Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: izirajder
1 >
mínus indicator plus

 

Bol som vynikajúci študent na strednej škole a riaditeľka raz povedala, že práve takíto mávajú problémy na vysokej škole. Nechápal som. Potom to prišlo. Ťažko som si zvykal na tú samostatnosť, ku ktorej som predtým nebol vedený. Ani vreckové som predtým, nedostával. Čo som potreboval a rodičia odsúhlasili, že to je rozumné, tak som na to dostal peniaze. Nevedl som sa sústrediť na nový spôsob učenia a nasilu to nešlo. Sklamal som rodičov, lebo by som vraj zvládol aj dve vysoké školy naraz a popri tom v noci brigádovať. Určite je lepšie ak je človek samostatnejší už pred nástupom na vysokú školu a vie sa rozhodnúť podľa vlastnej hlavy a podľa svojich očakávaní.
 
mínus indicator plus

 

Tie baby už majú dnes 40...
Reakcia k téme: Žena
09.08.2019 23:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Súhlasím. Pamätám si príjazd priamo z Ivanky, boli sme v areáli na bicykloch, tie sme si dali na jednu kopu. Pivo sme brali od chlapíka, čo tam mal len sud s pipou, takže žiadne státie v rade.
09.08.2019 23:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Situácia: Vodič sa pozrie, a nevidí chodcov, ktorí by chceli prejsť cez priechod pre chodcov. Pokračuje ďalej a zrazí sa s cyklistom, ktorý išiel cez priechod pre chodcov v sedle bicykla. Vodič ho nevidel, lebo sa pozeral iba na vzdialenosť, z ktorej môže ísť chodec rýchlosťou chôdze a nie cyklista rýchlosťou jazdy na bicykli. Kto bude vinníkom nehody?
Reakcia k téme: Absolútna prednosť chodcov
09.07.2019 8:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

skús vygúgliť skúsenosti predávajúcich a sprav si o tom vlastný názor
Reakcia k téme: Predávame jazdené auto
09.07.2019 7:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A takto to vyzerá, keď sa spojí protijadrová loby s amaterizmom Fičí.
 
mínus indicator plus

 

Určite málo a určite mnohí z nich z nich si za to môžu sami. Počas svojho dospievania a aj pracovného života som stretol mnoho ľudí, ktorí chodili do školy sa len vycikať a najesť, doma sa učili len pred písomkou a nerobili nič navyše, aby zvýšili svoju cenu na trhu práce, niektorí aj robili, ale hneď po zamestnaní si zvýšili svoje pravidelné mesačné výdaje do výšky svojej mzdy, aby im náhodou nezostali zbytočné peniaze. Ale dá sa to, mať nadpriemerný príjem z poctivej práce a úspory na horšie časy, len pre bežných Slovákov to nie je bežné ísť tak ďaleko mimo komfortnej zóny.
 
mínus indicator plus

 

Ono to je dobrovoľné rozhodnutie ľudí ak si navýšia si pravidelné mesačné výdaje do výšky svojho príjmu, prípadne vyššie a žijú aj na dlh a sú z nich otroci
 
mínus indicator plus

 

Predával som už všeličo cez inzeráty a moja skúsenosť je taká, že 9 z 10 ľudí, čo odpovedajú na inzerát sú hlupáci. Moja rada: Všetko presne uviesť v inzeráte a potom už slušnosť bokom. Ak si niekto neprečíta inzerát a pýta sa, to čo už je napísané, takého hneď zrušiť. Ak niekto nechápe, že ten druhý obeduje, tak taký sedlák isto nebude ani serióznym kupcom niečoho, čo má hodnotu cez 10 000 €, bez pardonu položiť telefón.
Reakcia k téme: Predávame jazdené auto
13.05.2019 10:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A práve preto preferujem samoobslužné predajne so samoobslužnými pokladnicami.
Reakcia k téme: Kúpiť žiarovku
13.05.2019 9:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Rozhodujeme sa my, ale tie naše rozhodnutia vedia veľmi dobre manipulovať. Napríklad cenou. Pre obchodné reťazce je výhodnejšie mať balené výrobky a nevratné obaly, majú s tým menej roboty a potom aj nižšie náklady. Ponúkajú aj alternatívu, len aby bola akože ponuka, ale zákazník si povie, že sa mu to neoplatí.
Reakcia k téme: Otvorený list pre LIDL
10.05.2019 9:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

"25 filmov, ktoré vás o nacizme a fašizme naučia viac než učebnice dejepisu" Čiže učebnice dejepisu sú tak slabé, že sa viac naučíme z komerčných a propagandistických filmov.
 
mínus indicator plus

 

Podobne by sa dala vypočítať aj skutočná cena neplateného sexu a vyjde Vám, že ten platený vychádza lacnejšie.
 
mínus indicator plus

 

Porovnávate jablkovú detskú výživu s hruškovicou. Píšete nezmysly. Dovolenka je pracovné voľno na zotavenie. Lietadlo Vás zvezie na výlet, zájazd, pobyt, atď., dá sa to aj bez dovolenky. Aký tlak v motore? Tlak paliva, oleja, nasávaného vzduchu, spalín? Viete o leteckých motoroch aspoň 5 % toho, čo vie posádka? Veliteľ lietadla (kapitán) spolu s prvým dôstojníkom majú toľko intelektu, vzdelania, skúseností, psychiky aby sa vedeli rozhodnúť najlepšie ako sa dá, oni tiež vsádzajú do toho svoje holé životy. Do lietadla sadáte dobrovoľne a súhlasíte s tým, že za let bude zodpovedať kapitán. To nie je nejaká politika, že by nejaký pasažier zmenil pravidlá počas letu, svojimi rečníckymi schopnosťami a populárnymi sľubmi spôsobil vzburu a prehlasoval kapitána.
29.04.2019 11:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

"Veľkonočné sviatky pokazili motorkári"? A čo potom tie atentáty na Srí Lanke? "čo robí motorkára motorkárom - vie že druhým ľuďom robí zle a robí mu to dobre." Nesúhlasím. Jazda na motorke je takisto radosť, vášeň. Motorka nie je ako štetec, že nikto okolo to nevníma, že maľujete obrazy pre radosť. Keď niekto pritom obťažuje okolie, tak to preto, že je bezohľadný a to by bol aj s príklepovou vŕtačkou, či elektrickou gitarou v sobotu o 7 ráno.
23.04.2019 14:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

V minulosti to boli pre mladých prvé erotické zážitky a prvé skúsenosti s alkoholom. Jasné, že sa na to tešili. Už len tá symbolika, že mohli všetky pohlavne zrelé samice "vyšibať" a postriekať. Baby to neznášali, ale žiadna nechcela byť tou jedinou, ktorú nikto nevyšibe.
 
mínus indicator plus

 

Pobavil som sa: "štvrnásťročná" a "minimálne polovicu vodičov tvoria ženy" ....to kde, na ostrove Lesbos? Problémom je úroveň pneuservisu(ov). V serióznom servise by mal byť zákazník na prvom mieste, nezávisle na pohlaví. Pracovníci by mali zákazníkom ukazovať svoju odbornosť a nie svoju "mužnosť".
Reakcia k téme: Pneu len pre pánov
23.04.2019 8:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Prečo dávajú tým psom žrať návnady?? Aha, to ony samé nájdu a zožerú, keď ich na tie miesta majitelia zoberú, aby sa tam vykakali
 
mínus indicator plus

Mám na to rovnaký nádor/národ/názor   Mám na to rovnaký nádor/národ/názor

Upresnime si pojmy: Dovolenka je pracovné voľno na zotavenie s náhradou mzdy. Na to má nárok aj učiteľ, aj iní zamestnanci. Pobytový zájazd k moru je produkt/služba/činnosť, na ktorú je potrebné mať voľno z práce a finančné prostriedky. Nie je to nijak štandardizované ani uzákonené a taktiež to nie je ani životná potreba. Je to taká spoločenská "norma". Mnoho ľudí prežije/prežilo šťastný život aj bez toho. Napríklad môj prastarý otec. Bol poľnohospodár a mal 13 detí. Keby mu niekto z rodiny navrhne aby šli k moru, tak by použil výraz WTF, keby vtedy existoval. "V lete cez žatvu, keď je najviac roboty? 700 km v tej najväčšej horúčave k nejakej slanej vode?" Keď sa na to pozriem jeho očami, tak mi ten dnešný trend tiež príde absurdný. Ako keby sa nedalo ísť stanovať k blízkemu jazeru. Môj dedo, ten už bol modernejší. Ten už aj letel lietadlom. Síce len okolo letiska, lebo ako pozemný personál mal na starosti zameriavanie zbraní na lietadlách počas druhej svetovej vojny. Za túto službu vlasti bol odmenený plavbou po Čiernom mori smerom do sovietskeho pracovného tábora na lodi plnej zajatcov a vojnovej koristi. Dožil sa 94 rokov a to boli jeho jediné zážitky s morom a lietaním. Takže ak by malo byť niečo zaslúžené, tak to by mali byť ISTOTY.
18.04.2019 8:53 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME