Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: optimista mišo
1>
mínus indicator plus

J. Remešíkovej:   J. Remešíkovej:

Nad očakávanie vzhľadom na predchádzajúci text blogu. Nie vzhľadom na osobu slečny Moniky. Ak je foto skutočne jej a nepíše pod pseudonymom, tak ju osobne ani nepoznám.
 
mínus indicator plus

 

https://opusdei.org/sk-sk/arti... https://www.cbdb.cz/kniha-2164... Kniha manželů Hahnových je autobiografickým svědectvím, rodinným románem, "teologickým thrillerem" i milostným příběhem, pojednávajícím o dobrodružné duchovní pouti obou manželů, hledajících tvář i srdce Kristovy Nevěsty, Církve. Jedním z cílů této publikace je zdůvodnit a vysvětlit svým protestantským přátelům a bratřím v Kristu, proč se s takovou důsledností připojili ke katolické Církvi. Dalším cílem je podnítit katolíky k tomu, aby dobře znali a žili svou víru a aby se věrně, autenticky a s nadšením snažili naplňovat poselství Druhého vatikánského sněmu o všeobecném povolání všech křesťanů ke svatosti.
15.10.2019 13:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pekný záver blogu. Nad očakávanie :)
 
mínus indicator plus

 

Zachránil veľa životov, napravil po svojich kolegoch množstvo spackaných operácií.
 
mínus indicator plus

 

Myslím odvolaného prof. Šteňa a tak isto jeho syna. Obidvaja patria k výnimočným neurochirurgom.
 
mínus indicator plus

Poďakujte mu,   Poďakujte mu,

že neodišiel do zahraničia. Málo štátov má takého odborníka.
 
mínus indicator plus

Rodičia MAJÚ právo   Rodičia MAJÚ právo

U nás platí slobodná voľba lekára a za dieťa má právo rozhodovať jeho zákonný zástupca, teda sanozrejme rodič.
 
mínus indicator plus

Junior je tichý pracant   Junior je tichý pracant

Junior je výborný odborník, v zahraničí uznávaný, len má jednu chybu, že nemá široké lakte.
 
mínus indicator plus

Šteňo je kapacita   Šteňo je kapacita

Nepotrebuje si priplácať. Keby pracoval v zahraničí, dávno je miliardár. Žiarlia naňho motovidlá, ktoré po odbornej stránke nie sú schopné s ním držať krok.
 
mínus indicator plus

 

Celé okolie Dukly bolo husto zamínované. Kto vtedy nestúpil na mínu, mal veľké šťastie. Rozkaz znel :Prejsť za každú cenu. Preto bolo vtedy veľa mŕtvych aj ranených.
 
mínus indicator plus

Čujte, Slováci!   Čujte, Slováci!

"Keď sa naskytne príležitosť byť na svoju krajinu hrdý, netreba ju premrhať." László Solymos vám musí toto pripomínať, Slováci, inak by ste to nevedeli! Alebo by ste sa báli priznať, že ste na svoju krajinu hrdí?
 
mínus indicator plus

Karolína O.   Karolína O.

Nemôže predsa "aspoň platiť" na deti, ktoré nemá. Ani vytvoriť s ich neexistujúcou matkou žiadnu rodinu. Ani fungujúcu, ani takú naoko. Pozrite sa lepšie na svoj text v blogu, na ktorý som odpovedal. V mojej odpovedi som dal text do úvodzoviek."majú deti a tvária sa, že nemajú". Ak ide o nepravdivé klebety o človeku, že má nemanželské deti. Viem o konkrétnych prípadoch takých klebiet, na šťastie sa netýkali mojej osoby. Odpísal som, že keby to bola pravda, matky tých detí by ho zrejme naháňali po súdoch skrz výživné.
30.09.2019 9:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To sa dá?   To sa dá?

"ako je možné, že majú deti a tvária sa, že nemajú" Otec dieťaťa musí platiť výživné, aj keby sa tváril akokoľvek, na súde by mu to neprešlo, lebo mu výšku výživného určí súd. Inak je to v prípade, ak o niekom baby klebetia, že má nemanželské deti, ale nie je to pravda. Dobrá povesť takého človeka je síce v háji, ale výživné nemá na koho platiť, keďže v skutočnosti nemanželské deti nemá.
30.09.2019 8:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pýtaš sa, ako by si predstavoval vynucovanie zákona Trestať treba potratárov, teda tím ľudí, ktorí sa podielali na vykonaní potratu. Keď inak nie, aspoň vysokými finančnými pokutami. S výškou pokuty podľa stupňa spolupráce. Tak isto ľudí, o ktorých by sa dokázalo, že matku na potrat nahovárali či nútili. Matka by mala byť bez trestu. Dosť je na celý život potrestaná myšlienkou, že si objednala zabitie svojho dieťaťa. To je trest, ktorý bude znášať doživotne.
 
mínus indicator plus

Treba im to spočítať   Treba im to spočítať

vo voľbách! Vidia len svoje záujmy a stranícke piesočky. Životy bezbranných sú im ukradnuté.
 
mínus indicator plus

Vôľa národa je iná!   Vôľa národa je iná!

Dve tretiny Slovákov nepovažujú právo ženy na potrat dieťaťa, ktorému už bije srdce, za správne. Ďalších takmer 10% sa v prieskume nevyjadrilo. Vyplýva to z prieskumu vykonaného 11.-17. septembra.
 
mínus indicator plus

 

"Som hrdý, že som Slovák, moje plemä ladné sto miliónov duší číta, nad pol svetom vládne.... ----Jeden brat môj palmy sadí, druhý večné vidí ľady, tretí moru vládne. (Svetozár Hurban Vajanský) Pravda, pod bratmi Slovákov myslel Vajanský všetkých Slovanov.
Reakcia k téme: Goodbye slovenský jazyk
23.09.2019 1:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aj Bačova žena z drámy Ivana Stodolu to mala ťažšie. Vyriešila to nie veľmi príťažlivým spôsobom, hoci rozumiem, že tým chcela byť čestná k obidvom mužom.
21.09.2019 1:48 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME