Sobota, 21. september, 2019 | Meniny má Matúš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: kulturolog
1>
mínus indicator plus

 

Musím sa priznať, že v rodine mojej pani sa toto jedlo, samozrejme so sladkou kapustou, volá šifliky s kapustou. --------------------- Prvú várku konzumujem na slano, druhou si osladím život a fliačky v hojnej miere posypem kryštálovým cukrom. --------------------- Doteraz so nikdy nepočul o variante s kyslou kapustou.
 
mínus indicator plus

 

Pripájam sa k tomuto vláknu diskusie s veľkým súhlasom. Nepreplachovať, bez smotany, radšej kúsok haluškovice na rozriedenie pravej nefalšovanej bryndze. Bryndzu z obchodov riediť nie je zapotreby. A halušky štikať z lopára lyžicou alebo nožom. Tak sa halušky v minulosti hádzali a túto tradíciu je nutné zachovať prinajmenšom v domácnostiach. --------------------------- Moja pani prišla po dlhšom skúšaní na fintu s múkou. Dáva polovicu hladkej a polovicu polohrubej múky. Halušky tak nepôsobia v žalúdku ako cement, sú ľahšie.
 
mínus indicator plus

 

Dovolím si prispieť do tejto diskusie svojím názorom. -------------------- Pán Sitko, píšete o slušných komunistoch. Neviem, či slovo slušný je pravým vystihnutím charakteru týchto súdruhov. Ak by sme ho brali ako merítko skutočnosti, že oni sami nepáchali nič zlé, nevraždili, nedonášali na ľudí, dovolil by som sa trochu prikloniť k Vášmu názoru. Nie je však väčšou pravdou, že sa báli? Báli sa otvoriť oči, aby nevideli pravdu okolo seba. Báli sa kritizovať, dostalo by sa kritiky aj im. Báli sa vystúpiť zo strany, lebo chceli pre svoje deti to najlepšie. Samozrejme, že jarnú obrodu uvítali, začalo sacim ľahšie dýchať, ale v žiadnom prípade nie slobodnejšie. ------------------- Mnohí dostali šancu zo strany vystúpiť v čistkách po vpáde vojsk. Ak ho odsúdili, boli odsunutí na vedľajšiu koľaj. Neviem, koľkí túto šancu využili a dali sa jednoducho vyhodiť. Netuším, či existujú nejaké podklady. Jednoducho mám akési tušenie, že radšej sklonili poslušne hlavu, aby neprivodili problémy na hlavy svojich najbližších a aj na tú svoju. A títo slušní súdruhovia naďalej na schôdzach dvíhali ruky. Poslušne, stádovito. So strachom a zo strachu.
25.08.2019 16:26 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Dovolím si vysloviť Vám obrovskú pochvalu za kvalitne prevedenú analýzu. ____________________ V plnom rozsahu sa stotožňujem aj s diskusným príspevkom diskutujúceho Habr-a.
 
mínus indicator plus

 

Mladý muž, nepriamo a zrejme aj nechtiac ste potvrdili moje informácie poťažne rôznych štúdií. Už vo Vašom prvom odkaze môžete pri väčšej pozornosti nájsť na pravej strane revíziu testov : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p... _______________________________ Potvrdili ste štatút rýchlokvaseného "odborníka" na zdravú výživu, ktorému niekto naleje do hlavy určité informácie, ale ako mnohí ľudia, neoverí si ich, resp. si neprečíta aj B. Absolvovali ste štúdium biológie, chémie, biochémie, medicíny? ______________________________ V odkazoch, ktoré ste uviedli, chýbajú počty testovaných osôb, v jednom išlo o testy na živočíchoch a úplne v prvom testy na 5!!!!! osobách. ______________________________ Nebudem už pri Vašich bludoch strácať čas, nemám ho nazvyš.
22.08.2019 9:26 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Môžete menovať jednu hodnovernú štúdiu, ktorá by doložila účinky tejto superpotraviny? --------------------------- Existujú relatívne malé štúdie so zanedbateľným počtom testovaných. Účinky boli taktiež variabilné. Pri niektorých štúdiách sa neprejavil žiaden účinok, pri iných bol zanedbateľne malý. Veľká štúdia s tisíckou testovaných neexistuje, taktiež nie je žiaden výsledok, ktorý by bol skutočne dobre doložený. --------------------- Kyselina octová je molekula, ktorá naozaj fyziologicky vzniká z normálnej stravy v našom čreve a úplne nezávisle od toho, či ocot konzumujeme alebo nie. O tejto kyseline je už známe, že má biologické účinky. Redukuje určité zápalové procesy a zlepšuje citlivosť na inzulín. Týka sa to však kyseliny octovej, ktorá vzniká v čreve. A predovšetkým tu vzniká v oveľa väčších množstvách, ako by mohla obsahovať lyžička octu. ----------------------- Jablčný ocot nie je žiaden zázračný nápoj pozostávajúci z vitamínov a minerálov. Adekvátne množstvo prijmete z primeraného množstva jablčnej šťavy. Mám pre Vás dobrú správu - jablčný ocot v žiadnom prípade neuškodí, ale ani nepomôže.
16.08.2019 10:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Dlho som vajatal, či napísať niečo už k Vášmu prvému článku o prerušovanom pôste. Poznal som doteraz len prerušovanú s úl ož a dovolím si poznamenať, že ani jedno nemôže byť dobré. A vy to ešte zalejete jablčným octom. ---------------------------- Obávam sa ďalších epizód nedajbože v štýle Jaroslava Dušeka.
16.08.2019 8:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Dovolím si upraviť názov hitu skupiny Smokie - Who The ***** is Truban? ------------------------------- V našej skorumpovanej mafiánskej spoločnosti sa pred rokmi vyskytol kindermanagement a vieme ako to dopadlo. Obávam sa hrozby nového, pretože mu chýba sebareflexia, neochota prijímať iný názor, neochota počúvať rady skúsenejších. ------------------------------ Pre kritikov - áno, skúsenejší a starší nám sprznili život a budeme sa dlho spamätávať. Aké možnosti nás čakajú? Zatiaľ žiadne dobré. ------------------------------ Marihuana je v tomto prípade absolútne nepodstatná. Iba ak by ju rozdávali zadarmo národu, aby dokázal vydržať všetko to svinstvo okolo.
 
mínus indicator plus

 

Milá pani autorka, Vaše články čítam rád - nie všetky - a dovolím si zdieľať jeden podnet http://napant.sopsr.sk/august-... --------------------------- Pekný deň .
Reakcia k téme: Čučoriedky
15.08.2019 9:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Vážený pán Droppa, dovolil by som si prispieť do diskusie s jednou poznámkou. Ľudia a niekedy k nim patria aj poľovníci a fotenia chtiví "milovníci prírody", hrajú s medveďmi hnusnú a nečestnú hru. Chystajú fotopasce a aby macov navnadili, prinášajú na tieto miesta jedlo. Macovia si zvyknú na donášku do domu a keď prísun vypadne, jednoducho idú hľadať a chtiac, či nechtiac narazia na ľudí, ktorí s týmito nekalými hrami nemajú dočinenia. ------------------------------ Potom nám už len ostáva čakať na bulvárne správy ako rozzúrený medveď napadol mierumilovného návštevníka hôr.
14.08.2019 13:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Dovolil by som si svoj názor získaný so stykom tiež s približne 90 % vysokoškolsky vzdelanými ľuďmi -lekármi, ekonómami, advokátmi, technikmi. 90%z týchto 90% sú xenofóbni konšpirátori. --------------------------- Je mi ľúto, že som narušil Váš idealizmus.
14.08.2019 13:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pán Pado, existuje nejaká záležitosť alebo stav, kedy by pani (Z)Matečná neklamala? Dovolím si predpokladať, že klamstvo je hlavná náplň jej pracovnej doby.
Reakcia k téme: Matečná opäť klame
30.05.2019 9:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Smerácka logika par excellence: Hanbím sa, že som Smerák, ale Smerákom ostanem. ________________________________________ Stále sa to ešte oplatí (?) ____________________________________ Predvolebné kortešačky?
30.05.2019 9:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Dovolil by som si nepatrne pozmeniť názov na Za dedenizáciu Bratislavy. Táto naša perla na Dunaji je na rozhraní veľkej dediny a mesta, ktoré by chcelo byť veľké, ale balansuje medzi týmito dvoma polohami. Pred pár rokmi sme žili v geograficky malom meste, avšak naša mentalita sa vyznačovala veľkomestkým pocitom. Život tu bol vskutku komfortný. ------------------------------------- V posledných dňoch akoby sme sa ocitli vo veľkej dedine s nevýhodami, ktoré v nej život prináša. Architektúra v zmysle od buka do buka, nech sused závidí, zeleň nepotrebujeme, nemáme sa o ňu čas starať, doprava bez ladu a skladu. -------------------------------------- Správame sa k sebe podobne ako rozhnevaní kohúti na smetisku. --------------------------------------- Čo by nastalo po presune? Nik by si to nevšimol. Tak sme zažratí sami do seba.
Reakcia k téme: Za debratislavizáciu
23.05.2019 9:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Vážený pán Pado, dovolím si domnievať sa, že mladí ľudia sa vrhajú na štúdium sociálnej práce z jednoduchého dôvodu - štúdium absolvujú i ukončia bez väčších problémov a v hrsti majú rodičmi vysnívaný doklad múdrosti - VŠ diplom. _________________________________ Rozuzlenie prichádza o niekoľko dní. Prácu nenájdu, končia u mobilných operátorov alebo v predajniach fastfoodu. Máloktorý z nich má skutočný záujem o sociálnu prácu a problémy, ktorých riešenie je viac ako komplikované. Pár nadšencov sa síce snaží, ale elán a počiatočné nadšenie ich prejde, ak si chcú založiť rodinu. _______________________________ Pre mňa je nepochopiteľný status quo, keď aktéri a pôvodcovia znečisťovania ODMIETAJÚ participovať na zlepšení SVOJICH VLASTNÝCH životných podmienok. Ako je možné, že ich k tomu nik neprinúti, v lepšom prípade nemotivuje?! Kde je Jozef Kmeto?! Kde sú aktivisti platení aj z našich daní?! _________________________________ Ako je možné, že v niektorých mestách, resp. obciach dokážu túto minoritnú časť nášho obyvateľstva motivovať, dokážu ich pritiahnuť k práci a v iných nie? Prečo starosta nezakročí a nedonúti ich priložiť ruku k dielu?! Bojí sa verejného pranierovania zo strany ktorej? __________________________________ Riešenie nemôže byť stanovisko (ani z jednej ani z druhej strany) - nechcú/nechceme upratať!
22.05.2019 13:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Rusko je náš súkromný oxymoron. Osvobodíteli i zachvátčiki v jednom. ______________________________________ Nemám viac čo dodať.
 
mínus indicator plus

 

Dovolím si vyjadriť moje rozčarovanie. Niekto nám hádže záchranné koleso, ale my vopred vieme, že je deravé a utopíme sa. Preto záchrancu stiahneme so sebou a pod vodou ho pre každý prípad začneme škrtiť. ---------------------------- Autorka je s najväčšou pravdepodobnosťou odborníčka na dopravu i architektúru. Prečo neponúkne svoje odborné vedomosti vedeniu mesta? Viac hláv, viac rozumu. ----------------------------- Osobne dávam novému riešeniu zelenú stužku nádeje.
11.04.2019 14:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Vážený pán lector, dovolím si oponovať. Článok som čítal V-E-Ľ-M-I pozorne.
 
mínus indicator plus

 

Milá Monika, jeden z Vašich najvyváženejších článkov. Gratulujem.
 
mínus indicator plus

 

S najväčšou pravdepodobnosťou našiel inšpiráciu v obchodnej sieti. Odpisovanie mu vždy dobre išlo.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME