Sobota, 22. február, 2020 | Meniny má Etela

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Martin Droppa
1 >
mínus indicator plus

Originalita v nabitej konkurencii?   Originalita v nabitej konkurencii?

Prosím Vás, o čom to píšete? Tá pieseň od Billie Eilish pre bondovku nemá úroveň ani párminútového "účinkovania" technika gitár Davida Gilmoura, ktorý Davidovi dolaďoval stratocasterky pred koncertom v Orange :-)
 
mínus indicator plus

Hm,...   Hm,...

...a aký je názor a hlavne zámer, cieľ, Vás a strany SaS čo sa týka výsluhových dôchodkov prednovembrových príslušníkov Štátnej bezpečnosti (ŠtB) a socialistickej vojenskej kontrarozviedky? Čo s ich výsluhovými dôchodkami za ich "prácu," ktorá ničila životy státisícom ľudí v niekdajšej ČSSR?
22.02.2020 12:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Súhlasím s Vami -   Súhlasím s Vami -

- som z tej piesne v silných rozpakoch, neviem si vôbec predstaviť, ako zapadne do nového filmu o Jamesovi Bondovi, keď dobre vieme, že všetky bondovky sú filmy akčné, dynamické, plné ráznych strihov, napínavého deja, plné špičkovo zvládnutých efektov (vzhľadom na dobu, v ktorej sa jednotlivý diel nakrúcal)... Táto pieseň od Billie Eilish do bondovky - je to doslova slabá uspávanka, bez dynamiky, bez hudobného napätia, vzrušenia... V podstate si neviem predstaviť, kde, teda v akom filme, by sa uplatnila, kde by dobre zapadla. Myslím si, že najlepšie by asi pasovala do nejakej novej epizódy z tv-seriálu "pilčeroviek," teda filmov podľa Rosamunde Pilcherovej... Špičkových, výborných piesní do bondoviek je veľa, mne sa veľmi páči napr. Live And Let Die od Paula McCartney a jeho skupiny Wings: https://www.youtube.com/watch?... .
 
mínus indicator plus

Dobrý deň, pani Moncmanová,...   Dobrý deň, pani Moncmanová,...

...ďakujem za článok, klikol som Vám na "plusku," aj keď jednu výhradu, nemalú, mám: Škoda, že ste článok nedoplnili niekoľkými reprodukciami diel Andrei Pistl Andrášovej. Preto som siahol po webe Slovenského inštitútu v Moskve - a tu je výsledok: https://www.amymon.sk/slovensk... . Minule ste písali o diele Márie Čujkovej s názvom Soljanka. Zaujalo ma - pripomenulo mi, okrem iného, ilustrácie v starých knižkách, hlavne v šlabikároch a v ruských rozprávkach, dajme tomu z obdobia 50. rokov XX. storočia. Ešte skôr ste spomenuli, že žijete v Ruskej federácii, kde je vzdelávací systém nastavený tak, že sa umeniu a návštevám galérií a múzeí venujú deti už na základnom stupni školskej výuky, a že galérie majú pre deti kreatívne úlohy. Veľmi ma to zaujalo, čo píšete - mohli by ste, prosím, napísať o tom samostatný článok? Ako to funguje, aké ciele to má, aké sú konkrétnosti a aj výsledky... Je to niečo, čo v našich školských osnovách, ak sa nemýlim, nie je pevne zakotvené. Okrem toho - ako je to so vzťahom deti, mládež a ruská / sovietska a svetová kinematografia? Sú aj v tejto oblasti ruské deti a mládež vzdelávané priamo v školách - ako tomu je napr. v Poľsku? Vopred ďakujem za odpovede vo Vašich ďalších článkoch na blogu.
Reakcia k téme: Zamyslená v Moskve
22.02.2020 11:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nepotrebujem si to "vyggogliť,..."   Nepotrebujem si to "vyggogliť,..."

...ako píšete, pretože to viem. Sú tri možnosti: 1. alebo tvorcovia skladby obišli získavanie autorského práva, 2. alebo využili autorské právo, udelené kedysi Dežovi Ursinymu, 3. alebo získali autorské práva. Práve preto ma zaujíma, ako je to s autorskými právami na Imagine v tejto verzii. Šikovná redaktorka J. Alexová sa na to mala či mohla spýtať. Ide totiž o to, že získať dnes autorské práva na nahratie, nové interpretovanie nejakej skladby nie je jednoduché a neraz to trvá dlhé mesiace. Podobne je to napr. aj s filmami - mnohé filmy sa do našich kín nedostanú, pretože ich producent našej distribučnej sieti neudelí autorské právo film premietnuť. Na okraj - takto to platí napr. pre film Led Zeppelin: The Song Remains The Same z roku 1976 alebo pre iné staršie hudobné filmy a filmové záznamy koncertov.
 
mínus indicator plus

Pani autorka článku Alexová,...   Pani autorka článku Alexová,...

...nie Ján Palach, ale Jan. Jan Palach. Inak - zaujímalo by ma, ako je to s autorskými právami na takéto interpretovanie piesne Imagine.
 
mínus indicator plus

Oveľa skôr, než prišiel...   Oveľa skôr, než prišiel...

...na slovenskú politickú scénu R. Fico a oveľa skôr, než sa dostal k reálnej moci, mali sme tu dlhú éru V. Mečiara a mečiarizmu. V. Mečiar, spolu so svojimi nohsledmi, aj so svojimi poslancami, začali ekonomicky, morálne aj existenčne rozvracať Slovensko a rozkrádať ho - spravili z neho doslova "čiernu dieru Európy," ako veľmi trefne, výstižne kedysi povedala Madeleine Albrightová. Teraz sa ide spomínať na J. Kuciaka a M. Kušnírovú, ale prečo si nespomenúť aj na R. Remiáša a na jeho mamu, ktorá smelo, odvážne švacla V. Mečiara kyticou kvetov do tváre? Dnes je v móde, keď o morálke a o slušnosti (nielen) v politike kážu prevracači politických a názorových kabátov. Zámerne nikoho nemenujem a tým pádom na nikoho konkrétneho neútočím, ale menný zoznam týchto prevracačov názorov by veruže nebol krátky.
 
mínus indicator plus

Pán Bindas,...   Pán Bindas,...

...zbytočne veľa slov, záplava slov. Mne stačí, že ste potvrdili, že ste boli poslancom za HZDS. Viac nie je pre mňa dôležité. O tých, ktorí boli v HZDS či "kopali" za HZDS si myslím svoje - a zďaleka nie som jediný. Vtedy ste boli za HZDS, dnes ste za SaS - považujem to za komické. Môj názor. P. S. 1.: Rozdelenie / nerozdelenie spoločnej ČSFR malo prebiehať na základe sľúbeného referenda. K referendu nedošlo - V. Klaus a V. Mečiar republiku rozbili po svojom, nerešpektujúc vôľu obyvateľov ČSFR. V. Mečiar tak spravil aj s pomocou svojich poslancov - teda aj Vás. Napokon - priznávate sa k tomu. P. S. 2.: Verím, teda dúfam, že si ctíte ako zákony, tak aj rôzne predpisy a pravidlá. Preštudujte si, prosím, čo sa môže a čo sa nemôže zverejňovať na titulke webu SME blog - teda v sekciách 'Výber SME' a 'Všetky články.' Nájdete to v Kódexe blogera. P. S. 3.: Vaše predvolebné vízie ani vízie SaS ma už nezaujímajú. Doplnok: Viete, po toľkej kritike - oprávnenej kritike HZDS, ktorá dlhé roky rezonuje v našej spoločnosti, myslel som si, že sa dajme tomu ospravedlníte za to, že ste boli v tej bande, ako ich poslanec. Ale nič také, ani slovko sebareflexie, pokánia, kdeže snahy ospravedlniť sa.
 
mínus indicator plus

Podľa toho, čo píšete,...   Podľa toho, čo píšete,...

...pán Havran, nie som Slováčik, ani nikto z mojej rodiny nie je Slováčik, ani moja pani, deti, ani sestra... Je to tak a v podstate som na to hrdý, oprávnene hrdý. Nemám a nemáme žiadne výhody, nič po známostiach, ani za úplatky, na druhej strane - nežijeme v žiadnom okázalom prepychu, v žiadnom materiálnom nadbytočnom blahobyte: netreba nám to. Pozorne celé roky sledujem slovenskú spoločnosť, jej politiku, názory, tendencie a pod. - a stále sa viac utvrdzujem v tom, že na jednej strane máte v článku veľkú pravdu - ale na druhej strane väčšina ľudí, žijúcich na Slovensku, žijúcich dennú skutočnosť, sú ľudia normálni, obyčajní, celkom dobrí. Možno majú na sebe lacné čínske handry a možno fajčia najlacnejšie cigaretle alebo šmejdový tabak s hŕbou koreňov, možno si dajú poldeci borovičky a riedke pivo, možno si ženy potrpia na gélové nechty ako Drakula, možno deti frčia na nejakej naivnej počítačovej hre... - ale čo iné už len všetci majú a čo môžu robiť? Každý žije ako vie a ako môže, vyskakujú si nad pomery hlavne tí, ktorí si na to nahanobili a nakradli - ale rozumu a citu, aj estetična sa nakradnúť nedá. Vy, pán Havran, opäť tnete do živého, ale vedzte, že Slovensko neobývajú len Slováčikovia.
 
mínus indicator plus

Neviem, prečo...   Neviem, prečo...

...by som mal byť podráždený, popudivý, urazený a pod. Nie, nie som. T. Bindas mi je ukradnutý - veď sa nevie ani len sám priznať k tomu, že podporoval HZDS a za HZDS zastával poslaneckú funkciu. Okrem toho - SaS v ostatných komunálnych voľbách podporila (podpora prišla ako z centrály strany, tak aj z jej krajských a okresných štruktúr) kandidatúru osoby na primátora mesta a súčasne aj na poslanca mestského zastupiteľstva, táto osoba sa pritom prezentovala ako xenofóbna, s rasistickými protižidovskými názormi, dokonca vyhrážajúca sa fyzickým násilím a pod. - a to všetko aj v písomnej podobe. Písal som o tom na blogu, článok si môžete nájsť. Takže - u mňa "len" dva veľmi vážne dôvody, prečo SaS nie. M. Kňažko ma nezaujíma - presne od okamihu, keď sa dal k V. Mečiarovi a jemu vlastným spôsobom mu robil reklamu. Začiatok kolapsu Slovenska sa začal postupným nástupom V. Mečiara k moci - a na tom má svoje "zásluhy" ako M. Kňažko, tak aj T. Bindas a všetci házetdéesáci. Ak chcete - podporujte, voľte prevracačov straníckych a názorových kabátov, drukujte a tlieskajte im, ale od mňa sa ničoho takého nedočkáte.
 
mínus indicator plus

Veľký omyl -   Veľký omyl -

- vôbec nejde z mojej strany o nejakú nenávisť, neznášanlivosť. Poukazujem iba na to, že bloger, kandidát SaS, "kopal" za HZDS a teraz je, odrazu, SaS-kár. Zaujímavé - komunistov, i bývalých komunistov, všetci kritizujú, ale keď sa do priazne voličov vtiera bývalý HZDS-ák, to už je v poriadku? Aj keď - bývalý házetdéesák neexistuje, podobne ako neexistuje bývalý komunista.
 
mínus indicator plus

Hm,...   Hm,...

...to ste Vy - Tibor Bindas, ktorý bol po Nežnej revolúcii československým poslancom v Snemovni národov Federálneho zhromaždenia v Prahe - a to za Hnutie za demokratické Slovensko (HZDS) Vladimíra Mečiara? Ak áno, potom je tu ďalší dôvod prečo nevoliť SaS. Čo sa týka článku - ale aj tých predošlých od Vás: Prečo, z akého dôvodu čitateľov titulujete oslovením "priatelia?" Ja žiadny Váš priateľ nie som ani nechcem byť. Takéto žoviálnosti si radšej nechajte na zasadnutie politbyra. Ďalej: Aká je Vaša "nezávislosť" - raz ste za HZDS, potom za SaS. Komické. V článku sa pýtate, citujem: "Hnevá vás politika? Hnevajú vás politici?" Odpovedám: Áno, hnevá ma špinavá politika a nečestní, prelietaví akože politici - pseudopolitici a účeloví politickí kandidáti.
 
mínus indicator plus

Uff - veľká škoda...   Uff - veľká škoda...

...skutočne krásneho auta. Jediné, pre čo mi akosi "odľahlo," je to, že nešlo o auto zo vzácnej, veľkej zbierky automobilov, ktorú zaslúžene vlastní Nick Mason - bubeník skupiny Pink Floyd. Ale škoda, veľká škoda ikonického Ferrari :-(((
 
mínus indicator plus

Ak sa nemýlim, tak...   Ak sa nemýlim, tak...

...Mgr. art. Martin Mjartan navštevuje doktorandský typ štúdia na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a je autorom viacerých diel, vystavených ako v interiéroch, tak aj vo verejnom priestore. Ono - nie je "študent" ako "študent." Pravda ale je, že z jednej, aj to zlej fotky v článku, si ťažko človek spraví celkový dojem. Ináč - zaujímalo by ma, či na odhalení sochy + na spomienke bolo aj naše duo europoslancov za kotlebovcov.
 
mínus indicator plus

V nadpise má byť:   V nadpise má byť:

"v" alebo "na"? Opravte si chybu.
18.02.2020 18:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Viete ako sa vraví?   Viete ako sa vraví?

Vraví sa, že "neexistuje bývalý komunista." A tak neexistuje ani "bývalý házetdéesák." Napokon - pre koho iného, než pre bývalých boľševikov a házetdéesákov je príznačné prevracanie straníckych a názorových kabátov? A je mi jedno, či T. Bindas bol alebo nebol členom HZDS - vo funkciiposlanca bol za HZDS. Čiže musel prijať Mečiarovu politiku, jeho spôsoby - musel s tým súhlasiť - a tým pádom sa podieľal aj na mečiarizme u. Dnes je v SaS - ach, aké precitnutie :-) ! Je to komické.
18.02.2020 16:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Výborný komentár -   Výborný komentár -

- trefný, presný. Už tomu bude viac ako rok, rok a pol, keď som (napr. v mojich článkoch na blogu alebo v diskusiách) upozorňoval na to, že "smeráci a kotlebovci sú dve rovnaké ruky v tom istom rukáve." R. Fico od začiatku nadbiehal Kotlebovi, očividne je to viditeľné nielen v jeho video-obhajobe M. Mazureka, ale napr. aj v predvolebnom videu R. Fica akože "zo škôlky," kde sa M. Kotleba, kotlebovci nevyskytujú ani náznakom, ani náhodou - a už vôbec nie, že by boli predmetom kritiky zo strany R. Fica a strany Smer - SD. R. Fico je v politike veľmi dlhé roky, je to skutočne ostrieľaný politik, ktorý vždy vedel, ako a z čoho vykľučkovať. Tak, ako si pred štyrmi rokmi zobral do vlády Most - Híd, aby zachraňoval seba a Smer - SD, tak bude teraz kolaborovať s kotlebovcami. "Je to liška ryšavá," povedali by o R. Ficovi Česi. Aj Češky.
Reakcia k téme: Ficov Kotleba
18.02.2020 15:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pán Viskupič,...   Pán Viskupič,...

...opäť kritizujete - ale iných. Na kandidátke SaS sa nachádza aj istý Tibor Bindas (tiež tu bloguje, píše články). Pýtam sa Vás, pán Viskupič - ide o toho istého Tibora Bindasa, ktorý bol po Nežnej revolúcii československým poslancom v Snemovni národov Federálneho zhromaždenia v Prahe - a to za Hnutie za demokratické Slovensko (HZDS) Vladimíra Mečiara? Ak áno, ak je to tá istá osoba, potom je tu ďalší dôvod nevoliť SaS. Alebo máte iný názor? A čo sa týka tej "politickej horúčky" (alebo "horúčky 'politikov'") o ktorej píšete - veď to, prosím, pomenujte presne a jednoducho: Nejde o nič iné, len o to, kto bude v parlamente, vo vláde, v kresle premiéra - čiže ide o mimoriadne dobre platené fleky na štyri roky.
18.02.2020 15:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pán Viskupič,...   Pán Viskupič,...

...stranu, ktorej predstavitelia v komunálnych voľbách podporili kandidáta na primátora mesta a na poslanca mestského zastupiteľstva - osobu s antisemitskými, xenofóbnymi a násilníckymi vyjadreniami - nemôžem v žiadnom prípade voliť. To je ako keby som volil kotlebovcov. Ja viem - Vám je to srdečne ukradnuté, ale mne a mnohým iným nie. Môžete písať čo len chcete, kritizovať a pranierovať koho len chcete, ak ale nie ste ochotný pripustiť fatálny omyl SaS, tak sú Vaše snahy márne.
 
mínus indicator plus

Čo robí...   Čo robí...

...ten hnusný, sprostý, agresívny a hrubý vulgarizmus na konci nadpisu článku a v článku? Prečo nedodržiavate Kódex blogera? To chcete byť nasilu "zaujímavý a čítaný?" Inak - hodnota Vášho článku nie je nulová - je hlboko, na dne pod nulou. A to Vám píšem aj keď nie som ktovieaký sympatizant dnešného M. Kňažka ako "politika."
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME