Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Mir1189
1 >
mínus indicator plus

 

Je faktom že dávam islam na rovnakú úroveň ako kresťanstvo. Na tú istú úroveň ale dávam aj pohanstvo, severskú vieru v Thóra a Odina, dávam tam gréckych bohov... Ale ani jedno z nich neobhajujem. Ak máte pocit že niektoré z toho ( jedno je asi to vaše obľúbené) dehonestujem tým že ho dávam na úroveň islamu, a vám to príde urážlivé, je to váš pocit, máte na neho právo ale nieje to v žiadnom prípade vhodný alebo validný bod diskusie a v žiadnom prípade to nieje dogma. Vnímam všetkých ľudí rovnako bez ohľadu na to čomu veria, alebo eventuelne neveria.
02.05.2017 1:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Kde generalizujete? 1. NIeje len "jeden Islam", ani v prípade ak je len "jeden korán". Existuje nespočet väčších či menších škôl. Bolo by to ako tvrdiť že je len jedno kresťanstvo. Pritom je ich X - rímski katolíci, grécki katolíci, protestanti, kalvíni, luteráni, anglikáni. A aj medzi kresťanmi vznikli kulty smrti ako Jim Jones alebo Davidiáni. 2. Naznačujete že všetci utečenci z Blízkeho Východu sú LEN A LEN moslimovia. Len v Egypte žijú 4 milióny koptských kresťanov, žijú v Sýrii aj Iraku. žijú tam tiež židia ale aj ateisti, prípadne ľudia ktorí "niesú dosť moslimovia" špeciálne v očiach majoritkých sunitov alebo funtamentalistických salafistov. Ľudia utekajú aj z nestabilnej Líbye. Ak bol Kaddáfí tak veľký socialista že sa stretol s Ficom, tak by som tam očakával pomerne veľkú skupinu ateistov (ak po revolúcii zázračne neobjavili Alaha). 3. Jedným z výdobytkou Európy je aj sekularizmus. Sám som proti kvôtam na utečencov, ale ich primárna funkcia neberie v úvahu ich vierovyznanie. Ich primárna funkcia je pomôcť Taliansku a Grécku zvládnuť humanitárny rozmer utečeneckej krízy. Keď Richard Sulík, Robert Fico alebo občas aj vy hovoríte o kresťanskej Európe tak automaticky buď zabúdate na európsky sekularizmus ako jednu z európskych hodnôt alebo ho zámerne prehliadate. 4. Ak hovoríte o politike "otvorených dverí pre islam" tak. a) Je vašim bremenom dokázať toto tvrdenie, primárne v kontexte sekularizmu ktorá v rôznych európskych krajinách smeruje napríklad k zákazom tradičných moslimských šatiek. b) V kontexte politiky rovnoprávnosti mužov a žien ktorá je v moslimskom svete katastrofická. V žiadnom z vašich blogov ste tak neučinil a v mojom ponímaní je práve toto primárnym dôvodom prečo vaše blogy stratili kredit. 5. Než by som porovnával životy Krista a Mohameda radšej porovnávam životy ich nasledovníkov. V prípade Biblie ale aj Koránu mám dôvod pochybovať o objektivite života oboch. Obe skupiny majú na krku vraždenie v mene Boha, takže v tom nevidím veľmi rozdiel. A než začnete že krestanský terorismus neexistuje tak nezabúdajte na IRA. 6. Rozhodne je možné kritizovať Islam, ale podstatným bodom je INFORMOVANÁ kritika. Keď hovoríte aký bol podľa Biblie život Krista super, a život Mohameda zavrhnutiahodný tak evidentne neviete že Kristus je v Islame jeden z veľmi vážených prorokov a jeho matka je uctievaná tiež. Ak sa Miňo Mazurek rozohní na adresu Aláha tak zabúda na to že je to ten istý Boh akého uctievajú kresťania a židia. Ja sám so voči islamu kritický viz: https://miroslavkocur.blog.sme... Vy ale nerobíte ANI TO. Vo vašich blogoch ale aj vo vašom poste "kritizujete Európu za to že je otvorená islamu" pričom naznačujete že moslimov by sme do nej nemali pustiť.TO NIEJE KRITIKA ISLAMU, TO JE OBHAJOBA DISKRIMINÁCIE NA KONFESNOM ZÁKLADE.
02.05.2017 1:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ešte to skonkretizujem. Akýkoľvek fundamentalizmus sa zakladá výhradne na náboženských dogmách. Škála v akých ovplyvňujú život ľudí je od neškodných (dogmy ktoré vytvárajú stravovacie návyky niektorých náboženských skupín) k takým ktoré sú doslova a do písmena vražedné. Dogma že prasatá sú nečisté znamená že ich židia ani moslimovia nekomzumujú, dogma že kravy sú sväté z nich robí kolorit v mestách s hinduistickým obyvateľstvom. Dogma že židia zabili J.K. je častým argumentom prečo treba perzekuovať židov (pozn, viem že ho zabili rimania), dogma že cisár Japonska je boh a je správne za neho zomrieť motivovalo pilotov kamikaze vrážať do amerických lodí (nechcem klamať, buď šintóizmus alebo zen-budhizmus musím sa na to pozrieť detailne). Dogma že homosexualita je hriech motivovala ultraortodoxného žida v Izraeli napadnúť gay pride a zabiť mladé dievča. Dogma že Kim Ir Sen je večný prezident z neho stále robí hlavu Severnej Kórei aj post-mortem. A dogma že západ je skazený motivuje moslimov útočiť v západných krajinách. Preštudujte si však základy a pôvod Wahábizmu a Salafizmu. Tieto radikálne školy islamu podporoval Husajn v Iraku, hoci primárne vznikli ako reakcia na kolonializmus v Afrike a Blízkom východe. Miesto toho aby tieto názorové smery akceptovali dobu a úpadok kolonializmu ich ideológia bola "vylepšená" o moderný západný svet a moderných "križiakov" v Izraeli. Tu bez výhrad hovorím o náboženskej ideológii založenej na dogmách, ale aj na výklade situácie vo svete a histórii. Tieto ultraortodoxné skupiny zabíjajú bez výnimky prímárne šítskych moslimov (Iránci, vláda v Sýrii, šítske náboženské menšiny v iných moslimských krajinách), pretože aj ich tiež považujú za inovercov. Šiiti sú v tomto obeťami rovnako ako ktorýkoľvek Európsky alebo egyptský koptský kresťan. A to hovorím s plným vedomím že šíítsku teokraciu v Iráne alebo sýrsku vládu neschvaľujem a nepodporujem. Tvrdiť že stačí vziať korán a máte z neho celú ideológiu je asi tak správne ako vziať Bibliu a tvrdiť že len na jej základe postavíte štát, konkrétne kráľovstvo . Aj ľudia v moslimských krajinách reflektujú dobu a majú iné štátne zriadenia než kalifát (kráľovstvá, republiky i keď o slobode slova alebo občianskych právach nemôže byť reč). Je faktom že salafisti z Al-Kajdy a IS presne toto robia snažia sa o kalifát, avšak oni sú extrémisti moslimského sveta. Podobne by sme vnímali my skupinu ktorá by sa snažila o obnovu pápežského štátu.
01.05.2017 21:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Stačí ak si prečítate blog. ;)
01.05.2017 20:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aby som reagoval komplexnejšie... Prvá Kotlebova strana sa objavila v roku 2006 keď bol predsedom vlády Mikuláš Dzurinda. Druhá v roku 2009. Ktorá odpoveď je logickejšia? a) Pán Kotleba zakladá stranu ktorá reflektuje jeho názory. b) Celé je to spiknutie dvoch na sebe nezávislích politikov. V jednom prípade pozíciu M. Dzurindu Kotleba nijako neohrozil. Pravicová koalícia skolabovala a ovocie ich neschopnosti zbierame dodnes. V druhom prípade znamená prítomnosť Kotlebovej strany riziko straty voličskej základne SMERu, KDH prípadne ultra-konzervatívnych alebo nacionalistických strán. Ak chcete naznačiť že naša krajina je diktátorský protiľudský režim, tak nebudem predstierať ako úžasná spoločnosť sme. Ale nenechám sa presvedčiť o tom že systém ktorý tu je teraz (aj za predpokladu že súčastný predseda vlády mi nesedí) je zlý sám o sebe.
01.05.2017 20:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pýtal som sa na http://www.winstonchurchill.or... Je to v blogu. Môžete sa spýtať aj vy.
01.05.2017 20:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Spoločnosť LSNS je predsa plná dobytka.
01.05.2017 20:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Musím oponovať... Existuje šanca infekcie vírusom HIV inou formou ako len sexuálny prenos - transfúzie infikovanou krvou, prípadne fyzický kontakt s takouto krvou v dôsledku zranenia alebo nehody. Kondóm aj v takýchto prípadoch predstavuje prevenciu.
01.05.2017 19:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Takže v téme ohľadne kondómom a postojoch katolíckej cirkvi sa viac-menej zhodneme. Tvrdiť že dogma a ideológia sú odlišné ale nezodpovedalo jadro mojej otázky, respektíve by som vás chcel požiadať o to aby ste sa na dielo pána Hitchensa pozreli. Je kritický k všetkým cirkvám vrátane Islamu. Jeho argumentáciu proti Islamu beriem, vaše nie. Rozdiel je primárne v tom že pán Hitchens logicky vysvetlil zlo ktoré islam (a iné svetové náboženstvá) spôsobujú vo svete, ale cieľom jeho kritiky boli vždy konkrétne osoby (teroristi z 9/11, Ajátolláh Chromejní) ich konkrétne činy, konkrétne nelogické alebo vyslovene neľudské činy popisované v tej či onej svätej knihe. Ale nikdy nie generalizovanie obyvateľov Blízkeho Východu (eventuelne migrantov alebo utečencov - prosím o striktné oddeľovanie oboch termínov) že sa jedná o hodnotovo a názorovo konzistentnú skupinu ľudí - teda že všetci sú radikálny islamisti. Napríklad mladí ľudia z Iránu odmietajú teokraciu, Turecko je napriek negatívnemu vývoju v posledných rokoch obývané množstvom sekulárnych alebo ateistických ľudí, ktorí súčastného prezidenta odmietajú rovnako ako islamizáciu ktorá v ich krajine prebieha. Dnes sa tu totiž priveľa ľudí v médiách rado zvezie na vlne lacnej popularity, kedy je nenávisť k Islamu maskovanou formou rasizmu. Prestaňme sa tváriť že Ježiš Kristus sa narodil v Európe. Narodil sa na Blízkom Východe a jeho posolstvo do Ríma dorazilo práve odtiaľ skrze Sv. Petra a ďalších jeho učeníkov. Alternatívou je presne to ako sa Rím bránil novej viere.
01.05.2017 19:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

To hovoríte vy. :)
30.04.2017 2:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Takú že pod svojím vlastným blogom môžem napísať kolko príspevkov chcem a ty len tri než znova zmeníš účet. ;)
30.04.2017 2:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A keď linkujete blog pani Svobodovej... Pýtal som sa na údajný citát od W. Churchilla. Je falošný. https://miroslavkocur.blog.sme... Prvý krát sa vyskytol na stránke Srbských nacionalistov. V anglicku o ňom nikto nepočul.
30.04.2017 2:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ja som páan Pada nenazval fašistom. Napísal som že obsah jeho jedného konkrétneho blogu je rasistický.
30.04.2017 2:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

bol to rok 40, opravím to. :)
30.04.2017 2:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Smeru SD som sa vo svojich blogoch venoval. Prečo máte pocit že tento článok nieje aj o nich? :)
30.04.2017 1:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ak chcete hovoriť o ideoĺogiách maskovaných ako náboženstvo alebo o nutnosti plánovaného rodičovstva, rád by som vám odporučil (už zosnulého) novinára Christophera Hitchensa. Keď ste tak nadšený proti náboženským dogmám, čo hovoríte na to že rímsko-katolícka cirkev považuje kondóm za horšiu vec než je AIDS? Špeciálne teda ak sa bavíme o plánovanom rodičovstve a cirkvách...
30.04.2017 1:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pán Pado, ale ja v žiadnom prípade niesom VIP bloger. Garantujem vám že identita ktorú som v blogu zverejnil je skutočná.
28.04.2017 12:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

"Chceme chrániť normálnych ľudí" je bežný fasistický naratív. Bezne sa opiera o to že treba odsúdiť aj "prívržencov" toho nesprávneho názoru/rasy/náboženstva. Je to súčasť mechanizmu ktoré podobné fanatické združenia udržuje v názorovej jednote. Súbežne s tým sa vyberajú aj nové ciele útokov, či už verbálnych/propagandistických alebo silových. V našich podmienkach a tak ako to Mgr. Mizík deklaroval na FB je to trestný čin, mimo Slovenska je to minimálne nezlučiteľné s demokratickými princípmi.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Že sa mi páči hudba skupíny Watain ešte neznamená že by so začal veriť v akúkoľvek formu vyššej bytosti. Proste to znamená že sa mi páči hudba. Myslím že z toho čo je v texte tejto skladby popísané ale aj to aké prezývky si dali členovia tejto skupiny je jasné prečo som na nich nenarazil. NSBM totiž nepočúvam. Ale poznám nejaké tie anti-islamské hudobné BM skupiny. Len tie pôsobia v Saudskej Arábii, Iráne a v podobných krajinách.
 

1 >

Najčítanejšie na SME