Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: vrrrrrr
1 >
mínus indicator plus

 

"Môžete, Pane. Ale buďte opatrný. Pri hladení istých častí hryziem." :-)
03.03.2014 0:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Smutné, ale poznám desiatky ľudí, ktorých okolnosti dotlačili žiť život, ktorý nikdy žiť nechceli. Aj títo ľudia ma utvrdzujú v tom, že ľudské bytosti sú úžasne silné. Možno by sme mohli skúsiť byť nápomocní. Blogerku poprosím, aby napísala aspoň okresné mesto, z ktorého mladá žena pochádza. Blogy zase nečíta tak málo ľudí a jeden nikdy nevie. Možno sa medzi čitateľmi nájde aj niekto, kto vie alebo dokonca sám ponúka možno menej kvalifikovanú, ale dôstojnú prácu a ľudské podmienky. Hm? Krásny večer všetkým.
 
mínus indicator plus

 

:-) Nehnevaj sa, ale pobavil si ma. Nie žeby som prešla rukami toľkých mužov, žeby som si mohla spraviť vlastnú štatistickú vzorku, ale ak si spomeniem, tak všetci muži, ktorí sa mi kedy páčili, boli skôr rezervovaní. Takí tí introverti, z ktorých zároveň sála neskutočne veľa rýdzej mužnosti a zdravej dominancie. Nie, žeby sa mi nepáčilo, keď je muž žoviálny a rozdáva žarty, je to príjemné. Ale nemôžem si pomôcť, vyslovene ma odpudí, keď po mne muž vyštratuje tým "tu som, spadni zo mňa na zadok, dievčatko" spôsobom. Introvertní muži vedia loviť rafinovanejšie a často je v tom aj viac radosti z hry :-)
Reakcia k téme: Láska z internetu
18.02.2014 19:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Keď už je reč o novom pápežovi... Pri voľbe pápeža som ani nedúfala, že sa pápežom môže stať muž, ktorý má také ľudské, skromné a čisté vyžarovanie. Nie žeby som si od akéhokoľvek človeka sľubovala supermanské schopnosti, ale do neho vkladám veľkú nádej, že Cirkev sa konečne preorientuje z politického alebo ekonomického subjektu, akým je dnes, na duchovno-sociálnu organizáciu. V mnohých chudobných krajinách, čo je práve prostredie, z ktorého František vzišiel, si Cirkev vzala na starosť školy alebo starostlivosť o slobodné matky s deťmi, nemocnice alebo hospice napríklad. Je načase, aby aj kňazi v Európe nasledovali tento príklad a žili medzi ľuďmi.
 
mínus indicator plus

 

2/3 zemegule má šťastie, ktorého sa nám nedostalo.
 
mínus indicator plus

 

Súhlasím s Tebou. Zlúčiteľnosť funkcií sa prieči akejkoľvek logike a neviem, kto si chce dvomi, tromi, xyz stoličkami čo dokázať. Každého deň má iba 24 hodín, každý sa potrebuje najesť a vyspať a každý má len obmedzené množstvo síl a energie. A najhoršie je takých supermanov so spasiteľskými sklonmi dosadit do funkcií s obrovskou zodpovednosťou a nechať na ňom závisieť fúru ľudí. Možno akurát tak Chuck Norris a Bruce Willis dokážu za hodinu zbaliť tri ženy, opiť sa, vytriezvieť a popritom so šarmom a noblesou zachrániť svet. Ale u politikov pochybujem koľkokrát aj o triezvom, sedliackom rozume, ľudkosti a základnej schopnosti empatie, nieto aby som im verila super schopnosti. Úbohe dieťa.
 
mínus indicator plus

 

Nemôže, Srdiečko. Na Slovensku v štátnej správe totiž kompetentných niet.
12.11.2013 17:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tak ešte vysvetlenie špeciálne pre vás, vidím, že ho potrebujete. Aspoň predpokladám, že vaše príspevky nie sú len púhou demonštráciou ješitnosti. Po prvé, nikoho paušálne neopľúvam. Ľudia sú dobrí a zlí naprieč národami a kultúrami. A prečo teda píšem v tomto prípade o minorite? Pretože ak ste si to nevšimli, článok je venovaný volebnému úspechu vraj extrémistu Mariána Kotleby, za ktorý môže okrem iného jeho nekompromisné riešenie minority. Samozrejme, ľudia jeho krúžkovaním určite vyjadrili aj znechutenosť z tradičných strán. Myslím, že tieto dva aspekty sú tými najpodstatnejšími, pre ktoré získal také vysoké percento hlasov. Je podľa mňa nezmysel hľadať za jeho úspechom morálku a sklony ľudí k extrémizmu. Slovensko je krajina, kde extrémizmus nijako zvlášť nenarastá. Stačí sa pozrieť na iné západné krajiny a človek si uvedomí, že na Slovensku to vôbec nie je také zlé - kvôli etnikám sa tu nevypaľujú ani domy, ani obchody, ani nie sú v novinách každý deň tri články o brutálnych útokoch na akékoľvek menšiny. Mimochodom, kam siaha vaša hranica citlivosti? Ani trochu vám neprekáža to, že autor článku extrémistami nepriamo, ale znateľne nazýva okrem Kotleby aj niekoľko tisíc občanov Slovenska, ktorý sa v jeho očiach previnili len tým, že využili jeden z princípov demokracie a teda odovzdali v slobodných voľbách hlas tomu, koho podľa svojho vedomia a svedomia považovali za najlepšieho kandidáta? Lebo mňa to pobúrilo poriadne. Predpokladám, že okrem "exotov" drvivá väčšina Kotlebových voličov sú slušní a morálni ľudia platiaci dane, vychovávajúci deti a trúfam si povedať, že si svoju prácu mnohí z nich vykonávajú poctivejšie ako pán Galan. 3/3 Pijáno, takže končím. Diskusia s vami asi aj tak nemá zmysel.
 
mínus indicator plus

 

Nikomu do ničoho nenadávam, našli ste v mojom príspevku len to, čo ste sami chceli. Neviem, akých Cigánov poznáte vy, ale u nás na východnom Slovensku Cigáni považujú slovo "Róm" takmer za nadávku, sami seba nazývajú "poctiví, hrdí Cigáni". Nepreháňate to náhodou s tou korektnosťou? Keď je pomenovanie CIGÁN dobre im, prečo by nemalo byť dobré nám? Naozaj nerozumiem, čo je na tom slove zlé. Ešte aj názvy ako cigánska hudba, cigánske zvyky alebo cigánska pečienka sú pre ucho príjemnejšie a krajšie ako keď sa hovorí o niečom "rómskom".
 
mínus indicator plus

Pán Gális,   Pán Gális,

niečo také hlúpe som už dlhú dobu nečítala. Viete, zakaždým ma vedia zaraziť (aj doraziť) tie brilantné analýzy, čo hľadajú príčinu všade možne len nie tam, kde naozaj je. Viete vôbec, aká je na niektorých miestach kvalita života majority znehodnotená práve zásluhou minority? Mám na mysli špinu a hluk, zaberanie cudzích pozemkov, kriminalitu, problémy detí a učiteľov v školách a neschopnosť príslušných úradov rýchlo a účinne reagovať. Ja sama poznám veľa Cigánov, ktorí sú dobrými ľuďmi, ale verte, že aj oni sú pobúrení zo správania väčšiny svojho etnika. Všetci viete o strasiach a útrapach cigánskej menšiny, ale kde sa aj vy v SME venujete problémom majoritného obyvateľstva ohrozovaného touto menšinou? Viem, že od stola v Bratislave sa ľahko napíše čokoľvek, lebo papier aj internet znesú veľa lží aj poloprávd, ale ráčte svoj ctený zadok zodvihnúť a dať si aspoň mesačný road trip po slovenských osadách a problémových sídliskách. Na mnohých z tých miest by Vám za takéto hlúposti, čo píšete, napľuli do tváre. A zaslúžili by ste si.
 
mínus indicator plus

 

Akože nie? Samozrútenie.
 
mínus indicator plus

 

Mesiac fotografie je jedno z podujatí, ktorým veľmi fandím. Je úžasné, že sa niečo také deje v Bratislave a že to trvá celý mesiac. Každý ročník sa tam nájsť niečo zaujímavé, aj niektoré fotografie vo výbere sú veľmi pôsobivé - či už obsahovo, alebo čisto na pohľad, vizuálne. Byť v Bratislave, určite si tak 5 - 6 výstav nenechám ujsť. Držím prsty organizátorom, nech sa z Mesiacu fotografie stane poriadne dlhá tradícia.
 
mínus indicator plus

 

Akože nie? Samozrútenie.
 
mínus indicator plus

 

Každý sa poučí po svojom ;-)
23.10.2013 21:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nie, mýliš sa, nie sú to paradoxy. Devastácia nášho zdravotníctva je cielená a aj v tomto prípade je to tak, ako sa hovorí: ryba smrdí od hlavy. Ak v nitrianskej nemocnici dôjde ku krízovej situácii, dúfam, že nikoho nenapadne viniť túto rodinu, lebo za nič nemôže. Myslím, že táto rodina si prechádza malým peklom. A koniec koncov peniaze by mohli ísť pokojne z kasy premiéra alebo kdejakých kolesíkov. Je to len vreckové v porovnaní s tým, čo sa zo štátneho tak štedro rozdáva pre sponzorov, bankárov, podporu zahraničných firiem so šialenými ziskami alebo futbalové štadióny. Nech si každý vyvodí závery, aké len chce, z toho, že si každý zo zodpovedných - vrátane ministerky zdravotníctva a premiéra - umyl ruky. Pre mňa osobne je to ďalším znakom toho, že pre túto vládu je 83 slučiek málo.
 
mínus indicator plus

 

Mne pripadá zvláštne, ak pedagóg s 15ročnou praxou vyhlási, že sa s prípadom zneužívania alebo týrania ešte nestretol. Vzhľadom na to, aké hrozivé sú štatistiky, musel za tie roky takých detí učiť aspoň pár, ak nie pár desiatok. Z toho mi vychádza, že buď rodičia zneužívajú dieťa natoľko rafinovane alebo sú učitelia natoľko slepí. Napríklad na ZŠ som poznala pár detí, ktoré boli minimálne zanedbávané, rôzne formy týrania sa skrývali pod pojem "prísni rodičia". Učitelia to veľmi dobre videli - minimálne tí triedni učitelia, ktorí poznajú nielen deti, ale aj ich rodičov - ale hoci nerada, musím priznať, že väčšina našich učiteľov sú kávičkujúci ignoranti - často zlyhávajú ako učitelia a často zlyhávajú ako ľudia.
 
mínus indicator plus

 

Srdiečko, keď už píšeš tie príručky, tak správne má byť "napadlo mu", nie "napadlo ho". Napadla mu nejaká myšlienka, nie divé zviera.
 
mínus indicator plus

 

Tiež by ma zaujímalo, ked je teraz nositeľ mieru, pokoja a americkej demokracie. Asi sa prihovára predstaviteľom zbrojárskeho priemyslu: "Trpělivost, milášku, trpělivost."
 
mínus indicator plus

 

Večný Alah je pre mňa tisíckrát znesiteľnejší ako večný Fico alebo tí, čo ho držia za oné...
 
mínus indicator plus

 

Prepáčte, zasnívala som sa :-)
 

1 >

Najčítanejšie na SME