Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: MiroDr
1 >
mínus indicator plus

 

Mne sa zase u niektorých diskusií nezobrazujú príspevky a netuším prečo.
 
mínus indicator plus

 

Prečo nie je už v nadpise článku celý názov mesta, aby bolo hneď vidieť, o ktorú Bystricu sa jedná?
 
mínus indicator plus

 

Nie, len ministerstvo.
 
mínus indicator plus

Ešte aj dnes je smútok?   Ešte aj dnes je smútok?

Videl som na nemenovanej štátnej inštitúcii čiernu zástavu aj dnes - ešte majú smútok, alebo ju len nemal kto zvesiť a zvesia ju až zajtra, keď prídu do práce?
Reakcia k téme: Štátny smútok? A načo?!
17.11.2019 17:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Aké rozpory?   Aké rozpory?

Keď svietia semafory, tak značky ako keby tam neboli (tie, ktoré určujú prednosť).
 
mínus indicator plus

 

Donovalley :)))))
Reakcia k téme: Donovaly chcú byť Dubajom
15.11.2019 17:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Začul som v niektorých správach, že nákladiak bol preťažený. Treba sa spýtať pani ministerky vnútra, ako často policajti vážia nákladné autá a aké sú výsledky týchto kontrol. Novinári, do toho! Tiež som počul správu, že nejaké mesto kúpilo váhu na váženie áut, ale nemôže ju používať, pretože im to príslušné úrady nechcú schváliť.
 
mínus indicator plus

 

Tie kamióny stoja v ľavom pruhu?
 
mínus indicator plus

 

Povedal by som, že myslí iným orgánom.
 
mínus indicator plus

 

Na druhej strane neznalosť zákona (aj miestnej vyhlášky?) neospravedlňuje... musím si naštudovať aj miestne vyhlášky, keď niekam idem?
 
mínus indicator plus

Aha,   Aha,

potrebuje sa dostať cez more? Tak to jej nepomôžem. Jedine, že by som jej požičal nafukovačku. Ale to by som musel preletieť oceán. Plávať sa mi na tej nafukovačke nechce.
 
mínus indicator plus

 

Na základe čoho by som dostal pokutu? Pre mňa ako vodiča je záväzné dopravné značenie. Nech teda na tie tabule vypíšu, že si musím nainštalovať appku a zaregistrovať sa ako návštevník. Bude to dlhé, ale keď chcem parkovať, času na čítanie mám dosť. Len by som rád videl, ako by rozhodol súd, keby niekto argumentoval, že nemá smartfón a nikto ho nemôže nútiť, aby si ho kúpil kvôli parkovaniu v Petržalke. Mimochodom, nemajú dopravnými značkami vyznačenú zónu spoplatneného parkovania? To by situáciu menilo. P.S. Aj ten rezident musí mať podľa tej značky povolenie od MÚ. bez neho aj pre rezidenta platí spodná tabuľa. A ani tá nehovorí nič o platení, len o obmedzení parkovania na 4 hodiny.
 
mínus indicator plus

Nechce sa mi hľadať   Nechce sa mi hľadať

príslušné paragrafy, ale ja vychádzam z toho, že jazdiť sa má v pravom pruhu, ďalšie sú na predbiehanie. Takže by som argumentoval tým, že toho, ktorý sa zaraďuje z pripájacieho pruhu, predbieham. Dám do pľacu ešte inú situáciu: na niektorých miestach je v pravom pruhu povolená výrazne nižšia rýchlosť, než v zostávajúcich (80 vs. 110 na D1 BA-TT). Podľa zákona ak nepredbieham, som povinný ísť v pravom pruhu tou 80-kou. Ja to riešim tak, že prejdem do stredného. Pokuta za jazdu v strednom pruhu je totiž nižšia než za prekročenie rýchlosti o 30 km/h. Drvivá väčšina ostatných si z obmedzenia v pravom pruhu nič nerobí.
 
mínus indicator plus

 

Ja som práve dnes ráno stál pred červeno blikajúcim priecestím, vlak prešiel, závory sa ani nezdvihli a čuduj sa svete, po chvíli za ním v rovnakom smere išla samotná lokomotíva. Nie je to bežný jav, musela to byť nejaká výnimka. Uvádzam to len ako príklad, že aj toto je možné.
 
mínus indicator plus

Zaplatí to štát   Zaplatí to štát

To je dobre, už som sa bál, že to budem platiť (aj) ja.
 
mínus indicator plus

Nielen v hmle   Nielen v hmle

Aj na mokrej ceste, najmä na diaľnici, keď sa za autami rozstrekuje voda, je veľmi vhodné zapnúť zadné hmlovky, aby Vás vodič za Vami včas videl. Samozrejme, ak idú autá za sebou v kolóne, je lepšie hmlovky vypnúť, lebo zbytočne tomu za Vami svietia do očí. Takže ak idem po mokrej diaľnici a nikto za mnou nejde, zadné hmlovky zapnem, keď sa priblíži, alebo ja niekoho predbehnem, vypnem ich. Chce to len venovať sa riadeniu a sledovať premávku okolo seba.
 
mínus indicator plus

 

Takže do lesa najlepšie na motorke alebo štvorkolke.
 

1 >

Najčítanejšie na SME