Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: nyrra
1 >
mínus indicator plus

nuž   nuž

už som si zvykla, že férová argumentácia ti nič nehovorí Porovnanie dvoch skupín ľudí, ktorí si dajú pracovné stretnutie v nemocnici počas zákazu návštev .... môže síce pokrivkávať, ale je tam niekoľko spoločných menovateľov: minimálne porušenie zákazu, pracovné stretnutie v nemocnici, absencia nejakého život ohrozujúceho akútneho problému, ktorý by ohrozoval verejný záujem a pod. Zato nazvať ľudí s iným názorom nepríčetnými a pod vplyvom alkoholu .... je hrubý ad hominem útok a spochybnenie nie obsahu (prirovnania a článku), ale ich autorov. Podpásovka. A keď už nemáš zábrany spochybňovať autorov názoru či článku .... tak ti poviem, že človek, ktorý nemá ani minimum vnímavosti k tomu, čo je a čo nie je fér .... sa môže dopustiť hocičoho, lebo evidentne nemá dostatočne citlivý morálny kompas. Ako sa ti to páči? Chaotické riešenie pandémie je úplne iná téma. Ako je tvojim "dobrým zvykom košatíš do aleluja.
 
mínus indicator plus

ja tiež   ja tiež

aj Mečiara ... a myslím, že aj Matoviča - to sa ešte ukáže (ale niečo sa ukazuje už teraz)
 
mínus indicator plus

moja   moja

peňaženka zatiaľ nie ....
 
mínus indicator plus

a aké   a aké

máš kritérium na posúdenie toho, či bol výsledok dosiahnutý? Aklo je definovaný cieľ? Bol ten cieľ merateľný? - lebo nemerateľný cieľ je zlý cieľ. Ako ho posúdiš, ak nemáš relevantné data? Napríklad celoplošné testovanie - aký je jeho výsledok? Sme tri týždne po ňom, v priebehu toho času sa rozhoreli napriek testovaniu nové ohniská a krivka začína stúpať. Teda asi. Lebo nevieme ani to, či klesala - lebo čísla boli rozhodené. Mne sa napríklad zdá, že nemáme dobré výsledky. Vzhľadom na obmedzenia, ktoré sme mali a máme ten výsledok nie je v porovnaní s inými krajinami dostatočný.
 
mínus indicator plus

a   a

čo má boj s korupciou s porušovaním zákazu návštev v nemocnici? Ak sa chceli s Kollárom rokovať osobne (lebo čo ak by niekto nabúral ich videokonferenciu alebo treemu) ... tak mal Kollár podpísať reverz o dva dni skôr .... evidentne je už schopný domácej rehabilitácie s asitenciou armády opatrovateliek a varičiek čaju Ale pokiaľ nová vláda nie je schopná dodržiavať ani vlastné rozhodnutia .... tak nie je lepšia od tej predchádzajúcej (o smerákoch sme tiež veľa nevedeli po prvom polroku vlády). Spravodlivosť a vymožiteľnosť práva sa nedá zabezpečiť jej porušovaním.
 
mínus indicator plus

ano   ano

a ak sa museli stretnúť osobne (lebo nemajú čisté svedomie a boja sa, že niečo vypláve ako z treemy a Jankovskej mobilu) ... tak mohol Kolár podpísať reverz o dva dni skôr a mohli sa stretnúť kdekoľvek
 
mínus indicator plus

ajajaj   ajajaj

takže príčetní ľudia to si ty a tí, čo si myslia to čo ty .... ostatní sú nepríčení alebo pod vplyvom alkoholu ..... stále držíš argumentačnú úroveň hodne hlboko Nabudúce nech si každý sám odhadne riziko - som zvedavá, či to policajti a súdy uznajú.
 
mínus indicator plus

ano - dajú   ano - dajú

sa napísať hocijaké hlúposti vycucané z prsta ... viď tvoj príspevok Čo neponúkneš ako jasnovidec, čo pozná myšlienky (dôvody) iných .... niekde. S takými nadprirodzenými schopnosťami by si mohol byť už milionár.
 
mínus indicator plus

v čom?   v čom?

ty vôbec nečítaš tie linky, čo ti dávam? Analytici predsa pracujú s dátami z oficiálnych štatistík. Ide o to, že z tých dát sa dá vyťažiť množstvo informácií a využiť ich pre prijímanie opatrení. Na pochopenie stačia znalosti matematiky na úrovni strednej školy a tí čo majú VŠ by mali vzhľadom na povinné minimum z vedeckej metódy, poznať možnosti matematických a štatistických metód - pretože pri väčšine VŠ oborov ich mali používať pri výskumoch v rámci diplomových prác.IT technologie dnes umožňujú porovnávanie veľkého množstva dát súčasne. Ja sa fakt obávam, že tak ako ty, tak ani Matovič a Krajči nemáte ani poňatia a ani potrebu všímať si nejaké analýzy. Myslím, že časť ľudí z konzília (aj Jarčuška) to vie ..... ale nikto z tých, čo rozhodujú, to nepočúva. Stanovisko konzília skončí na Pandemickej komisii (kde ich ani neprizývajú a ktorú tvoria ministri a pár inštitúcií) - tam to prezentuje Mikas (možno občas Jarčuška) ... ale sú prehlasovaní a oni sami sú akoby zľaknutí, že ich Matovič vyhlási za múdrosráčov ako to urobil ľuďom, čo tvorili konzílium do augusta (vtedy ich rozpustil). Informácie o priemeroch SR od Krajčiho nemajú takmer žiadnu vypovednú hodnotu. Nedokáže ich ani správne zinterpretovať. Hovorí o otáčaní krivky, keď to čísla neukazujú a nevie povedať odkiaľ to má. Prezentuje výsledky ako tunajší novinári - dnes máme vyššie čísla - tak krivka stúpa a zajtra bude víkend - tak klesne.
 
mínus indicator plus

nové údaje   nové údaje

https://databezpatosu.sk/2020/... Citujem pre "lenivých" otvoriť si link: "Je absolútnym nepochopením, ak skončíme zásadný krok v boji s pandémiou pri dlhodobom zavretí škôl a silnom obmedzení prevádzky celej krajiny hodnotením priemernej účasti a priemerného výsledku. Je to podobné, ako keby sme hodnotili výsledky olympijského behu na 100m nasledovne: “Behu sa v kvalifikáciach a vo finále zúčastnilo 56 z prihlásených 60 bežcov s priemerným časom 10,21 sekundy.” Pritom Usain Bolt dosiahol svetový rekord 9,58s!" "Práca s výsledkami a dátami, ich interpretácia a následná NE-akcia je na Slovensku hlavnou prekážkou úspešného boja s pandémiou. Testujeme ale netrasujeme, neizolujeme, a v porovnaní s podobne postihnutými krajinami robíme chaotické a nezmyselné kroky v nesprávnom čase na základe pocitov. Zatvárame regióny, kde máme dlhodobo výborné štatistiky a otvárame kostoly pre prevažne staršiu populáciu v oblastiach silne zamorených. Nevieme ani sprísniť opatrania v evidentných ohniskách a bránime sa uvoľneniu v oblastiach s akceptovateľnou úrovňou výskytu (lebo s vírusom sa musíme naučiť žiť). Naháňame si vlastný chvost ako pes, chytáme paniku, lámeme rekordy, oslavujeme víťazov, následne prekvapivo stúpame, zavierame a uvoľňujeme nezmyselne vytipované sektory, trvá to mesiace…" Top 20 lokalít – reprezentatívnych vzoriek s viac ako 100 otestovanými vykázalo viac ako 10 pozitívnych a pozitivitu na úrovni 7% až 12%. Vo všetkých 459 obciach dosiahli NErezidenti mimoriadne vysoký výsledok 5,2% pri počte 25 tisíc testovaných. Odhalilo sa 1 306 infikovaných. To sú šialene vysoké výsledky s mnohými silnými ohniskami." REZIDENTI mali pri otestovaní 85 287 ľudí výsledok 1,4% pozitívnych a našlo sa len 1 195 pozitívnych. Po otestovaní 3 krát väčšej vzorky sa našlo menej pozitívnych. Výsledok je 4 krát horší pre NEREZIDENTOV ako je pre rezidentov. V Bratislave dokonca 50 krát horší. Domáci COVID nemajú a rezidenti ho majú “veľa”. Pre testovanie a boj s pandémiou je to výborný výsledok, lebo vieme KOĽKO, KTO a KDE." "Mohli by sme napísať 100 strán textu o izolácii nemeckých bitúnkov a ubytovní ich zamestnancov, o izolácii poľnohospodárskych fariem v Belgicku a Holandsku a na nich zamestnaných robotníkov, o likvidácii norkových fariem a izolácii rodín v Dánsku. Ale pre Slovensko je dôležité, že SME NEUROBILI TAKMER NIČ a po identifikácii desiatok oblastí silne zamorených desiatkami infikovaných prevažne dospelých ľudí sme nezavreli ani 1 ubytovňu, nepočuli sme o obmedzení prevádzok, nebolo nariadené komplet testovanie v žiadnej továrni, na žiadnej farme, na žiadnej stavbe."
 
mínus indicator plus

tu máš   tu máš

ďalšiu analýzu od Fata bez pátosu ... A to je teda dosť zaujímavé, pretože to ukazuje napríklad to, odkiaľ pozitívni sú a kde boli testovaní ..... https://databezpatosu.sk/2020/...
 
mínus indicator plus

to myslíš vážne?   to myslíš vážne?

tak k údajom, čo si linkoval: 1. mapa - síce je tam počet prípadov prepočítaný na počet obyvateľov, ale od začiatku pandémie .... takže medzi najhoršími je BA a Považská Bystrica, ktorá dnes padá na hubu je podľa mapy na tom dobre 2. okres ... máš tam síce aktuálny stav pomerne podrobne .... ale bez možnosti porovnať s inými okresmi, lebo chýbajú porovnateľné údaje Je tam súhrný počet prípadov po týždňoch - bez prepočtu na počet obyvateľov ... ale lepšie ako nič Prosím ťa, podľa čoho sa ty orientuješ, keď posudzuješ situáciu na Slovensku? Ako vieš, či Matovič neklame, keď hovorí o zlepšovaní? Alebo keď hovorí, že testovanie objavilo ohniská? Ak by sledovali data po okresoch v ich dynamike - tak nemohol neviedieť o ohniskách. Toto robia Data bez patosu (len vďaka nim máme akýtaký prehľad ... ale už ich Matovič zvozil ... kuvikov. https://databezpatosu.sk/clank...
 
mínus indicator plus

myslíš   myslíš

to, že teraz už údajnem kopem za progresívcov? To mi občas niekto napíše .... hlavne tí, čo vidia v progresívcoch v Trubanovcoch marxistickié zlo platené Sorošom (inak nie sú moji favoriti, ale je škoda nás všetkých, že sa nedostali do parlamentu tak ako boli aj s Beblavým). A čo z toho vyplýva?
 
mínus indicator plus

toto   toto

sú možné výnimky Návšteva zomierajúceho pacienta Sprevádzanie pacienta do a z nemocnice Otec pri pôrode Kňaz udeľujúci posledné pomazanie Všetci musia mať negatívny Covid test Nemocnice ani na výnimku nepúšťajú deti mladšie ako 16 rokov Pred Matovičom nebol covid.
 
mínus indicator plus

starostlivosť   starostlivosť

ak sú chorí - nie priestory na porady A či ty so mnou súhlasíš alebo nie mi je úplne jedno .... skôr mi lichotí, že so mnou nesúhlasíš, báa by som sa, čo sa to so mnou stalo, keď zrovna ty by si bol so mnou zajedno.
 
mínus indicator plus

nuž   nuž

kopanie je evidentne tvoja parketa ... do kohokoľvek
 
mínus indicator plus

tu   tu

"Minister Krajčí a hlavný hygienik Ján Mikas počas týždňa priznali, že nemocnica porušila pravidlá, keď sa v izbe u Kollára zišla koaličná rada za účasti premiéra Igora Matoviča, predsedu SaS Richarda Sulíka a predsedníčky Za ľudí Veroniky Remišovej" https://dennikn.sk/2162329/kol...
 
mínus indicator plus

kde tam?   kde tam?

chápeš ty vôbec, prečo sú vlastne tie návštevy zakázané? Tí politici sa denne stretávajú s množstvom ľudí - ani jeden nevie, či nie je pozitívny. V nemocniciach sú chorí ľudia, riziková skupina, ktorá je najviac ohrozená. Od oddelenia delia tento "samostatný trakt" len dvere, ktorými prechádza hore - dole personál. To, že má aj samostatný vchod neznamená, že personál chodí na izbu za Kollárom cez dvor. Nie je nijaký dôvod, aby mal pri návštevách Kolár výnimku. 3éf nemocnice môže hovoriť, čo chce .... evidentne ani on nedodržiaval pravidlá tak ako mal - resp. hodil to na primárov. a tí zákaz porušovali. Vpalýva to presne z toho rozhovoru, čo tu linkuješ v domnienke, že ten rozhovor nejako očisťuje niekoho - naopak: usvedčuje.
 
mínus indicator plus

obávam sa, že nemajú   obávam sa, že nemajú

samozrejme denné prírastky sa evidujú, ale prehľad po okresoch nenájdeš. Musíš rátať sám z tejto mapy https://mapa.covid.chat/histor... a preratávať na počet obyvateľov, aby si mohol porovnať, Ja sa naozaj obávam, že z tých dát nikto oficiálne nerobí analýzy - že zoberú hrubé čísla a hotovo. Celoštátne urobia ešte tak klzavý medián. Máme právo na informácie a všetky EU krajiny dávajú oveľa podrobnejšie informácie a analýzy aj verejnosti. Okrem toho, že je to naše právo, tak transparentnosť prispieva k dôvere ľudí, že vláda a pandemická komisia (čo je rozšírená vláda) vedia, čo robia a čo hovoria. Dnes okrem "veriacich" v Matoviča už málokto dôveruje tomu, že vláda postupuje profesionálne askôr sa obáva (aj ja), že nás ženie do problémov. A to sa potom odráža aj na dodržiavaní opatrení. Matovič vytvoril ilúziu, že poctivé opatrenia sa dajú obabrať nejakou atómovou zbraňou. Niektorí jej veria.
 
mínus indicator plus

asi tak   asi tak

ale mali sme namále .... lebo ešte koncom septembra premier sľuboval nevestičkám veľké svadby - našťastie od 1.10. to skresali na 30 ľudí
 

1 >

Najčítanejšie na SME