Pondelok, 27. január, 2020 | Meniny má Bohuš

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: vesmirnavzducholod
1 >
mínus indicator plus

 

Zabudol som, ako sa volala tá redaktorka rtvs, čo si na facebook sťažovala na černotu, čo jej v noci lozila po streche za účelom recyklácie odkvapu a následne ju vyhodili. Jasné, od deportácií to má dosť ďaleko, ale aj keď svet v knižke Prekrásny nový svet bol oproti 1984 celkom príjemné miesto pre svojich občanov, stále išlo o totalitu. Mimochodom, toto nie je verejné diskusné fórum - osobne napríklad čakám, kedy zrušia youtube kanál ĽSNS (čo je ""obvykle"" jediný spôsob, ako sa dozvedieť o tejto parlamentnej strane viac).
 
mínus indicator plus

 

Prečo by nikdy nemali voliť slušného politika? Pokiaľ viem, sociálne opatrenia je možné prezentovať bez toho, aby sa skĺzalo do komunizmu, tak prečo by to nemalo platiť aj na nacionalistické bez skĺzania do vyhladzovacích táborov?
 
mínus indicator plus

 

Miešaš dve veci - ktokoľvek čokoľvek spraví tvojim autom, nemáš za páchateľa/vodiča trestnoprávnu zodpovednosť (výnimkou, ak to tak možno nazvať, môžu byť iné trestné činy ako napr. navádzanie na trestnú činnosť, zločinecká skupina a pod.). Čo sa týka objektívnej zodpovednosti za hypotetický priestupok ako hate speech, väčšina ľudí je z IT dosť mimo, aby sa tomu vedeli brániť. Nehovoriac o tom, že hate speech sa dá písať ako slušný názor v mantineloch liberálnej demokracie, viz históriu mojich komentárov.
 
mínus indicator plus

Niektoré aspekty mi prídu zbytočné   Niektoré aspekty mi prídu zbytočné

Napríklad moc nerozumiem tomu počítaniu ľudí v autobusoch. Počet nastupujúcich sa dá najpresnejšie zistiť z dopravných kariet (alebo SAD tento údaj pred mestom tají?) a počet vystupujúcich použitím nejakého modelu, kde sa vezme spätná jazda na tú istú kartu v ten istý deň z tej istej lokality. Každopádne by ma zaujímalo, či do prieskumu autori zahrnú aj mestom sľúbené, územným plánom potvrdené a Rybníčkom, Minarechom, SADkou a zvyškom zodpovedných odignorované autobusové zastávky na Brnianskej a na vinohradoch (tramínová).
 
mínus indicator plus

 

Ani nie, pretože polopravda je stále lož - aspoň vieš, že sa niečo stalo a v prípade záujmu máš možnosť overenia. Ako väčšie nebezpečenstvo vnímam selektívne informovanie, čoho sú v otázkach LGBT, moslimov, Sulíka, fašistov atď mainstreamové plátky plné alebo prázdne - podľa toho, ako udalosť zapadá do ideologických okuliarov redakcie.
 
mínus indicator plus

koniec liberálnej demokracie neodvratný   koniec liberálnej demokracie neodvratný

Liberálna demokracia končí, je len otázkou, či ju vystrieda extrémny progresivizmus alebo extrémny nacionalizmus.
 
mínus indicator plus

Nezmysel   Nezmysel

Taký poslanec Mizík či Mazurek určite majú kopu známych, ktorých ich podporujú, ale nechcú prispievať pod vlastným menom a poslanci by im poskytli prihlasovacie údaje k svojmu účtu. To by pojem trollovacia farma dostal úplne nový význam. Mimochodom, tvoj návrh by umožňoval doxxovanie. Možno ideš na vlne doby, ale o takých 20-30 rokov by ťa tvoje dnešné názory diskvalifikovali z politických ambícií.
 
mínus indicator plus

to odmietanie židov malo logiku   to odmietanie židov malo logiku

Do Palestíny ich posielať nemohli, lebo Britská správa mala už i tak problémy udržať pod kontrolou arabov. Do USA ich tiež vo veľkom brať nemohli, lebo tam bola problematická ekonomická situácia. Je jednoduché haniť iné národy za to, že odmietali židov, ale niekedy prosto záujem udržať vnútornú stabilitu bol dôležitejší, než záujem cudzích občanov.
 
mínus indicator plus

nesúhlasím   nesúhlasím

k bodu 2) programu, mimo nadpisu, tomu cigánskemu (osadníckemu) dávajú autori prívlastky, ako teroristický či extrémisticky. Podobne ako je moslimský extrémizmus, či belošský extrémizmus, autori volebného programu vytvorili frázu cigánsky extrémizmus. Možno blbosť, ale ak by existoval, bol by postihnuteľný. 4) v programe správne použili slovo "imigranti" miesto slova "utečenci". Tu si treba uvedomiť, že každý má právo e/i/migrovať, ale cieľová krajina migranta nemusí prijať. Na tom nie je nič zlé. Mimochodom, ak by sme sa striktne držali tebou spomenutého dohovoru, mohli by dokonca písať odmietať aj utečencov, pretože Slovenská republika nesusedí so žiadnou krajinou, ktorej prenasledovaní obyvatelia by mohli hovoriť, že majú právo újsť na Slovensko a Slovensko má povinnosť dať im azyl.
08.05.2019 13:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

hanba za krátky citát bez odkazu?   hanba za krátky citát bez odkazu?

To posolstvo šíril môj predrečník - v menej podpory tolerancie. Ja som ho len upozornil, že takmer rovnaké slová použil aj terorista. A to prosím pekne fakticky s kratučkým citátom, ale tak, aby som ho nepodnecoval vygoogliť si na internete kompletný manifest Brentona Tarranta. Ak je toto dôvod aby si presvedčil admina na zmazanie toho príspevku, tak neviem, či sa smiať, či plakať. Nie nad tebou, ale nad redakciou, ktorá na jednej strane hovorí overujte si fakty, ale tu to zjavne neplatí.
 
mínus indicator plus

 

Ak chceš garantované parkovanie, tak existuje jednoduché riešenie - kúpa alebo prenájom parkovacieho miesta. Pokiaľ by sme mali mať garantované parkovanie, tak by väčšina mesta vyzerala tak, ako obchodné centrá na periférii - bod záujmu obkolesený rozsiahlou asfaltovou plochou - potom by si nadával, že kvalita a hodnota tvojho bývania klesla.
 
mínus indicator plus

 

Ak by sme ostali pri analógiách, takže si vlastne podporovateľ berlínskych či pražských squatterov? Lebo však oni len využili bývanie tam, kde to nemajú potvrdené zápisom v katastri, alebo majiteľ auta namaľovanou čiarou na ceste. Každopádne čo sa týka garantovaných parkovacích miest, áno, niekde to tak majú. Napríklad tie parkovacie potvrdenia v Tokyu, bez ktorého si môžeš ísť pískať.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

výhodou EÚ je deficit demokracie   výhodou EÚ je deficit demokracie

Keď vezmeš do úvahy, že celkovo je v EP nejakých 750 poslancov a Slovensko zastupuje 13 kusov, pričom najúspešnejšiu stranu a jej voličov zastupujú len 4 poslanci, tak pre Slovensko je najdôležitejšie, že Europarlament má len veľmi slabé právomoci. Takže za seba, voliť idem zo zvyku - za posledné zhruba dve dekády som nevynechal ani jedno hlasovanie. A čo sa týka pozície SR v rámci EÚ, sú tam aj dôležitejšie orgány, v niektorých prípadoch aj s právom veta.
 
mínus indicator plus

 

Zjavne to problém je a časom budeme musieť ustúpiť od propagovania správania (daj si ochranu a budeš v pohode), ktoré v praxi nefunguje.
 
mínus indicator plus

 

čiže nepolitický (napríklad vedecký) rasizmus je úplne OK. Je mi ľúto, ale s takýmto prístupom v dnešnej spoločnosti neuspeješ - ani u rasistov, ani u "liberálov".
 
mínus indicator plus

 

vybudovanie parkovacieho miesta stojí 2.000 eur. Nech bez údržby (mimo zimnej a dopravného značenia) vydrží 20 rokov - to je 100 eur na miesto za rok. Bez zohľadnenia dažďovej vody, stratenej príležitosti za inak nevyužitý pozemok, stratených daňových príjmov za produktívnejšie využitie pozemku...
 
mínus indicator plus

čiže kresťania a turisti   čiže kresťania a turisti

tí prví nastavia aj druhé líce a tí druhí vedeli, že Srí Lanka nie je Island či Japonsko...
 
mínus indicator plus

 

Nie som si celkom istý, či je možné spoplatňovať parkovacie miesta bez ich reálneho vyznačenia. Samozrejme to by sa dalo zmeniť, ale problém je, že ide o celoslovenské predpisy - takže to by si veľmi rýchlo zistil, čo je to daň, ak by si odparkoval niekde v dedine s takouto parkovacou politikou, ktorá nemá a ani mať nebude aspoň jedno verejné parkovacie miesto. A ďalší maličký problém s tebou navrhovaným systémom prerozdeľovania výberu - áno, asi by to bolo spravodlivejšie, na druhej strane, môžeš sa na to pozrieť aj so snahou znížiť motiváciu na prepravu autom, ak to nemusí byť potrebné (bydlisko-zamestnanie-obchod-bydlisko) v rámci mesta. Ono nakoniec to auto nie je na parkovanie, ale na presun z bodu A do bodu B a s týmto má problém každé väčšie mesto bez ohľadu na hustotu a štýl zástavby.
 
mínus indicator plus

 

V našich podmienkach (do priemyselnej revolúcie) sa človek mohol ako tak zregenerovať v zimnom období, južanské krajiny majú siestu... Každopádne najviac záleží na pracovnom tempe.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME