Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: carmene
1 >
mínus indicator plus

Hytat  sú to trollovia   Hytat sú to trollovia

Hytat načo tu s nimi diskutuješ, sú to trollovia smeráckej súkromnej firmy JaT . Napríklad Jakubflamenco908035 a Erik Z. Ale je ich tu na túto tému vyčlenených viac.
 
mínus indicator plus

Rok Matúša Valla pri válove   Rok Matúša Valla pri válove

Tak aký bol rok Matúša Valla pri válove? Bratislavské cesty sú po roku valliznu rozbité, samý výmoľ na záplate. Chodníky sa rozpadávajú rovnako ako cesty, nikto ich nezametá, neumýva, nevysáva, všade samá kaluž moču, psí i ľudský výkal, zvratky. Trávniky vytlačila burina, kríky a stromy v zúboženom stave, kde sa pozriete. Zničené omietky domov vandalmi a kriminálnymi živlami nerieši. Celá BA je zničená optickým smogom, neodstránil za rok ani jedno reklamné zariadenie. Nerieši ekologickú katastrofu po národnom podniku CHZJD vo Vrakuni, Podunajských Biskupiciach a Ružinove. Nerieši kam sa vyváža kontaminovaná zemina spod novostavby Eurovea 2 - veď JaT sú jeho ľudia, čo dokázal ich podporou, začo asi? Ale treba ho aj pochváliť - za prvý rok sa mu podarilo zrekonštruovať Mišíkovu ulicu, kde býva a zvýšiť si plat na 6 000 Euro, v krajine kde tí šťastnejší penzisti majú dôchodok 400 Euro.
 
mínus indicator plus

Keby sa to stalo v PANORAMA TOWERS...   Keby sa to stalo v PANORAMA TOWERS...

Pohľad na apokalypsu. Keby sa to stalo v 33 poschodových dvojičkách PANORAMA TOWERS v bratislavskom Ružinove bolo by to oveľa horšie. Ešte sa pamätám na prvý výbuch v dvojičkách WORLD TRADE CENTER 26. 2. 1993 v newyorskom Manhattane, môže sa to stať každej výškovej budove, no nekup si tam byt...
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

Jednoduché riešenie ako za 1. ČSR   Jednoduché riešenie ako za 1. ČSR

Keď pri silnom vetri v 1930tych rokoch za prvej Československej republiky zničilo hospodársky les vo Vysokých Tatrách všetky padnuté, polámané a poškodené stromy boli vyťažené. V tak chudobnej krajine, akou 1. ČSR (1918-1938) bola sa nemohli nechať spracovateľné stromy hniť v hore, bol by to hriech. Následne sa vysadil nový hospodársky les, ktorý dodatočne koncom 1940tych rokov vyhlásili za park (TANAP). Poväčšine smrekový hospodársky les vyše šesť desaťročí rástol a v roku 2004 ho sfúkol severný vietor, ktorý sa prevalil cez Tatry. Čo neskolil vietor, to teraz doráža chrobák. Jedna vec je však jasná. Pokiaľ les neobnoví súčasná moc zložená z komunistov (S-SD), ľudákov (SNS), národnostných menšín (M-H) tak bude musieť prísť iná sila, ktorá vysokotatranský les obnoví ľavou zadnou ako pred vyše sedemdesiatimi rokmi.
 
mínus indicator plus

V SR môžu holanďania predávať drogy   V SR môžu holanďania predávať drogy

Minule som išla do eurovei cez Bezručovu ulicu a z opustených nemocničných budov vychádzala skupinka tínedžerov pričom sa nahlas rozprávali o tom, že idú nejakému Holanďanovi na Bezručku si kúpiť trávu. Jeden z nich ju fajčil priamo na ulici, keď vychádzali z opusteného domu oproti Modrému kostolíku.
 
mínus indicator plus

Nevkusné gýčové nálepky na čelnom skle   Nevkusné gýčové nálepky na čelnom skle

By ma zaujímalo, kto vymyslel a to menovite, že občania v SR musia mať nalepené tie dve nálepky na čelnom skle. Navyše obe sú nevkusné, gýčové a zoškaredia každé auto. Dizajn nálepky ako z veľmi západnej Ukrajiny robil určite dizajnér, absolvent Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU). Tiež by ma zaujímalo meno toho výtvarníka - nevkusáka. Podal zo seba maximum, A výsledok minimum. Škaredé, necivilizované dve nálepky sú zbytočné, nemajú ich ani naši bohatí susedia. Ale my, chudobinec EÚ s cenami rakúskymi a platmi ukrajinskými musíme míňať peniaze na takéto nepotrebnosti. Len aby si nejaký súdruh podnikateľ zarobil.
 
mínus indicator plus

Nekompetentná Rosová devastovala SM   Nekompetentná Rosová devastovala SM

Som šokovaná ako sa môže niekto zastávať nekompetentnej starostky Starého Mesta (SM) z rokov 2010 až 2014 Rosovej. Štyri roky devastovala Staré Mesto svojimi zlými rozhodnutiami a keď tu niečo kvitlo tak to bola jej nekompetentnosť. Počas celého jej starostovania bolo SM špinavé ako snáď nikdy predtým. Ulice sa nezametali, nevysávali, neumývali, deravé, zle plátané chodníky boli nepretržite špinavé od moču a zvratkov, žuvačiek a prachu. Zúbožená zeleň bola ošetrovaná systémom rež a rúbaj do miazgy, trávniky vytlačila burina a psie fekálie. Za Rosovej sa kultúrne pamiatky menili na ruiny - napríklad dva domy oproti kostolu svätej Alžbety, navyše všetky kultúrne pamiatky boli zdevastované vandalmi. Cesty SM boli za Rosovej účinkovania v úlohe starostky diera na záplate. Rosová podporovala rušenie nočného kľudu v SM, nielen na Šafárikovom námestí, ale aj krčmami a pajzlami na Dostojevského rade a v centre na pešej zóne. A napokon Rosová počas starostovania zneužila z peňazí daňových poplatníkov (daňovníkov) platené Staromestské noviny na svoju reklamu. A nielen tie - zneužila aj Staromestskú televíziu, ktorú nechala riadiť eštebákovi Pavlovi Janíkovi.
 
mínus indicator plus

Na Továrenskej vyrúbali 60 stromov   Na Továrenskej vyrúbali 60 stromov

V decembri 2014 vyrúbali najkrajšiu staromestskú alej - 60 krásnych zdravých vysokých stromov na Továrenskej ulici v Bratislave. Stromoradie, ktoré pozostávalo najmä z vysokých topoľov začínalo na križovatke Karadžičova ulica - Čulenova ulica - Továrenská ulica a končilo pri Chalupkovej ulici. Žiadne médiá v SR o tejto udalosti neinformovali.
 
mínus indicator plus

Na Továrenskej vyrúbali 60 stromov   Na Továrenskej vyrúbali 60 stromov

Na Továrenskej ulici v bratislavskom Starom Meste vyrúbali pred mesiacom 60 krásnych zdravých vysokých stromov. Išlo o najkrajšie staromestské stromoradie, tvorené najmä z topoľov, ktoré začínalo na križovatke Karadžičova ulica - Čulenova ulica - Továrenská ulica a končilo pri Chalupkovej ulici. O vyrúbaní jednej z najkrajších bratislavských alejí neinformovali v SR žiadne médiá.
 
mínus indicator plus

Kedy bude škôlka na Medenej pán Šefčík?   Kedy bude škôlka na Medenej pán Šefčík?

Pán redaktor, nemohli by ste napísať článok o novej škôlke na Medenej ulici v bratislavskom Starom Meste, ktorú sľuboval pred voľbami terajší starosta Starého Mesta? Mala byť na prízemí domu v ktorom sídli starosta SM. Momentálne je tam krčma ľudí blízkych predchádzajúcej starostky Starého Mesta Rosovej. Škôlky v Starom Meste chýbajú, zato krčiem a pajzlov je tu priveľa. Splní starosta predvolebný sľub o novej škôlke alebo nás oklamal?
 
mínus indicator plus

Aj v SR vládnu ľavicoví extrémisti   Aj v SR vládnu ľavicoví extrémisti

Aj u nás v SR vládne ľavicovo extrémistická vláda jednej strany S-SD (bývalá KSČ, KSS, SDĽ) a ani EÚ a ani NATO nemá nič proti. V rokoch 2006 až 2010 vládla komunistická strana Smer s podľa Sme pravicovo extrémistickou stranou SNS. Napokon napríklad v SRN majú rovnako ako v SR bývalí východonemeckí komunistickí papaláši z SED a STASI na rozdiel od v rokoch 1945 až 1990 utláčaného obyvateľstva nadštandardné dôchodky. Rovnako je to ostatných 25 rokov aj v SR. Minule som v čakárni našla slovenský komunistický časopis Literárny týždenník, kde mal rozhovor komunista RSDr. Dinka so slovenským normalizačným ľavicovo extrémistickým komunistickým papalášom Petrom Colotkom. Za peniaze nás daňovníkov robí tento dvojtýždenník reklamu extrémistickému politikovi, ktorého výška dôchodku je aj 25 rokov po 17. novembri 1989 utajená pred občanmi. Prečo asi?
 
mínus indicator plus

Na Továrenskej vyrúbali 60 stromov   Na Továrenskej vyrúbali 60 stromov

Som prekvapená, že bývalý tzv. pravicový denník Sme nepriniesol informáciu o tom, že v decembri 2014 bola vyrúbaná najkrajšia staromestská alej na Továrenskej ulici v Bratislave - Starom Meste (BA-SM). Stromoradie začínalo na križovatke Karadžičova ulica - Čulenova ulica - Továrenská ulica a končilo pri Chalupkovej ulici. 60 krásnych zdravých vysokých poväčšine topoľov vyrúbali pred Vianocami 2014 a informáciu o tom nepriniesli žiadne médiá v SR. Že by tu bola opäť cenzúra? Inak nový starosta mestskej časti Bratislava - Staré Mesto, teda I. bratislavského obvodu/okresu to po bývalej starostke BA-SM Tatiane Rosovej (má prezývku Bordeltáňa) nebude mať ľahké. Taký neporiadok ako bol v BA-SM v rokoch 2010 až 2014 za starostovania Rosovej tu nebol už roky. Všade špina - ulice sa nezametali, neumývali, nevysávali, zeleň zúbožená - stromy a kríky sa neodborne orezávali (systémom rež a rúbaj do krve, v tomto prípade miazgy), trávu vytlačila burina plná fekálií zvieracích i ľudských. Dlažba na pešej zóne v centre SM rozbitá, vykývaná, špinavá od zvratkov zaschnutých i čerstvých a moču. Za Rosovej boli zničené takmer všetky omietky domov, kultúrnych pamiatok vandalmi. Rosová beztrestne zneužila z daní občanov platené Staromestské noviny na svoju reklamu, Staromestskú televíziu zneužila rovnako a navyše ju nechala riadiť eštebákovi. Rosová podporovala rušenie nočného kľudu na Šafárikovom námestí, krčmou IV. cenovej skupiny Umelka a pajzlami v centre SM. Rosová nechala śchátrať kultúrne pamiatky napríklad 2 domy oproti kostolu svätej Alžbety.
 
mínus indicator plus

Na Továrenskej v BA vyrúbali 60 stromov   Na Továrenskej v BA vyrúbali 60 stromov

Na Továrenskej ulici v Bratislave - Starom Meste vyrúbali v decembri 2014 viac ako 60 krásnych zdravých vysokých stromov poväčšine topoľov. Išlo o stromoradie - alej, ktorá začínala na križovatke Čulenova ulica - Karadžičova ulica - Továrenská ulica a končila pri Chalupkovej ulici. Keďže žiadne média v SR o tom nepísali, zrejme redaktori dostali zákaz, dozvedela som sa to až pri Novoročnej prechádzke. Teraz to na mieste niekdajšej najkrajšej staromestskej aleji vyzerá horšie ako po II. svetovej vojne.
 
mínus indicator plus

Vyťali 60 stromov na Továrenskej v BA   Vyťali 60 stromov na Továrenskej v BA

Dobrý deň pán Čupka, chcela by som Vás a Zelenú hliadku upozorniť na to, že cez Vianoce, teda koncom roka 2014 vyťali na Továrenskej ulici v Bratislave - Starom Meste 60 stromov. Bolo to stromoradie, ktoré začínalo na križovatke Karadžičova ulica-Čulenova ulica-Továrenská ulica a pokračovalo až po Chalupkovu ulicu. Išlo o najkrajšie stromoradie - alej v bratislavskom Starom Meste, tvorili ju najmä vysokánske zdravé krásne topole. Keďže som sa o tom nedozvedela z žiadnych médií v SR, zrejme o tom majú zakázané písať, ale zistila som to pri Novoročnej prechádzke a bol to šok, tak aspoň vám, ktorým nie je všetko jedno, to dávam do pozornosti. Lebo Strana zelených v SR nie je funkčná a neozve sa, nevie pracovať s verejnou mienkou, zrejme si ju pre seba ukradli nekompetentné indivíduá a nevadí im devastácia zelene v BA - Starom Meste v ostatných 4 rokoch Ftáčnikizmu a Rosováizmu.
 
mínus indicator plus

 

*** Tento príspevok bol zmazaný autorom článku (blogerom)
29.12.2014 10:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vážený pán Čupka   Vážený pán Čupka

príďte sa pozrieť aký obrovský bilbord nechala namontovať nekompetentná starostka Starého Mesta Táňa Rosová (2010-2014) na križovatke Pribinova ulica-Dostojevského rad pred kultúrnu pamiatku - Umeleckú besedu Slovenska z roku 1924.
 
mínus indicator plus

Ficov novinár Havran je nekompetentný   Ficov novinár Havran je nekompetentný

Bola som zhrozená nekompetentnosťou Ficovho novinára Havrana. Od kedy je STV (teraz sa volá RTVS, resp. :1 a :2) v rukách komunistického zväzáka Miku (biely kôň komunistickej strany S-SD) ide to neskutočne dolu vodou. Nepripravený, nerozhľadený, rozhodený len tak vôkol redaktor Havran doslova vykonával orálny sex majiteľovi/vlastníkovi a výrobcovi optického smogu v SR Pellerovi. Je na pováženie, keď z našich daní platená štátna verejnoprávna televízia obhajuje devastáciu SR optickým smogom, v tomto prípade bilbordami. Treba si do budúcnosti zapamätať mená ničiteľov optiky Slovenska - je ním jednoznačne Peller i protekčný boľševický novinár Havran. Napokon ľavicový extrémisti vždy devastovali vzhľad SR, najúspešnejší boli v rokoch 1948 až 1989, keď zdevastovali krajinu nevkusnou výstavbou panelových sociálnych ubikácií...
 
mínus indicator plus

Jaguar XE je pekné indické auto   Jaguar XE je pekné indické auto

Som prekvapená dizajnom indického Jaguara. Pamätám si, ešte keď súkromnú firmu Jaguar vlastnili občania/poddaní zo Spojeného Kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, že dizajn modelu X-TYPE (2001-2009) nadväzoval na model ***** z roku 1968 a bol taký sympatický, že ho vo verzii kombi šoférovala súkromne aj Jej Kráľovská Výsosť Alžbeta. Som zvedavá či teraz prestúpi do indického Jaguaru XE.
 
mínus indicator plus

V BA sa počúvala Oesterreich 3   V BA sa počúvala Oesterreich 3

V Bratislave a v bývalom Západnom Slovensku sa dal v aute od 1940tych rokov počúvať rakúsky rozhlas. V 1960tych a 1970tych rokoch najmä hudobná stanica Oesterreich 3 (O3) ale aj O1 a O2 (v troch variantoch Radio Burgenland, Radio Niederoesterreich, Radio Wien) a neskôr najlepšia hudobná rozhlasová stanica všetkých čias v Bratislave a okolí - Radio O3 International Blue Danube Radio z Viedne. Západné Slovenky a Slováci mali takto možnosť zadarmo príjmu stereo rozhlasových staníc bez komunistickej propagandy a mohli si rozšíriť obzor o neboľševické názory a pohľady na svet.
 

1 >

Najčítanejšie na SME