Sobota, 22. február, 2020 | Meniny má Etela

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: mátoha 2
1 >
mínus indicator plus

 

Čo sa týka tej nedokončenej diaľnice, Odporúčal by som v tomto osobitnom prípade obrátiť sa na "Zmluvu s občanmi", jendostranne veľkohubo uzavretú zo strany SDKÚ neblahej pamäti v roku 1998. To SDKÚ zastavila výstavbu "Mečiarových" diaľnic, ktoré už dávno mohli byť hotové. Fica som nevolil, ale za mnohé skutočne nemôže.
 
mínus indicator plus

za všetkým sú "ľudské práva" páchateľov   za všetkým sú "ľudské práva" páchateľov

Už by sa mala pri ukladaní trestov mala konečne prijať zásada riadnej kumulácie sadzieb za jednotlivé a v súbehu spáchané trestné činy, malo by sa prestať s odpúšťaním zvyšku trestu a nejakým spôsobom ukotviť zásada povinnsoti úplnej úhrady všetkej spáchanej škody a nenechať to na občianskoprávne konanie.
 
mínus indicator plus

ako by to jede povedal vaším slovníkom   ako by to jede povedal vaším slovníkom

Skutočne politicky a ideovo vyvážený výber. Z tohto sortimentu si môže pod vianočný stromček vybrať už len nejaký zmagorený mameluk s IQ hojdacieho koňa, ktorý nie je schopný si vidieť ďalej od nosa a stačí mu pokyn na hlasovanie, ktorý dostane zo strany masmédií alebo "demokratickej" opozicie. Nikto nie je ideálny, ale len trošku súdnosti pri tom výbere by nebolo bývalo zaškodilo. To však zo strany liberálnej zberby čakať nemožno. Svet podľa predstáv dnešných slušných a tolerantných eurohujerov a demokratov sa začína podobať svetu knižiek "1984" a "Farma zvierat" alebo druhej polovice tridsiatych rokov v boľševickom Sovietskom zväze alebo hoci aj 50. rokov v Československu. Už aby ste pomaly začali fyzicky likvidovať všetkých protivníkov. Však jeden taký ohlúpnutý, novodobý Pavka Morozov z údajne "elitného" gymnázia sa už na Facebooku na to chystal. No a keď niečo napíše puncovaný boľševik Marián Leško s ukončeným vzdelaním v odbore "vedecký komunizmus" (dnes už kovaný demokrat) tak to skutočne musí byť perla. Ešte tam zabudli prifariť niečo od Grišu Mesežnikova (špecializácia "marxizmus-leninizmus"), prípadne z odboru "rodové štúdiá",čo je tiež rovnaká paveda.
 
mínus indicator plus

názor   názor

Som zvedavý, do čoho Grétke skryli svätožiaru a čím je táto svätožiara napájaná. Dúfajme, že ekologicky. Ochrana životného prostredia je dôležitá vec, ale zneužívanie postihnutého človeka je vrchol neserióznosti. Osobne nič proti Grétke, Ak by sa skutočne báli, že Grétka by bez tej veľkej mediálnej pozornosti začala vyčíňať, potom skutočne patrí do rúk psychiatrom.
 
mínus indicator plus

 

Ja sa tvárim, že mi stále nejde do hlavy, na čo vo verejnosti všeobecne neznáma osoba, tvrdšie a v podstate vyjadrené "nula", ktorá dovtedy pre Slovensko neurobila nič mimoriadne, potrebovala súkromnú ochranku v čase, keď nebolo jasné, či sa vôbec (!) dostane do druhého kola prezidentských volieb. Druhou záhadnou skutočnosťou je odstúpenie jedného z jej protikandidátov, ktorý na svoje zvolenie minul značné finančné prostriedky. On potom tie finančné prostriedky buď doslova vyhodil do kanála alebo mu ich niekto vrátil. Teda buď bol pán Mistrík taký rozšafný (nechcem, povedať hlúpy - o tom osobne veľmi pochybujem), alebo ho k tomu niekto prinútil a zvalili to na údajnú väčšiu podporu Zuzany Čaputovej (pochybný argument, ale masmédiami zmagoreným ovciam to spolu s peknou tváričkou a "bojom proti zlu" bohato stačí). Čiže vtedajšie prezidentská kandidátka pani Zuzana Čaputová zhrabla hlasy svojho protikandidáta, ale výlohy na jeho prezidentskú kampaň už nie. Teda aktíva áno, ale pasíva už nie. Skutočne "Podivné dedičstvo", A že súd túto nevyrovnanú bilanciu schválil, je nie celkom kóšer (kašrut). To všetko znamená, že pani Zuzana Čaputová má za sebou (samozrejme v zahraničí) niekoho dostatočne mocného a bohatého na to, aby bola pre neho veľmi dôležitou osobou v postavení hlavy cudzieho štátu. K tomu ešte musíme prifariť zahraničnú firmu, ktorá jej robila kampaň. Teraz ešte za ešte dokopy nevykonanú žiadnu prácu len samá masmediálna chvála a dojem budovania kultu osobnosti. Nech sa na mňa skutočne nikto nehnevá, ale toto všetko budí dojem, že pani prezidentka sa za svoju podporu musí niekomu bohatému a mocnému v zahraničí odvďačiť. Vieme, že dnes v trhovom hospodárstve ani kura zadarmo nehrabe. Vyššie uvedené pre Slovenskú republiku znamená bezpečnostné riziko ešte väčšie ako znamenali zrejme vtedajšou opozíciou už od roku 1992 vydieraný Michal Kováč ("kampaň" mu robilo nič netušiace HZDS a o zlodejine v Technopole sa ešte vo verejnosti toľko nevedelo ) a Andrej Kiska (kampaň si možno platil zväčša sám) dokopy.
 
mínus indicator plus

 

Uvidíme, čo z toho bude
 
mínus indicator plus

názor   názor

Tak nám pána Kisku obvinili. Donedávna tomu bránilo jeho postavenie prezidenta republiky a nedostatok ešte nenahromadených dôkazov. Ak je vinný, tak ho odsúdia za to, čo podľa prokuratúry spáchal. Ak vinný nie je, tak pred voľbami 2020 dostane ruky poriadne na tých hnusných nacionalistov, extrémistrov a boľševikov. Ešte vždy však však môže dostať milosť, môžu ho "uniesť", vyhlásiť za mučeníka a obetu na oltár boja za demokraciu, môže sa zaplatiť kaucia a súd sa môže vyjadriť, že sa jeho odsúdenie neočakáva. Možnosti a precedensy z nedávnej minulosti sú nepreberné a bohaté.
 
mínus indicator plus

názor a zopár otázok   názor a zopár otázok

Začneme takto, od Adama. Bol holokaust genocídou? Nepochybne bol. Kto naň v skutočnosti doplatil? Kto z neho dodnes ťaží? Kto a s akým úmyslom do budúcnosti ho v skutočnosti inicioval, naplánoval, nepriamo podnecoval a nič proti nemu neurobi? Toto by boli ďalšie nepríjemné, istotne politicky nekorektné a extrémistické otázky. Bol boľševizmus genocídou a extrémizmom? Nepochybe bol. Tu však pravdou ostáva, že keby nebolo bývalo cárskeho samoderžavja, tak by boľševizmus nebol v Ruskej ríši zapustil korene a samotní Rusi by boľševikom sami dôsledne zakrútili krkom. Ten boľševizmus však v boji proti Rusom, Slovanom všeobecne a pravosláviu niekto zvonku usilovne podporoval. Bola násilná maďarizácia v Uhorsku genocídou a extrémizmom? Bola. Teraz k meritu môjho príspevku, pokým ho tolerantne, slušne a demokraticky nevymažú. Mal som onehdá jednu kolegyňu. Inak, veľmi pekné a príjemné žieňa. Dobre som s ňou vychádzal, aj keď sme sa niekedy nezhodli. Aj sme si občas pomohli, keď bolo treba. Časť jej rodiny, patriacej k údajne Bohom vyvolenému národu (sama však bola svojou bývalou profesiou za boľševizmu ateistka) zahynula v genocíde. Každý sme však sme však nejaký. Na retiazke na krku mala zavesenú Dávidu hviezdu a vedľa nej kosák a kladivo. Posledne uvedené spojenie je boľševickým, teda extrémistickým symbolom. Ako keby užitočný kosák a užitočné kladivo za to mohli. Milá kolegnka však v diskusii so mnou popierala, že by v Uhorsku vôbec dochádzalo k nejakej násilnej maďarizácii nemaďarských národov. Mala svoj názor a ja som jej ho v rámci tolerancie nebral. Na retiazke mala zavesený extrémistický symbol. Jej rodina bola postihnutá genocídou. Na druhej strane však popierala genocídu páchanú pred dvomi a viacerými pokoleniami na druhých národoch. Podľa všetkého dnes vehementne bráni ľudské práva istej menšiny, ktorej práva nikto neupiera Čo s takými ľuďmi? Má vôbec zmysel sa s nimi o niečom baviť?
 
