Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Arakozny
1 >
mínus indicator plus

 

Sice trosku neskôr, ale nedá mi. Vecsina ludí, ktorý nemajú očkovanie sú práve z marginalizovaných skupín obyvateľstva. Počas mojej práce v minulosti som zažil prípady, kedy bolo dieťa trvalo poškodené po infekciách, ktorým sa dalo predísť očkovaním, a neboli to práve deti zo sociálne slabších skupín. Skôr naopak, len mamička nedala dieťa očkovať, lebo to škodí, a boli to aj deti po pneumokokovej encefalitíde, ktoré skončili laicky povedané v bdelej kóme. Čo sa týka našej vlády, tá teraz prizná hocičo, len aby držala hlasy. A vládu by som (a hlavne takto pred voľbami) nebral ako nejakú odbornú inštanciu v posudzovaní týchto vecí. ALe k tomu čo som napísal vo Vašej odpovedi nebolo nič, zase len veci omielané v článku. Konkrétne k môjmu príspevku nič.
29.11.2019 13:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tu ide o moc a peniaze. Tieto "doťahovačky" nebudú mať veľkú váhu
 
mínus indicator plus

 

Ked sme s manzelkou stavali dom, moj nebohy otec to zhodnotil pekne: "Mal som mozno viac penazi ako ty, ale nemal som za ne co kupit."
 
mínus indicator plus

 

Skúsme sa na to pozrieť inak, ak má niekto infekčné ochorenie (ale aj neinfekčné) a jeho ochorenie je potenciálne nebezpečné pre okolie, musí alebo nemusí sa podrobiť liečbe. Ak by mal napríklad niekto čierny kašeľ a vy doma malé dieťa (dajme tomu mesačné) a ten človek by sa nechcel liečiť (pretože má na to ústavné právo) je to v poriadku? Ak by teda neočkované dieťa dostalo ochorenie, proti ktorému je očkovanie, museli by jeho rodičia hradiť celú liečbu (poisťovňa by t nehradila) hradili by aj liečbu detí, ktoré sa infikovali od ich dieťaťa? Očkovanie nie je 100% ochrana, stáva sa že napriek očkovaniu človek ochorie. Priebeh však býva ľahší, bez trvalých následkov. O účinnosti hovorí jedna štúdia z 80. rokov, keď na konci 70. rokov prestali očkovať proti čiernemu kašlu, nakoľko ročne bolo hlásených niekoľko desiatok ochorení a boli hlásené reakcie na vakcínu (vtedajšia celobunková skutočne vykazovala nežiaduce imunitné reakcie) no o 8 rokov zaviedli očkovanie opäť. Dôvod - nárast ochorení na 10 000 za rok, 3 potvrdené úmrtia na ochorenie, taktiež trvalé následky po ochorení. po pár rokoch očkovania sa incidencia ochorení vrátila do čísel spred zrušenia očkovania.
12.11.2019 9:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pretože má niekto iný názor ako ty, tak je tupec? Ty budeš potom veľmi inteligentný a asi budeš mať aj patent na rozum. Ale k veci, často máme väčší súcit so zvieraťom a dokážeme mu pomôcť od utrpenia ale s ľuďmi to nedokážeme. Ak to riešime po náboženskej stránke, Boh nám dal slobodnú vôľu a ona sa rozhodla, ona si vybrala a súdiť ju bude boh.
 
mínus indicator plus

 

TO je síce pravda, ale ďalej (neviem či to môžeme rátať ako okolie) je Bajč a Martovce :-) A majú aj nové kúpalisko :-)
 
mínus indicator plus

 

Dost si odporujes. Najprv je hlupost, ze vcely nie su hlavny opelovac urody (sice som pisal rastli, nielen plodil, ale cert to ber, bolo tym myslene, ze ak neopelia vcely je aj iny hmyz) a na druhej v druhej pises, ze ked nebudu vcely ak to nieje problem (aj to ber cert, aj to by sa dalo chapat ako to co som napisal ja). Tvoja pasaz z clanku (ked sme si uz potikali) !Odkial mam co zo vcelami? To, ze vacsina urody nie je opelovana nimi? Nuz, som polnohospodarsky inzinier, takze myslim si, ze tuto informaciu (ktoru by inak mal podla mna poznat kazdy osmak) ovladam dobre." si trochu odporuje. " Pšenica, kukurica, ryža a cirok proste domácu včelu nepotrebujú." Vcela je najefektívnejší opeľovač. Aj najznámejší opelovač aj z toho dôvodu je prezentovaná v popularizacnej rovine pri ochrane hmyzu. Ze jeden druh nahradi iny je pravda, priroda je tak nastavena, len či aj ludia budu na to nastaveny. Skor ty pises spôsobom "Nemas pravdu lebo nemas pravdu", na kritiku reagujes dost útočne. Skor som reagoval na kvalitu clanku, nezastavam sa autorov SME, ich clánky v sekcii veda a technika (na co regujes aj ty) má od kvalitných clánkov ďaleko. Skusim konkretnejsie: Bod 1 V clanku sa pise o uhyne 200 sobov, ďalej sa tam pise o predpoklade "vysokého uhynu" - aj v článku je to v úvodzovkách. Len bolo podotknuté, že úhyn je vyšší ako obyčajne. Navodiť dojem, že článok je ladený ako katastrofa si sa snažil ty. 2. Autor prehnal článok o prírodnej selekcii v rámci druhu. O žiadnych jedových vačkoch tam zmienka nie je. Ani o vplyve teploty na jedové vačky. Ani o tom, že to ovplyní toxicitu jedu. Aj nie bohvieako kvalitný, a dost povrchný článok, ako sa hmyz prispôsobuje zmenám. Neviem či si iba prečítal nadpis, alebo sa snažíš (ako naši novinári) urobiť senzáciu za každú cenu. Skúsim byť ironický (aj ked mi to nikdy nešlo, tiež častokrát neviem kde je hranica s urážkou) mohol si túto časť napísať aby ti to sedelo do pokusu o vtip s hajzlovým pavúkom. Ďalej sa mi nechce isť.
Reakcia k téme: Keď vedu robí Hollywood
30.08.2019 12:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

&&príklad- prvý čo ma napadol. Viete prečo je včela uvádzaná ako príklad pre nebezpečie vymierania hmyzu? Ako si dovolíte tvriť toto?. "Až doteraz. Hmyz sa dostáva na pokraj vymierania a čoskoro život ako taký dostane ranu. 80% hmyzu sa niekam vyparilo a nikto nevie kam. Bez hmyzu nebudeme mať med, úrodu a lastovičky. Katastrofa. Až nato, že nič z toho nie je pravda. Odkiaľ sme dostali dogmu, že nebyť domácich včiel, ktoré sú skutočne na ústupe, nebude úroda? Väčšina plodín je vetroopelivá, takže majú včelu na háku asi ako ja mám na háku hlbokomorské ryby. Pšenica, kukurica, ryža a cirok proste domácu včelu nepotrebujú." Odkial máte vy, že z včelami je to dogma? Teda nezastávate názor, ze biotop na zemi je navzájom previazaný? S vetroopelivosťou rastlín to nie je celkom pravda. Je pravda že včela nie je hlavný opeľovač veľkého (asi aj väčšieho) množstva druhov rastlín. Netvrdím, že nemáte rozhľad, ale je povrchný. "k ten clovek proste o teme nema sajnu, nech ide dojit kravy alebo robi komiksy, nie "novinarcinu"." - žial Váš blok má porovnateľnú kvalitu. Ale nevzdávajte to, je tenká hranica medzi ióniu a urážaním. Skúste ju nájť, potom to bude aj vtipné
Reakcia k téme: Keď vedu robí Hollywood
28.08.2019 13:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

https://www.vysoketatry.sk/ predstav si, že sú
Reakcia k téme: 20 zo slovenského naj
27.08.2019 12:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No neviem, snaha o vtipné komentáre článkov sa nepodarila. Je to kopa urážok na autorov a obsah článkov, kde autorovi blogu chýbajú informácie a znalosti k danej téme. V oblasti vedy a techniky má Sme články veľmi povrchné, čo častokrát vedie k nepresnostiam až zavádzaniu a jednostrannému pohľadu. Podobne ako článok autora. Ten ako bonus pridal navyše urážky a zosmiešňovanie autorov článkov prípadne, prípadne tému článkov (aj keď SME ju nespracovala práve kvalitne, skôr naopak). V niektorých prípadoch autor v globále privádza články na správnu koľaj, ale argument , že "Nnemám dojem, že v Bratislave a okolí Malých Karpát, kde sa väčšinou pohybujem, by bola lastovička či križiak niečo zvláštne a vzácne. Tento rok som mal tú česť vidieť viac chrústov a roháčov ako za životsúhrnne- ale asi sa hýbem v zlých oblastiach a inde to je ako s tým otepľovaním a tornádami horšie ;)" je naozaj "pádnym argumentom" na hodnotenie výsledku vedeckých pozorovaní (nie to čo píšu v SME). Týmto sa autor dostal niekde na úroveň tých, ktorých sa snaží zosmiešniť (nenazval by som to ako komentár, ani konštruktívnou kritikou)
Reakcia k téme: Keď vedu robí Hollywood
27.08.2019 8:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Rusi maju proste vsetko. A dokonca aj najlepsie, Len to zostava na papieri, alebo max v stadiu nedokoncenej konstrukcie alebo prototypu, potom im to ti hnusni zahranicny agenti a spioni ukradnu a ostanu im oci pre plac. Ani za ZSSR si nevedeli ustrazit plany na atomovu bombu. Ale predpokladam, ze aj tu mali vymyslenu ako prvy, a lepsiu, ale americania im ju ukradli.
 
mínus indicator plus

 

A odkial beru teku techniku hackeri? Im ju predaju?
 
mínus indicator plus

 

Myslis ze to nakupuju priamo od americanov?
 
mínus indicator plus

 

A co za ten cas dokazal z lietadlami zapad a co vychod? Alebo im tam Sikorsky ani kopie planov nenechal?
 
mínus indicator plus

 

Bol to hrany serial, nebol do spiku uplne podľa faaktov. Mozno som to tak videl iba ja, ale serial hodnotim kladne. BMyslim, že tvorcovia sa dobre držali dejovej línie. Dokonca aj autor clanku pise o velmi hodnoverne spracovanych pasazach. Niektore boli dotvorene, prípadne upravene (beriem to ako umelecku licenciu autora). Ako popisuje hlavne postavyv ich sukromi, to som nasile aj vo filmovych postavach. Posledny diel bol sice o sude, ale ocenil som, ze to nebol prepis pojednavania, ale skor vysvetlenie priciny nestastia a popis, co sa dialo v reaktore a akym mechanizmom to viedlo k vybuchu. Amyslim ze to bolo popisane tak, aby to pochopil aj clovek, ktory nema o fungoani reaktoru ani potuchy, jednou vetou, nie je to naucne video, je to historický seriál, aj ked z nedávnej histórie. A este k vete z clanku "Takže, nemá strach zo smrti, ale neodvažuje sa protirečiť svojmu iba administratívnemu nadriadenému (pretože na zmene predsa šéfom on!) ???" Ludia sa casto nebali o svoj zivot, ale co bude z ich detmi, rodinami. Autor clanku, je dost stary na to, ze to mohol zazit, alebo sa do takej situacie nedostal. Zial, nasa rodina ano. Nas otec sa v urcitej situacii nebal, ze ho degraduju z funkcie na pomocneho robotnika, ale aby nenarobil problemy svojim detom, ked budu chcie studovat. Zial aj taka doba to bola. Mali sme na zakladnej skole ucitelov, ktory nejednemu ziacikovi znicili buducnost svojimi posudkami.
 
mínus indicator plus

No neviem   No neviem

Ta otazka s Finskym stožiarom mi nesedela, minule sa na FB objavila sprava, ze finsko neexistuje, co si mam teraz o tom mysliet? :-)
 
mínus indicator plus

 

nepisem, ze zhodili, pisem ze skusali. Skus pohladat testy jadrovych zbrani v zssr. Skusali v oblasti v ktorej zilo tusim okolo miliona ludi. Nasledne sledovali vplyv na obyvatelstvo. aj nedavny dokument HBO (sice to nebola bomba) pripomenul nehodu z pred 33 rokov, ktoru tajili pokial to islo.
 
mínus indicator plus

 

Nechcem byt nezdvorili, ale od 10 vecer do 10 rano je 12 hodin
 
mínus indicator plus

 

Ano, niekto to zhodil na Japansko, niekto to skusal na vlastnych. Nemaju si co vycitat
 
mínus indicator plus

 

A este si zabudol homosexualov, Sorosa, a NWO a prestat trepat hluposti
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME