Sobota, 21. september, 2019 | Meniny má Matúš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: gofry2
1>
mínus indicator plus

 

Neviem koľko máme nezamestnaných - hovorí ti niečo práca na čierno? Čo myslíš, kto sa bude chváliť tým, že pracuje načierno keď za to môže byť štátom trestaný? Navyše všimni si tú absurditu - máme veľa nezamestnaných, ale tých čo sa chcú zamestnať trestáme a ešte ich okrádame o ich zarobené peniaze (dane)! Nehovoriac o tom, že prečo by niekto šiel pracovať za 300€, keď takú istú sumu môže dostať zo štátu na rôznych prídavkoch, sociálnych podporách atď atď a nemusí ani prstom hnúť? Bol by hlúpy, aby šiel pracovať. Štát tak demotivuje ľudí od práce. Áno, zisk sa ti nezvýši, pretože aj konkurencia zefektívňuje svoje procesy a keď sa chce udržať na trhu, musí ísť s cenou dolu. A potom musíš ísť s cenou dolu aj ty. Niektorí bohužiaľ kvôli stromom nevidia les. Že je málo tých, ktorí sú ochotní platiť za prácu? No to je logické keď ti vláda vezme 50% peňazí a vyhodí ich na hlúposti, na svoje jachty, na predražené zakázky, na svoje vily a jachty atď, že ti potom neostanú peniaze na zaplatenie práce ostatným ľuďom. Fakt chceš toto dávať za vinu kapitalizmu? Plná zamestnanosť? Prečo by mala byť plná zamestnanosť? Kto nechce pracovať nech kľudne nepracuje, ale potom nech neočakáva, že sa o neho ostatní budú starať.
 
mínus indicator plus

 

Nie, nemáš vyšší zisk. Máš zisk nižší - pretože ťa k tomu dohnala kapitalistická konkurencia, všetky veci sa zlacňujú (a niektoré aj nominálne napriek štátom podporovanej inflácii). A prepustení ľudia? Tí sú teraz vo fabrikách na plazmy, notebooky, mobily, nábytok, knihy atď atď. Vďaka tomu, že boli uvoľnení z automobilového priemyslu, môžu teraz vyrábať niečo iné. Ale áno, keď očakávaš prácu kde ti stačí chodiť na hodinu denne, zarábať budeš 5000€ a nebudeš mať žiadnu zodpovednosť, tak takých prác skutočne veľa nie je - to by si asi musel byť poslancom. Ale normálnej práce je toľko, že ju ľudstvo nikdy všetku neurobí.
 
mínus indicator plus

 

Máš pravdu, asi trebalo. Ale platili by si ich iba tí, ktorí by ich potrebovali, nemuseli by sme sa im na to skladať my všetci.
 
mínus indicator plus

 

Mne ide o presný opak - že všetci by všetky svoje príjmy riešili mimo bankové transakcie, pretože by to bolo lacnejšie - nemusia platiť daň. Tým ale štátny zlodej prichádza o peniaze a urobí všetko preto, aby ich získal. To sa najjednoduchšie dá urobiť tak, že jednoducho zakáže hotovosť. Ostatne dnes sa už dania aj nepeňažné benefity. Súkromné banky vždy splnia všetko, čo im štát prikáže - pretože z toho budú mať výhody. S radosťou teda budú zdieľať so štátom (aj medzi sebou) všetky informácie, ktoré na svojich zákazníkov majú. Robia to už aj švajčiarske a luxemburské banky, ktoré sa dlho tvárili, že súkromie klientov je pre nich prvoradé. Taktiež si treba uvedomiť, že pre "dobré" fungovanie spoločnosti nie je nutné vyberať dane. Preto nedáva zmysel vymýšľať spôsoby, ako ich vyberať.
 
mínus indicator plus

k čomu to povedie?   k čomu to povedie?

Myslím, že takýto systém by viedol k postaveniu hotovosti mimo zákon (o čo sa ostatne niektorí snažia už teraz). Nehovoriac o tom, že je to opäť len iná metóda využitia štátneho násilia, ktoré máme už dnes. Princíp sa týmto vôbec nezmení. Jediné spravodlivé riešenie je prestať nútiť ľudí správať sa podľa toho, ako si vládna garnitúra uzmyslela.
 
mínus indicator plus

Definícia hlúposti   Definícia hlúposti

Albert Einstein povedal, že iba hlupák opakuje dokola jednú a tú istú vec s očakávaním, že to tentoraz vyjde inak. Schválne, koľkokrát ste už do urny vhodili lístok tak, ako nám to nakázali? A koľko krát ste s výsledkom boli spokojní (nemyslím len výsledok volieb, ale aj povolebnú aktivitu)? Urobte to v najbližších voľbách inak. Vhoďte tam svoj vlastný lístok, urobte niečo inak, než ako nám prikazujú. Môj bude obsahovať toto "Nechcem nad sebou žiadneho kráľa, nechcem nad sebou žiadneho panovníka, nechcem ani prezidenta, strčte si ho do zadku. Som slobodný človek a nikoho takého nepotrebujem". Alebo tam opäť poslušne ako ovečky napochodujete a urobíte všetko tak ako vám to oni dovolili a prikázali a ešte budete na seba hrdí, že ste "volili správne"?
10.10.2012 16:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

mimo   mimo

To sú síce relatívne rozumné domnienky, ale prax ukazuje, že sú úplne zcestné. Tak ako som schopný poistiť si dom proti zásahu bleskom, ohňom alebo vodou, som schopný si poistiť si aj auto, život, zdravie a nepotrebujem aby ten, kto ma poškodí, bol kdekoľvek poistený. Teda povinné poistenie poistenie je nepotrebné. Bez daní by samozrejme fungovala aj polícia, aj zdravotníctvo aj školstvo a aj cesty by boli. Rovnako ako dnes existujú potraviny, počítače, lietadlá, súkromné vzdelávanie a to bez toho, aby na to šli akékoľvek dan. Ostatne stačí sa pozrieť do histórie alebo aj do súčasnosti, že všetky tieto služby sú poskytované aj na súkromnej báze a je to naopak štát, ktorý tomuto súkromnému poskytovaniu bráni v plnom rozvoji. Teda existencia daní nie je nutná. Obezita, ateroskleróza, hypertenzia nie sú problémy zdravotníctva, ale jednotlivca. No a samozrejme prečo by sa jednotlivec zaujímal o svoje zdravie, keď sa mu všetci ostatní musia poskladať na liečenie? Pokiaľ niekto cudzí radšej sedí celý deň pred telkou, fajčí, pije a tlačí do seba chipsy, tak nikto nemá právo mu v tom brániť. Je to jeho život, on si je za neho zodpovedný. Nikto z nás sa na tento svet nenarodil k tomu, aby ostatným nútil svoju predstavu dobrého života. Samozrejme sa na nič nevyserieme a nezasviníme si to tu. Stačí sa pozrieť do histórie, že to ľudstvo tak nikdy nerobilo a malo k tomu dobré dôvody. Štát je k tomu nepotrebný. Veď ani dnes nemáš zakázané ***** si do obývačky. A neviem o tom, že by s tým bol nejaký problém. Opäť, násilné prinútenie nie je nutné. Všetky "problémy" sú riešiteľné (aj aj riešené, ak tomu štát nebráni!) súkromnou, teda dobrovoľnou, nenásilnou, cestou.
 
mínus indicator plus

 

Nie, nie som fajčiar. Fajčenie z celej duše nenávidím. Ale to je nič proti tomu ako veľmi nenávidím ľudí, ktorí chcú ostatným diktovať ako sa majú správať alebo čo si môžu so svojim majetkom robiť. Ty ani nikto iný (ani vozíčkar, ani matka s dieťaťom, ani dôchodca) nemáš nárok na to, aby ti niekto úplne cudzí poskytoval nejakú službu. Cudzí ľudia nie sú tvojim majetkom, nie sú tvojimi otrokmi aby plnili tvoje priania. Nie sú zodpovední za tvoj blahobyt ani s tebou nemajú nič spoločné. Nemáš žiadne právo a už vôbec nie nárok od nich čokoľvek vyžadovať. Že niečo nariaďuje zákon? Zákon taktiež nariadil popravu Milady Horákovej, v Číne zákon nariaďuje popravu ľudí, ktorí poukazujú na zlo páchané štátom. Zákon nie je nič iné ako prehlásenie úzkej skupiny ľudí, že budú ostatných trestať, okrádať a zabíjať ak sa nebudú správať podľa toho, ako chcú vládcovia. To ma absolútne nedojíma a ako argument absolútne neobstojí. To ty si ten arogantný, rozkazovačný, egoistický človek, ktorý obmedzuje ostatných ľudí.
 
mínus indicator plus

 

Bod 1. až 4. - fajn, sú to síce iba vágne formulácie, nič konkrétne, ale dajme tomu že je to ok. Bod 5.: "Daňový a odvodový systém musí byť spravodlivý a prehľadný." - Dostanem možnosť kompletne sa vyviazať z daňového a odvodového systému? Pochybujem. Teda existencia násilného okrádania ma o môj majetok ostane zachovaná = ľavicový systém. Bod 6.: "Štát sa musí stať efektívnym organizátorom verejných prác pre dlhodobo nezamestnaných." - Typická ľavicová agenda. Bod 7.: "odstrániť limit účasti pre platnosť referenda" - takže ešte menšia skupina ľudí dostane právo rozhodovať o mojom živote. Kolektivizmus = ľavica. Referendum je ok - ale jeho výsledok nech sa týka iba tých, ktorí sa ho zúčastnili. Keď si niekto odhlasuje, že chce platiť dane do Bruselu, nech si ich platí, ale mňa nech do toho neťahá. Bod 8.: "Armáda a Policajný zbor musia prejsť zásadnou rekonštrukciou" - Dostanem možnosť prestať platiť políciu a armádu a prestať využívať ich služby? Dostanem možnosť zvoliť si vlastný spôsob ochrany? Nie, nedostanem. Naďalej ma bude buzerovať násilná organizácia, za moje vlastné peniaze. Kolektivizmus = ľavica. Bod 9.: Bude zrušené ministerstvo školstva a zrušená povinná školská dochádzka? Bude zrušené ministerstvo kultúry? Alebo dostanem aspoň možnosť nepodieľať sa na financovaní týchto nezmyselných inštitúcií? Nie, nedostanem. Budem stále nútený podieľať sa na niečom, s čím nesúhlasím a moje deti budú nútené chodiť do škôl kde učivo bude naďalej predpisovať štát. Bod 10.: "Štát musí byť garantom nediskriminačnej politiky" - Toto štát nikdy nedokáže - diskriminácia je prirodzenou súčasťou života ľudí. Nehovoriac o tom, že už len to, že rôzni ľudia platia dane v rôznej výške je diskriminačné. SaS je nanajvýš tak čosi ako stredová strana. Áno, oproti ostatným sa to zdá byť pravica, pretože ostatní sú ešte viac vľavo. Ale pravicová strana vyzerá úplne inak.
 
mínus indicator plus

Pravicové princípy?   Pravicové princípy?

Rišo, tieto princípy nemajú s pravicovosťou žiadny súvis. Toto všetko sú ĽAVICOVÉ princípy - štát zariadi tamto, štát sa postará o hento, štát bude garantovať toto. Pravicový princíp je "Človek je zodpovedný sám za seba, nikto nie je povinný sa o neho starať. Ale taktiež nikto nemá právo brániť mu v dosahovaní vlastného šťastia".
 
mínus indicator plus

 

Moje dieťa sa v zafajčenom obchodnom centre nepohybuje, pretože ho tam nevodím. Jednoduché, nie? Neexistuje nič také ako nárok na branie dieťaťa do nezafajčeného centra. Z čoho by tento nárok mal vzniknúť? Je veľmi smutné, že aj členovia strany strany ktorá sa prezentuje ako liberálna nemajú ani najmenšiu tušenie, čo to je liberalizmus.
 
mínus indicator plus

 

Heh, vraj sloboda nefajčiara ísť do obchodného centra :-) A toto právo si mal aj vtedy, keď tam to centrum ešte vôbec nestálo? Ako presne ti z postavenia centra cudzím človekom za jeho vlastné peniaze vzniklo právo chodiť do jeho centra a vyžadovať tam zákaz fajčenia?
 
mínus indicator plus

 

Dnes polícia nie je schopná ochrániť nikoho z bežných občanov. Chráni najmä politikov (na ľubovoľnej úrovni) pred samotnými občanmi. Polícia dokonca slúži k okrádaniu občanov a nepomôže ti pred tým ani ten plot. Je to štát, pred ktorým sa treba chrániť, nie pred ostatnými ľuďmi. Štát sa stal presne tou agresívnou beštiou, ktorá nemá akékoľvek zľutovanie, ktorá nemá problém kradnúť a ani zabíjať. Štát sa stal presne tým, pred kým sme sa chceli ochrániť založením štátu.
Reakcia k téme: Argumenty proti vláde ľudu
19.02.2012 20:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

prečo?   prečo?

Otázka je, prečo by sa štát mal vôbec o niečo starať. Pokiaľ má štát políciu - tj. monopol na násilie na danom území a k tomu súdnictvo, tj. možnosť odsúdiť kohokoľvek za čokoľvek, tak bude mať vždy všetko. Štát sa práve nesmie starať o tieto dve veci, inak je to k ničomu.
Reakcia k téme: Argumenty proti vláde ľudu
19.02.2012 20:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ešte lepšie   Ešte lepšie

Ešte lepšie by bolo keby tí ktorí nehlasujú neboli viazaní podrobiť sa tomu, čo bolo odhlasované. Tj. odhlasovanú vec by museli dodržiavať len tí, ktorí o nej hlasovali.
Reakcia k téme: Argumenty proti vláde ľudu
19.02.2012 20:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nechcem žiadneho zástupcu   nechcem žiadneho zástupcu

"Ak by aj chcel svoje želanie dať najavo aktívnou účasťou vo voľbách, možnosť „neželám si žiadneho zástupcu" nie je v ponuke možností." S tým nesúhlasím. Ja do urny vhodím v obálke A4 presne s takýmto textom. A je mi jedno, že v zákone to oporu nemá. Každý nový systém totiž vzniká PORUŠENÍM existujúcich pravidiel. Žiadny nový systém nevznikol tak, že sa šlo podľa starých pravidiel. Takéto vhodenie lístka je mierumilovným vyjadrením odporu súčasnému systému. Aj napriek tomu, že takáto možnosť nie je ukotvená v zákone, nie je možné ju ignorovať.
Reakcia k téme: Argumenty proti vláde ľudu
05.02.2012 23:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

právo na plyn   právo na plyn

To by ma zaujímalo, kde sa zobralo "pravo 5 milionov obcanov SR na zasobovanie plynom" ;-) Nehovoriac o tom, že keď je to také dôležité pre všetkých 5 mil občanov, tak keby ti poslali hoc len po 1cente, tak to bude rozumná kompenzácia. Lenže na Slovensku sa na niečo také nehrá - proste musíš držať hubu pre "vyššie dobro" sa obetovať. Zaujímavé ale je, že politici a iní privilegovaní sú vždy viac než bohate kompenzovaní za čokoľvek. Proste rovní a rovnejší. Nie, ďakujem.
Reakcia k téme: Argumenty proti vláde ľudu
05.02.2012 23:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

To je pravda, Fico (teda, pardón "hlas podobný ficovmu") predsa vie zabezpečiť svojou vlastnou hlavou milióny :-) To nám len bude sveta žiť pod jeho nadvládou.
 
mínus indicator plus

jednoducho   jednoducho

Je to jednoduché. Stačí že štát prestane trestať tých, ktorí sa nechcú podieľať na štátnom zdravotníctve, na štátnom dôchodkovom systéme, na štátnych dotáciách vyvoleným firmám atď. Tí, čo sa chcú brániť kolektívne - tým nikto nebráni aby naďalej ostali pod ochranou štátu. Tí, ktorí o to záujem nemajú od štátu nič nedostanú, ale ani mu nebudú musieť nič platiť.
 
mínus indicator plus

Nezvolím žiadnu stranu   Nezvolím žiadnu stranu

A presne preto na voľby pôjdem, ale hlas nedám nikomu. Vhodím tam A4 s nápisom: "Vážení politici, ďakujem za ponuku, ale nemám o vaše služby záujem. O svojom živote si chcem rozhodovať sám. Svoj hlas si preto nechávam. Nemáte teda žiadne právo rozhodovať o mojom živote."
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME