Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: tato3
1 >
mínus indicator plus

Práve naopak!   Práve naopak!

Premiér je slabý a netrvá na dodržiavaní svojich vyjadrení, inak by sme tu mali v decembri testovanie ako sa patrí a lockdown bez výnimky. Bohužiaľ niekto neustále musí ho presvedčiť, že je lepšie mať krčmy a Kolibu plnú ľudí nech sa poriadne premoria čo tam po starcoch tých nech korona vezme.
Reakcia k téme: Premiérova tvrdá hlava
17.01.2021 17:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je to schválené?   Je to schválené?

Nehovoriac, že čím neskôr budú zaočkovaní tým neskôr bude vakcína fungovať na proklamovanú účinnosť. Teda ten čo dostal prvú dávku tak stále je ohrozený, že bude nainfikovaný.
 
mínus indicator plus

 

A že sa nenašiel za tie už pomaly desiatky rokov , kto by to spod koberca vymietol? A s tým Kuciakom si to zabil. Akože aké právomoci má advokát rodičov obetí k vyšetrovaniu či obžalobe?
 
mínus indicator plus

Ja mám tiež radosť z jazdy   Ja mám tiež radosť z jazdy

len som už asi starý(50+) a vychutnávam si jazdu s tempomatom(ACC), s dodržiavaním odstupov, skôr defenzívnou ako športovou jazdou. (Kochám sa ;-)) Súhlasím, s tým čo si popísal a je to naozaj o miere preferencií. Napríklad s tou manualnou mierkou s tebou súhlasím. Nič proti digitálnemu zobrazeniu, ale mierka kľudne môže zostať. Čo sa týka analogových budíkov tak mnoho krát sú to len digitálne s prevodníkom na analógové. Len tak na okraj si za elektrické ovládanie okien, alebo švihadlá, alebo nastavenie späťákov mechanicky alebo elektricky. Lebo napríklad ja už by som nechcel elektrické nastavenie sedačky a miesto spätných zrkadiel len kamery.
 
mínus indicator plus

 

Ako som už písal nemal som nejaký vážnejší konflikt s počítačom, ale je to môj osobný pocit a nepopieram, že to môže byť individuálne a od auta k autu. Ten servis beriem ako pochopiteľnú správnu námietku a je to dôsledok hnusného pokroku v automobilizme, keď si každý zručnejšľ vodič dokázal opraviť auto pred činžiakom s bežne dostupným náradím. (bez irónie) A súhlasím, že viem si zatiahnuť na červenej ručnú páku, len nie som si istý, či to vedia ostatní vodiči, keď to nerobia. ;-)
 
mínus indicator plus

Tak určite niekedy   Tak určite niekedy

len zase uplynie istá doba.
 
mínus indicator plus

Včera nie je dnes   Včera nie je dnes

kočka nie je pes. To, že Slováci na jar nosili a naozaj poctivo aspoň valná väčšina rúška na veci, že od leta na to kašlú nejako mení niečo na veci?
 
mínus indicator plus

Tak nech vám to vydží   Tak nech vám to vydží

aj v roku 2021 to prajem tebe aj celej vašej dedine.
 
mínus indicator plus

Tak kdepak soudruzi z EU-NDR   Tak kdepak soudruzi z EU-NDR

udelali chybu? Pfizer hlási znížime vám dodávky, nedostanete ani to čo vám bolo sľúbené Astra nebude zatiaľ schválená. A teraz nech mi čarodejníci od mudrlantov prezradia hoc aj samotnému premiérovi s čím sa bude očkovať? (Nedaj Bože, ak náhodou niekde stroskotá celá dodávka vakcín)
 
mínus indicator plus

Ak by to bolo naopak   Ak by to bolo naopak

tak to by bol kruciálny problém s čím akože zaočkovali tých navyše ?
 
mínus indicator plus

 

Tak neviem, či je preťažené, lebo na jedno vakcinačné centrum je plánované 500 aplikovaných vakcín za deň. Zatiaľ priemerne vychádza 350. Problém je v nedostatku vakcín. Inak to som hovoril , pred 3 mesiacmi, keď Pelle tu vykrikoval, aby nebolo žiadne povinné očkovanie, že vakcín bude takí nedostatok, že bude o ne bitka.
 
mínus indicator plus

Tak pod nosom   Tak pod nosom

alebo na krku je to rúško na tak na dve veci.
 
mínus indicator plus

No podľa mňa   No podľa mňa

k zlepšeniu to má asi ďaleko. Rúška nosiť nechceme, testovať nás nechcú, vakcínovať nemáme čím, tak zlepšenie je v nedohľadne.
 
mínus indicator plus

Ako si prišiel k 20%   Ako si prišiel k 20%

Ja som písal len o pohreboch za tento týždeň . Minulý boli tiež pohreby, len neviem koľko. A to nie je koniec mesiaca.
 
mínus indicator plus

A to by ťa potešilo?   A to by ťa potešilo?

Pred rokom za január 2019 v našej dedine 5 pohrebov . Tento týždeň sme mali 6 . Podstatné je, že nič nekolabuje.
 
mínus indicator plus

Problém je v kladení   Problém je v kladení

otázok. Ak sa niekto spýta čoby pomohlo, ak bude dosť vakcín , aby sa rýchlejšie očkovalo? Tak každý logicky povie, že rozšírenie vakcinačných centier. Novinár skreslí svoju vlastnú otázku a napíše čoby pomohlo zrýchlenému očkovaniu? A napíše riaditeľka , vedecký profesor, prezident a opozícia sa zhodla, že treba rozšíriť počet vakcinačných centier. Ak sa vybudujú vakcinačné centrá, ktoré nedostanú vakcíny lebo ich nie ej dostatok, tak sa bude zase pýtať prečo sa zbytočne vyhodili peniaze za nové centrá, keď ani súčasné nemajú s čím očkovať?
 
mínus indicator plus

No dúfam, že to   No dúfam, že to

o mne nešíriš. Lebo by si sa šeredne mýlil. ;-)
 
mínus indicator plus

Ospravedlňujem sa vedcom   Ospravedlňujem sa vedcom

Nemyslel som to osobne, aj keď asi to tak mohlo vyznieť. Bezohľadu na to ako sa niektorí vedci nechajú, možno nedobrovoľne, zastupovať. Konkrétne čo sa týka Čekana určite je to dobrý biznismen, ale zase nenahovárajme si že vďaka nemu sme pupok sveta.
 
mínus indicator plus

 

Veď to sa aj robí, napríklad ak by dnes tie potvrdené dodávky v tejto chvíli padli (napríklad padne lietadlo s nákladom) a my nedostaneme tri týždne ani kus tak už dnes minimálne 9 tisíc nedostane druhú dávku.
 

1 >

Najčítanejšie na SME