Utorok, 18. február, 2020 | Meniny má Jaromír

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: zbludilaovca
1 >
mínus indicator plus

Všetky prázdniny som   Všetky prázdniny som

prežil kúsok odtiaľ na opačnej strane hory Jedlová v dedinke Dolní Podluží u babičky. Miloval som ten kraj. Urobili ste mi veľku radosť. Ďakujem.
26.10.2019 22:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ale no ták,   Ale no ták,

Bláznivé huby síce poznali ludia od nepamäti, ale nevyprávaj somariny, že konope sa tu fajčilo ešte za Svätopluka!! Ale ako sám píšeš , to, že ľudia nevedeli, že nejaká látka či rastlina sa dá použiť na drogy tak ju nepužívali. Ale napíklad v dôsledku fetovaniu Toulenu príšiel jeho prísny zákaza predaja obchodoch farby laky, alebo drogéia deťom a tzv. závadným osobám. Ja nepopieram, že sa nebrali aj vtedy drogy, ale akonáhle sa zvýšila ponuka, dostupnosť, informovanosť o možnostiach ako drohgovať, a hlavne beztrestnosť tak sa aj zvýšila konzumácia tých drog.
15.10.2019 20:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ku všetkým   Ku všetkým

Chcete povedať, že pred rokom 89 , keď bol obmedzený prístup k vami spomínaným drogám , tak v 90 rokoch, keď sa otvorili hranice bol rovnaký počet užívateľov? Chcete ma presvedčiť, že bol rovnaký počet gamblerov v 90 rokoch ako 80 rokoch? Tak to budete asi jediný na Slovensku. Ja som žil v tých časoch, viem o čom píšem. Ten nárast bol exponenciálny.
14.10.2019 20:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Skúsenosť na Slovensku je presne opačná. Do kedy nebol prístup k rôznym druhom drog tak počet ich užívateľov bol nízky, akonáhle sa zjednodušil prístup k drogám zvýšil sa aj počet užívateľov Podobne to bolo aj so závislostami na gambling ich zjednodušene prístupu k hracím automatom sa zvyšuje počet gamblerov.
11.10.2019 22:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vyššia minimálna mzda   Vyššia minimálna mzda

Väčší plač sídiel, predavačiek a ďalších žien samoziviteliek. To ale bohatých Odborárov netrápi. Košč, Blaha, Richter, aj Kuruc sú za vodou v Blave či Košíc och, ale po dedinách prídu o prácu tisíce žien. Nie na raz. Postupne. A možno si nájdu prácu o 30 alebo 300 km ďalej, ale 580 € im bude chýbať viac ako ako keď robili za 530. To žiadneho boháča na blogu netrápi. Prečo tak nemáte radi chudobné ženy?
08.10.2019 13:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Asi by som chcel moc,   Asi by som chcel moc,

ak by si som sa dožadoval zdroj o ktorý sa opieraš pri svojich tvrdeniach?
03.10.2019 20:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nie som si istý či to Ústava hovorí,   Nie som si istý či to Ústava hovorí,

ale budiž. Lenže v Ústave sme svojho času mali aj vedúcu úlohu KSČ a zrušili sme ju, aj keď to trvalo takmer 30 rokov.
 
mínus indicator plus

To sú tie paradoxy   To sú tie paradoxy

Palko nie je od roku 2008 členom KDH , nekandidoval za KDH ani v roku 2010, 2012 a už vôbec nie v roku 2016, ale napriek tomu je zodpovedný za výsledok v tých voľbách. Hlina ešte KDH nijako nezachránil a je naozaj otázka, či nie je len Dankovsko-kotlebovsko-Harabínskym trojskym koňom.
 
mínus indicator plus

Aj na to vyššie odpoviem sem   Aj na to vyššie odpoviem sem

Viete žena sa môže rozhodnút zlikvidovať dieťa či jej to zákon povoľuje alebo nie. To rozhodnutie je stále na nej. Ale prečo by sme mali takéto niečo podporovať, aby sa ľahšie rozhodla pre likvidáciu potomka. Prečo myslíte, že spoločnosť nie je ochotná prevziať na seba zodpovednosť. Dnes je z roka na rok viac a viac párov, ktoré by radi prijali dieťa do svojej rodiny, lebo vlastné nemôžu mať a na bábätko aj viac ako 6 rokov. Takto by sa pomohlo mladým párom k adopcii, ženy by netraumatizovsli postpotratove stresy a zachránilo by sa spústu životov.
 
mínus indicator plus

 

Nie nerozhodovali sme sami za seba, ale za to dieťa.
 
mínus indicator plus

 

Toto je to miešanie. To, že sa žena na koniec rozhodne či zlikviduje svoje vlastné dieťa alebo ho nechá žiť je vec o ktorej nik nepochybuje. Ale vy sama píšete, že vďaka vám máte brata teda aj vy ste zasiahli do rozhodovania matky. Váš brat mal jediného spojenca vás. Vy asi nechápete, že aj iné deti potrebujú spojencov, aby presvedčili vlastnú matku, že môže spraviť spraviť správne rozhodnutie nechať vlastné dieťa žiť.
 
mínus indicator plus

Trošku opravím   Trošku opravím

Homosexuál sa môže oženiť,. Nik mu v tom brániť nebude . Pokiaľ by odmietal s manželkou mať deti, tak ich manželstvo by bolo neplatné.
 
mínus indicator plus

Naozaj miešate   Naozaj miešate

A miešate bukvice s buldozérmi. To, že niečo začína na rovnakú hlásku, neznamená, že je to to isté. Nedá sa zabrániť narodeniu, keď ešte nebolo dieťa počaté. Môžte mi prezradiť, v ktorom kostole zabránili akémukoľvek hriešnikovi do neho vstúpiť? Ak nie čo to sem posúvate. Ale k veci. Žena má právo sa rozhodnúť nemať sex. Ale žiadna žena nemá právo zabiť počaté dieťa pokiaľ ju neohrozuje na jej živote,. A ani žiaden muž nesmie nútiť ženu k niečomu takému. Možno vy ste neboli v takej situácii moja manželka a ja sme boli. Keď otehotnela s najmladšou, tak najstaršia mala desať rokov. Práve sme dostali úver na stavbu domu, žena sa zamestnala vo firme, kde s ňou počítali a nepriamo nadriadení, priamo kolegovia ju tlačili k potratu. Už mala aj svoj vek, strasili nás, že v takom veku nemusí byť normálna. V živote sme nespravili lepšie rozhodnutie aj keď nešlo o rozhodnutie pre nás. My sme mali jasno, okolie to chápalo ako naše rozhodnutie a z ich pohľadu nesprávne. Čo som tým chcel napísať? Toho dieťaťa sa nezastal nik okrem nás. To že sme to boli my bolo prirodzené, ale že sa nenašiel nik, kto by podporil to dieťa hoc len slovom sa naozaj nenašiel. Preto sa mýlite ak tvrdíte, že je to len vec danej ženy. Je tu ešte aj to dieťa a pokiaľ nebude mať ochrancu u svojej matky tak je nanajvýš potrebné aby sa ho zastali verejne, súkromne iní.
 
mínus indicator plus

 

Miešam čísla? V tej tvojej Tóre sú nejaké čísla? Tvoje ďaľšie interpretácie si kľudne vychutnaj, ako tvoje absolútne víťazstvo nad internetovou zbludilouovcou.
Reakcia k téme: Národný pochod za život
14.09.2019 20:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No, to nie až taká pravda, že to dosť nezmysel. Deťom sa neraz povie musite milovať svojich rodičov, sestričku, bračeka atď ... a málokto to považuje za nezmysel však?! ;-) Netvrdil by som, že sa tam nevyskytuje, možno nie doslovne, ale preto sa aj označuje Starý zákon a Nový zákon.
Reakcia k téme: Národný pochod za život
14.09.2019 19:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ani to od teba nežiadam, aby si mi to vysvetlil. Prečo som ti to napísal. . .
Reakcia k téme: Národný pochod za život
13.09.2019 21:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A čo akože miešam?   A čo akože miešam?

Môžeš prezradiť, ktoré prikázanie je najdôležitejšie a ktoré je druhé? A majú svoju nadradenosť?
Reakcia k téme: Národný pochod za život
10.09.2019 19:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nie je to úplne tak   Nie je to úplne tak

Nie bezvýznamne sa v prvom prikázaní miesto spomína Boh a vzťah k nemu. Ale Ježíš Kristus na otázku, ktoré prikázanie je najdôležitejšie odpovedal : "30 Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!" 31 Druhé je toto: "Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!" Iného, väčšieho prikázania, ako sú tieto niet." Potrat (umelý) ide proti desatoru nielen v 5. prikázaní, ale aj v 4. aj v prvom. A určite ide proti láske k človeku, k blížnemu svojmu. Nie darmo, ak schvaľuje sa zabíjanie nevinných , bezbranných, ktorých nik nechráni tak kradnutie, klamanie, podvádzanie vás nevzrušuje.
Reakcia k téme: Národný pochod za život
10.09.2019 14:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Určite budeš balahoslavený   Určite budeš balahoslavený

Lebo blahoslavení budú chudobní duchom.
Reakcia k téme: Národný pochod za život
10.09.2019 13:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To je lotéria   To je lotéria

. Keď som bol malý chlapec suseda mala automatickú práčku Tatramat My sme ešte mali Romo kombi. Suseda sa s ňou rada chválila, ale vždy podotýka la, ešte že má muža elektrikara, veď kde by zohnala opravára praciek. Záruka bola 6 mesiacov,, ale pravidelne plienky raz za dva tri mesiace chodila vyprať k nám, než muž tak výbornú práčku opäť neopravil. Samozrejme na oplátku oprala suseda v Tattramatke nám, aby s mamou si mohli na chvíľu posedieť pri káve, lebo pri Romo kombi sa to tak ľahko nedalo. Tak aj mama sa potešila, že otec zohnal zvrchu plnenu práčku značky Tatramat a po 6 mesiacoch mohol sused prísť opraviť aj našu práčku. Asi tie kazitka dávali už vtedy tam ;-)
Reakcia k téme: Zabite toho mimozemšťana!
09.09.2019 20:48 | Oznám správcovi
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME