Štvrtok, 2. apríl, 2020 | Meniny má Zita

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: petersonm
1 >
mínus indicator plus

Ano na SVK   Ano na SVK

Ano. Na SVK je vsetko mozne. Odporucam najblizsie vytvorit psiu budu velkosti 2 poschodovej bytovky. Z zmysle SVK posudzovania to nikdy nebude drevodom, a tak si ju mozes polozit rovno pred SND. A co je este zarazajucejsie. Nie je to stavba. A preto ti nema kto a kolko vyrubit platby za pouzitie priestranstva.
 
mínus indicator plus

Hej.  Zial su.   Hej. Zial su.

Poznam ich. Iba mi nedalo nepichnut si, ze necinnost v povinnostiach takym dovodom nie je. Aj keby 150 poslancov 4x12 mesiacov nic nerobilo, len by brali plat za nepritomnost, tak stale by prezident nema k dispozicii dovod ich rozpustit, hoc aj v 47. mesiaci, hoc by to bolo namieste. Uznaj sam, ze ide o dieru v zakone. Zaroven su dane lehoty rozpustenia. Tie mi pridu tiez enormne dlhe....
 
mínus indicator plus

Ja z postu   Ja z postu

prezidenta by som rozpustil parlament. Neplnenue ustavnych povinnosti- moze existovat viac vazny dovod rozpustenia?
 
mínus indicator plus

Ach tie bratislavske namestia   Ach tie bratislavske namestia

Ach tie bratislavske namestia, ktore su namestia len podla nazvu, ktore maju adresu tak ledva s cislom 1, ktore su vlastne len placom z inej ulice, alebo len prepojovacou chodbou, dvorom, alebo len vnutrom krizovatky.... Katastrofa. Podla tohto vzoru pomenovania dlazby prosim pomenovat na namestie plac pred starou trznicou, parkovisko pred MV, ...
 
mínus indicator plus

Pred dvoma rokmi   Pred dvoma rokmi

som kupil novy hyundai i20, ma uz 91000 km, naftak. Nema chybu vo vykone. A okrem auta samotneho, napriklad hill asist, ovladanie hlasom, dazdovy senzor, vypocet dojazdu, chladiaca schranka, a vysavanie v strbinach, len pikosky, su v nom lepsie ako v bmw trojke, ktora je nowsia a tvari sa, ze je nadupanejsia.
 
mínus indicator plus

pozerám   pozerám

pozerám, že samotný juls nám robí zo slovenčiny mix, a pri tom u nich by som čakal jednoznačnosť. Mne príde prirodzené žena, ženy, žien a ulica, ulice, ulíc. A keďže žemľa je ulica, tak mi žemlí neťahá uši. a keďže žemľa nie je žena, tak mi žemieľ tahá uší. No pomiešať skloňovanie vzoru žena a ulica, to už je silná kíva! Najbližšie neodbočím z ulíc, ale odbočím z uliec Najbližšie sa nespýtam žien, ale sa spýtam žín. Paráda to tí tam v julse.
04.04.2019 14:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Interpunkcia   Interpunkcia

Interpunkcia a diakritické znamienka. Pre teba všetko jedno.
 
mínus indicator plus

Interpunkcie som v tvojej   Interpunkcie som v tvojej

Interpunkcie som v tvojej reakcii napočítal až až.
 
mínus indicator plus

Nuž chlape   Nuž chlape

asi by si si mal opäť prečítať kódex bloggera a kódex diskutujúceho. V diskusiách sme sa tyká, nepísané pravidlo. Ak nevieš ustáť tykanie, neprisievaj do blogov, nehraj sa. Ale sa preklasifikuj na skutočného novinára so všetkými zákonmi, ktoré sa k tejto profesii viažu. Načatú tému môjho povolania nemá zmysel rozdiskukutovávať, nevydávam v mene učiteľstva stanoviská, tak ako ty v mene tvojej profesie. Zakrývanie sa za inú profesiu? To sú len tvoje dohady. na základe čoho si dospel k presvedčeniu, že som mal potrebu uviesť dezinformáciu do profilu? V poslednom rade: rozdiel v diskutérovi a bloggerovi je v tom, že ja noviny čítam, kým ty ich píšeš. Čítacích zariadení je dnes k dispozícii milión, počnúc papierom, cez pc, tablety, mobily, končiac televízorom.... Každé zariadenie ma iné možnosti zapísania diskusného príspevku. Overovať preto text diskusného príspevku nedáva zmysel.
 
mínus indicator plus

Ad 1   Ad 1

Ad 1 c diskusiách sme sa tyká Ad 2 diskusný príspevok možem v pohode napísať na tablete, na mobile, možem mať v ponuke tisíc T9, či íných automatov na dokončovanie slov. Ad 3 Diskutér nie je blogger. Nepripravuje si blog adekvátne dlhý cas.
 
mínus indicator plus

Veď   Veď

o to ideUž som napísal aj viac do oči zle napisane reakcia aby to bloggerovi udrelo do oci Rozdiel je v tom, že ja nie som autorom bloggu, a nie som ani blogger, nesúhlasil som s podmienkami publikovania, neprezentujem sa ako novinár...
 
mínus indicator plus

Vďaka   Vďaka

za ďalší príklad.
 
mínus indicator plus

Moja reakcia je znova   Moja reakcia je znova

na interpunkciu. Otáznik nemá mať medzeru pred sebou. Je proste nalepený na predchádzajúce slovo. Z teba bude veľmi zlý právnik. Pretože myšlienku, ktorú nosíš v hlave nevieš korektne zapísať. A potom sa budeš dušovať, že čitateľa, ktorému dáva iný význam, nenaučili čítať. Ja súdim, že teba žiaľ nenaučili písať - a len pomaly vidím progres, že máš tendenciu na samodovzdelanie sa. Príklad. Nie som sám. Nie, som sám. Nie som, sám. Interpunkcia je v zapísanom texte nevyhnutnosť. Preto nerozumiem, prečo, ak vieš, že v jej zápise máš medzery, sa brániš dať si odkontrolovať text pred postnutím!
 
mínus indicator plus

Presne!   Presne!

Presne! Polystyrénom polepíš a zbrúsiš na akúkoľvek karosériu
 
mínus indicator plus

Aha, takže   Aha, takže

potrubie unesie váhu niekoľkých niekoľkotonových zvodidiel. ale neunesie váhu dopravy? Zaujímavé, že v čase stavby Triblaviny sa cez takýto pás jazdí!? R1 a D1 nie sú cesty zhodných parametrov, no aj nižšia trieda R1 v úseku TT-BA by výzarne pomohla pri rekonštrukcii D1 v úseku TT-BA. Plus rozdiel je v tom, že v BA nevyústi pri paralelnej komunikácii celá doprava v BA v jednom bode.
 
mínus indicator plus

Dodnes   Dodnes

Dodnes som nepochopil, prečo sa nepostaví najprv R1 z TT do BA, potom premávka z D1 od TT sa nepresmeruje na R1, čím sa celý úsek D1 uvoľní pre stavbárov a bez premávky ju môžu prestavovať. zároveň nechápem, prečo sa v celom úseku rozširuje D1 o 1 pruh zľava aj zprava, keď na mnohých úsekoch stačí stavebne riešiť iba 2 pruhy z jednej strany a prekresliť stredovú čiaru.
 
mínus indicator plus

Otázne je,   Otázne je,

ako dopadneš, keď od tej istej trafostanice sa začne dodávať energia nie len do tvojho autá, ktoré nabíjaš na stojane, kde prespávaš, ale odrazu tam v blízkosti pribudne susedovo elektroauto, ktorý rovnako spotrebováva elektrinu na kilometre, potom manželkino, susedovej manželky, atď.... Nuž taká milá stvrť 50 rodinných domov, kde sa v noci nabíja 60 áut - myslíš, že terajšia distribučná kabeláť to utiahne?
Reakcia k téme: Môj rok s elektromobilmi
07.01.2019 10:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ako zastaviť čas   Ako zastaviť čas

Ako zastaviť čas
07.01.2019 10:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Máme veľmi   Máme veľmi

nekvalitných. Osobne som nadobudol dojem, že keď som po 16 rokoch odchádzal zo školstva ja, že som už posledný, že všetci lepší odo mňa už predo mnou odišli. Ostali vo valnej väčšine slabí.
19.12.2018 13:07 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME