Pondelok, 20. január, 2020 | Meniny má Dalibor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Desiata
1 >
mínus indicator plus

Hrajú sa   Hrajú sa

No v Bratislave sa hrajú na politikov a vládnu jej hlavne ľudia z Košíc a okolia. ale chvaľabohu sa čoraz viac začínajú presadzovať občianski kandidáti. Kľudne sa pozrite na terajšie vedenie magistrátu, to nie sú volení ľudia , ale dosadení politickými stranami. Hlúposť pani Džerengovej-Nagyovej je známa po celom Slovensku a tuposť pána Andrássyho tiež. Viete odkiaľ sú-z Košíc. A k tým developerom, sľubujem vám, že v najbižšom blogu nakopírujem stanosko a podpis primátora pri výstavbe v chránených vinohradoch, vilovej štvrte atď. Inak viete vôbec čo sa má v hlavnom meste stavať, veď to už vedia aj deti na Orave.Viete nechcel som sa venovať problematike primátora, len som chcel upozorniť na pár bodov, ale teraz sa budem jeho klamstvám venovať každý týždeň, zozbieram materiály a keďže našťastie tu máme jednu nezávislú televíziu, teda od finančných skupín, určite ich to bude zaujímať. V iných prípadoch mám od nich prísľub, že keď sa bude diať niečo nekalé majú dosť štábov, aspoň bude zábava.
 
mínus indicator plus

Mestské zastupiteľstvo   Mestské zastupiteľstvo

No mestské zastupiteľstvo som na vlastné oči videl už veľa krát, aj pri predajoch mestského majetku a podobne. Ani raz sa tam však nepodpisovali papiere ohľadne výstavby toho ktorého megalomanského projektu. Všetky nehorázne projekty podpisuje Ftáčnik, aj keď jeho úradníci dávajú negatívne stanoviská. A pravdou je, že v mestskom parlamente sedí možno päť ľudí. Asi nepoznáte územný plán Bratislavy, kto ho predkladal a asi ste nevidel návrh nových dodatkov 04. Doporúčam naštudovať.
 
mínus indicator plus

Radšej štátne   Radšej štátne

Inak ak by mal ostať primátorom Ftáčnik alebo by sa omylom stal Kňažko tak nech radšej ostanú štátne.
 
mínus indicator plus

Fotky zverejníme.   Fotky zverejníme.

Nejaké fotky zverejnila Pluska, dobré by bolo zverejniť aj obchodný register týchto pánov. Napríklad v akých krčmách má výpaľník Čarnecký svoje hracie automaty. Aj s fotkami. A mená tých s ktorými podniká.
21.06.2014 18:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Výmena len v okrese.   Výmena len v okrese.

Napadla ma jedna vec a tou je, že výmena lesných pozemkov by sa uskutočňovala len v danom okrese, nie lesnom závode. Samozrejme by platilo les za les a ostatná poľnohospodárska pôda za pôdu. Vinice za vinice. Inak výmeny nie sú ničím nových, prvými preborníkmi vo výmenách boli Mikloš a Dzurinda, už vtedy o tom médiá informovali a neprijal sa potrebný zákon. Oni vlastne celú zlodejinu iniciovali a dnešná vláda ju len zdokonalila. Ešte by platila mimoriadna výnimka vymeniť les a iný les vo vedľajšom okrese. Inak žiadna výmena. Kúpil si si les v Hornom Dolnom tak sa tam o neho staraj alebo ho daj do správy štátu alebo urbáru a výťažok z predaja dreva si každoročne vyberaj. No neviem si predstaviť Viedenčana, ktorý si kúpi kúsok štátneho lesa kdesi v Tirolsku a potom ho vymení za kúsok lesa vo vilovej štvrti Wienerwaldu. Ak tam zhodou okolností štát niečo vlastní. To by ho hnali do Severnej Kórei.
19.06.2014 10:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dva gramy pre Dostála   Dva gramy pre Dostála

No nechal by som na posedenie pánovi Dostálovi vyfajčiť dva gramy marihuany, som zvedavý, čo to s ním urobí. Neprežije ďaľší deň. Keďže marihuana sa na Slovensku takmer vždy spája s alkoholom, mali by ste pán Dostál vidieť ten výsledok. Marihuana na každého pôsobí inak. Z blízkeho okolia poznám dva prípady dvoch mladých chlapcov, ktorí po prvom poťahovaní, v obidvoch prípadoch dostali schyzofréniu. Taktiež poznám dva prípady kde jeden pravidelný užívateľ už niekoľko krát fyzicky napadol susedov, starších ľudí z okolia. A druhý je podmienečne odsúdený za to, že na zemi napadol a skopal vlastnú matku. Prial by som, aby sa stali vašimi susedmi. Mimochodom jeden z nich sa presťahoval hneď o uličku kde bývate, má to k vám asi 30 metrov a druhý sa po vašej ulici prechádza niekoľko krát dennodenne a jeho "priateľka tiež uživateľka marihuany býva asi 50 metrov od vás. Dám im vašu adresu a poviem im, aký máte na celú vec názor. Uvidíte, čo dokážu. Len si rýchlo vybavte, aby na niektoré obvodné oddelenie rýchlo presťahovalo do vašej bytovky. Pokiaľ ste v parlamente, kam samozrejme nepatríte.
 
mínus indicator plus

Nevybudujeme nič   Nevybudujeme nič

No takto kapitalizmus naozaj nevybudujeme, asi ste zabudli z akej strany vyšiel primátor Ftáčnik. To, čo sa tu buduje je kapitalizmus s komunistickou morálkou. A k tým stavebným povoleniam, jasné, že ich má na starosti starostov úrad. Developeri sa odvolávajú na Okresný úrad a jeho stavebný odbor. Stavby zastavovali viacerí starostovia, nebolo to výnimkou, OU Bratislava ich však povolil. A stavať treba to je jasné a takisto búrať. Pekných plôch je veľa. Pozrita sa Euroveu. Takmer na smetisku postavil írsky investor novú štvrť a napriek mnohým obchodom a kaviarňam, ktoré žijú do noci, sa tam najlepšie predávajú byty, aj keď za horibilné ceny. Normálneho developera by nenapadlo likvidovať les, vinohrady a i. Aj vo vinohradoch sa dá stavať nikto normálny nie je proti tomu, ale nie bytovky, podľa doporučenia pána primátora nevadia štvorposchodové, plus nejaké to podlažie navrch. Neviem, že by bol nejaký aktivista proti výstavbe Bratislavy, ale autor diskusného príspevku je asi dobre platených poskokom Ja a Ty, Kmotríka alebo Širokého. Neviem, že by pán Budaj plakal nad nejakou výstavbou, len viem, že chcel pomôcť Železnej studničke, aby aj tam nevyrástlo ďalšie minisídlisko. Asi pán Gaži tam sľúbil byt diskutujúcemu. Naši developeri sú výhradne privatizéri Mečiarovej éry, poprípade bývalí výpaľníci a pozemky dostávajú za smiešne ceny od mesta a samospráv. Ak by mali podnikať za svoje peniaze už dávno sú na dlažbe. Sú úzko naviazané na politické strany a to je jedno na ktoré. A niestní poslanci. Najnebezpečnejší sú tí, ktorí zastupujú nejakú politickú stranu. Ja osobne budem voliť človeka, ktorý je z mojej štvrte, má riadne zamestnanie a nepriživuje sa nejakým spôsobom na úrade a samozrejme nepatrí pod nejakú politickú stranu, ktorú musí za predvolebné plagáty poslúchať. A k tomu vyplakávaniu, je fakt na zaplakanie, že česť výnimkám, o Bratislave rozhodujú ľudia, ktorí k nej nemajú vzťah. Plné úrady od miestnych až po Primaciálny palác sú ľudia, aby som nikoho neurazil, z horného-dolného. A tí nemajú vzťah k ničomu. Ako keď sa mi Kysučania sťažovali, že brat bratovi vyrúbal les a nič.
 
mínus indicator plus

Zahusťovanie   Zahusťovanie

Je pravdou, že výstavba mimoriadne odpudzujúcich bungalovov pod taktovkou JaT sa začala už skôr. Je po ľavej strane po jedinej cestičke nad družstvom. Na pravo sú však už pripravené hektáre pôdy. No lesopark tam nebude. Masívna výstavba v Rači, projekty v Ružinove. Hoffmannov Istrokapitál má pripravených 281 000 metrov štvorcových v Podhorskom páse od Ahoja a chráneného prírodného výtvoru Rosslerov Lom cez Briežky, Slanec až ponad Biely Kríž. Neďaleko sú už Krasňany. Zástavba však neobchádza ani Petržalku a Ružinov, kde je už teraz peklo zaparkovať. A to mali vždy dosť miesta pre automobily. Zahusťovať sa má aj Račianska. Nebude sa však budovať ani jedna nová cesta. Všetky projekty sa napájajú sa existujúce totálne preťažené komunikácie.
 
mínus indicator plus

Slušného a neskorumpovaného   Slušného a neskorumpovaného

Určite, že primátor nemôže byť odborník na všetko, stačilo aby to bol slušný a neskorumpovateľný človek, jedno by však mal mať vybrať si taký tím ľudí, ktorí sú odborníci na jednotlivé oblasti. Viem, že sa ťažko hládajú, pertože tí už v takýchto oblastiach úspešne pôsobia. Dôležité je však aj to, aby to bol radšej človek nezávislý od politickej strany a ideálne by bolo keby taká bola aj väčšina poslancov magistrátu. Nemusia potom poslúchť tých, ktorí im tlačili predvolebné letáky a posluhujú nejakej finančnej skupine alebo veľkopodnikateľ ovi s pochybnou minulosťou. Máte pravdu, Nesrovnal sa veľmi nezviditelnil, pri dôležitých hlasovaniach veľakrát radšej zmizol. Odstrašujúce však je aj to keď Kňažko pôsobil u Mečiara, katastrofálne viedol TV JOJ. Teda neviem verejnosť ho pozná vyše 20 rokov, to nie je nový človek. Nikto nikoho nenahovára koho voliť, ale zase to vyzerá tak, že budeme voliť menšie zlo. Ftáčnik sklamal a robí presne opak toho, čo sľuboval, sľuboval zelené mesto a územný plán určujú finančné skupiny, developeri a bývalí výpaľníci.
Reakcia k téme: Kňažko sľubuje hory doly
06.06.2014 9:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dnešní stavitelia   Dnešní stavitelia

Jasné, že to nie je jedna finančná skupina, ďaľším staviteľom je Kmotrík, syn Ľudovíta Černáka mečiarovsko-slotovského privatizéra a na svedomí ako hovoríte to má hlavne magistrát, nielen terajší, ale všetky predchádzajúce. Pamätáte si keď chcel herec Roman, prvý župan postaviť lanovku na hrad, s touto somarinou sa dostal na úrad. Nesmieme však zabudnúť ani na Miklošovu Pentu, Istrokapitál, ktorý kúpil množstvo vinohradov za facku a prerobil ich na stavebné parcely. Neviem kde v iných štvrtiach, ale najväčší likvidátor krajinotvorby bol bývalý starosta Nového Mesta Frimmel, so svojim poskokom Kockom, ktorému vymyslel funkciu, že hlavný architekt Nového Mesta. Žiadna iná štvrť nemá hlavného architekta. Vymyslená funkcia. Inak volajú ho aj pána 100 000 alebo hrobár Nového Mesta.
03.06.2014 15:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Volili len poslednú mohykáni   Volili len poslednú mohykáni

Bývam oproti volebnej miestnosti, a tri hodiny sme s kamarátom bŕusili drevo. Počas toho navštívili volebnú miestnosť až dvaja voliči. A to je jediná volebná miestnosť pre asi 3000 obyvateľov na ploche asi trikrát tri kilometre.
 
mínus indicator plus

Zlý výber kandidátov?   Zlý výber kandidátov?

Určite k nízkej účasti prispel aj zlý výber kandidátov, podľa rozhovorov, mnohí priaznivci Smeru nemôžu ani cítiť Moniku Flašíkovú Beňovú, Kádeháci nepoznajú Mikolášika a nesedí im Záborská a o OĹaNO a nebudem vyjadrovať, to nás ešte čaká hanba.
 
mínus indicator plus

Pozna´jú len minimum   Pozna´jú len minimum

Z tých trinástich poslancov, nepoznajú obyvatelia Slovenska po mene ani polovicu. 15 000 hlasov to je tragédia.
 
mínus indicator plus

Doteraz boli väčšinou straníci   Doteraz boli väčšinou straníci

Smutné je doteraz v komunálnych voľbách volili obyvatelia strany a nie ľudí. Častokrát krúžkovali strany s ktorými sympatizovali a nevšímali si kto je na kandidátke. Takto sa ich poslancami stali ľudia o ktorých nič nevedeli, nikdy ich nestretli a títo častokrát ani nebývali v ich štvrti a problémy ľudí ich nezaujímali. Išlo im hlavne o to získať teplé miestečko na vybavovanie súkromných kšeftov. Ďalším negatívom straníkov je, že sa riadia centrálou strany pri akomkoľvek nezmyselnom rozhodnutí aj keď ide proti občanom, ktorí ich volili. A to je nebezpečné.
27.05.2014 12:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

No a čo teraz   No a čo teraz

Po nedeli je to jasné. Slota je na smetisku, aj jeho Paľko a čo teraz obnoviť živnosť, založiť novú stranu. Čo nové by napísal do živnosti keď tam už všetko mal. Jedine výskum Mesiaca. Len, či to prejde.
 
mínus indicator plus

V praxi nemožné   V praxi nemožné

Fakt si v praxi neviem Slotu predstaviť v Bruseli. Zablúdil, by hneď na prvej križovatke, vypýtať pohár vody by si nevedel, pobil by sa po piatich mestov chôdze po chodníku s nejakým emigrantom. No jeho poslancovanie by sa skončilo asi prvý deň katastrofou.
 
mínus indicator plus

Vinohrady nad Bielym Krížom   Vinohrady nad Bielym Krížom

Obyvatelia Bieleho kríža a štvrte Ulíc Horská, Pezinská sa boja masívnej výstavby v Podhorskom páse kde má obrovské pozemky Istrokapitál a stovky drobných majiteľov. Bez prístupových ciest a ostatných inžinierskych sietí. To bude sila. Račianska bude úplne neprejazdná.
21.05.2014 21:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To je len začiatok   To je len začiatok

Šialenstvo developerov v Devíne je len začiatok. Tak ako je Devín prvá podkarpatska obec. Tento nenormálny stav pokračuje popod Kolibu, Biely kríž až po koniec Rače. A stále tí istí ľudia. Krachujúce developerské projekty chcú oživiť a nalákať zákazníkov na bývanie v lese. Bez ciest a ostatnej infraštruktúry.
18.05.2014 6:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pán riaditeľ  zlyháva   Pán riaditeľ zlyháva

Roky sa tmolí na mieste riaditeľa mestských lesov Vladimír Kutka, dohodol sa už snáď zo všetkými politickými stranami, ktoré na Slovensku existujú. Pozrite sa čo robí s lesoparkom posledné roky. Devastácia, poľovníci inak krmelce pre zver prázdne celú zimu, kšefty z drevom, naložené V3S v nedeľu večer po Železnej studienke. Testovanie terénnych automobilov po lúkach a lesných cestách, nepochopiteľné zmluvy s majiteľmi bufetov, ktorý do zariadení potom neinvestujú a dôsledok je, že vyzerajú zanedbane.
14.05.2014 14:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Treba byť opatrní   Treba byť opatrní

Samozrejme, že treba byť opatrný, developerský projekt na Železnej studienke je veľmi citlivá záležitosť pre celé mesto. Musíme si však uvedomiť aj na podivné aktivity niektorých komunálnych poslancov ich prepojenia na rôzne firmy, často sú to ľudia, ktorí nikde nepracujú a priživujú sa rôznymi funkciami v nezmyselných mestských a miestnych podnikoch. Prechádzajú zo strany do strany a často ľudia nevolia konkrétnych ľudí, ale politickú stranu. Potom sa môže stať, že v komunálnej poslaneckej lavici sedí človek 10 rokov, aktivita žiadna a vegetuje na svojom mieste.
14.05.2014 14:29 | Oznám správcovi
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME