Streda, 11. december, 2019 | Meniny má Hilda

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Martin Droppa
1 >
mínus indicator plus

Čiastočne, ale len v náznaku,...   Čiastočne, ale len v náznaku,...

...som už odpovedal diskutujúcemu s nickom "deu." Vám dám do pozornosti napríklad dianie v Juhoslávii v období II. svetovej vojny, koncentračný a vyhladzovací tábor Jasenovac, ktorý bol miestom genocídy etnických Srbov, ktorých Paveličov fašistický režim považoval za nepriateľov. Srbi sú prevažne pravoslávni kresťania, na rozdiel od Chorvátov, ktorí sú poväčšine katolíci. Ustašovci, ku katolíctvu sa hlásiaci chorvátski fašisti, v tomto tábore vraždili okolo pol milióna pravoslávnych Srbov, aj Rómov i Židov. Rozbroje a vzájomná chorvátsko - srbská nenávisť sa celkom nestratila ani po roku 1990 a po vojne v bývalej Juhoslávii.
 
mínus indicator plus

Nenávistných ľudí je veľa -   Nenávistných ľudí je veľa -

- spomeniem aspoň jedného, ktorý ešte donedávna dral lavice parlamentu a žiadal prísne tresty a väzenia pre ženy, ktore sa rozhodli pre interrupciu. Keby mohol, aj trest smrti by obnovil. Čo sa týka mojich článkov na mojom blogu - ktorýže z nich je plný nenávisti, a voči komu? To by ma naozaj zaujímalo, uveďte príklady. Podobne aj čo sa týka mojich príspevkov v diskusiách.
 
mínus indicator plus

Ale, ale, pani Tvrdoňová,...   Ale, ale, pani Tvrdoňová,...

...kde ste v mojom príspevku nabrali Mohameda a jeho nasledovníkov? To by ma skutočne zaujímalo, pretože žiadneho Mohameda, žiadnych jeho nasledovníkov ani žiadnych mohamedánov a moslimov som v mojom príspevku nespomenul a ani som ich nemal na mysli.
 
mínus indicator plus

Radšej budem liberálom...   Radšej budem liberálom...

...a slobodným človekom, než by som mal byť "zakonzervovaným" konzervatívcom, ktory napríklad nemá rád, až doslova nenávidí rôzne skupiny ľudí, ktori sú "v inom tábore" - dajme tomu z pohľadu vierovyznania, etnickej príslušnosti a podobne. Človek liberálny je pre mňa taký človek, ktorý chce žiť, žije slobodne - ale svojou slobodou nikoho neobmedzuje, neohrozuje, neškodí ňou nikomu, nerobí starosti, útrapy.
 
mínus indicator plus

Máte pravdu, súhlasím s tým,...   Máte pravdu, súhlasím s tým,...

...čo píšete. V podstate vôbec nerozumiem zmyslu, významu takýchto článkov. Napríklad už v decembri 2017 o tom istom, ako táto blogerka, písala blogerka DagmaRA Sarita Poliaková v článku "Prosím ťa, zafarbi si tie vlasy." Ale iné ma zaujalo. Blogerka píše, citujem ju: "A... staré babičky plné vrások. Také, ktorým z očí a aj z každej vrásky priam žiari láska a dobrota. Tá skutočná krása je očiam neviditeľná. Vychádza zvnútra. Ale na tvári necháva svoj rukopis." Keď niečo takéto čítam, tak si vždy spomeniem napríklad aj na dozorkyne v rôznych nacistických koncentračných táboroch, aj v táboroch komunistických... Jednoducho na beštiálne vrahyne, myčiteľky, trýzniteľky ľudí. Mnohé z nich sa nikdy nedostali pred súdy, nikdy neboli za svoje zločiny súdené a odsúdené. Dožili svoje životy v peknej starobe - so striebornými vlasmi atď. Ďalej - nerozumiem tomu stále všelikde omieľanému "byť samou sebou," "byť sám sebou" a pod. A kým akože človek je - ak nie je vždy sám sebou? Nebyť sám sebou? To sa nedá. Napríklad ja - môžem sa zmaľovať hoc aj ako Gene Simmons zo skupiny Kiss alebo Robert Smith z The Cure, môžem sa vyobliekať do čohokoľvek - vždy to budem len ja - teda vždy budem iba sám sebou. Ešte dodám, že vizáž z nikoho nespraví niekoho. Taká Janis Joplin si vlasy vôbec nefarbila, lietala po pódiách strapatá a nenamaľovaná - ale jej spev nikto nikdy nenahradí ani verne nenapodobní.
Reakcia k téme: Potvorské šediny
10.12.2019 15:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pridávam sa k Vám...   Pridávam sa k Vám...

...a vyjadrujem hlbokú, úprimnú sústrasť pozostalým, blízkym, priateľom po obetiach streľby, po šiestich mŕtvych. Súhlasím s Vami - je to šialené, čo sa deje aj v našich končinách. Toľko zla, plodiaceho len nešťastia, tragédie. Je mi z toho o to smutnejšie, že sa to deje v tomto predvianočnom čase :-(((
 
mínus indicator plus

Ďakujem, že ste sa pristavili...   Ďakujem, že ste sa pristavili...

...pri mojom článočku. Dodám jedno: Kolekcia 5-dvd Prvá je naozaj jedinečná. Dokumenty o piatich našich 'prvých' ženách sú vynikajúco spracované aj filmársky, nielen obsahovo. Tie filmy ma veľmi príjemne prekvapili, a aj keď kolekcia vyšla v máji roku 2018, stále má veľkú hodnotu, ktorú nikdy nestratí. Vydanie tejto kolekcie považujem za jeden z najlepších a najvýznamnejších počinov Slovenského filmového ústavu v ostatných rokoch.
Reakcia k téme: Prvá navždy ostane prvou
10.12.2019 8:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Držím Vám palce...   Držím Vám palce...

...v tomto boji, nevzdávajte sa, vytrvajte, argumentujte, presviedčajte... Myslím si, že keby aj všetkých 12 000 ťažko zdravotne postihnutých obyvateľov Košíc dostalo 100-percentnú úľavu od poplatkov, ktoré spomínate, v žiadnom prípade by to nijako neotriaslo príjmovom časťou rozpočtu mesta.
09.12.2019 16:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem Vám za odkazy na naozaj...   Ďakujem Vám za odkazy na naozaj...

...zaujímavé články. Príbeh pani Vilmy Hofferovej zo Zohora je mi známy. Podobne aj pani Aničky Jurkovičovej - Hurbanovej. A pani prezidentku kto by nepoznal. O lekárke Márii Bellovej si musím veľa naštudovať. Máte pravdu - v každej dobe sa nájde dosť, až prebytok ľudí, ktorí neprajú, hádžu polená pod nohy a podobne - a nielen ženám. Veď iné nevedia. Napriek tomu aj dnes žije na Slovensku veľa mimoriadne pozoruhodných žien: životom, tvorbou, dielom, prácou... Nemám na mysli len napríklad poetky, výtvarníčky, vedkyne... Pre mňa je jednou z takýchto žien aj naša pani susedka, už je roky na dôchodku, a celý produktívny život pracovala na zmeny, po nociach, soboty - nedele - sviatky... - v pekárňach. Vždy keď beriem do rúk chleba, spomeniem si na ňu. Ďakujem Vám za uznanie mojej blogerskej práce. To, samozrejme, poteší. V novom roku by som sa chcel naďalej venovať témam z kultúry, ale plánujem aj návrat k reportážam a iným klasickým novinárskym žánrom. Tak uvidíme, ako mi to pôjde :-) A tie nenávistné persóny v diskusiách? Nuž - sú mi ukradnuté. Dobre viem, mám to "čierne na bielom," že istá partička sa dohodla, že bude moje diskusné príspevky mínuskovať - hoc aj keby som napísal len to, že v tejto chvíli je za oknami tma. Tak nech si teda poslúžia, keď nič iné nevedia. Ďakujem Vám za čitateľskú priazeň, ktorú mi venúvate. Všetko dobré tam, kde ste.
Reakcia k téme: Prvá navždy ostane prvou
08.12.2019 18:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Presne tak je to aj u nás doma -   Presne tak je to aj u nás doma -

- vo všetkom, čo opisujete. Osobitne som zvedavý, čo prinesie už avizované vysielanie "estévé-3," podľa uputávok to vyzerá sľubne, zahliadol som tam aj film Spalovač mrtvol... ...aj keď toto určite nie je vianočný film. Ale je to, podľa mňa, jeden z najlepších žánrových československých filmov na svete. Ale - ako Vy: oddych a oddychová práca, hudba, film, knihy, podľa počasia prechádzky... ...a tak.
Reakcia k téme: Nech sú Vianoce veselými
08.12.2019 18:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tak teda to je riadny podfuk,...   Tak teda to je riadny podfuk,...

...klamanie, zneužívanie dôvery ľudí a hlavne ich snahy pomôcť vyše dvom stovkám postihnutých výbuchom a požiarom v bytovke a v jej okolí! Tento Július B. by mal ísť ihneď pred súd a odtiaľ rovno do basy. A je (mi) jedno, či to je alebo nie je Róm. A doplním, že náš bloger Jozef Kmeťo o tomto podvodníkovi a zloduchovi určite rozhorčene písať nebude.
 
mínus indicator plus

Posledný raz vstupujem...   Posledný raz vstupujem...

...do tejto diskusie, pretože nevidím žiadny dôvod opakovať to, čo som už napísal. Nikde a nikdy som netvrdil, že premiér, jedna ministerka, druhá ministerka, minister... išli do Prešova aby tam pomáhali s prácou záchranných zložiek. To ani nemohli. Podobne - bola tam aj primátorka Prešova - a tá si tam určite nebola robiť nejakú politickú kampaň. Predseda vlády dáva svoj podpis pod operatívne rozhodnutie vlády o poskytnutí 1 000 000 € z účtu vlády (teda akože štátu) na účet mesta Prešov (teda samosprávy). Štát nerovná sa samospráva. Takže je celkom prirodzené a normálne, že tam premiér a rezortní ministri išli - aby presne vedeli čo treba, aká je situácia, čo bude treba a pod. Toto za nich nikto nieže nespraví, ale ani spraviť podľa zákonov nesmie. Previesť milión € z účtu vlády na účet mesta nemôže spraviť nejaký úradník na úrade vlády - za to nesie plnú zodpovednosť premiér, konajúcimi na základe osobnej skúsenosti z Prešova a skúseností svojich ministrov. Premiér ani ministerky a pod. tam nikomu nezavadzali, boli dostatočne ďaleko od miesta zásahu - bolo to vidno v tv. Podobne aj novinári, podobne aj hovotkyňa polície a pod. Nuž - keby tam premiér a ministri nešli, bolo by zle. Išli tam - zas je zle. Spomínamte si na to obrovské celonárodné pobúrenie, keď prezident Kiska ihneď nezrušil svoju lyžiarsku dovolenku a neprišiel na Slovensko keď zavraždili J. Kuciaka a M. Kušnírovú? Ľud ho išiel udržať z kože. A teraz, v súvislosti s Prešovom, je to naopak. Záver si urobte sám. O tom, ako pracujú záchranné zložky, viem dosť. Moja sestra je štyridsiatym rokom záchranárka a násobne atestovaná aj anesteziologička.
 
mínus indicator plus

To naozaj -   To naozaj -

- to akože naozaj? Šéfredaktor Rómskeho magazínu si nechal posielať peniaze, určené na pomoc ľuďom z tej nešťastnej bytovky, na svoj účet? Prosím Vás, môžete to doložiť, zdokladovať nejakými odkazmi, linkami? Totiž - niečo také hnusné a úbohé - to sa mi nechce veriť.
 
mínus indicator plus

Smeráci nie sú...   Smeráci nie sú...

...neboli ani nebudú moji miláčikovia. Neviem kde ste niečo také nabrali, je to lož. Na webe SME blog blogujem viac než tri roky a nenájdete jediný môj článok, kde by som fandil Smeru. Aspoň som sa ale presvedčil, že vôbec nemá zmysel a význam vstupovať do diskusií pod článkami.
 
mínus indicator plus

Ako dlho je na svete kresťanstvo?   Ako dlho je na svete kresťanstvo?

Ak sa nemýlim, tak od narodenia Krista - ktorý bude mať čoskoro 2019 rokov... Pred Kristom svet existoval, civilizácie (aj mimoriadne vyspelé!) existovali - a to dlhé desaťtisíce rokov.
 
mínus indicator plus

Nuž, neviem, ako...   Nuž, neviem, ako...

...si to všetko predstavujete Vy, že ako by to malo fungovať, ale sú veci, ktoré sa jednoducho nedajú vybaviť cez počítač či telefón, esemeskami, e-mailom... Na miesto nešťastia prišla aj primátorka Prešova... Tiež aby zavadzala, bola na obtiaž? Podľa mňa je celý problém celkom inde - je v tom, že si na miesto tragédie "trúfalo dovolili" prísť predseda vlády - je za Smer - SD, ministerka vnútra - je za Smer - SD atď. Keby bola iná vláda - populárna, ľudom "zbožňovaná," premiér by mal popularitu 100,51 % a minister vnútra 123,45 % a pod. - tak nikto protestovať nebude. Ale - smeráci prejavili záujem o ľudí, postihnutých tragédiou ... za tým určite niečo musí byť. Takže - ja si už radšej nič nemyslím... Hlavne nie v spoločnosti, kde sa myslenie "nenosí."
 
mínus indicator plus

Myslím si, že to máte márne -   Myslím si, že to máte márne -

- profesionálny bloger (zamestnanie "bloger" mal uvedené na kandidátke keď kandidoval v eurovoľbách) J. Kmeťo Vám žiadnu pomoc, ktorú by ste poskytli Rómom z akéhokoľvek dôvodu, neuzná. Pozrite sa na môj prvý príspevok v tejto diskusii - a potom na to, čo mi profesionálny bloger odpísal: vraj som socialistický dinosaurus :-)))
 
mínus indicator plus

Veľký omyl -   Veľký omyl -

- vôbec nie som Vami posadnutý. Nezaujímate ma. Zareagoval som len na obsah a čiastočne aj na formu Vášho článočku. Ako ktokoľvek, kto je zaregistrovaný ako diskutér alebo diskutérka, tak tak isto aj ja môžem napísať diskusné príspevky aj pod Vaše články. V mojom článku o Kódexe blogera som nikoho nemenoval. Asi ste sa v ňom našli - a to oprávnene. Cieľom článku bolo podať istý "návod" na to, ako napríklad vyhľadávať autorov a zdroje fotografií, obrázkov k článkom. Že to neviete pochopiť - to ma nezaujíma, to je Váš problém. Teraz k článku, ktorý ste napísali a je pod ním táto diskusia: Je to manipulatívny, neobjektívny článok, v ktorom, okrem iného, klamete. V čom klamete - to som Vám napísal v predchádzajúcom príspevku. Reagujte na to, k veci. P. S.: A ktože, okrem Vás, mi vypisuje, že som eštebák, esesák etc., etc., etc.? Pomôžem Vám - nikto. V diskusiách pod mojimi článkami prevláda pokojná, normálna atmosféra.
 
mínus indicator plus

Tak toto je obyčajná manipulácia...   Tak toto je obyčajná manipulácia...

...a prihrievanie si riedkej polievky na úkor tragédie, ktorá si preukazne vyžiadala (zatiaľ, dúfam, že už nie viac) osem ľudských životov. Napíšem to priamo: Toto je "kmeťovčina" ako vyšitá, v plnej kráse - skôr ohavnosti. Súhlasím - nech sa NAKA precízne a podrobne, až do konca (rozumejme = do súdnej siene), zaoberá tým, čo napísala akási Baška J Siváková (podľa mňa asi falošný profil) na adresu Nerómov. Pozoruhodné je, že pisateľka je v skupine 'Modlitebná skupina.' To by ma zaujímalo, že za čo sa modlí - za to, aby "gadže" vymreli? Je to hnusné. A Vy, bloger J. Kmeťo, tu nič nevypisujte o pochopení, porozumení, láske a pod. smerom od Nerómov k Rómom. Všetci dobre vieme a pamätáme si, ako ste mňa - len preto, že mám na niektoré veci iný názor ako Vy - nazvali eštebákom, udavačom, esesákom, komunistickým novinárom etc. Zbytočne tu jojkáte, vraj Nerómovia nepomáhajú Rómom. Je to lož! Všetci si pamätáme na Natálku z Vítkova, ktorá takmer zhorela aj s rodičmi a súrodencami, keď im neonacistickí skini hodili do miestnosti zápalnú fľašu. Kto sa vtedy celé roky staral o to, aby mohla ísť Natálka na celú sériu plastických operácií? Kto sa staral o to, aby sa po dlhých mesiacoch v nemocniciach dostala psychicky z úplného dna? Kto našiel prácu jej otcovi? Atď. Nuž - Fedor Gál a jeho najbližší priatelia, aj tí, ktorí prispeli materiálne i finančne. Aj Živé kvety benefičným koncertom v Prahe... Vy tu idete paušálne kydať a špiniť na Nerómov? Že sa nehanbíte. Aj u nás v meste sa pred rokmi stalo, že pár rodinám naraz zhorela strecha nad hlavou, a všetko pod strechou, ostalo im len to, čo mali na sebe. Viete, kto bol medzi prvými, kto im doniesol oblečenie, jedlo aj peniaze? Nuž - ja. A ďalší pán od nás zmesta, "biely ako bryndza," podnikateľ, kúpil jednej z tých rodín nový veľký karavan a na rok dopredu im vyplatil miestny poplatok za zabratie verejného priestranstva, aby vyhorenci mali čas nájsť si prácu. Pokračovať nebudem, veď načo aj. Takže tak je to. A je smiešne, keď tu robíte "prednášky" o slohu, kontexte textu a pod. Skúste si to najskôr Vy sám dať do poriadku aspoň s "i" a "y."
 
mínus indicator plus

Zopakujem:   Zopakujem:

Na mieste tragédie zasahovali všetky zložky záchranného systému - a tie podliehajú najvyššiemu "veleniu," ktorým sú rezortné ministerstvá. Takže kto ak nie premiér a ministerkyne tam mali byť, keď to bola ich pracovná povinnosť? Mal tam byť predseda Celoslovenského zväzu leteckých modelárov? Miss Prešovského samosprávneho kraja? Bača a jeho valach z tv reklamy? Na mieste sa rozhodovalo, operatívne a vecne, čo a ako ďalej s výbuchom a požiarom postihnutými ľuďmi. Rozhodovalo sa aj o finančnej pomoci od štátu, 1 000 000 eur. Etc. Vy ste si všimli, že by tam premiér alebo ministerkyne rozdávali predvolebné letáky svojich strán? Ja nie. Pochopiteľne - neboli tam politici z opozície, pretože čo by tam tak robili?
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME