Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: feuerwerk
1 >
mínus indicator plus

 

Je to oblasť nepreskúmaná. Ondava bola rozvetvená a jej pôvodné hlavné koryto bolo práve kde je teraz obec.V jej okolí boli samé močariska. V obci sa teraz robí kanalizácia a veru nachádzajú tam v hlbke 2 m a viac zaujímavé veci. Len sa o tom menej - či vôbec nepíše. Ja by som iba takú konšpiráciu...že tie prilby boli práveže vykopané a našimi mladými bojovníkmi do lesa zavlečené , lebo naozaj si neviem predstaviť, žeby sa len tak v tom lese povaľovali celé tie tri tisícročia. Ale ako píšem ..iba taká moja konšpirančná úvaha.
 
mínus indicator plus

 

Tak tie lesy som prechodila za tie roky a nič som nenašla, ani huby nie . :-( Je to úžasné. V obci sa teraz robí kanalizácia a veruže sa pri výkopových prácach všeličo cenné nachádza .
 
mínus indicator plus

 

Milý pane. Keď som čítala o prístupe k dani za psa v meste Žilina, tak vo mne vzkypela žlč. Hľadala som nejaké informácie, ohľadne dani za psa. My sme mali jazvečíka - bývali sme ako rodina v Žiline, prial si hoi náš syn , ktorý sa stal prváčikom. Teda mal 7 rokov. Psa sme na MU prihlásili a platili zaň daň. Starých rodičov sme mali na východe Slovenska, pri Michalovciach. Z prváčika sa stal vysokoškolák , jeho ajzvečík, bol alemilčikom rodiny, už na jedno očko sleoý a značne hluchý. Dovršil v zdraví 17 rokov. Skonal nám na východe . Jednoducho odišiel do záhrad a už sa nám nevrátil . Bol členom rodiny, verte nám že sme ho hľadali aj inými psami. Ked sme zase dostali na jar daňový výme na daň za neho, išla som osobne na MU .Pani CVA , však si jeho odhlásenie podmienila potvredním od veterinára, alebo z kafilerie. Vedie vtedy, aká tortura ma čaká...tak ...Neviem, prečo by mi veterinár, ktorý psa neuspal mal písať nejaká klamlivé potvrdenie. V rodine sa stali iné dsôležité veci, naozaj som nemala myseľ na riešenie byrokratickej šikany pani mestkej uradníčky. Až som dostala upovedomenie o exekucií... vtedy b ybol mal náš jazvečík už 26 rokov !!! Majú ho evidivaného na MÚ a nešlo ho odhlásiť. Až som našla za stolom pani CVA našla inú pracovníčku, ktorá mi podala tlačivo na odhlásenie dane za psa. Kým som to vyplňovala, tak sa vrátila pavi CVA....bez potvrdenia veterinára, alebo kafilerie to nejde . Ale prevziať vyplnené talčivo som ju donutila ...doklad mi ale nedala . Bola urazená, že si z nich robím srandu , ked som uviedla vek psa 26 rokov. Dnes by mal už 28 rokov , prvá exekucia je na rozhodnutí na sude - doložila som všelijaké možné doklady, čestné prehlásenia .... a mám ďalšiu exekuciu za nezaplatenú daň za psa! Práve píšem už druhý návrh na zastavenie exekucie, ešte ten prvý z r. 2016 sud neukončil. Spolu mám zaplatiť už vyše 1000 eur aj exekučnými výdavkami. VIVATZILINA ...a tu čítam, ako Žilina stráca na dani za psov.To si vážne asi zo mňa robíte srandu ? Veď ak ste zamestnanec MU , môžte šikanovať kohokoľvek, a môžte lacnejšie získať byt od mesta, ako ja odhlásenie nášho jazvečíka z povinnosti zaplatiť za neho daň. Jeho vtedy, mladý pán, prváčik, má o pár dni 35 rokov. Pri šamoanskom si zaspomíname aj na nášho jazvečíka Didinka .
 
mínus indicator plus

 

Za chyby systému nie. O tom som ani nepísala, iba nakoniec som spomenula ten absurdný protiklad dvoch za sebou idúcich §. Ja som písala o nekvalitnej a k tomu ešte aj zdlhavej práci sudkyne !! Neviedla k ničomu. Keby sudcovia na I. stupni sudu rozhodovali aspo§ v 80% v sulade s platnámi zákonmi, mali by minimálne o 2/3 menej práce .... a to ešte množstvo ľudí sa zmeri s ich verdiktmi, napriek tomu, že o nich vedia. Ako to, že sudca ešte v r. 2017 vydá platobný rozkaz , v spotrebiteľskom spore bez posudenia zmluvy a vyvodenia dôsledkov z jej nekvality ? Ako je možné, že na pojednávaní pán sudca povie " neriešime tu spotrebiteľský spoor " .... rieši žalobu o neplatnosť dražby obydlia jednej 5 člennej rodiny - dokonalá zlodejina - pritom dlh vznikol na základe spotrebiteľskej zmluvy !!! Ako to je možné ??? Možno pánu sudcovi krivdím, ešte verdikt nevyniesol, ale to, čoho som bola svedkom na konaní, dáva tušiť ako rozhodne . Veľmi sa mu do posudenia zmluvy nechce . Ako je možné, že sa na Slovensku udeje 61 500 dobrovoľných dražieb, bez suhlasu vlastníka a pritom je známe uznesenie Najvyššieho sudu Sp.zn.2 M Cdo 20/2011 zo dňa . 18. 12. 2012 ...“ Dobrovoľná dražba je absolútne neplatný právny úkon !!! (nemo plus iuris ad alium transferre potest, quam ipse habet) Vzhľadom na zásadu platnú pri prevodoch nehnuteľností, podľa ktorej nikto nemôže previesť viac práv než má sám. ... To sudcoviua nevedia ? Oni si nevšímajú Rozhodnutia NS ? Ani nálezy ÚS ? .... Veľa otáziek by som mala , pretože je veľa bezprávia zapričineného práve sudcami. Všetka česť tým , ktorí sa snažia dopátrať spravodlivosti. Sú aj v tom našom chlieve takí. nemajú to jednoduché. Ale Pán Boh zaplať za takých, pretože na ich rozsudkoch sa učíme ako to vlastne má byť. Ten systém až tak zlý nie je, aj keď ho poslanci kazia každým hlasovaním o zmenách zákonov.
 
mínus indicator plus

 

Na žilinskom sude minimálne :-(
 
mínus indicator plus

 

Ak budeš taký láskavý, poprosím aké - ktoré sú tie " riadne a zákonné " prostriedky " ktorými môžme poukazať, na zle rozhodovanie sudcu. Ano, odvolanie .... to je možné a ďalej? Jeden rozsudok, tri iznesenia okr. sudu Žilina, zrušené kr. sudom .... prešlo 13 rokov od podadania žaloby . Je na sude kompenzačné konanie a pán JUdr z ministerstva sa vyjadrí, že, citujem " som nebola poškodená na majetku. 10 rokov žiaden výsledok práce sudu- zaplatené sudne poplatky v sume 1450eur. . Vlastne nie , klamem výsledok bol, ale pretože bol vadný, tak konanie kr. sud vrátil znova na okr ..a boli by sme na sude aj šampanské strelili na desiate výročie zahájenia konania , ale ... konanie sud zastavil z dôvodu povolenej reštrukturalizácie môjho dlžníka. Žiaden komplikovaný súdny proces , iba stanovenie primeranej ceny za prácu, ktprú odbebrateľ prebral použil aj speňažil , ale mne sa už neušlo nič. K oceneniu tej práce existujú na sk v profesnej komore cenníky , ktoré uvádzajú spôsob , ako prácu primerane oceniť. 10 rokov !!!! a ušlo mi hore komínom 28 000 eur a dostala som sa do druhotnej platobnej neschopnosti. Myslíš , že som ojedinelý prípad ???? Len v Žiline viem urobiť dĺlhy zoznam rovnako " postihnutých " neschopných živnostníkov. Akým slovným ohodnotením mám počastovať pani sudkyňu, aby som ja nemusela platiť ešte k jej platu za jeje desaťročnú neschopnosť, nečinnosť ďalších 30 000 eur ? To by bolo jej veličenstvo zrejme veľmi skromné. Dnes rozhodla iná sudkyňa , rovnako na žilinskom sude , síce .... no počítať teda veru nevie . Bola vznesená námietka premlčania . Podľa nej sa ráta od doby kedy dlžník prebral upomienku. Nie je to môj proces, ale sledujem ho . Sledujem ich na tom usde viac a zostávam v úžase, ako rozhodujú sudcovia v spotrebiteľských sporoch. Už 11 rokov platí zákon o ochrane spotrebiteľa, a oni ho stále neovládajú . Naozaj neovládajú, alebo .... potom sú súdy zavalené prácou.,, bodaj by neboli, keď rozhodujú na dva , aj tri krát o jednom, kým dokážu vypotiť výsledok v súlade s platnými zákonmi. Tak sa rada poučím, potrebujem tie vedomosti, ako proti takýmto sudcom bojovať pomocou riadných a zákonných prostriedkov. Dopredu Ti za odpoveď ďakujem. A apropo .... tie sudne poplatky mi sud nevrátil, napriek tomu, že konanie sám zastavil. Dôvod ? Konanie trvalo viac ako tri roky!!! Takéto zákony môžu byť iba v Absurdistane !!!
 
mínus indicator plus

 

,,no pekne - a nech mu sumu do životného minima hradí štát, alebo kto ? Veď jemu štát NEDÁVA nič a chce od neho veľa. Roky za ktoré nebude platiť SP odvody, sa mu nezaratajú do odpracovaných rokov. Zase poškodí len seba. Však si štátny zamestnanec, pre ktorého je každý živnostník lenivec a zlodej ...
 
mínus indicator plus

 

"oficialne boli zverejnené .." Ja si skôr myslím, že tu anylýzu od Šateka, zoficialnili . Nič nové nepovedali, Šatek pracoval s tým, čo bolo už verejne známe a čo on z toho dedukoval. Aspoň pre mňa nič nové nepovedal, ale všetko dal do postupnosti a poukazal na vzájomnú suvislosť. Písal iba na základe toho, čo bolo verejne popisané - výpovede rodiny, kolegov, suseda.... Čo zverejnil čo už nebolo zverejnené?
 
mínus indicator plus

 

Zabudol si napísať jednu dôležitú poznámku : " rozhodujú sa spory podľa platných zákonov" To by ich ale samotní sudcovia museli aj poznať !!! Ano rozhodujú sa spory . Keby aspoň od buka - do buka, tak by sa občas aj k spravodlivosti priblížili s tými bukmi. Ale tie sudne bukvice rozhodujú od bankvého účtu , k bankovému účtu, podľa kartárskeho zákona " Vyšia berie " Tak je tomu veri v tom našom "právnom štáte"
 
mínus indicator plus

 

Ale, ved ide iba o jeden §, ktorý sudy aj tak nedodržiavali. Tie výplody čo veľakrát sa na sudoch sudcovia vypotia i .... tak to je oveľa , oveľa väčší "subor mudrosti" ako ten môj v tejto diskusií.:D Že si Ty jedným z tých sudcov čo nevedia že 12% z celku je viac ako 5 % z toho istého celku :D .... toť moja osobná skusenosť. Alebo jeden z tých úžerníkov, čo nevedia urobiť jednu zmluvu tak, aby v nej bolo všetko tak ako má v takej zmluve aj byť ? No čo, tak budeme vznášať námietky premlčalivosti vždy ! Keď sudcovia nevedia aký čas sú tri roky, tak im to teda sčítame. Veď väčina z nich bola počas sdredoškolského študia veľmi slabá v matematike. :D :D Aby sa ten palec jednej pani ústavnej sudkyne veľmi nenarobil :D
 
mínus indicator plus

 

Povinnosť SR mať svoje zákony v celom rozsahu zosúladené s ustanoveniami smerníc E urps.spolocčenstiev a EU vznikla 1.mája 2004 jeď Slovenská republika pristúpila k EU. Čiže od toho času je nutné použivat Smernicu Rady 93/13/ EHS. Podľa čl. 249 Zmluvy o založení Europ.spoločenstva Amstedarské znenie: Nariadenie má všeobecnú platnosť. Je závåzné ako celok vo všetkých častiach a priamo použiteľné vo všetkých štátoch. Smernica je závåzná pre každý členský štát, ktorému je určenã, a to vzhľadom na výsledok, ktorý ma dosiahnuť, pričom sa voľba foriem a metód prenecháva národnym orgánom. Rozhodnutie je závåzne ako celok vo vsetkych častiach pre toho, komu je určené. Odporűčania a stanoviská nie sú záväzné. Tak si urobme názor. Boli svetlé výnimky, ked niektorí sudcovia naozaj spotrebiteľa ochraňovali. Národ toto ani nezbadá, že už nebudú- také množstrvo ich bolo. :-(. No tak , bežným ľuďom by som navrhovala, vždy, naozaj VŽDY !! napísať odpor na platobný rozkaz ..." Popieram ho v celom rozsasahu čo do výšky aj dôvodu. Žiadam sud o posudenie zmluvy . Z dôvodu opatrnosti vznášam námietku premlčania na celý dlh! " A keď zmení NR zákon o ochrane spotrebiteľa, tak bude platiť retroaktívne? Naozaj ideme aplikovať aj na iné zákony , že budu platiť aj pred obdobím nadobudnutia platnosti nového zákona??? To je to isté ako s tými amnestiami. Nebankovky a aj banky sa už pomaly a isto učia napísať zmluvu v takom znení, aby neumožňovali v buducnosti voči spotrebiteľoviu úžeru, podľa súčasných platných zákonov. Isteže nejakú , primeranú odmenu si za svoje služby - požičanie peňazí zaslúžia, aj platobnú disciplínu majú právo si žiadať dodržiavať, ale , rovnako má všetko svoje hranice. Kým exeistuje reštrukturalizačný zákon, kým je v našom štáte nevymožiteľnosť práva - koľké tisíce zamestnancov nedostali výpatu,koľko ich pracuje za mizernú mzdu, koľko živnostníkov nedostalo za svoju prácu zaplatené a súdom nevymožiteľné ... tak tá možnosť zneužitia neprimeraných , úžerníckych trestov voči ich porušeniu platobnej disciplíny stále bude. Nad tým sa asi ÚS nezamyslel. Nuž keď je ich o jeden vzácny. politický palec viac .... tak .... je to veru tak, ako onahdy v parlamente, keď ten palec ukazoval, ako majú , poslanci hlasovať.
 
mínus indicator plus

 

Nie som pani z Bratislavy a keby aj ,nie si, niečo rozumnejšie v komentári schopný vypotiť? Študovať právo v Číne bude rozumnejší nápad ako v ....nechcem znevážiť štúdium poctivých študentov, ale sú medzi nimi aj takí, čo netušia akú tému v diplomovkách spracovávali.:D
 
mínus indicator plus

 

splátkami počas predchádzajúcich troch rokov. Kocúrkovo. Nuž nemal čas si asi celý spis preštudovať. Tak sme si povedali, neodvoláme sa, veď tie peniaze ktoré sme banke platili , sa musia kdesi objaviť. Exekútorka sa držala pôvodného rozhodnutia. Neodvolali sme sa , poštu zo súdu prebrali 12 mája 2016. Predpokladali sme že uznesenie súdu nadobudne platnosť o dva týždne. 20 juna sme sa informovali mailom u pani exekútorky, ako je to s vyúčtovaním. Nemôže urobiť, pretože uznesenie ešte nenadobudlo platnoť. Tak tefonát na súd - preči nie je uznesenie ešte platné ..dajú vedieť o týždeň. Napísala som na okr. súd mail a dostala som odpoved na druhý deň- uznesenie nadobudlo platnosť. Tak znovu píšem mail pani exekútorke - uznesenie je platné, žiadame vyúčtovanie. Nič sa nedialo .... tak 4.8 jej posielam mailom aj písomne výzvu k vyučtovaniu, v ktorej jej manžel uvádza aj svoju novú adresu trvalého pobytu v Michalovciach. Nič sa nedeje .... až syn, bývajúci v našom byte v ZA, nájde v schránke list od pani exekútorky - konečné vyúčtovanie ...bod 1 nezaplatené, bod 2. nezaplatené .... celková dĺžna suma narástla s úrokmi na 2900 eur - a tie sú NEYAPLATENÉ!!!!! . Dva roky žil z minima, lebo mu SP strhávala na príkaz pani exekútorky sumu ňou požadovanú!!! Splati tú sumu 10. 5.2015 a v auguste r. 2016 mu exekútorka napíše, že NEZAPLATIL NIČ A DLHUJE 2900 eur!!!!!!! Potrebujem radu : KOMU MÁM ISť ROZBIŤ HLAVU ???? Kam sa obrátiť, kde hľadať spravodlivosť? Kto vlastne pochybil? ČSOB? SP? Exekútorka? ??? Oni isto nie, oni sú štátni vymáhači. isto my, lebo sme sa dostali pomocou súdu čo v mojom prípade nekonal, do finančných problémov. TOTO SA NESMIE STÁVAŤ NIKOMU !!!! Toto sú príčiny mnohých samovrážd. Krv tých ľudí je na rukách našich vládnych.
Reakcia k téme: Kopte exekútorov do zadku !
27.08.2016 10:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ta to vidím aj ja ...ale zase, mám ďalšie "nevyrovnané" účty, ak nebude súd - inak môj ďalší súdny proces má tá istá sudkyňa, ktorá bola taká "šikovná" v tom mojom prvom prípade. Ja tých 28 tis. oželiem, ak mi podplácajú tí čo moju prácu prebrali a nezaplatili v dohodnutej výške. Nemienim prísť ani o jednu topánku zo svojho doterajšieho majetku , z dôvodu povoleného zlodejstva. Inak to, čo sa deje v našom štáte ani neviem nazvať. Je to kolotoč dlhov, ktorý roztáča štát a ním poverený úradníci - exekútori. Príklad ktorý práve v rodine riešim- úžerníctvo banky ČSOB a ňou poverenou exekútorkou JUDr. Ondrejkovou. V ČSOB mal manžel dve desaťročia účet. Chodila mu tam nie malá výplata, pravidelne. Dostali sme sa ako rodina do finančných problémov- súvisiacich aj s mojim nevyplateným prípadom .... manžel dostal po 29 r. práce v tej firme výpoveď - môj odporca bol kamarát s jeho priamy nadriadeným - po roku nezamestnanosti dostal infarkt. Peniaze už pravidelne na ten účet neprichádzali, dostali sme sa do debetu. 1020 euro. V r. -2011 to dala banka na vymáhanie pani exekútorke a tá už mala sumu vyše 2300 eur. Naša chyba zrejme bola, že sme sa proti exekúcií neodvolali, dlh sme uznali, veď sme ho skutočne aj mali . Ja som ho začala pravidelne splácať - pravidelne , ale štvrťročne - takú som mala zmluvu s OSBD, ktorý ma vyplácal za správcovstvo. Už v pracovnej zmluve som mala uvedený to číslo účtu v banke , peniaze 72 eur štvrťročne išlo priamo tam. Tak som znížila náš dlh na sumu 760 eur, keď došlo k zablokovaniu pani exekútorkou všetkých manželových účtov - on už dostával čiastočný invalidný dôchodok do poštovej banky . Ešte by som napísala, že SP trvalo 1,5 roka, kým mu ten čiastočný invalidný dôchodok priznal. Za ten čas manžel, ktorý platil do štátnej kasy poctivo vyše 30 rokov, nedostával NIČ. Nemal vraj nárok. Vrátim sa k exekúcií. Tak, v july 2013 došlo reálne k exekúcií - tých 144 eur , ktoré na daný účet nám dlh neznížilo, ale boli blokované na účte. de fakto sme mali už voči ČSOB dlh znížený na 620 eur. Ale, pani exekútorka chcela už viac , uť to bolo 2420 eur. SP, mu zadržiavala časť perňazí z dôvodu exekúcie a vyplácala mu iba ten nutný zbytok. Odvolali sme sa na súd, voči výške exekúcie. My sme predsa tie tri roky banke dlh splácali. Súd na základe vyjadrenia banky náš odpor neuznal. Banka súhlasila s exekúciou v celej požadovanej výške, pritom t tomu vyjadreniu doložila výpis, z ktorého bolo jasné, že máme už dlh znížený. Tak sme znova napísali odvolanie - ale SP peniaze manželovi stále z dôchodku strhávala. Súdu som vysvetlila, na čo sa vlastne odvolávame - dlh sme platili, nech exekuuje sumu nižšiu, a tým pádom aj úroky nižšie, pretože sme ich celé tie roky banke platili. Odo mňa , odišlo banke viac ako 1000 eur. V exekučnom titule ich znovu žiadala exekútorka zaplatil a ešte aj navýšené k tomu. Sud nekona, nekonal ... až manžel dosiahol vek na starobný dôchodok a tak mu SP strhávala pre pani exekútorku viac, nechávala mu iba to minimum čo musela na živobytie, tak poslednú časť zo sumy 2420 eur strhla SP 10. mája 2015 !!!! Stále sa nič nedialo, exekučný titul bol splatený, na byte je stále ťarcha v tej sume. Tak sme písali pani exekútorke mail, aby urobila vyúčtovanie. Odpoveď nemôže, pretože nie sú súdne rozhodnutie, peniaze ona nemá, sú v depozite SP. Tak sťažnosť na súd na prieťahy.- sťažnosť bola uznaná v máji 2016 !!!O deň na to došlo uznesenie, kde nám pracovitý súdny úradník upravil sumu - teda v podstate našu sťažnosť pochopil , ale uvažoval iba so sumou 68 eur, teda poslednou splátkou, nie so všetkými
Reakcia k téme: Kopte exekútorov do zadku !
27.08.2016 9:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tvoja reakcia je z pred roka. Súhlasím s Tebou, že platiť je treba ..aj dane, aj odvody, aj iným , ktorým sme z takých, či onakých príčin povinní platiť. Múdro si písal, tak teraz poraď mne. V r. 2003 mi nezaplatili za prácu. Kvalitnú prácu, ktorú odberateľ následne aj použil a mal z nej aj finančný profit. Nebol ochotný k dohode o cene. ˇ" Tak sa súďte, ak si myslíte, že niečo vysúdite! " ... bolo mi doporučené tým, čo moju prácu použil. Tak som v r. 2005 podala žalobu na súd. Triviálny problém- určiť primeranú cenu za prácu, na ocenenie ktorej majú profesné komory cenníky, nedokázal okr. súd v ZA vyriešiť za desať rokov. V r. 2015 povolil môjmu dlžníkovi reštrukturalizáciu. Mojich, vtedy už cca 28 000 euro išlo hore komínom. Súdu som zaplatila vyše 1400 eur súdne poplatky - veď platiť sa musí, inak súd nebude konať. Pracovala som a nedostala som za prácu zaplatené. Ja mám ale povinnosť platiť odvody. To chápem, ale mne sa eura na čerešni nerodia, ani ich v igelitkách pod stolom nenachádzam. Ja ich musím zarobiť. Áno potrebovala by som služby exekútora aj ja, keby som mala ale súdne rozhodnutie... tých mám niekoľko, ale proti mne. Sociálna aj zdravotná poisťovňa si vymáhajú moje " výpadky platieb spôsobených mojou druhotnou platobnou neschopnosťou pomocou exekútorov a tým moje dlžoby ešte viac navyšujú. Nestíham platiť všetko a dávať zarábať aj exekútorom. Štát na základe platného zákona o reštrukturalizácií ODPUSTIL súkromnej firme jej dĺžobu voči mne, tak prečo nemôže mať ten istý štát trpezlivosť so mnou? Veď ten svoj dlh aj bez živenia exekútorov musím zaplatiť. U lekára nemám právo na ošetrenie - ale zaplatiť musím, nedostanem dôchodok, keď budem mať nevyrovnané účty voči štátu .Tak prečo ten istý štát, čo odpustil niekomu dlh voči mne, dáva možnosť zárobku na mojej biede, ktorú mi sám spôsobil, aj ďalším osobám, ktoré sa rovnako odvolávajú na zákon - majú právo na odmenu za prácu, ktorú im mojím poškodením "dohodil" štát!? Ja sa necítim byť rovnocenným občanom , práve štát, ktorý by mal chrániť všetkých občanov rovnakou mierou, mňa nechránil, a nechráni. Ak mi cheš napísať že som iba ovca, tak sa neunúvaj odpisať.... napíš mi ako sa mám brániť, proti úžerníctvu štátu?
Reakcia k téme: Kopte exekútorov do zadku !
17.08.2016 11:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Som asi geniálna!!! Ja pracujem v technickom odbore už 37 rokov a pamätám si detaily nielen svojej diplomovej práce, ale svojich prác z ktoréhokoľvek obdobia praxe. No ale, asi bude na tom niečo pravdy, keď sudkyňa si nepamätá zo ZŠ ako sa vyráta objem kvádra a žiada si k tomu názor súdneho znalca! :D
15.08.2016 9:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Trestný čin ? ... Ak ním odhalíš iný trestný čin ktorý poškodzuje celú spoločnosť, nielen jednu banku, tak to ako trestný čin nemôže byť klasifikovaný. A čo tak objasňovať korupčné činy ? Niečo o tom už viem. Z mosta som kvôli tomu neskočila, a ani neskočím, ale že táto naša spoločnosť je jedná zlodejská žumpa, podporovaná vraj "právom" ktorý je iba na obhajobu vyvolených, si dovolím verejne napísať.
 
mínus indicator plus

 

Ale kdeže!!! Poznám, spolupracujem s chlapmi na stavbách! V mojej prítomnosti sa stávajú z nich "gentlemani" a veru aj "vegetariáni" Mne občas do čaju , či aj do kávy trošku ostrého na zahriatie dajú ak je zima. :D Raz som sa v jednej nóbl spoločnosti neovládla ja a ...no nebol to vulgarizmus, ale "iba" zvýšený hlas. Namiesto ospravedlnenia, som povedala, že " viete, to som postihnutá povolaním, viete ako to v práci s chlapmi na stavbách chodí ..." Jedna dáma, s dlhými pestovanými nechtami - sekretárka či asistentka pána riaditeľa, skonštatovala, že aj ona pracuje s chlapmi, ale samozrejme tí "jej" sú inej úrovne. "To veru nie" !!! hájila som si svojich stavbárov. Taký šťavnatý slovník, ako som mala možnosť počuť pri vašej firemnej oslave, som veru z úst ani posledného cigánskeho kopáča jám na stavbe, v mojej prítomnosti, nepočula.
Reakcia k téme: Vegetariáni vo vlaku
02.06.2016 16:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Plne s Tebou, gejza08 súhlasím. Pre matku by malo byť dieťa a jeho psych. zdravie prvoradé. Ako milujúca mama sa na tom videu veru nepredviedla. No a ten Mgr. vykonávajúci súdny príkaz - to je na osobitnú debatu. Správanie učiteliek je v poriadku. Mali to riešiť v kľude v zborovni, ako navrhovala učiteľka. Ani súdny úradník nemá právo takto a z takého dôvodu narúšať vyučovanie a to dokonca v triede prváčikov. Psychológa by tam potreboval asi ten chlapec najmenej zo všetkých. Reagoval úplne prirodzene - bol v strese, napriek prítomnosti matky. Tak zrejme až tak blízkou osobou mu nie je, keď sa túlil k učiteľke, nie k nej.
 
mínus indicator plus

 

To máš pravdu . Ja som si až teraz mohla otvoriť to video z toho "výkonu" či ako to nazvať. Je to hrozné! To vykonali dospelí ľudia a matka, ktorá má naozaj to dieťa rada? To by som svojmu dieťaťu veru neurobila! Pripomenulo mi to ten ľudový súd o tú kozu, keď ju richtár kázal rozpoliť, keď na ňu mali právo obaja. Nakoniec sa jej vzdala tá, čo ju mala rada. Takto sa robí výkon súdneho rozhodnutia? To teda nie!!!! Ten Mgr. je naozaj ***** a matka nie je matkou, keď takto riešila túto situáciu. Myslím si, že sa mali zísť v zborovni, tam mal pán Mgr. predložiť súdne rozhodnutie, matka si mala počkať na prestávku, alebo lepšie na koniec vyučovania a normálne s kľudným dieťaťom odísť ak jej na jeho duševnom zdraví záleží. Dieťa patrí do školy. Nie je nemocné. A klamať mu, že idú za babkou a takto násilne ho vziať z vyučovania ... hrozné. To sme aký štát, keď takéto konanie na deťoch dovolíme?! Tá fotka môže byť v poriadku a môže to byť naozaj aj to dieťa. Teraz už kľudné. Ale ten zážitok sa raz v ňom negatívne prejaví. Je mimo svojho školského kolektívu, kamarátov a bol aj od iných blízkych ľudí - starých rodičov, násilne odvlečený. To sa neodpúšťa ani matkám. To je môj názor.
 

1 >

Najčítanejšie na SME