Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Uvaha2
1 >
mínus indicator plus

Raz by sa naša seriozna polícia   Raz by sa naša seriozna polícia

mala pozrieť na kšefty s lacnou pracovnou silou, koľkí sú tu zamestnaní ako moderní otroci, ako a kde žijú, čo robia, kto ich má pod palcom, kto berie za to úplatu, komu dávajú diel z platu, kto nad tým všetkým zatvára oči atď. Vo všetkých západných krajinách 90. rokov a viac to tak bolo a neverím, že v tejto pohnojenej krajine je to inak.
 
mínus indicator plus

Sám vojak v poli?   Sám vojak v poli?

Pán Lučanský sa vzoprel smeráckym nomenklatúram? Puč v Smere? :-) Všetci psychológovia a vedci prosím na Slovensko, tu sa deje niečo nezvyčajné. Máme konečne nezávislého policajného prezidenta, ide totiž "zavrieť" svojho najvyššieho šéfa, ktorý mu to dokonca sám schválil (cez pobočníka): Konajte svoju povinnosť maršál, padni komu padni. PS: Alebo že by...aj ty Brutus/ aj ty Peter (Pellegrini). Ak je toto divadlo, čo si mnohí myslíme že je, tak je Slovensko v riadnom srabe a ide o viac ako si myslíme.
 
mínus indicator plus

Vraví sa, že každá choroba   Vraví sa, že každá choroba

dáva telu už vopred avízo, že prichádza. Ak si to nevšímate, podceňujete, nechcete vidieť, zostanete prekvapený keď udrie v plnej sile a dávate si potom otázku. Prečo? Nuž preto. Násilie zodpovedá len tomu, čím spoločnosť žije a ako žila doteraz. A že to má v poslednom čase riadne rozbehnuté. Reforma celého tohoto štátu je nevyhnutná, reforma zmeny myslenia tu žijúcich ľudí. Malý príklad: Keby som veril, že na prechode pre chodcov môžem na zelenú bezpečne prejsť na druhú stranu, bol by som už niekoľkokrát minimálne v nemocnici keď už nie v márnici. V Nemecku nie. Prečo? Ako je to možné? Aj keď sa to tam tiež jasne percentuálne zhoršilo. Cez archivára mafiána Kočnera viete, ako to v tejto krajine chodí. No nazvite teraz Slovensko ešte ľudomilnou a slušnou krajinou. Agresivita, bezohľadnosť, bezmocnosť, psychické problémy mnohých sa dostali percentuálne na už neúnosnú mieru. Aj samotného spolutvorcu Fica to zastihlo v podobe vysokého krvného tlaku. Je to štýl nášho života. Ako sa do hory volá... Ako si ustelieš, tak si.... Treba to všetko znova zraziť nadol a dať postupne do poriadku.
 
mínus indicator plus

Aký pán taký krám.   Aký pán taký krám.

Sú nehody-náhody a predprogramované nehody. Nechcem tu mudrovať, ale tu treba ozdraviť všetko, celú spoločnosť od základu. Nie je to len na Slovensku, aj v Nemecku už dve z troch firiem robia nekvalitnú robotu (testy)!!! Obchádzanie zákonov a nariadení. Niektoré firmy už ani nedokážu urobiť kvalitnú robotu, nemajú kvalitných, kvalifikovaných ľudí, ale zaplatiť si ju dajú často kráľovsky. Obchádzanie zákonov a nariadení. Len nedávno bola veľká tragédia na "ceste smrt".i Keď na to začnú doplácať ľudia cenou najvyššou - životom a zdravým, začne nám svietiť v hlave červená kontrolka. Veď sa to môže stať aj mne. Nehody, ktoré vôbec nemuseli byť. Smútok a tragédie, ktoré tu nemuseli byť. Lebo pomaly môžeme nechat visieť slovenskú zástavu na pol žrdi stále.
 
mínus indicator plus

Počul som čo Fico povedal,   Počul som čo Fico povedal,

ako to povedal a vidím to skôr ako nejakú jeho vlastnú fintu. On povodne uvazoval , že Mazurek bude hrdinom pre mnohých Slovákov. Posilní sa tým Kotlebova strana a v budúcnosti kto vie. Teraz akoby on chcel zobrať na seba túto úlohu "mučeníka" a zahrať, že v tomto štáte platí padni komu padni. Jednou ranou dve muchy. Ide o všetko. Pred voľbami je všetko možné. Účel svätí prostriedky, alebo chce niekto tvrdiť, že Smer sa chce zbaviť Fica? Aj smerácke volebné video, že strana zmeny, čiže úplne dopliesť jednoduchého voliča. Totálna absurdita, ktovie z ktorej KGB centrály. Počiatek by povedal, už sme sofistikovanejší. PS: Fico, to čo povedal a ako to povedal nie je podľa mňa vôbec stíhateľné. Môže sa pohybovať na hrane a dá sa to neskôr ľahko zdôvodniť. Vyrobená rola mučeníka, je môj názor.
05.12.2019 22:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Slovensko je prešpikované zločineckými   Slovensko je prešpikované zločineckými

skupinami. Všetkému požehnával Smer, priživovala sa SNS, ukrojila si z koláča aj niekdajšia opozícia s Dzurindom pretože to sypalo a vždy sype. Náš štát je mafiánskou demokraciou o tom niet pochýb, sme tým úplne ovplyvnení. Vieme, že na miesto 1 tunela mohli stáť dva, 1 diaľnice dve, 1 počítača. To isté so športovými plochami, zdravotnými prístrojmi, proste so všetkými štátnymi zákazkami. Eldorádo. Na také žrádlo sa zbehne zlo z celej Európy. Ako supy. Ešte že je Kolumbia a Argentína ďaleko. Nie je to nič nové. Už v jednej starej rozprávke bolo, že z 3. zlatiek sa dostane na správne miesto len jedna. Mafiánsky systém je jeden veľký ekonomický parazit-žieravá pásomnica, ktorá mení popri všetkom aj ľudské charaktery. Keď si to ľudia všimnú, alebo začnú tomu venovať patričnú pozornosť je už choroba v poslednom štádiu. Väčšinou je už neskoro a nastupuje zdĺhavá a náročná liečba. Mafiánska demokracia má svoje limity, nedá sa s ňou držať krok s vyspelým svetom, je vhodná ak vôbec len pre pár vyvolených ľudí. Bežíte so železnou guľou na nohe.
 
mínus indicator plus

Ako prežiť v politike, či v živote?   Ako prežiť v politike, či v živote?

Prezliecť v pravú chvíľu kabát a tým ostať ďalej pri moci. Nemám rád takýto harakter. Ak nemám rád Matoviča, neospravedlňuje ma to ísť do koalície zla. Spojiť sa s diablom a konať s ním božie skutky. :-) To sa dá? V peknej rozprávke možno, ale v tejto sa vraždilo. Vďaka Bugárovi a spol sa dostal Smer znova k moci. S Danko a Ficom už nemal(i) problém, to jeho žalúdok zniesol!? O politickej naivite sa tu nedá hovoriť. Za jeho spoluúčasti na vláde hrniec zla na Slovensku vykypel. To sa nedá zmyť, história to zapísala. Spolupáchatelia sú vždy spoluzodpovední za činy páchateľov, aj keď vyjdú z menším trestom ako hlavný páchateľ, vždy však s trestom. O tom by mali vedieť v Híde, majú predsa rezort spravodlivosti.
 
mínus indicator plus

Ja sa nato pozriem trochu z inej strany.   Ja sa nato pozriem trochu z inej strany.

Pozrite sa ako sa vyjadrujú naše elity, keď ich kamery nevidia, alebo keď oni ich nevidia. Toľko vulgarizmov používal hádam len známy raper Rytmus na začiatku svojej kariery. Všetci dotyční majú deti, a ak aj niektorí rozprávajú doma iným jazykom, tak teraz musia niektoré ich deti stratiť totálne ilúzie o svojich rodičoch. Napr. čo mi donesie Ježiško po stromček? No nejakú koko..inu ti kúpim. Alebo napr. Janka neprídeš na čajíček. Ty pi.a príď niečo zadarmo vyžrať, vytiahnem z teba dačo. Nuž aj to niečo vypovedá o stave národa ako sa tu falošne a farizejsky žije. Gro národa rozpráva takto a tí dole.... To nie je náhoda, je to výsledok vnútorného napätia. Vyjadruje to v čom žijeme. Nemec používa slovo Scheisse ***** ktoré sa u nich nevypípava ako u nás -:) To je ale paradox. A to je všetko. V 4. cenovej sa tam ešte pár slov nájde, ale ináč som to tam v nijakých situáciách iné nezažil. Na čo sa tento národ hrá. Dajme pozlátko konečne preč a buďme úprimnejší k sebe aj k ostatným.
 
mínus indicator plus

Retro 90 je tu, ale publikum sa zmenilo   Retro 90 je tu, ale publikum sa zmenilo

Milý Vlado, zle si odhadol situáciu. Pohrobkovia znova do hrobu! Ešte že tak. "Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš", vraví čínske príslovie. Alebo po slovensky "len aby sme v hanbe neostali", či "výhovorka sa vždy nájde". Ale tvoj nevlastný a nevďačný syn Robo je na rade.
 
mínus indicator plus

Stará Mečiarová finta!   Stará Mečiarová finta!

Ako Mečiar bojoval o slovenské zlato v 90. rokoch pri rozdelení republík, vtedy z Čiech a ľudia v ňom vtedy spoznali človeka, ktorý dá aj svoj život za národ keď bude treba. To bola ale hanba. Ja dúfam, že Ficovi už dnes väčšina národa nenaletí, len tí ktorí doteraz nevedia písať a čítať. Ten sa správa skutočne ako politik-mafián z 90. rokov. Nakoniec tu máme retro 90 a jemu ide o veľa.
 
mínus indicator plus

Ak si ľudia ani teraz neuvedumujú,   Ak si ľudia ani teraz neuvedumujú,

čo sa v tomto štáte deje, že tá rýchlosť s akou ide Slovensko smerom k rozvojovým štátom sa zvyšuje. Zoberte si teraz Tipos, diaľnice, šibnutý Blaha vysoko na smeráckej kandidátke, čokoľvek, Putin najdôveryhodnejší svetový politik, zákony tohoto typu, zvyšujúce sa násilie, samovraždy, vraždy. Všetko ide k rozvojovým štátom. Ak sa to vo februári nezastaví, zostane tu len COOP Jednota. Hádam si ľudia nemyslia, že budú mať bohatstvo západu a rozvojový duch východu. Sú takí hlúpi, že ani toto si nevedia spočítať!? Bože osvieť ich hlavy.
 
mínus indicator plus

Do februára sa tak hore nikto nedostane.   Do februára sa tak hore nikto nedostane.

A že toho tam máme. Kriminálnikov treba porazit, lebo oni porazia nás, ako ten dobytok.
 
mínus indicator plus

Šátek spomína "diletantizmus" polície   Šátek spomína "diletantizmus" polície

(nazvime to slabá odbornosť) Presne takto poznám starú známu slovenskú políciu, preto som v prípade Kuciak/Kušnírová videl všetko tmavo, ako samotný Kočner a spol. tiež. Každý z iného uhla. On tiež poznal našu políciu a plus mal nad ňou ešte aj dohľad. Bolo mu to totiž dovolene. Začal plánovať vraždy a nie hocijaké. Ak nie je tento človek psychicky narušený (čo nie je) tak si bol sebou istý, že on môže. Ale pomohol svet na západ od nás. Ešte že tak. Zabudol, ze vraždiť novinárov, politikov, prokurátorov demokratický svet neprehliada, lebo je to priamy utok na demokraciu, na právny štát a my kdesi patríme. Je to iné ako vražda zo žiarlivisti, nenávisti, psychopatická atď. Je to útok na miliony ľudských životov, na ich osudy a v tom je rozdiel. To ale neznamená, že niekoho život je menejcenný a že nejde o každého z nás, to určite nie. Zapojil sa do toho Europol, asi aj FBI a ktovie kto ešte. Najnovšie poznatky a možnosti kriminalistiky boli tu. A v tom sa Kočner a spol prepočítali. Škoda, že aj pri tejto príležitosti to takto nemôžetiež byť, ale tu sa musime seba spýtať, či sme svojprávny štát, alebo čo je to za štát čo sme to tu vytvorili, lebo potom bude najlepšie odovzdať úplne všetky kompetencie do Bruselu, bude to v tomto štádiu to najlepšie riešenie pre vačšinu z nás.
23.11.2019 0:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Kto by už bral skorumpované a mafianske   Kto by už bral skorumpované a mafianske

Slovensko vážne. To sa môže nahovoriť voličom, ktorí boli najďalej pár metrov za svojimi humnami. Čo my môžeme už navyzrádzať, to by sme museli tiež niečo vedieť. A kto by nám čosi veľmi dôležité povedal? Ruku na srdce. Urobili by ste to vy sami? Všetko výmysel na jednoduchého voliča. Neviem, čo všetko Smer navyvádzal za 12 rokov svojej utajenej vlády. Kronikár Kočner to je stav našej republiky. Slová zmiznú písmo zostane. Nech žije Smer a jeho hlučný retar. spoločník SNS, ktorý je pripravený to dotiahnuť ešte ďalej! Len mu dajte možnosť. Žiadne dno nezostane celé.
 
mínus indicator plus

Vláda sa chráni pred ľudom!   Vláda sa chráni pred ľudom!

Agent ľudu obvinený. Zbieral informácie v prospech ľudu čím ohrozil samotnú vládu. Ďalší si už rozmyslia.
 
mínus indicator plus

Pokiaľ títo ľudia budú ďalej   Pokiaľ títo ľudia budú ďalej

vo svojich vysokých funkciách a nepotrestaní, ktorí sa podieľali na divokej privatizácii čiže rozkrádaní na Slovensku, ruka v v ruke s mafianmi - jednoducho povedané kriminálnici. Na Slovensku sa nič nezmenilo, nezmení, a ďalej meniť ani nebude. Kozmetické zmeny zlodej v modrom vystriedal zlodeja v červenom sme tu už mali. Jedine voľby ale aj to len so správnymi ľuďmi, ktorí pomôžu a to nebojím sa povedať s veľkou trpezlivosťou, zaťatosťou, odbornosťou, obetou vlastnej rodiny, ale aj možným ohrozením života. A už vôbec nie pre obsadenie voľných flekov vlastnými ľuďmi ako to väčšinou dopadá. Má na to vôbec Slovensko? Ja to vidím na 50 rokov evolúcie, lebo na to nemá. Je to ako legalizovanej čiernych stavieb, čiže legalizovanie kriminálnikov. Niečo málo sa zastaví (obetuje) a ostatné sa zlegalizuje ako čistá vec. Takto by sa to dalo vyriešiť do 2 rokov. Pretrieť kriminálnikov farbou čistoty, to by sa mnohým páčilo, lenže príroda silnejšia ako človek má na to iný názor a to je dobre.
 
mínus indicator plus

Aká spoločnosť takí ľudia.   Aká spoločnosť takí ľudia.

Aká matka taká Katka. Násilie má na Slovensku zelenú. Prestalo sa báť. Som zvedavý, čo budú hovoriť pri 3. vražde. Samozrejme, že to nemusí byť ten samý páchateľ, ale o to horšie, zábrany "chorým" ľuďom padajú. Stačí sa len pozrieť do škôl. Je pomaly bežné, že žiak povie učiteľke ty pi...., alebo iné krásne veci, uź na základných Školách!. Nikto to nerieši. .........., neohneš ma mamo keď ja budem Jano. Nepotrebujete na to študovať žiadnu univerzitu aby ste to vedeli. Že Kočner pripravoval viacero vrážd tiež nie je vôbec náhoda. Je to stav prehnitej spoločnosti (samozrejme v bielych golieroch). Videl som tváre, keď prezidentka menovala nových sudcov, 8 z 10tich ju mali na "háku". Jedným uchom dnu druhým von. Vy z čerta anjela neurobíte, na to je už neskoro a zo škol prichádzajú ďalší. Čiže, čo sme si navarili to si aj zjeme. Karma dobieha Slovensko. Takto funguje totiž rovnováha v prírode.
 
mínus indicator plus

Utajované skutočnosti rovná sa   Utajované skutočnosti rovná sa

neprezrádzať ako sa hore panuje a prerozdeľuje. Vnesie to medzi ľud len nepokoj. To bolo aj za komunistov. Zrazu zistíte, že vám štát už nepatrí. Takí ľudia sa odstraňujú, ohrozujú totiž vyšetrovanie. To sú polopravdy. Vždy sa povie, že to či ono je v štádiu vyšetrovania a preto nemôžu byť poskytnuté žiadne informácie. Táto veta sa na Slovensku využíva na "zíde z očí zíde z mysle" a už si s prípadom môžete robiť čo chcete. Zametiete sa všetko pekne pod koberec a svedkovia dostanú náhubok. Keby nebol zavraždený Kuciak a Kušnírová, tak pokračuje táto deštrukcia demokratického štátu ďalej. Zavraždiť , resp. vraždiť znamenalo, zablokovať aby sa ľud dozvedel pravdu v akom štáte žije a ako to s tými dobrými ľuďmi hore vlastne je a kto tu vôbec vládne. Práve sa prechádzalo cez hranicu od demokracii k mafiánskej autokracii. Našťastie bol tento postup zbrzdený, ale rozhodujúca bitka príde až vo februári. Na tom sa všetky strany vzácne zhodujú. Mobilizujú sa úplne všetci, aj politickí pohrobkovia. To nie je náhoda. Slovensko je na križovatke dejín aj keď sa to nezdá. Pre mladších je tu ich prvá historická príležitosť niečo zmeniť ako v roku 1968/1989. To nebudú len tak nejaké voľby.
 
mínus indicator plus

Vážiť si niekoho za niečo.   Vážiť si niekoho za niečo.

Za čo by sme si mali vážiť A. Danka. Za kúpenú rigoróznu prácu, za splietanie 5 cez 9, za divokú privatizáciu atď.!? Prezidentka je súčasťou politiky ako ty, ona neprišla do paláca variť obedy a utierať prach ako by sa tebe páčilo. Ja som ale nikde nevidel predsedu národnej rady, že by robil vôbec takú otvorenú politiku resp. hanbu svojmu štátu. Ten sa stará o chod národnej rady a to je všetko. Napr.. v Nemecku je prakticky "neviditeľný". Ty si z toho vyrobil nejakú novú funkciu aby si ukojil svoj menejcenný a bezvýznamný pocit.
 

1 >

Najčítanejšie na SME