Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Feďo
1 >
mínus indicator plus

to si zase   to si zase

v ktorej vedeckej príručke čítal? Tencer, Ty máš tak povrchné informácie a o histórii nevieš skoro nič. Neviem sa rozhodnúť, či si dáta, o ktorých si prečítaš zmanipuluješ sám alebo ich zhltneš predpripravené manipulátormi, ktorí ich uverejňujú v médiách, ktoré čítaš.
 
mínus indicator plus

nechápem,   nechápem,

že s tými zahraničnými robotníkmi ešte nič neurobili a obce platia testovanie ako murovaté. Okrem toho sa to šíri medzi domácich. Hlavná vec, že deti nemôžu ísť do škôl.
 
mínus indicator plus

toto mi napadlo,   toto mi napadlo,

nech si zriadi vo svojom bydlisku jednu špeciálnu izbu s potrebným zdravotníckym vybavením a nech si zaplatí súkromný zdravotnícky personál. Ak sa budú angažovať aj priateľky bude to len jeho osobná vec.
26.11.2020 16:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Akože, nemáme žiadny   Akože, nemáme žiadny

pandemický plán? Máme - jeden, jediný spasiteľný - a to celoplošné testovanie, kým sa obyvateľstvo nepremorí. Kto to nezvládne, má smolu.
 
mínus indicator plus

neviem, nerozumiem tomu   neviem, nerozumiem tomu

stalo sa mi, že keď som pri pokladni dodržiavala odstup, tak ma pani za mnou chcela predbehnúť. Keď som jej povedala, že stojím v rade, tak sa ma spýtala, prečo nepostupujem. Keď som jej povedala, že dodržiavam odstup, tak jej reakcia bola "ahá" a zazrela na mňa. Ale nepredbehla ma:-)
 
mínus indicator plus

nedivím sa,   nedivím sa,

že bratislavská vucka rieši veci. Aj žilinská vucka dala príkaz na reprofilizáciu ostatných - dovtedy bielych - nemocníc, keď Martin oznámil, že už neberie iných pacientov ako z Turca. Zdá sa mi rozumnejšie presúvať do iných nemocníc personál ako pacientov, lebo takto rozširuje nákaza personálu i pacientov v ďalších okresoch.
 
mínus indicator plus

Ako si predstavujete,   Ako si predstavujete,

že by mal byť správny postup? Najmä, ak matka je covidová?
 
mínus indicator plus

Fico to vie   Fico to vie

presne posúdiť, on je v arogancii a obklopovovaní sa podobnými ľuďmi preborník. Tým neobhajujem IM alebo Naďa. Na to, aby komunikovali s ľuďmi tak, aby im uverili a dali sa testovať dobrovoľne, lebo uznali, že to môže mať význam, na to nemajú. Dôsledok je plno naštvaných ľudí, ktorí uveria radšej kadejakým hochštaplerom a riskujú svoje zdravie a životy. A potom na navolia znovu nejaké pofidérne živly, ktoré túto republiku zruinujú definitívne.
 
mínus indicator plus

 

R.I.P.
Reakcia k téme: Ako chutí čisté víno
21.11.2020 10:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

dobre   dobre

fyzicky OK, emočne vyčerpane. V posledných 2-3 týždňoch ako na hojdačke, skôr ako vo víre:-)
 
mínus indicator plus

no veď práve,   no veď práve,

ktovie čo v tom rozhovore padlo a čo Igor porozumel.
 
mínus indicator plus

v DSS-ke   v DSS-ke

bol to chodiaci, chochmesný človek, ktorý bol ešte plný energie - jedine na čo sa bežne sťažoval bola bolesť krížov a kĺbov. Ešte sa zabával rôznymi drobnými prácami, či už pre seba alebo pre zariadenie.
 
mínus indicator plus

no, to teda neviem   no, to teda neviem

poznám prípad, keď v piatok otestovaný Ag testom bol negatívny, v nedeľu ho brala záchranka, lebo mal teploty a ťažko dýchal, v utorok bol na kyslíku a vo štvrtok skončil. Toto bol ojedinelý prípad?
 
mínus indicator plus

kamarátov otec   kamarátov otec

mal úraz a urgentne ho operovali. Všetko bolo v poriadku, kým neprijali ďalších dvoch pacientov, ktorí boli Ag testami negatívni. Po dvoch dňoch začal jeden z nich kašľať a pozitívni boli už všetci traja. Neviem ako personál. Keď toto na ministerstve vedia, tak nechápem prečo už nevymysleli metodiku ako takýmto situáciám zabrániť. Môj dojem je, že dostať sa teraz do nemocnice je ako ísť si po covid. Od marca bol dostatočný čas na to, aby ministerstvo vymyslelo spôsob ako ochrániť personál a aj pacientov pred nákazou.
 
mínus indicator plus

Matoviča počúvať   Matoviča počúvať

na priamo? A načo, veď je to už desať rokov stále to isté. Ako keď sa rozprávaš s 15-ročným pubertiakom. Stále čakáš, že už dozreje a nič. Ja Ti poviem, že keď otvorí ústa už viem čo asi bude hovoriť a kam smerujú jeho reči. Proste plošne testovať budeme, nebudeme robiť racionálne, ale tak ako chce on. Ja Ti poviem, prečo sa na Orave znížila zamorenosť - lebo veľa ľudí v rodinách pochovávalo blízkych, niektorí mali šťastie a prežili a pochopili, že situáciu nejde podceňovať. Určite to nebolo o inteligentnom informovaní premiéra ako pandémiu zvládnuť a komunikovať s ľuďmi tak, aby mu verili.
 

1 >

Najčítanejšie na SME