Piatok, 17. január, 2020 | Meniny má Nataša

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Lutila
1 >
mínus indicator plus

aha, ty sa nebojíš   aha, ty sa nebojíš

politiky Smeru a kradnutia, ale moslimov v UK áno...nuž, tak to aj vyzerá, Kaliňák sa smiechom aj rozreve, tak plať 25000 polišov, ktorí strážia 15 moslimov, ktorí robia u nás kvalitnú prácu - aj lekárov tam, kde takí ako vy umývajú schody.
Reakcia k téme: Pred utečencami neutečieme
10.01.2016 21:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

argumenty?   argumenty?

za argumenty sa považujú vlastné pomotané myšlienky a fakty?nie náhodou fakty overené a objektívne??:viete, právo na názor má každý, ten je subjektívny, ale aj na vlastné fakty? tak to máte pekne pomýlené, ale ako chcete, rušiť, žalovať a nahlasovať iný názor ako je váš, patrí do portfólia štbákov a ich pohrobkov a vy k nim patríte- povracala by som sa sama zo seba, ak by som tak konala ako vy
Reakcia k téme: Pred utečencami neutečieme
10.01.2016 21:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Pred utečencami neutečieme
10.01.2016 16:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Oslavovať rozpad Rakúskej monarchie je to isté, ako oslavovať nacionalizmus. oslobodzovací proces - cesta k slobodnej mysli a slobodnému človeku - vám sloboda asi nič nehovorí - nedá sa zjesť ani vypiť a Štúr je niktoš čítajte si leporelá
 
mínus indicator plus

asi vám úplne ušlo obdobie, o ktorom   asi vám úplne ušlo obdobie, o ktorom

hovoríme - a úloha, ktorú Štúr zastával - rok 1848 - Viedeň - pod vedením Ľ. Štúra, J. M. Hurbana a M. M. Hodžu a za účasti približne 200 Slovanov vytvorená Slovenská národná rada (ďalej len SNR) ako hlavný politický orgán Slovákov. Osemčlenná SNR pozostávala z troch politických, troch vojenských členov a dvoch tajomníkov. Ako politickí členovia ju viedli Ľ. Štúr, J. M. Hurban a M. M. Hodža.Tam sa aj začal nábor do slovenského vojska, na Myjave našla Slovenská národná rada svoje sídlo v dome pani Koléniovej, vdovy po evanjelickom farárovi. Povstanie bolo oficiálne vyhlásené 19. septembra 1848. Na myjavskom verejnom zhromaždení proklamoval Ľudovít Štúr v mene SNR samostatnosť Slovenska a vypovedal poslušnosť uhorskej vláde a jej úradom. Zároveň vyzýval do boja za národné a sociálne práva. Dobrovoľníci pomerne rýchlo získavali posilu. V druhej polovici septembra sa ich počet zvýšil na 6 000. Najväčším víťazstvom, ktoré si Štúr osobitne cenil, bolo obsadenie Brezovej pod Bradlom, kde dobrovoľníci úspešne odrazili útok nepriateľského vojska. Štúr aj po skončení revolúcie nazýval tento deň "dňom veľkého víťazstva Slovákov". Svedčí o tom i jeho list J. M. Hurbanovi z 22. septembra 1849. Brezovskí maďarskí úradníci a zemania zo strachu zutekali a SNR miesta úradníkov obsadila národne orientovanými Slovákmi. Ďalšie vojenské akcie dobrovoľníkov počas septembrovej výpravy väčšie úspechy nepriniesli. Maďarské vojenské oddiely boli posilnené a zmenil sa aj postoj Viedne. Na Morave, kam sa dobrovoľnícke vojská po defenzíve utiahli, ich 28. septembra cisárska armáda odzbrojila. Politické udalosti na jeseň 1848 dostali rýchly spád....atd atd... Takže ako si vy, pane, predstavujte tú revolúciu? bez zbraní? asi ako polúciu: :) alebo ako Hurvínek válku. A tým končím, nemám chuť s vami debatovať, ak vám Štúr neimponuje ako politik...kľudne do neho kopte, len sa tým priblížite k obrazu, ktorý kritizujete. Amen.
 
mínus indicator plus

výborná séria   výborná séria

o Štúrovcoch, dakujem, p,Kotian
 
mínus indicator plus

označíte dané udalosti   označíte dané udalosti

za špinavosť- vid,,špinavú robotu chcel nechať na iných?" a označíte ho za pokrytca? nie ste chorý? či len úsudok pokrivkáva, špinavá slina sa nalepila na gamby čistučkého Slováka Simplera...prečo ba mal súdny človek robiť špinavosti?
 
mínus indicator plus

a ty adoruješ   a ty adoruješ

zlodeja ficka úplne zadarmo - tak povediac od prirodzenia - teda od prdele, tam to máš rád, ty nula
 
mínus indicator plus

strach   strach

všetko je na ňom založené- vždy sa vynorí pred voľbami nejaké ohrozenie - kapitalisti z volstrítu :) , vojna, chudoba, utečenci - vždy chimérny dôvod a nejaký sviniar sa nájde, čo vyhlási - ja vás ochránim, ja budem hájiť Slovensko a vždy sa nájde dostatok tupcov, ktorí si ani nepreveria, prečo si vlastne nakadili do gatí a volia ho. A preto je tu tak ako je - nahoowvno- vystrašení blbci to tu navolia.
 
mínus indicator plus

aj vší v žobrákovej hlave   aj vší v žobrákovej hlave

je väčšina.. vás sprostých je vždy viac
01.01.2016 20:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

prečo by mu mal siahať na päty   prečo by mu mal siahať na päty

stačí, že ty a tebe podobné nuly tomu ožranovi zašťatému upr denému tie smradľavé paty lížeš, lebo si taký istý - celý svet vie, že je to len ožratý smrad, slušný Čech sa k nemu ani nepriznáva, za to Slovák počatý s dedičným alkoholizmom sa ide z neho po tentovať :)
31.12.2015 17:26 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ladislavko,   Ladislavko,

ty si len taký obyčajnú ťuťmák, keby ťa duce aj do zadku nakopal, podakuješ. len sa nemnož, také riitné muchy nepotrebujeme, dosť vás bzučí a smradí , stačilo - 5.marec
 
mínus indicator plus

presne   presne

on je ochotný aj hlavu nastaviť, aby sa mu Fico na ňu vy sssral. my ostatní ho ,,nenávidíme"....:)))
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Sliacky
30.12.2015 0:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Sliacky
29.12.2015 13:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ukončenie sa mi vôbec nepáči   ukončenie sa mi vôbec nepáči

patríte do výberu komentátorov s patričným dešpektom a úctou, tak sa p. Beata Balogová poriadne sekla do nohy, zrejme je už taká oslniečkovanovyplašená z tejto kritickej doby, že bude uverejňovať len eseje, úvahy a selanky o človečenstve, o dobre a ešte väčšom dobre, až sa z toho sama zblázni, aj Kristu Bendovú nech opráši - a ty, čitateľ, sa môžeš na také noviny vykašľať.
 
mínus indicator plus

Treba vidieť podstatu   Treba vidieť podstatu

veru treba, urobiť si z núdze cnosť a vraziť ju voličovi medzi oči, aby nevedel od bolesti premýšľať - o to sa Sulík snaží a zdá sa, že úspešne, nie preto nepôjde do vlády, že nechce on, ale že ho nechce Fico a NIKDY mu pozvánku na povolebné rokovanie NEPOŚLE :) a veru nie pre jeho profašistické a protiúnijné kecy i , ale: nestačilo jednu vládu povaliť??? :) :) ´== sulíkovci majú tanec sv. Víta pri tejto téme...:) skvelý článok, len sa mi zazdalo, že v najlepšom ste , pán Kotian, prestali, dočkám sa pokračovania?
 
mínus indicator plus

 

a nemýľ si moje bodky s vyhviezdičkovanými zásahmi admina, ty lolo tupý :) iných hodnotíš a sám snoríš a ničomu nerozumieš :)
Reakcia k téme: Dobro
27.12.2015 21:16 | Oznám správcovi
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME