohami a s výzvami hlavného mesta. Vždy to bolo tak. Preto sme sa nikdy v modernej histórii nemohli dostatočne rozvíjať ako by sa na hlavné mesto patrilo. Je to aj jeden z dôvodov, pre ktorý si nás nás ostatné Slovensko neváži ako "svoje" hlavné mesto a nazýva nás "Najväčšia slovenská dedina" a ešte aj všelijako horšie. Z veľkej časti majú aj pravdu, lebo reprezentatívne naše mesto vyzeralo naposledy možno za Márie Terézie. Teraz máme oproti celému Slovensku len nevýhody. Napríklad u nás je pre mladé rodiny finančne najnákladnejšie získať byt a u nás sa aj najťažšie žije dôchodcom. Myslím dôchodcom s bežnými dôchodkami, nie tým, ktorí boli pred dôchodkom solventnými podnikateľmi alebo aj pseudopodnikateľmi, ministrami, prezidentmi, poslancami atď.
 
mínus indicator plus

 

Väčšina detí v tejto krajine zomrie preto, lebo ich život je umelo "prerušený." Myslím si, že rómskych detí nie je veľa medzi nimi.
 
mínus indicator plus

 

Nerúhaj sa, janko. Boh existuje napriek tomu, že tebe sa to nepáči.
 
mínus indicator plus

Trajan, prečo spotvoruješ   Trajan, prečo spotvoruješ

meno môjho národa? Keby si tak spotvoril meno istého iného národa, možno by si bol už vo väzení. Výsmech môjmu národu je na rozdiel od toho beztrestný. Čo sme ti spravili, keď si voči nám tak dovoľuješ? Či ti prekáža už len ten samotný fakt, že existujeme?
 
mínus indicator plus

 

Volím KD ŽP.
 
mínus indicator plus

K tým paradoxom   K tým paradoxom

Pripraviť o život nenarodené dieťa - úplne beztrestné.
 
mínus indicator plus

Ako vrchná veliteľka   Ako vrchná veliteľka

ozbrojených síl nedostala z NATO príkaz nejsť teraz do zahraničia? Pozrite si príspevok od tom222 aj príspevky tesne pod ním. Je to strašné!!! Všetka tá hrôza sa deje na území člena paktu NATO, v ktorom sme aj my.
 
mínus indicator plus

V Česku rozbiehajú   V Česku rozbiehajú

odluku Cirkvi od štátu. Preto je dobré, keď údržbu cirkevných budov, ktoré sú kultúrnymi pamiatkami, bude financovať štát. Vtedy bude môcť Cirkev financovať skutočne iba cirkevné aktivity.
 
mínus indicator plus

Tie dámy sú múdre   Tie dámy sú múdre

aj šikovné.....ale s Hlinom si dať rady nedokážu. Ani s jeho pusinkovaním sa s Progresívcami, ani s jeho napomáhaním Progresívcom k podpore LGBTI si dať rady nedokážu. Preto volím KD ŽP.
 
mínus indicator plus

 

Volím KDŽP
 
mínus indicator plus

 

Klikám plusku +
06.10.2019 18:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Na samotnom slove nie, ale   Na samotnom slove nie, ale

na tom, že sa často používa ako nadávka. To by sa malo zmeniť.
 
mínus indicator plus

Očkávam vo voľbách členov KDŽP   Očkávam vo voľbách členov KDŽP

na kandidátke SNS. Zakrúžkujem niekoho zo SNS a niekoho z KDŽP, ak budú na kandidátke z oboch strán takí, ktorým dôverujem. Dúfam, že sa tieto 2 strany dohodnú takto. Nie ako koalícia, iba možnosť kandidovať.
 
mínus indicator plus

Vedia, do čoho idú   Vedia, do čoho idú

V budhistických kláštoroch je tiež povinný celibát. Budhistickí mnísi si ho nevyberajú dobrovoľne, rodičia ich darujú kláštoru v detskom veku. Katolícki rehoľníci/rehoľníčky/kňazi si celibát vyberajú v dospelom veku a dobrovoľne. Dokonca majú niekoľko rokov na rozmyslenie. Kňazi počas vysokoškolského štúdia, rehoľníci majú noviciát aj možnosť dočasných sľubov, lebo majú život ťažší o rehoľnú chudobu a poslušnosť. Keď sa rozhodnú povedať Bohu ÁNO, majú to spraviť po zrelom uvážení.
Reakcia k téme: Nerušte celibát!
02.10.2019 14:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vedia, do čoho idú   Vedia, do čoho idú

Manželskú vernosť si sľubujú navzájom dvaja dospelí ľudia. Mnohí vernosť dodržia. Poznám aj takých, ktorí nedodržali. Prečo? Lebo dodržať vernosť je niekedy ťažko, len niektorí to zvládnu. V príspevku vyššie cituje diskutér Bibliu, keď učeníci tvrdili, že je lepšie (t.j. ľahšie) neženiť sa ako byť celý život verný jedinej žene. Asi mali svoje skúsenosti, ak nie vlastné, tak zo svojho okolia.
Reakcia k téme: Nerušte celibát!
02.10.2019 14:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pápež nemá v pláne rušiť celibát   Pápež nemá v pláne rušiť celibát

Povedal to jednoznačne, jasne a veľakrát. Pochybujem, že pápež číta blogy na slovenskom Sme. Tak neviem, na koho sa autor blogu so svojou žiadosťou obracia. Na Pána Boha?
Reakcia k téme: Nerušte celibát!
02.10.2019 13:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Preto mi svedomie nedovolí   Preto mi svedomie nedovolí

voliť KDH. Budem voliť KDŽP. Z toho, čo je na politickej scéne, najviac zodpovedajú mojim predstavám.
 
mínus indicator plus

V tomto má Matovič pravdu, že   V tomto má Matovič pravdu, že

Hlina kresťanských voličov predal hneď pri prvej veci. Pri tých registrovaných partnerstvách.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME