Štvrtok, 5. december, 2019 | Meniny má Oto

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: E.P.Ján
1>
mínus indicator plus

 

Dobre :) Už by som naozaj mala končiť. Určite lepšie pod vplyvom Západu ako pod vplyvom Ruska. Ale tiež by som nechcela žiť v radikálnom Poľsku, alebo Maďarsku. Pre mňa je Ficova medzinárodná politika prijateľná. Jasne sa hlási k Západu, ale je opatrná pri kritizovaní Ruska. A tiež pri kritizovaní Ukrajiny. (Nakoniec Ukrajina v EÚ by pomohla predovšetkým nám. Ale to vidím na desaťročia.) Myslím, že aj Nemci z nás majú radosť. Nemecko akoby sa snažilo byť závislé na ruskej rope, nemyslíte? :)
 
mínus indicator plus

 

Chcem pridať link na potvrdenie faktu, že už pri vylodení sa vo Francúzsku bolo rozhodnuté o sovieckych satelitných krajinách v strednej Európe. https://sk.wikipedia.org/wiki/...
 
mínus indicator plus

 

Verím na povedzme 70%. Ale poznám aj iné prípady bombardovania armádou USA. A vychádza mi z toho, že ak zbombardujete nepriateľské územie, tak tým získavate už len preto, že takáto krajina nebude dlhšiu dobu prosperovať. Nemusím mať pravdu, ale môžem, pretože o tom sú medzinárodné vzťahy. USA už v tej dobe boli s Rusmi dohodnutí, kto získa naše územie.
 
mínus indicator plus

 

Nepoznám až tak histórie, ale ak je to fakt, tak samozrejme. Veď práve o tom hovorím. Odsúdiť treba agresiu a nie agresorov, ktorí dnes už možno aj nežijú. Zvlášť ak si vyberáme len niektorých. To by už nebolo o nenávisti, ale o rozmýšľaní prečo sa také veci dejú a o naberaní skúseností. Vy ste napísali napr.: Fico sa na jednej strane oháňa Dubčekom a na druhej strane sa dodnes nevyjadril k invázii sovietskych vojsk, podobne sa chová aj Danko a Bugár úplne mlčí. Je hrozne že v tejto dobe, ešte zriadime vojenský tábor Putinových ruských vlkov a máme problém dostať z nich naše historické zbrane vďaka poslancovi SMERu, ako je Augustín Hambálek Toto konanie Smerákov je vlastizrada a oslava okupantov. Je to prehnané a vyzývate tým k nepriateľstvo k Rusku a k jednej politickej strane. Preto som reagovala. Podnecujete k nenávisti. Keby opoziční politici nerobili to isté, mali by oveľa viacej voličov. Vo vyspelých krajinách si nepripomínajú vpády a začiatky vojen. Pripomínajú sa ich konce a začiatky mieru. Nebolo by super, keby sme sa stali viacej nezávislým štátom? A dokázali politicky využiť spoluprácu s EU, USA i Rusmi,... Nakoniec iste ste postrehol, ako rafinovane a v úzadí spolupracuje s Ruskom Nemecko.
 
mínus indicator plus

 

Nie to samozrejme nie je o roku 1968. Bombardovanie Slovenska americkou armádou bolo na konci druhej svetovej vojny, keď sa USA chceli pripojiť aj do bojov vo východnej Európe. Zničili krásne, historické Nové Zámky, ...., Dubovú, ktorá mala pripravené zdroje pre povstanie. Skopírujem text z Wikipédii: Napriek tomu, že s Dubovou sa počítalo ako s dôležitým zdrojom pohonných hmôt pre potreby Slovenského národného povstania, anglo-americké letectvo v auguste 1944 rafinériu zbombardovalo. Zničili tiež bratislavskú Dimitrovku,... Opäť copy: V júni 1944 anglické a americké vojská bombardovali Bratislavu. Zničila sa továreň na výrobu nafty Apollo a zimný prístav. Niekoľko vedľajších budov firmy Dynamit sa poškodilo až počas decembrového bombového útoku v roku 1944. Kvôli približujúcej sa Červenej armáde Nemci pomaly premiestňovali stroje a zariadenia továrne do priestorov koncernu IG Farben v Nemecku. (O histórii firmy podrobne píše Roman Holec vo svojej knihe Dynamitová história , ktorá vyšla v roku 2009 vo vydavateľstve Kalligram) A bombardovali aj Prahu,... O nemeckých vpádoch asi netreba písať. Ja som len chcela ilustrovať, že každý štát môže napadnúť iný štát. Nezáleží ani na tom, či je to štát vyspelý, alebo nie. Prečo si vybrať len jeden a potom proti nemu zbrojiť? Snáď je to všeľudská potreba správať sa voči niekomu, alebo niečomu (štátu) negatívne a nepriateľsky. A práve preto existujú vojny. Pretože mocní si nás omotajú, pretože mi chceme bojovať. Naviac neriešiteľné spory v našej politike odzrkadľujú našu úroveň. Nechceme porozumieť, alebo veci zlepšiť, chceme len bojovať! Kto nechce bojovať, ten je v našej kultúre slaboch, alebo zadubenec, ktorý nič nechápe.
 
mínus indicator plus

 

Nie som historik, ale Váš článok je fajn a práve preto reagujem. Je škoda, že ste doň vmontoval reakčnú dikciu bežnú u našich opozičných politických stranách, ktorá odobrala na dôveryhodnosti článku. Odporúčam v nasledujúcom článku pripomenúť aj bombardovanie Slovenska armádou USA, okupáciu nemeckou armádou,... Treba tiež zvážiť fakt, že v slušnejších spoločnostiach sa oslavujú víťazstvá a nie prehry, zvlášť také, ktoré prilievajú oheň do vzťahov, nehovoriac o tak dôležitých vzťahoch, ako sú medzinárodné. Som presvedčená, že ak naša opozícia, ale aj Slovensko chce byť úspešnejšie, nemôže chŕliť nenávisť.
 
mínus indicator plus

 

Ďakujem, tiež Vám želám v novom roku všetko najlepšie.
Reakcia k téme: Rómovia, mýty a fakty.
01.01.2014 20:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

OK, OK.
 
mínus indicator plus

 

Odpadky pod oknami panelákov existovali aj v banskobystrickej Sásovej, alebo v bratislavskej Petržalke. Ľuďom chvíľu trvá, kým sa udomácnia.
 
mínus indicator plus

Dieťa sa má sústrediť na svoju osobnosť   Dieťa sa má sústrediť na svoju osobnosť

Odporúčam môj článok :), ktorý naznačuje prečo nie je vhodné upozorňovať dieťa, že rodina bez ocka je chybou, atď. Dieťa sa má sústrediť na svoju osobnosť, aby prevzalo čo najskôr a čo najviacej zodpovednosti. http://medzihradska.blog.sme.s...
Reakcia k téme: Ema má mamu. Či?
26.11.2013 21:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nech sú k nim ľudia ústretovejší, alebo nech ich aspoň stále nekritizujú a neriešia. Nech sa ich niekto zastane, keď im šofér neumožní prístup do autobusu (pretože traja ľudia už musia stáť), keď šofér nezastaví na zástavke s Rómkou s dieťaťom na rukách, ... Sú to prípady, ktorých som bola svedkom a z rozprávania poznám množstvo ďalších. Situácia je veľmi vážna, ale riešenia nie sú len v rukách vlády. Rómovia nastavujú zrkadlo celej našej spoločnosti. Ak sa k nim nesprávame tolerantne, nesprávame sa tolerantne ani sami medzi sebou. Pokiaľ ide o vládu, navrhujem: - rodičovský príspevok len na tri deti (samozrejme všetkým, nielen Rómom) - odobrať deti, ktorým rodičia nevedia poskytnúť podmienky na prijateľný vývoj (nech sa viacej snažia) - štátne podniky pri rómskych osadách, alebo iné nadštandardné riešenie na podporu ich zamestnania (doprajme im to) - internátne školy pre deti z nevýhodnených rodín a deti s osobitnými potrebami (samozrejme dobrovoľné a len dočasné riešenie na preklenutie súčasných nahromadených problémov) Sú to riešenia, ktoré vyžadujú štátne financie a obávam sa, že vláda nekoná preto, aby sa nestretla s odporom voličov. Takže sa opäť dostávame tam, čím som začala a o čom je môj článok.
Reakcia k téme: My a Rómovia
23.11.2013 16:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Fakty, ktoré uvádzate si neprotirečia s mojimi. Ak si niekto neváži sám seba, neváži si ani iných, zvlášť tých, ktorí ho ponížili. Ich pomoc ich uráža. Pozrite sa napríklad na bezdomovcov. Sú im veľmi podobní.
Reakcia k téme: My a Rómovia
23.11.2013 15:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Slovensko začína ukazovať svoj rasizmus.   Slovensko začína ukazovať svoj rasizmus.

Nezľahčujem tému Osviečimu, ale tvrdím, že nejde o vzdialený, alebo nadprirodzený úkaz, ale každodennú a bežnú realitu, ktorá sa nabaľuje, až sa raz stane neovládateľnou. Stav na Slovensku je kritický.
13.11.2013 15:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Skutočne ma teší, že môj článok inicioval takúto mohutnú debatu. Mám silný zážitok z Francúzska, z jednej skoro dvojhodinovej debaty na tému šéfova kravata. Neverila som, že sa niekedy stretnem s niečím podobným. Aj keď musím uznať, že biblia a nadpozemské veci umožňujú nekonečný priestor. Želám veľa ďalších intelektuálnych debát, podnetov a objavov.
Reakcia k téme: Svätá patrónka Slovenska
05.11.2013 19:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Áno, alternatívy sú o slobode a vzájomnom rešpektovaní sa. Dnes sa aj dieťa môže rozhodnúť kde chce byť. Prečo mu nedať väčší výber?
14.10.2013 16:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ideálne riešenia končia diktatúrou   Ideálne riešenia končia diktatúrou

Hľadanie ideálnych riešení končí diktatúrou.
 
mínus indicator plus

 

Ak sa niekto narodí ako ľavák, je pre neho prirodzené písať ľavou rukou. A ak sa niekto narodí ako homosexuál, je pre neho prirodzené, že sa zaľúbi do človeka rovnakého pohlavia a sníva si o tom, že s ním bude žiť. Morálny problém je v tom, že ja mu mám takýto, pre neho prirodzený život zakázať. To je tak nemorálne a odporné, že tu končia aj diskusie o tom, ako sa veci budú organizovať ďalej v budúcnosti.
 
mínus indicator plus

Súťaž a spolupráca patria k demokracii   Súťaž a spolupráca patria k demokracii

Ako to vidím ja: Pokiaľ najvyspelejšie národy prešli od ideí k praxi, ostatné naopak, prevzali už hotové politické riešenia a implementovali ich do svojich spoločností. Tieto národy, medzi ktoré patrí aj Slovensko, vidia demokraciu skôr ako súboj, napríklad ľavice a pravice alebo inú súťaž a majú problém pochopiť jednu z hodnôt demokracie, toleranciu a rešpekt k názorom druhých, alebo ak chcete tak spoluprácu. Súťaž a spolupráca patria k demokracii. Skúsim dať takýto príklad: Ak si chceme vytvoriť školský systém, ktorý by slovenskej náture vyhovoval, potrebujeme množstvo návrhov, ktoré následne cez spoločenskú diskusiu súťažia. Úlohou politických strán je podporovať takúto diskusiu a súťaž. O moc musia súťažiť aj tí, ktorí sa nemôžu dostať k diskusii, pretože prevažujúca moc je príliš reakčná a neumožňuje im to. Podľa mňa mnohí však odmietajú bojovať z rôznych dôvodov. Nielen preto, že pasivita im prináša bezpečnosť a výhody, ale aj preto, že to považujú za netaktné, či hrubé. Potom víťazí pokrytectvo a kooperácia s mocou. Ak chceme tvoriť demokratické vzťahy, musíme vedieť kedy potrebujeme bojovať o väčšiu moc, aby sme sa mohli pridať k vládnutiu, teda k spolupráci a kedy naopak treba umožniť spoluprácu a nevyužiť moc a postavenie na individuálne rozhodnutie. Toto si vyžaduje vysokú úroveň spoločenského povedomia.
Reakcia k téme: Návod na demokraciu
06.08.2013 18:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Napĺňanie demokracie môže byť dobrovoľné   Napĺňanie demokracie môže byť dobrovoľné

Kiežby tie orgány aj fungovali. :) Ale ja tvrdím, že demokracia môže existovať aj bez zákonov. O tom je môj článok. Môžeme porovnať napríklad dve slovenské dediny, jedna bude fungovať viacej demokraticky ako druhá, pričom zákony a ich vymáhanie môže byť rovnaké. Podobne môžeme porovnať rodiny, ale aj priateľské vzťahy, alebo pracovné kolektívy. Demokracia je hodnota a jej napĺňanie môže byť vynútené zákonmi, ale môže byť aj dobrovoľné. Či?
Reakcia k téme: Návod na demokraciu
04.08.2013 16:16 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME