Sobota, 4. apríl, 2020 | Meniny má Izidor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: sekula
1 >
mínus indicator plus

 

Ste človek s politickými ambíciami. Politika Vás priťahuje. Kandidovali ste za konkrétnu stranu vo voľbách. Ak by takto zareagoval akýkoľvek člen kandidujúcej strany - na jeden z hlavných bodov predvolebnej kampane, že sa vyhne odpovedi... zrejme by tá strana nikdy nezískala viac sympatizantov, ako iba vlastných členov + ich rodinných príslušníkov. Vy ste ani nečítali hlavné body, ktorými ste si chceli získať voličov?
 
mínus indicator plus

 

Aby sme vedeli, o čo ide: http://technet.idnes.cz/napade... . Tie relácie - na TA3 - boli v e ľ m i prospešné, keďže každý obyvateľ tejto krajiny, dostal komplexnú, kruto pravdivú informáciu o "elite" jednotlivých regiónov. A ľudí, čo nás majú z tejto bryndy vytiahnuť.
 
mínus indicator plus

 

Pán Kravčík, keďže ste kandidovali za stranu, ktorá sa výrazne prezentovala na TA3 v predvolebnej relácii mužom, čo bol síce nahnevaný, ale jeho vety - oprostené o mnohé vetné členy - na hranici zrozumiteľnosti, pýtam sa Vás, ako kandidáta tejto strany - opätovne, ako ste si predstavovali to tam proklamované zavedenie bitcoinu v Košiciach (pod názvom košický dukát) - ako Vašu metódu na vyriešenie prevládajúcej sociálnej a ekonomickej krízy. Slušne Vás prosím, opakovane, aby ste nám tento výnimočný nápad (know-how) tu bližšie objasnili. Vopred ďakujem.
 
mínus indicator plus

To len,   To len,

aby sme sa pohybovali v krajine f a k t o v. A nie emócií, však.
 
mínus indicator plus

"Nechem žiť v krajine, ktorá..."   "Nechem žiť v krajine, ktorá..."

Obávam sa, že pri kognitívnej úrovni miestnej čitateľskej obce, je tu nevyhnutné poskytnúť aj pomôcku: "Nechem žiť v krajine, ktorá...", bol pôvodný - originálny titul článku.
 
mínus indicator plus

 

Pán Kravčík, nezúfajte. Nie som jediný, čo je (v podstate) rád, že ste sa "vyřádili" u Vás. Keďže sa tak zabránilo, aby ste sa "realizovali" v Bratislave, pôvodne stredoeurópskom malom meste, v satelite Viedne a Budapešti. A zabudli ste na svoj ďalší veľkolepý projekt: http://blog.sme.sk/blog/12662/... http://blog.sme.sk/blog/12662/... Ide o projekt vyhotovený pánom autorom článku, na ktorý chvalabohu nedostal glejt. Veľmi dômyselné riešenie - prostá betónová platňa - a na nej piváreň. Dielo otcov z konca 60-tych rokov - zavŕšené. Už len na to získať dotáciu - čo najväčšieho objemu europeňazí, a ideme na to. Lejeme. Lejeme betón. (My environmentalisti z vyhódu.) A, že politická strana - za ktorú ste odvážne kandidovali - tá, čo chcela okamžite zaviesť v Košícoch košícky dúkat, obdobu bitcoinu, ako priamu cestu k zázračnému blahobytu, už zabudnúc na to, že gros (čítaj: gró) investorov do nebankových subjektov, ktorých zakladatelia úspory - povedzme: kamsi deponovali, že gros naivných investorov - boli z východu. Ďalší z projektov, ktoré Vám nevyšli. Takže, zostaňme pri hrádzkach. Ktorými sa zapíšete do novodobej slovenskej investorskej histórie...
 
mínus indicator plus

 

Takýmto nedozretým jedincom, ktorí vedia reagovať iba zbabelo a detinsky, presnejšie - detinsky predškolského veku, na piesočku, nie je dané odpovedať na jasnú otázku: "Čo myslíš, z akej krajiny asi bola tá jachta?". Lebo iba nenásilným spôsobom može prípadný pedagóg - nasmerovať dieťa so spomaleným vývojom k schopnosti chápať pojmy, a svet. Ale, ak ide o definitívne navždy determinovaných jedincov, ktorí - namiesto slušnej odpovede - začnú opakovať to isté, čo im povedal pedagóg (nie náhodou existovala v detskej škôlke formulka: opakovací s*már), je akákoľvek snaha postihnutému jedincovi pomôcť - márna. Ak dokonca ani nevie - čo znamená jeho nick. . Ešte dobre, že sme sa nedostali ku kakadu (in english: cockatoo), to by sme sa dozvedeli, že je to nafukovačka. Alebo novozélandská žuvačka. Je mi Vás ľúto, ale pomoc vo Vašom prípade - je márna.
 
mínus indicator plus

Lepšie raz vidieť - ako stokrát počuť.   Lepšie raz vidieť - ako stokrát počuť.

http://upload-pics.org/images/... Kto by tade vchádzal. Dnu. . (Len či z toho bude mať radosť tá dievčina s cigou.)
 
mínus indicator plus

 

Ďalší expert.
 
mínus indicator plus

 

A, čo myslíš, z akej krajiny asi bola tá jachta? Ako povedal volúta nižšie, "prosím si tú taliansku zažigálku".
 
mínus indicator plus

 

Čo dodať. Ak "úspešný" zakladateľ "úspešného" PIANA, a bývalý krutý cenzor... čo sa raz a navždy vyznamenal u Hríba, Pod lampou, je dnes bukinista. Ale, treba ho pochváliť, že má tie knihy, na stolíku - pekne rozložené. Ako bukinisti na brehu Seiny. Čo nás po tom, že tým porušuje kódex, a robí čomusi otvorenú reklamu.
 
mínus indicator plus

Píše sa: prvýkrát, ale aj: prvý raz   Píše sa: prvýkrát, ale aj: prvý raz

Milá Kookaburra, ktorú zrejme obaja poznáme... po perí (ako čiastoční Aussie-ci). V celej diskusii - u všetkých prispievateľov, vidím pologramotnosť v písaní slova tvoreného spojením s "krát". Nik ich dosiaľ nenaučil (škola, život, prax...), že sa to píše, odjakživa s p o l u. To musí prísť čiastočný Aussie-k, aby to napísal správne.
 
mínus indicator plus

 

Cvičená opica, cvičená opica... veď je to ADMIN.
 
mínus indicator plus

genius loci - je SW   genius loci - je SW

Jedným zo zdrojov skutočných informácií - informácií o tom, čo tvorí "genius loci" daného miesta, mesta, kto, akí ľudia, aké myšlienky, aké ambície, aké kultúry - tvorili a i dnes kontinuálne utvárajú - tzv. genius loci, sú objekty, ležiace na pultoch, v poličkách antikvariátu. Môžu poskytnúť obraz o lokalite európskeho významu, ale rovnako - o malomestskom, či malomeštiackom sídle, periférneho významu. Porovnávať bratislavské antikvariáty s pražskými, je viac ako odvaha. Lepšie pomlčať.
Reakcia k téme: Príbehy z antikvariátu
05.12.2013 13:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

"Narodil som s obrovskou energiou..."   "Narodil som s obrovskou energiou..."

A, nakoniec, koľkokrát ste rodili, aby ste nám tu mohli kázať?
Reakcia k téme: Kultúra lásky
05.12.2013 13:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

"Preto ako nositeľ moci vyzývam..."   "Preto ako nositeľ moci vyzývam..."

- "Narodil som s obrovskou energiou a silou urobiť takmer čokoľvek." - "Preto ako nositeľ moci vyzývam..." - "Optimista, dobrodruh... mestský poslanec(NOVA)" Ako občan sa pýtam: To sú tí, čo na billboardoch ďakujú za 1,4% - zo 17,5% zúčastnených na voľbách do VÚC? Koľko je to percent z celkového počtu tu oprávnených voliť? Taká - aké číslo Vám z toho prepočtu vyjde - taká je približne Vaša oprávnenosť a legitimita - cítiť sa byť "nositeľom moci". A o Vašich schopnostiach písať v pravopisnom štandarde svedčí aj článok. To nemáte žiadnu sekretárku?
Reakcia k téme: Kultúra lásky
05.12.2013 13:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

...a sú drahé.   ...a sú drahé.

Stále drahšie a drahšie. A tak by mu hovorili: drahý pán prezident.
 
mínus indicator plus

 

Vrece zemiakov nemôže kandidovať - lebo sú z dovozu.
 
mínus indicator plus

 

Nemajú to ľahké. Najschopnejších slovenských podnikateľov - Noriku Mojsej a Jaromíra Rudu - nespravodlivo zabásli, aby im znemožnili kandidatúru na prezidenta, tak, to sa teraz ľavici ľahko víťazí.
 
mínus indicator plus

Andy Hryc je stále voľný   Andy Hryc je stále voľný

...čo váhate.
 

1 >

Najčítanejšie na SME