mínus indicator plus

názor   názor

Už vidím, ako sa všetci eurohujeri a natohujeri dobrovoľne hlásia na Východný front. Takých, vrátane pánov "diplomatov" a niektorých poslancov poslal do prvého sledu, aby videli, ako to chutí.
 
mínus indicator plus

názor   názor

Aspoň všetci vidíme, akí idioti v skutočnosti riadia európske krajiny. Aj láska a pomoc blížnemu má svoje hranice. Keď niekto vedome porušuje zákony, podieľa sa na pašeráctve ľudí, teda v skutočosti obchodovaí s bielym mäsom s ktovie s akými zámermi, tak by ho mali zavrieť do šátlavy alebo do blázninca. Namiesto toho sa ho údajní novinári a príživnícki ochrancovia ľudských práv zastávajú. A tí prví ho ešte dajú na nejaký pochybný zoznam. A tzv. štátnici na miesto toho, aby chránili vlastné krajiny takýmto pobehajom a potrimiskáromv rámci politickej korektnosti ustupujú a kopú hrob európskej civilizácii. Však ich samotní "úbohí migranti" majú za slabochov a za idiotov, len oni sami to buď nevidia alebo "nemôžu" vidieť. Samozrejme za potlesku ďalších naivných hlupákov, ktorí pokakaných politkov volia. Krajinám, odkiaľ migranti prichádzajú, treba zrejme pomáhať. Avšak odtiaľ-potiaľ. Ale tam, a nie ich obyvateľstvo navoziť do Európy. Najprv nech si znížia pôrodnosť, keď nemajú čo do úst. Keď to nepochopia, potom to, žiaľ Boui, bude ich problém.
 
mínus indicator plus

názor   názor

Nebojte, Grétka so Zuzanou nás všetkých spasia. Teraz však vážne, najprv treba zisitiť, čo v skutočnosti stojí za klimatickou zmenou (Slnko, ľudia, sopečná činnosť samotnej Zeme) a do akej miery s tým ľudstvo môže niečo spraviť. Pokiaľ však zo strany ľudstva všetko stojí na peniazoch a zisku, tak sa ďaleko nedostaneme.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

skutočne čudná spoločnosť   skutočne čudná spoločnosť

Ja, len čo tam hľadá Putin. Ja na jeho mieste by som protestoval.
 
mínus indicator plus

názor   názor

Vážený pán "nová tvár v politike" a "skúsený skokan z jednej politickej strany do druhej a ďalšej politickej strany". Nič proti Vám osobne. Ale v tomto smere sa skúste spýtať na Ústavom súde, prečo v minulosti jeho vtedajšie "pravicové" kolégium odsúhlasilo zdravotným poisťovniam právo na zisk. Niekto si teda z verejných zdrojov, ktoré by všetky (mínus náklady na ich správu) mali skončiť z rozpočte zdravotníctva, berie svoj "zisk". A pravicové ovce, vrátane mnohých Vašich verných voličov, sa tešia ako vtedy Ústavný súd pekne vybrabal s Ficom a zo zákona prispievajú súkromným zdravotným poisťovniam na bezprácny a bezrizikový "zisk". Podľa môjho názoru by mala fungovať jedna verejná/ štátna zdravotná poisťovňa, kam by zo zákona odvádzal odvody každý daňovník. Potom by aj nemocnice neboli v takom zlom finančnom stave, ako sú. Pravdaže to chce normálne a pod prísnu verejnou kontrolou vykonávané verejné obstarávanie. Súkromné ZP by si mohli svoj zisk odrátavať z dobrovoľných odvodov svojich dobrodincov a mali by im potom po odpočítaní si svojho "zisku" z takejto "rizikovej" a nákladnej činnosti prilepšovať.
 
mínus indicator plus

 

Pani ombudsmanka asi žije niekde inde, takže jej to skutočne nedôjde. Možno to má v pracovnej náplni. Ja osobne nevidím programe ĹSNS nič zlého. Problém je to, že v rámci politckej korektnosti, teda obyčajnej sprostej autovenzúry sa lSNS ani nedostane do médií "hlavného prúdu" a nemá možnosť aj ovciam s kapakmi na očiach vysvetliť, o čo sa snaží. Každý len počúva o ĽSNS, ale aj o Harabínovi, ale nikto skutočne ĹSNS alebo Harabína pozorne a nezaujto nepočúva. Možno by sa mnohým otvorili oči.To by ale pani ombudsmanka už neprežila. Je to ako za boľševika s yetim alebo Chartou 77. Vašľa sa o tom v masovo-ohlupovacích prostriedkoch hovorilo a nikto nič také nevidel. Možno si to takí pôvodne puncovaní boľševici a dnes, v obrátenýcxh kabátoch, kovaní demokrati Marián Leško alebo Grigorij Mesžnikov pamätajú.
 
mínus indicator plus

otázka   otázka

Všetka česť všetkým tým, čo v povstaní skutočne bojovali proti Wehrmachtu a SS a ich tvysokému veku, ale koľko rokov má dnes zrejme vtedy pravdepodobne maloletý priamy účastník SNP, ktoré vypuklo a bolo potalčené pred 74 až 75 rokmi. a čo v SNP robil?
 
mínus indicator plus

tiež názor   tiež názor

Asi nie, pretože Kim nemá ropu a niektoré ďalšie strategické suroviny a má aj jedného veľkého žltého suseda.
 
mínus indicator plus

 

Treba si zvykať na žlté nebezpečenstvo, aj keď Kitajci sú údajne zlí vojaci. Auvšag je ich veľmi veľa a začínajú byť po jadrové zuby ozbrojení. A to už končí každá sranda. Ako sa zdá, Čína sa stavia viac nacionalistickou ako komunistickou. A to sa stále niekto naváža do Rusov. Keď by Rusko, nedaj Bože, padlo. potom euro-atlantickí hujeri a podobní idioti uvidia, čo stojí v Pardubiciach marcipán. Európe a bielej rase potom ostáva len dúfať, že sa Číňaňnia zastavia na Urale. Aj Čankajšek chcel kedysi len Číňanov, aj keď mu Churchil núkal viac.
 
mínus indicator plus

názor   názor

Čo sa týka tých diaľnic. Neviem, pán kolega, koľko si mal v roku 1998 rokov, ale po voľbách v roku 1998 rozbehnutú stavbu "Mečiarovych" diaľnic (mali byť podľa plánu hotové v roku 2010) zastavil práve ten "demokratický" zlepenec, ktorý sa dostal v moci vďaka Demešovej nadpráci (podpora z veľvyslanectva USA a tzv. tretieho sektoru, teda ľudí, ktorí by v USA pre protiamerickú činnosť bručali v Sing Singu), 5 a pol miliónu dolárov z USA (potvrdené Šimečkom) a tiež bľačaniu stáda otupených oviec v Záhorskej Bystrici ("Zacháňte Markízu!", hlavne pre niektorého z mafiánov). Nielen tie diaľnice, ale aj mnohé iné stavby mohli byť už dávno hotové. Podľa vtedajších idiotov pri moci bolo treba všetko predať, najlepšie aj vlastnú mater. Chyba je, že takéto strategické stavby (najmä dopravnú infraštruktúru, energetické podniky a podobne) nestavajú štátne podniky, ktoré by využívali aj nezamestnaných a prípadne aj pod štátnym dohľadom nazhromaždených asociálov. V tomto prípade by sa mohli pridať aj "ochrancovia ľudských práv", aby robili aj niečo užitočné. Bolo by o zopár príživníkov menej. Pri výstavbe súkromnými podnikmi každé verejné obstarávanie spôsobuje len zbytočné oneskorenie výstavby. Zakaždým nejaké napádanie výsledkomv VO a vždy kvôli nejakej prkotine (viď prípad Krásna Hôrka). Dochádza pri tom ku škodám a nikto ich nemá mať ako zosobnené. Však máme demokraciu. Treba to všetko však riadne upraviť zákonom a mať normálne vedenie v štátnych podnikoch.
 
mínus indicator plus

názor a zopár otázok   názor a zopár otázok

Dajr az Zawr je predsa na území Sýrie. Nechápem, prečo legitímna sýrska vláda nemá k nemu mať prístup len preto, že si to neželá vláda USA? Keď sa vláda USA oficiálne nesnaží vykonávať funkciu svetovéhp policajta, prečo má potom vláda USA rozhodovať o tom, či má legitímna vláda ktoréhokoľvek štátu mať prístup k nerastným a energetickým zdrojom v štáte, ktorému vládne. Alebo to platí len pre viditeľne slabších ako sú USA? Zaujímavé je tiež to, že vláda USA neprotestuje proti tomu, že vláda zatiaľ komunistickej, ale predovšetkým postupne čínsko-nacionalistickej Číny má prístup k vyše 90% svetovým zásobám kovov vzácnych zemín.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME